Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 27, 2024 7:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: pát led 06, 2017 1:37 pm 
Offline

Registrován: pát led 06, 2017 1:34 pm
Příspěvky: 11
Také souhlasím, že škodlivé to ničím nebude, ale ani prospěšné. Mě na tom dost vadí, že dárcovství poskytuje pouze pár nemocnic a zrovna ani jednu nemám v blízkosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2017 12:02 pm 
Offline

Registrován: pát úno 25, 2011 1:28 pm
Příspěvky: 27
7. proplacený cesťák- první dárcovství- tě tkzv. neodmítnou. V každém místě odběru ti vystaví cesťák a zaměstnanec ti to musí proplatit. Nehledě na to, že ten den nemusíš jít makat. je to daný zákonem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2017 1:39 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
misaxxx píše:
7. proplacený cesťák- první dárcovství- tě tkzv. neodmítnou. V každém místě odběru ti vystaví cesťák a zaměstnanec ti to musí proplatit. Nehledě na to, že ten den nemusíš jít makat. je to daný zákonem.

Pokud člověk neví předem, že o jeho krev bude zájem, je nutné počítat s tím, že bez realizovaného odběru nemá omluvený v práci celý den, ale musí se vrátit do zaměstnání jakmile s ním u lékaře budou hotoví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2017 6:10 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1973
Samozřejmě, že se jedná o výsměch. Poukázka na tatranku za odběr, v době, kdy si s landsmanšaftem kolaborující církevní zlodějina a preláti cpou kapsy sta miliardami beze studu vytaženými z kapes nízkopříjmových skupin obyvatelstva na zvýšeném DPH za potraviny a léky a největší černoprdelnickou starostí o vánocích je jak s co největším bezpracným ziskem investovat. Jestli jste si mysleli, že flanďáci na plné penzi s platem navrch budou rozdávat a provozovat hospice ze svého, tak jste na omylu, když nejsou dotace z kraje, tak posílají do ulic žebrat soucit vzbuzující zneužité děti. Žijeme v kapitalismu, i když je zřetelná snaha třetího nejbohatšího Rakušana a nacistického předvoje majdanského Karla Spáče, mimochodem požadujícího ponechat bez pomoci hladovějící obyvatele zákeřně ostřelovaného donbaského ghetta, zatímco spolubojovníkům islámského státu osobně vezl s americkou závojenkou Člověk v tísni do Libye plné letadlo a pana Ano, bude víc raka, Vašeho glyfosátového krále agenta Bureše o bruselský feudalismus a vytvoření jim poddané evropské hnědé rasy s IQ 90, tak si nechte krev řádně zaplatit, ať na ní obchodníci s válečnými tkáněmi a orgány pro stárnoucí bilderberské elity vydělávají méně.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2017 3:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28390
Bydliště: Poděbrady
misaxxx píše:
Na podmět pana Zajíčka jsem byl darovat krev. V dárcovství vidím tyto výhody.
1. popouštění žilo je z hlediska zdraví očistný způsob pucování těla. Přemíra železa v těle je někdy docela nežádoucí. V nějaké studii jsem četl, že snížení hladiny železa snižuje riziko infarktu. Jelikož mi několikrát za sebou začala téct krev z nosu tak jsem do toho šel (mimo to doporučení).
2. vyšetření tlaku, jaterní testy atd. jsou zde součástí vyšetření. sice výsledky nejsou veřejné, ale pokud by bylo něco špatně tak vám bude volat lékař a odběr který vám udělali nedají do oběhu. Tlak vám řeknou hned. U mne byl 110/79.
3. Dostanete poukázku v hodnotě cca 80kč (Trutnov) a za to si můžete koupit co chcete v kiosku (bonboniéry, vepřová konzerva, sušenky, čaje, pivo atd.-.).
4. Odpočet daní 2000Kč pro zaměstnance či živnostníky. další výhody dle pojišťovny.
5. Pobyt u lékaře je omluven.
6. Zdarma okamžité občerstvení ve formě čaje, kávy, džusu a sušenky. (z hlediska zdraví moc nepoužitelní a tak jsem si dal pouze ten čaj).

No neberte to. berte v úvahu, že za popuštění žilou se doktorům obecně platilo. Tady dostanete ještě spousty bonusů. Za mne 1*.

Tak ty popsané výhody sice nic moc, ale lepší než nic, nicméně zdravotní přínos pro samotného dárce je k nezaplacení, tedy bych moc neváhal dokud to jde. Paradoxně právě staří a nemocní by měli darovat často a oni jim to udělat nechtějí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2018 4:12 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Tady je jedna perlicka:
kdyz jsem zila ve Statech, chtela jsem darovat krev, ale odmitli me s tim, ze jsem predtim zila v Evrope a tudiz je u me nebezpeci nemoci silenych krav (hm, jak me jen tak od oka odhalili?) \":lol:\"
Pro utechu mi venovali tricko...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: sob lis 24, 2018 9:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28390
Bydliště: Poděbrady
Vibola píše:
Tady je jedna perlicka:
kdyz jsem zila ve Statech, chtela jsem darovat krev, ale odmitli me s tim, ze jsem predtim zila v Evrope a tudiz je u me nebezpeci nemoci silenych krav (hm, jak me jen tak od oka odhalili?) \":lol:\"
Pro utechu mi venovali tricko...

Zajímavý a vtipný postřeh nicméně se obávám že to bude obráceně těch šílených obyvatel USA je na můj vkus evidentně mnohem větší procento než v Evropě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2018 5:50 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2018 8:43 pm
Příspěvky: 35
Jarda píše:
Zajímavý a vtipný postřeh nicméně se obávám že to bude obráceně těch šílených obyvatel USA je na můj vkus evidentně mnohem větší procento než v Evropě.

\":lol:\" \":lol:\"
Navic pokud vim, tak krome vlastnich kravicek tam jedi i kravky z ruznych jinych zemi a nejak neverim, ze by prosla inspekci kazda z nich...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2024 10:13 am 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 51
Alopat píše:
Samozřejmě, že se jedná o výsměch. Poukázka na tatranku za odběr, v době, kdy si s landsmanšaftem kolaborující církevní zlodějina

Darovanie krvi je v prvom rade prejav altruizmu a empatie. Rovnako človek, ktorý zodvihne papierik zo zeme neuteká hneď na miestny úrad, aby mu preplatili jeho verejne prospešnú prácu.

Mám za sebou 3 odbery. Nebudem sa tváriť ako ďalší Budha alebo Ježiš a predstierať, že som išiel primárne kvôli ušľachtilým dôvodom a falošne sa tváriť ako Gréta Thunberg, ktorej ide o naše dobro (a preto nám zakazuje benzínové auta etc). Chcel som vyskúšať púšťanie žilou na vlastnej koži a zistiť, či to má nejaké benefity. A má. Človek okamžite (a pár dní po darovaní) cíti vyslovene blažený pocit. Ani doktori nevedia presnú príčinu, ale tento stav eufórie po darovaní je známy. Zrejme je to pre organizmus šok (púšťa sa cca 10 % krvi t.j. 450 ml) a ten sa bráni vyplavením endorfínov.

Namiesto nejakého šialenca, ktorý mi v jeho kuchyni podreže žilu hrdzavou žiletkou, som radšej zvolil desaťročia overené Darovacé Centrum. Bezpečnosť je tam prvoradá, ani nie tak kvôli darcu, ale hlavne kvôli darovanému potencionálemu pacientovi. Naposledy som dokonca nechtiac dostal prednášku (lekárka zaúčala na mne kolegyňu). Celý proces odberu je založený na celej kaskáde bezpečnostných poistiek.

Ani vo sne ma nenapadlo, že by som si za to vypýtal nejaké peniaze. Prvý krát ma zaskočilo (mobilný výjazd), keď mi lekárka podala sáčok s jablkom, nejakým croisantom a doma som zistil, že je tam aj gastrolístkok. "Keď dávajú, tak ber", že.. Ďalší a tretí krát som bol priamo v nemocnici, kde som sa mohol naobedovať. Čaj, keksíky, bageta, croisant, jablko, káva. Milo ma to prekvapilo..

Lenže stále platí, že darovanie krvi, rovnako ako ďalšie verejne prospešné činnosti, sú dobrovoľné. Takže pohoršovať sa nad tým, že mi "hajzli" nezaplatili minimálne 100 eur za môj kozmicky vzácny pol liter krvi, je tak trochu.. (domyslite si)


Naposledy upravil tine dne sob říj 05, 2024 10:33 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2024 10:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28390
Bydliště: Poděbrady
tine píše:
Darovanie krvi je v prvom rade prejav altruizmu a empatie. Rovnako človek, ktorý zodvihne papierik zo zeme neuteká hneď na miestny úrad, aby mu preplatili jeho verejne prospešnú prácu.

Mám za sebou 3 odbery. Nebudem sa tváriť ako ďalší Budha alebo Ježiš a predstierať, že som išiel primárne kvôli ušľachtilým dôvodom a falošne sa tváriť ako Gréta Thunberg, ktorej ide o naše dobro (a preto nám zakazuje benzínové auta etc). Chcel som vyskúšať púšťanie žilou na vlastnej koži a zistiť, či to má nejaké benefity. A má. Človek okamžite (a pár dní po darovaní) cíti vyslovene blažený pocit. Ani doktori nevedia presnú príčinu, ale tento stav eufórie po darovaní je známy. Zrejme je to pre organizmus šok (púšťa sa cca 10 % krvi t.j. 450 ml) a ten sa bráni vyplavením endorfínov.

Namiesto nejakého šialenca, ktorý mi podreže žilu hrdzavou žiletkou, som radšej zvolil desaťročia overené Darovacé Centrum. Bezpečnosť je tam prvoradá, ani nie tak kvôli darcu, ale hlavne kvôli darovanému potencionálemu pacientovi. Naposledy som dokonca nechtiac dostal prednášku (lekárka zaúčala na mne kolegyňu). Celý proces odberu je založený na kaskádovitých bezpečnostných poistkách.

Ani vo sne ma nenapadlo, že by som si za to vypýtal nejaké peniaze. Prvý krát ma zaskočilo, keď mi lekárka podala sáčok s jablkom, nejakým croisantom a doma som zistil, že je tam aj gastrolístkok. "Keď dávajú, tak ber", že. To bol mobilný výjazd. Ďalší a tretí krát som bol priamo v nemocnici, kde som sa mohol naobedovať. Čaj, kelsíky, bageta, croisant, jablko, káva. Milo ma to prekvapilo.

Lenže stále platí, že darovanie krvi, rovnako ako ďalšie verejne prospešné činnosti, sú dobrovoľné. Takže pohoršovať sa nad tým, že mi "hajzli" nezaplatili minimálne 100 eur za moju krv, je tak trochu.. (domyslite si)

Tak s tím bych plně souhlasil, dnes už jsem za zenitem a jako dárce podle jejich parametrů nepoužitelný, ale v mládí jsem chodil na odběry velice často protože například při studiu šlo o docela zajímavou možnost jak se vyhnout nepříjemným písemkám a zkouškám, nebo při vojenské službě se tak dalo také vyhnou buzeraci ze strany velitelů. Prostě to byla univerzální omluvenka kterou ani za socíku nebyl žádný profesor nebo velitel schopen napadnout protože to by bylo nemorální z jeho strany. Nikdy jsem si za darování nevzal ani haléř, tím bych totiž sám sobě zpochybnil podstatu darování. Dar je dar a ne placená služba a pokud tím darem mohu někomu zachránit život pak jde o dar výjimečný a neocenitelný tak jsem to vždy chápal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2024 10:44 am 
Offline

Registrován: pát bře 29, 2024 10:53 am
Příspěvky: 51
Jarda píše:
Tak s tím bych plně souhlasil, dnes už jsem za zenitem a jako dárce podle jejich parametrů nepoužitelný, ale v mládí jsem chodil na odběry velice často protože například při studiu šlo o docela zajímavou možnost jak se vyhnout nepříjemným písemkám a zkouškám, nebo při vojenské službě se tak dalo také vyhnou buzeraci ze strany velitelů. Prostě to byla univerzální omluvenka kterou ani za socíku nebyl žádný profesor nebo velitel schopen napadnout protože to by bylo nemorální z jeho strany. Nikdy jsem si za darování nevzal ani haléř, tím bych totiž sám sobě zpochybnil podstatu darování. Dar je dar a ne placená služba a pokud tím darem mohu někomu zachránit život pak jde o dar výjimečný a neocenitelný tak jsem to vždy chápal.

Áno, presne takto som to myslel. Vnímam to podobne.. že "dar je dar" a zároveň tým aj niečo dostávam ("univerzální omluvenka").

_____
Apropos, okrem benefitov 1-7 (viď. predchádzajúci príspevok člena misaxxx) má darovanie krvi aj psychologické benefity (ktoré by som nepodceňoval) a niektoré fyziologické prejavy:

8. Cca do mesiaca som vždy dostal smsku, že "moja krv dnes zachránila život". Je to síce blbosť, ale vygeneruje to pozitívnu emóciu, poteší, povzbudí, motivuje, nakopne.
9. Znižuje to pocit bezmocnosti (externé ťažisko kontroly) a naopak to posiluje pocit, že človek má ako-taký vplyv na dianie vo svete (interné ťažisko kontroly je kriticky dôležité pre kvalitný život). Znova, je to drobnosť, ale kvapka ku kvapke a vytvoríte oceán.
10. Stav eufórie po darovaní krvi (viď. môj predch. príspevok).
11. Mám k dispozícii základné odbery, ktoré si na ich webe môžem porovnávať a vidieť trend, či sa nejaký základný markér zhoršuje.
12. U nás majú darcovia krvi prehliadku zdarma každý rok namiesto každé 2 roky (nevyužívam to, možno po 50-tke)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Dárcovství krve
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2024 12:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28390
Bydliště: Poděbrady
tine píše:
Áno, presne takto som to myslel. Vnímam to podobne.. že "dar je dar" a zároveň tým aj niečo dostávam ("univerzální omluvenka").

_____
Apropos, okrem benefitov 1-7 (viď. predchádzajúci príspevok člena misaxxx) má darovanie krvi aj psychologické benefity (ktoré by som nepodceňoval) a niektoré fyziologické prejavy:

8. Cca do mesiaca som vždy dostal smsku, že "moja krv dnes zachránila život". Je to síce blbosť, ale vygeneruje to pozitívnu emóciu, poteší, povzbudí, motivuje, nakopne.
9. Znižuje to pocit bezmocnosti (externé ťažisko kontroly) a naopak to posiluje pocit, že človek má ako-taký vplyv na dianie vo svete (interné ťažisko kontroly je kriticky dôležité pre kvalitný život). Znova, je to drobnosť, ale kvapka ku kvapke a vytvoríte oceán.
10. Stav eufórie po darovaní krvi (viď. môj predch. príspevok).
11. Mám k dispozícii základné odbery, ktoré si na ich webe môžem porovnávať a vidieť trend, či sa nejaký základný markér zhoršuje.
12. U nás majú darcovia krvi prehliadku zdarma každý rok namiesto každé 2 roky (nevyužívam to, možno po 50-tke)

Tak jistě máte pravdu a i když za socíku nechodila žádná SMS člověk i tak měl v podvědomí uloženo že někomu nezištně pomohl a jak říkáte ani ty odběry a vyšetření základních parametrů není k zahození.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz