Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 01, 2024 7:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv led 26, 2012 10:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
slon píše:
V pořádku to není, to vím. Co tomu přesně předchází neumím jistě říct, nepodařilo se mi to vysledovat, je pravda, že den před tím než to oteče jsem toho trochu víc nachodil, takže by to mohla být ta námaha. Začal jsem ráno a večer jíst lněné semínko, které pořádně rozkoušu (tuto radu jsem našel na internetu) a příjde mi, že je to lepší. Taky jsem dostal doporučení nejíst brambory a to taky dodržuji a začal jsem se vyhýbat lepku, jím jídla bez lepku. A tak přemýšlím co dál? Ty nadledvinky doporučujete podpořit jak?
Děkuji.

Lněné semínko se nedá pořádně rozkousat, to nezvládnu ani když se sakra snažím, na to si kupte za cca 400,-Kč tříštivý kávomlýnek Bosch a budete z něho mít za pár vteřin skoro mouku. Bezlepková strava je výborná, to pomáhá na mnoho potíží a na ty nadledvinky použijte vyhledávání, to jsem zde popisoval již mnohokrát. Dál bych vytestoval kvasinku a pokud ji máte, tak jít do bezsacharidové diety.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2012 2:07 pm 
Offline

Registrován: stř led 18, 2012 9:49 pm
Příspěvky: 3
Jarda píše:
Tak kvasinka je prevít a z trochy sacharidů vyrobí kvanta jedů, čili jste si tím asi moc neprospěla, ale alespoň víte jak na to.

Chcela by som sa este opytat, ci kvasinka zanecha na klboch nejake trvale poskodenie, alebo po jej zmiznuti by uz bolesti nemali byt...? a moze sa jest pri bezsacharidovej diete radsej mrkva ako ovocie? (viem, ze obsahuje sacharidy, ale pri sirnej patlanici odporucate konzumovat ovocie, tak namiesto toho som myslela...) Ak som to spravne pochopila, je rozdiel, ked konzumujem surovu mrkvu a ked pijem mrkvovu stavu? Je teda stava vramci kvasiniek prijatelnejsia? Pretoze mam pocit, ze mrkva posobi dobre na moje Ph, viac ako listova zelena zelenina, alebo cokolvek ine. Pretoze teraz, ked som ju kvoli cukrom vynechala, nedari sa mi to Ph udrziavat tak, ako by som chcela, aj ked trebars na ranajky zjem salat z listovej zeleniny a dam si aj Chlorellu, Ph sa mi skoro nepohne, velmi malo... je na hodnote 6,2.
Vysetrenie ukazalo, ze mam pomerne vela tuku v cievach. Neviem presne povedat hodnotu, bolo to davnejsie. Toto je v boji proti kvasinke tiez problem, ako som citala. Co na to? bude stacit patlanica? (inak ma sa denna davka skonzumovat naraz, alebo rozlozit pocas dna? ci je to uplne jedno?) Mozem teda aj napriek tomu jest tuky? a ako zdroj su najlepsie co? strukoviny, oleje a patlanica? Ale strukoviny zasa prekysluju organizmus....Moze byt ako zdroj tukov trebars losos? Ak budem dva mesiace jest iba patlanicu, surovu zeleninu a teda tie tuky, nemoze sa mi to inak odzrkadlit na zdravi? Nerada by som prisla o menstruaciu alebo tak... to nie je podla mna spravne. Nekoliduje tento boj proti kvasinke nejak so psoriazou? myslim, ze ci ju v niecom nepodporuje, neiniciuje... Co si myslite o tom, ze pol hodinu pred jedlom a hodinu po jedle by sa nemali pozivat tekutiny kvoli spravnemu travenie, resp. dobremu traveniu?
Inak tie tuky v mojom tele ma dost trapia... Vzdy, ked idem na nejake meranie, tak mi to ukazuje velky podiel tuku v tele, aj ked napriklad "vnutrobrusny" je na spodnej hranici celkovej tej skaly... Aj tie cievy.... Nechapem to, mam vysku 171 cm, pri tom 58 kg, nie som tlsta, sporujem, hybem sa, vzdy som... \":(\"
Viem, ze uz ste tu urcite niekde o tom pisali, ale citam vasu stranku uz asi mesiac, je tu tak neskutocne vela vela vela informacii a treba aj selektovat, preklikavat vela dotazov a diskusii (mam inak uz z toho vsetkeho hlavu ako balon, som pravdupovediac mierne dost \":)\" zmatena \":lol:\" tak by som bola velmi vdacna, keby ste mi teda mohli este raz na tieto otazky odpovedat.
Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 10:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Titi píše:
Chcela by som sa este opytat, ci kvasinka zanecha na klboch nejake trvale poskodenie, alebo po jej zmiznuti by uz bolesti nemali byt...? a moze sa jest pri bezsacharidovej diete radsej mrkva ako ovocie? (viem, ze obsahuje sacharidy, ale pri sirnej patlanici odporucate konzumovat ovocie, tak namiesto toho som myslela...) Ak som to spravne pochopila, je rozdiel, ked konzumujem surovu mrkvu a ked pijem mrkvovu stavu? Je teda stava vramci kvasiniek prijatelnejsia? Pretoze mam pocit, ze mrkva posobi dobre na moje Ph, viac ako listova zelena zelenina, alebo cokolvek ine. Pretoze teraz, ked som ju kvoli cukrom vynechala, nedari sa mi to Ph udrziavat tak, ako by som chcela, aj ked trebars na ranajky zjem salat z listovej zeleniny a dam si aj Chlorellu, Ph sa mi skoro nepohne, velmi malo... je na hodnote 6,2.
Vysetrenie ukazalo, ze mam pomerne vela tuku v cievach. Neviem presne povedat hodnotu, bolo to davnejsie. Toto je v boji proti kvasinke tiez problem, ako som citala. Co na to? bude stacit patlanica? (inak ma sa denna davka skonzumovat naraz, alebo rozlozit pocas dna? ci je to uplne jedno?) Mozem teda aj napriek tomu jest tuky? a ako zdroj su najlepsie co? strukoviny, oleje a patlanica? Ale strukoviny zasa prekysluju organizmus....Moze byt ako zdroj tukov trebars losos? Ak budem dva mesiace jest iba patlanicu, surovu zeleninu a teda tie tuky, nemoze sa mi to inak odzrkadlit na zdravi? Nerada by som prisla o menstruaciu alebo tak... to nie je podla mna spravne. Nekoliduje tento boj proti kvasinke nejak so psoriazou? myslim, ze ci ju v niecom nepodporuje, neiniciuje... Co si myslite o tom, ze pol hodinu pred jedlom a hodinu po jedle by sa nemali pozivat tekutiny kvoli spravnemu travenie, resp. dobremu traveniu?
Inak tie tuky v mojom tele ma dost trapia... Vzdy, ked idem na nejake meranie, tak mi to ukazuje velky podiel tuku v tele, aj ked napriklad "vnutrobrusny" je na spodnej hranici celkovej tej skaly... Aj tie cievy.... Nechapem to, mam vysku 171 cm, pri tom 58 kg, nie som tlsta, sporujem, hybem sa, vzdy som... \":(\"
Viem, ze uz ste tu urcite niekde o tom pisali, ale citam vasu stranku uz asi mesiac, je tu tak neskutocne vela vela vela informacii a treba aj selektovat, preklikavat vela dotazov a diskusii (mam inak uz z toho vsetkeho hlavu ako balon, som pravdupovediac mierne dost \":)\" zmatena \":lol:\" tak by som bola velmi vdacna, keby ste mi teda mohli este raz na tieto otazky odpovedat.
Dakujem

Pochopitelně záleží na délce poškozování a určitě klouby může zničit i definitivně. Při bezsacharidové dietě se nesmí ani ovoce, ani mrkev. Hodnota pH se dá zvednout odkyselovačem. Tuků se bát nemusíte, pokud to budou ty správné a třeba sirná patlanice je výborný zdroj, případně ty tučné ryby, nebo vyzkoušejte kachní sádlo a další zdroje, to jsem zde již popisoval. Pití před a po jídle je blbost a dost to zhorší trávení. Jinak velký podíl tuku se dá odbourat karnitinem a celkově musí tělo spalovat, což zajišťují béčka a štítná žláza.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 12:46 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 2:30 pm
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Lněné semínko se nedá pořádně rozkousat, to nezvládnu ani když se sakra snažím, na to si kupte za cca 400,-Kč tříštivý kávomlýnek Bosch a budete z něho mít za pár vteřin skoro mouku. Bezlepková strava je výborná, to pomáhá na mnoho potíží a na ty nadledvinky použijte vyhledávání, to jsem zde popisoval již mnohokrát. Dál bych vytestoval kvasinku a pokud ji máte, tak jít do bezsacharidové diety.

Bosch jsem si pořídil, díky za tip, je z toho po pár sekundách něco jako mouka \":)\" Dávám to rozemleté lněné semínko do teplého čaje, zamíchám, chvíli nechám odstát a vypiju. Napadlo mě rozmixovat zároveň s lněným semínkem i ostropestřec a dát do čaje a vypít zároveň. Jde to takhle dělat nebo je to špatně?

Lékořici jsem si na nadledvinky taky pořídil, i vitamín B1 ale B5 jsem zatím nesehnal, asi to nikdo nechce a tak to v lékarnách nemívají.

Ještě jsem narazil na Skořici http://zivotni-energie.cz/med-a-skorice.html
Zaujala mě v kombinaci s medem jak zabírá na únavu. Jaký na to máte názor?

Můžu to všechno baštit dohromady nebo to není vhodné? Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: čtv úno 16, 2012 10:06 pm 
Offline

Registrován: pon bře 23, 2009 8:52 am
Příspěvky: 101
Dobrý den Jardo, mám zřejmě zánět šlach a bolestivé i klouby od nošení miminka. Prosím Vás, zkusila jsem kostivalovou tinkturu doma vyrobenou, nezabralo. Co bych mohla vzhledem ke kojení ještě vyzkoušet? Moč? Doma mám mast z marjánky, mohla bych zkusit i tu? Prosím poraďte. Někde jsem se tu dočetla o účinnosti masti VIPROSAL, nevíte jestli při kojení lze používat?Díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 12:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Petra píše:
Dobrý den Jardo, mám zřejmě zánět šlach a bolestivé i klouby od nošení miminka. Prosím Vás, zkusila jsem kostivalovou tinkturu doma vyrobenou, nezabralo. Co bych mohla vzhledem ke kojení ještě vyzkoušet? Moč? Doma mám mast z marjánky, mohla bych zkusit i tu? Prosím poraďte. Někde jsem se tu dočetla o účinnosti masti VIPROSAL, nevíte jestli při kojení lze používat?Díky moc

Na tie bolestivé kĺby dodať kyselinu hyauronovú.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 7:54 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
[quote="Sybilla":2qn4hr0a]Na tie bolestivé kĺby dodať kyselinu hyauronovú.[/quote:2qn4hr0a]
Nesmysl to neresi pricinu! Podle mne jsou bolestive klouby vic systemove onemocneni, porucha metabolismu, porucha imunity, imunitni system muze napadat nektere tkane, a to i klouby.
Kyselina hyauronova nemuze tak komplexni vec vylecit dlouhodobe ikdyby byla posvecena papazem.
zde vice informaci:

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video:
http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Naposledy upravil Petr 2 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
slon píše:
Bosch jsem si pořídil, díky za tip, je z toho po pár sekundách něco jako mouka \":)\" Dávám to rozemleté lněné semínko do teplého čaje, zamíchám, chvíli nechám odstát a vypiju. Napadlo mě rozmixovat zároveň s lněným semínkem i ostropestřec a dát do čaje a vypít zároveň. Jde to takhle dělat nebo je to špatně?

Lékořici jsem si na nadledvinky taky pořídil, i vitamín B1 ale B5 jsem zatím nesehnal, asi to nikdo nechce a tak to v lékarnách nemívají.

Ještě jsem narazil na Skořici http://zivotni-energie.cz/med-a-skorice.html
Zaujala mě v kombinaci s medem jak zabírá na únavu. Jaký na to máte názor?

Můžu to všechno baštit dohromady nebo to není vhodné? Díky.

Ostropestřec se takto používat nedá, účinná látka se ve vodě nerozpouští, pouze v lihu, nebo v oleji, proto ostropestřcová kašička. Skořice zabírá skoro na všechno, ale ten med třeba na kvasinky nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 10:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Petra píše:
Dobrý den Jardo, mám zřejmě zánět šlach a bolestivé i klouby od nošení miminka. Prosím Vás, zkusila jsem kostivalovou tinkturu doma vyrobenou, nezabralo. Co bych mohla vzhledem ke kojení ještě vyzkoušet? Moč? Doma mám mast z marjánky, mohla bych zkusit i tu? Prosím poraďte. Někde jsem se tu dočetla o účinnosti masti VIPROSAL, nevíte jestli při kojení lze používat?Díky moc

Jedna z možností je jak to píše členka Sybilla a co se mě týče, já bych tělo radikálně odkyselil, to zánětlivé procesy většinou zastaví a dodal omega 3 mastné kyseliny formou sirné patlanice, nebo rybího tuku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 10:37 am 
Offline

Registrován: stř led 04, 2012 2:30 pm
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Ostropestřec se takto používat nedá, účinná látka se ve vodě nerozpouští, pouze v lihu, nebo v oleji, proto ostropestřcová kašička. Skořice zabírá skoro na všechno, ale ten med třeba na kvasinky nic moc.

Já ten čaj necedím přes sítko. Z té rozmixované hmoty ostropestřce a lněného semínka co mám v čaji a co vypiju se ta látka do těla nedostane?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kolenní chrupavka
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2012 10:38 pm 
Offline

Registrován: sob úno 18, 2012 10:27 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,

Po úrazu kolene jsem během asi 6ti let prošel na každém koleně dvěmi operaceni. Nález byl vždy stejný, poničená odlupující se chrupavka v kloubu, která se při operaci obrousila a udělaly se návrty, díky kterým by se měl prostor po chybějící chrupavce zaplnit jakým si vazivem, které ale už nedosahuje kvality chrupavky.

jsem rád, že normálně chodím, ale na nějaký sport spojený s pohybem dolních končetin můžu zapomenout, což mě dost mrzí (je mi 33).

Doktoři tvrdí, že chrupavka ne neobnovitelná tkáň, takže se to nezlepší a pořád mi předepisují kloubní výživu propagovanou v tv. Po těch letech si myslím, že je to celé k ničemmu, protože jsem nezaznamenal sebemenší efekt.

Chci se tedy zeptat, zda existuje nějaký "alternativní" způsob jak můj problém zlepšit, případně alespoň uchovat stávající stav, aby se situace nezhoršovala.
děkuji
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolesti kloubů
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 10:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
slon píše:
Já ten čaj necedím přes sítko. Z té rozmixované hmoty ostropestřce a lněného semínka co mám v čaji a co vypiju se ta látka do těla nedostane?

Ne, v čaji se silymarin nedovede rozpustit, nebo možná velice malé množství.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kolenní chrupavka
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 11:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
PetrKilometr píše:
Dobrý den,

Po úrazu kolene jsem během asi 6ti let prošel na každém koleně dvěmi operaceni. Nález byl vždy stejný, poničená odlupující se chrupavka v kloubu, která se při operaci obrousila a udělaly se návrty, díky kterým by se měl prostor po chybějící chrupavce zaplnit jakým si vazivem, které ale už nedosahuje kvality chrupavky.

jsem rád, že normálně chodím, ale na nějaký sport spojený s pohybem dolních končetin můžu zapomenout, což mě dost mrzí (je mi 33).

Doktoři tvrdí, že chrupavka ne neobnovitelná tkáň, takže se to nezlepší a pořád mi předepisují kloubní výživu propagovanou v tv. Po těch letech si myslím, že je to celé k ničemmu, protože jsem nezaznamenal sebemenší efekt.

Chci se tedy zeptat, zda existuje nějaký "alternativní" způsob jak můj problém zlepšit, případně alespoň uchovat stávající stav, aby se situace nezhoršovala.
děkuji
Petr

To se těžko radí, pokud se v tom někdo šťoural a nejde tedy o původní přírodní dílo, nicméně já bych si sehnal kvalitní hydrolyzovaný kolagen a MSM, což by mělo kloubům výrazně pomáhat a celkově se odkyselil a remineralizoval, pak je slušná šance na dobrou funkci kloubu do relativně vysokého věku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: praskání kloubů
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 1:05 am 
Offline

Registrován: ned dub 01, 2012 12:51 am
Příspěvky: 1
dobrý den, od 12 let mi začalo lupat v kloubech. nejdříve prsty na rukou, pak zápěstí, lokty, kotníky, prsty u nohou, kolena, krk, páteř při ohýbání a nyní mi dokonce někdy lupne i v hrudním koši, když se protáhnu a v zubních čelistech. není to spojeno s bolestí, ale s potřebou uvolnit zatuhlost a napětí. Občas si připadám jako rezivějící robot... momentálně je mi 32 let. K praskání kloubů mě tedy vede nutkavá potřeba uvolnění zatuhlosti, nejvíce samozřejmě po dlouhé době bez pohybu, to znamená ráno po probuzení, kdy je největší lupnutí v krční páteři a občas si říkám, kdy si takhle jednou zlomím vaz.... lidi v okolí to děsí, já už jsem si zvykl. nevím jestli na to mají vliv mléčné výrobky. občas si kupuju kefíry, sýr jím docela dost. naopak, lidé kolem mi zase doporučují kalciové tablety, žraločí chrupavky apod... má s tím někdo nějakou zkušenost?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: praskání kloubů
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 10:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Pukanie spôsobuje vzduch medzi kĺbmi, to je zapríčinené nedostatkom maziva v kĺboch. Vhodné sú prípravky na zvýšenie produkcie kĺboveho maziva a regeneráciu povrchu chrupavky alebo rôzne želatíny, avokádový olej a dôležitá je aj kyselina hyalurónová pod. Ine sú glukosamin, chondroitin. Tieto prípravky zaberajú približne po 2-3 týždňoch. Vitamín C je potrebný na regeneráciu kolagénu v chrupavke a zlepšuje klznosť synoviálnej tekutiny. Takže popri uvedených radách, pridať aspoň 1000mg denne, rozdelené na 3 dávky, veľa piť.
Môže byť nevhodné pri poruchách obličiek, železa alebo medi. Znižuje účinok antikoagulancií.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 289 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz