Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob čer 15, 2024 8:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř dub 25, 2012 3:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Od malička sem trpěl alergiemi na pyl. V posledních letech se alergie bůhví proč samovolně dost zlepšila, ale po letošních očistách a změně stravování naprosto zmizela. Trpěl sem jí tak týden nebo dva na začátku pylový sezóny. Asi si půjdu dát nějaký pampelišky \":-)\"

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
chost píše:
Dobrý deň, chcel by som poznať Váš názor a radu. Keď som v práci alebo doma tak sa mi stáva, že občas kýcham viac krát za sebou. Lenže ide o to, že napr.: jeden deň v práci kýcham, a ďalšie dva dni je to v pohode. Na alergologickom vyšetrení som ešte nebol. Môže ísť nejaké podráždenie alebo o alergiu (prach, roztoče)? Respektýve ako by sa dalo predísť tomuto kýchaniu? Viete mi poradiť. Ďakujem

Za uvedených podmínek bych mohl odpovědět pouze jako jasnovidec a to zatím neovládám, musíte uvést minimálně druh pracovního prostředí, jinak není co zkoumat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Od malička sem trpěl alergiemi na pyl. V posledních letech se alergie bůhví proč samovolně dost zlepšila, ale po letošních očistách a změně stravování naprosto zmizela. Trpěl sem jí tak týden nebo dva na začátku pylový sezóny. Asi si půjdu dát nějaký pampelišky \":-)\"

Alespoň vidíte jaká hovadina jsou alergologická pracoviště a poradny, je to jenom dobrý kšeft s lidskou blbostí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 3:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
Alespoň vidíte jaká hovadina jsou alergologická pracoviště a poradny, je to jenom dobrý kšeft s lidskou blbostí.

To já tvrdil vždycky. Žádný testy sem si nikdy dělat nenechal a rodiče mě jako malýho taky na žádný neposlali.

Pokud jde o alergii na potraviny, tak tam vyšetření asi nějakej smysl mít bude, pokud člověk nebude slepě věřit všemu co mu bylo sděleno.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 8:56 am 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Jarda píše:
Tak odpovědí se vám dostalo celkem dost a dobrých, nicméně to neřeší základní problém a to logiku myšlení vaší dcery, což je základní problém, protože jinak by jste měla již vše vyřešené. Také bych se zamýšlel nad tím, proč se její tělo chová jinak, než těla vrstevníků, tedy třeba stres, nebo jiné zdroje sekundárních zátěží, ne vždy se musí hledat problém jenom ve stravě, chce to širší pohled na věc. Snažit se vyřešit problém v horní části těla, nemá valný význam, vše plyne ze špatného trávení a zaneseného střeva, čili to musíte řešit dole.

Děkuji všem za zajímavé reakce. Vliv jiných zátěží např. stresu nijak nepodceňuji, ale ničeho si sama vědoma nejsem, myslím, že žijeme celkem harmonicky a bez stresu.
Mám ještě jeden dotaz. Dcera má už delší dobu stolici 2x denně, ale měkčí a maže záchodovou mísu, dost zapáchající. Jestli se nepletu, tak problémem je kvasinka. Měřím ph moči, to je podle mě v pohodě (mezi 6,5 - 7,2). Snažím se toto upravit, ale neúspěšně. Zajímalo by mě, jestli jsme schopný se kvasinky zbavit i přesto, že jí sladké ovoce (banány, jablka, hrušky), pije ovocné šťávy, místo sladkostí např. sušené ovoce apod. Všechno tohle se samozřejmě při kvasince nedoporučuje, u dospěláka je to o vůli, ale dítěti přeci nejde servírovat jenom zelenina, kyselé ovoce nesní, zeleninové šťávy taky ne, cibuli, česnek, prostě většinu toho, co kvasinka nesnáší, podle mě málokterý dítě spapá. Domácí kefír sní výjmečně a taky pouze s banánem, nebo zamíchaný do něčeho sladkého. Kokosový olej cpu kam se dá. Takže by mě zajímalo, jestli se ten boj dá takhle vůbec vyhrát? Dík Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 1:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jenom bych rád stvrdil slova, která jsou tu už mnohokrát omílaná. Měl jsem od dětství mimo atopických ekzémů (nyní minimální ložisko - řekl bych poslední bašta - přitom už nevím co je svědění, díky kterému jsem pomalu nemohl spát) i silné alergie aka sennou rýmu. Dneska, v době kdy začínají rozkvétat nejrůznější keře, hlohy apod. kolem nich chodím s úsměvem na rtu a zhluboka dýchám jejich vůni. Asi nemá cenu uvádět, že jakékoliv kýchání, vodnatost ze všech otvorů a mraky zasoplených kapesníků nebo oblbovacích pilulek jsou minulost. Je to nepopsatelný pocit, který ale dokáže ocenit jen těžký ex-alergik \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2012 1:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Pavluša píše:
Mám ještě jeden dotaz. Dcera má už delší dobu stolici 2x denně, ale měkčí a maže záchodovou mísu, dost zapáchající. Jestli se nepletu, tak problémem je kvasinka. Měřím ph moči, to je podle mě v pohodě (mezi 6,5 - 7,2). Snažím se toto upravit, ale neúspěšně. Zajímalo by mě, jestli jsme schopný se kvasinky zbavit i přesto, že jí sladké ovoce (banány, jablka, hrušky), pije ovocné šťávy, místo sladkostí např. sušené ovoce apod. Všechno tohle se samozřejmě při kvasince nedoporučuje, u dospěláka je to o vůli, ale dítěti přeci nejde servírovat jenom zelenina, kyselé ovoce nesní, zeleninové šťávy taky ne, cibuli, česnek, prostě většinu toho, co kvasinka nesnáší, podle mě málokterý dítě spapá. Domácí kefír sní výjmečně a taky pouze s banánem, nebo zamíchaný do něčeho sladkého. Kokosový olej cpu kam se dá. Takže by mě zajímalo, jestli se ten boj dá takhle vůbec vyhrát? Dík Pavluša

Takhle se boj s kvasinkou rozhodně vyhrát nedá, ale nejsem si jistej správností diagnózy. Spíš bych to viděl na kvasící a zahnívající obsah střev, která by potřebovala pročistit. Problém může mít na svědomí třeba nadměrnej příjem bílkovin nebo jezení před spaním. To pak žaludek nestihne jídlo strávit a problém je na světě.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: čtv kvě 03, 2012 10:36 am 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Díky za radu, nádměrný příjem bílkovin to určitě nebude, na to jsem celkem opatrná, ale to jezení před spaním mě nenapadlo, u pohádky před spaním je zvyklá něco žvejkat, sice jí dávám mrkvičku nebo ovoce, ale to je asi jedno. Asi blbej zvyk, co? Jak tedy zjistit, zda je problémem kvasinka nebo zahnívající obsah střev? Plivací test neni schopná provést, už jsem to zkoušela, neumí si pořádně plivnout. Jak pročistit střeva u 3-letýho děcka? Taky mě napadlo, že jí dávám občas ovoce dohromady s pohankou, jáhlama atd., dá se to? Nebo je lepší ovoce vždy samostatně, aby nekvasilo? Díky Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: čtv kvě 03, 2012 12:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Pavluša píše:
Díky za radu, nádměrný příjem bílkovin to určitě nebude, na to jsem celkem opatrná, ale to jezení před spaním mě nenapadlo, u pohádky před spaním je zvyklá něco žvejkat, sice jí dávám mrkvičku nebo ovoce, ale to je asi jedno. Asi blbej zvyk, co? Jak tedy zjistit, zda je problémem kvasinka nebo zahnívající obsah střev? Plivací test neni schopná provést, už jsem to zkoušela, neumí si pořádně plivnout. Jak pročistit střeva u 3-letýho děcka? Taky mě napadlo, že jí dávám občas ovoce dohromady s pohankou, jáhlama atd., dá se to? Nebo je lepší ovoce vždy samostatně, aby nekvasilo? Díky Pavluša

Před spaním by se jíst nemělo a ovoce myslím bude lepší dávat samostatně. Jak pročistit střeva? Někdo tu psal, že s dětmi hraje hru na klystýr a moc je to baví \":-)\" A co zkusit nějaký projímadlo pro děti?

Předpokládejme, že problém není kvasinka.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 8:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Děkuji všem za zajímavé reakce. Vliv jiných zátěží např. stresu nijak nepodceňuji, ale ničeho si sama vědoma nejsem, myslím, že žijeme celkem harmonicky a bez stresu.
Mám ještě jeden dotaz. Dcera má už delší dobu stolici 2x denně, ale měkčí a maže záchodovou mísu, dost zapáchající. Jestli se nepletu, tak problémem je kvasinka. Měřím ph moči, to je podle mě v pohodě (mezi 6,5 - 7,2). Snažím se toto upravit, ale neúspěšně. Zajímalo by mě, jestli jsme schopný se kvasinky zbavit i přesto, že jí sladké ovoce (banány, jablka, hrušky), pije ovocné šťávy, místo sladkostí např. sušené ovoce apod. Všechno tohle se samozřejmě při kvasince nedoporučuje, u dospěláka je to o vůli, ale dítěti přeci nejde servírovat jenom zelenina, kyselé ovoce nesní, zeleninové šťávy taky ne, cibuli, česnek, prostě většinu toho, co kvasinka nesnáší, podle mě málokterý dítě spapá. Domácí kefír sní výjmečně a taky pouze s banánem, nebo zamíchaný do něčeho sladkého. Kokosový olej cpu kam se dá. Takže by mě zajímalo, jestli se ten boj dá takhle vůbec vyhrát? Dík Pavluša

Dobře vám to píše člen Xeelee a obávám se, že na sacharidech to není řešitelné, nebo určitě ne v kombinaci s tukem, to by se vám zase muselo podařit ji převést na zcela sacharidovou stravu bez tuku a zde určité šance jsou, pokud udržíte správné pH. Osobně bych sladké ovoce a hlavně to sušené ze stravy vyřadil, a najel na přesnídávky třeba z papáye, nebo bobulovin doslazené xylitolem, nebo sladíkem, což kandidu nekrmí a dětem to chutná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř kvě 09, 2012 8:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
[quote="Host":mxxop57d]Jenom bych rád stvrdil slova, která jsou tu už mnohokrát omílaná. Měl jsem od dětství mimo atopických ekzémů (nyní minimální ložisko - řekl bych poslední bašta - přitom už nevím co je svědění, díky kterému jsem pomalu nemohl spát) i silné alergie aka sennou rýmu. Dneska, v době kdy začínají rozkvétat nejrůznější keře, hlohy apod. kolem nich chodím s úsměvem na rtu a zhluboka dýchám jejich vůni. Asi nemá cenu uvádět, že jakékoliv kýchání, vodnatost ze všech otvorů a mraky zasoplených kapesníků nebo oblbovacích pilulek jsou minulost. Je to nepopsatelný pocit, který ale dokáže ocenit jen těžký ex-alergik \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 8:13 am 
Offline

Registrován: pát bře 16, 2012 1:56 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, je mi 37 let, mám astma, alergii na určité pyly, alergii na kovy-chrom,kobalt,nikl.....občas mě bolí hlava,mívám bolestivou menstruaci.Žádnými jinými zdravotními problémy netrpím.Chtěla bych svůj stav zlepšit,ale nevím,jak pokračovat....
Začala jsem dělat klistýry a mám za sebou první sankhaprakšalánu.Ale nevím,jak dál postupovat,jak zjistit,co mi chybí,případně nadbývá.Dočetla jsem se, že existuje plivací test, že je důležitý obsah HCL v žaludku, že má být určité PH slin a moči.Tak je třeba udělat všechny tyto testy?Díky za každou radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: čtv kvě 31, 2012 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
nikagol píše:
Dobrý den, je mi 37 let, mám astma, alergii na určité pyly, alergii na kovy-chrom,kobalt,nikl.....občas mě bolí hlava,mívám bolestivou menstruaci.Žádnými jinými zdravotními problémy netrpím.Chtěla bych svůj stav zlepšit,ale nevím,jak pokračovat....
Začala jsem dělat klistýry a mám za sebou první sankhaprakšalánu.Ale nevím,jak dál postupovat,jak zjistit,co mi chybí,případně nadbývá.Dočetla jsem se, že existuje plivací test, že je důležitý obsah HCL v žaludku, že má být určité PH slin a moči.Tak je třeba udělat všechny tyto testy?Díky za každou radu

Ano, testy si udělejte a uvidíte. Jinak uvedené potíže souvisí se špatnou defekací, čili patrně bude zanesené střevo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Alergie
PříspěvekNapsal: úte říj 23, 2012 1:51 pm 
Offline

Registrován: úte říj 23, 2012 1:47 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

prohlížím si trošku zběžně tyto stránky a ještě jsem nenalezla odpověď na téma, co mě trápí. Obracím se sem s dotazem, zdali je možné léčit alergie (na pyly, na prach, na roztoče, na zvířata) jen úpravou stravy a popř. jakou úpravou.
Chtěla bych se zbavit léků, ale bez nich mi není dobře. Docela jsem upravila jídelníček, kdy se snažím vyvarovat bílým jedům a alergie stále přetrvává. Ani poradce na výživu mi neporadil, tak jsem docela v koncích. Děkuji za odpověď. Lenislava


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Alergie
PříspěvekNapsal: úte říj 23, 2012 2:42 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
[quote="lenislava":3thijjz7]Dobrý den,

prohlížím si trošku zběžně tyto stránky a ještě jsem nenalezla odpověď na téma, co mě trápí. Obracím se sem s dotazem, zdali je možné léčit alergie (na pyly, na prach, na roztoče, na zvířata) jen úpravou stravy a popř. jakou úpravou.
Chtěla bych se zbavit léků, ale bez nich mi není dobře. Docela jsem upravila jídelníček, kdy se snažím vyvarovat bílým jedům a alergie stále přetrvává. Ani poradce na výživu mi neporadil, tak jsem docela v koncích. Děkuji za odpověď. Lenislava[/quote:3thijjz7]
..tak snad, mj, prostudovat

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3thijjz7


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 272 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz