Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 3:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte kvě 17, 2011 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ondra píše:
Dobrý den,

chci se ještě zeptat, zda-li je možné Lugolův roztok (2 kapky) možné přidávat do zeleného ječmene, který sušený rozmíchám ve vodě.

Děkuji.Hájek

V tom nevidím nejmenší problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 1:10 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 18, 2011 10:06 am
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Ten postup je celkem v pořádku, ale ta sůl je vhodnější Epsomská, celý návod nyní zveřejňuji v časopise Recepty prima nápadů a časem jej umístím i na stránky, ale nějak to nestíhám.
Znám jak slušného Oberonistu, tak špičkovou diagnostičku na Salvii, ale je to Brno a Uherský Brod. Pokud je to pro vás vhodné z pohledu regionu, tak mě zavolejte, já vám k tomu něco vysvětlím a dám spojení, protože takto je zveřejňovat rozhodně nemíním.

Na základě odpovědi p. Jardy na SZ přidávám přímo sem:

"Dobrý den, jsem tu nová, ale věřím, že mě sem osud sám navedl. Od svých 13let mám sníženou funkci štítné žlázy - tzn. že již 14let beru léky(nejdříve Euthyrox a poté Letrox). Již rok se snažím najít přirozenou cestu, jak ŠŽ pomoci. Lékař mi řekl, že to není možné, ale po detoxikační kúře (12dní jím pouze ovoce a zeleninu), kterou si třetím rokem dávám na jaře, se mi vždy hodnoty na pár měsíců zlepší a musí mi ubrat hormony. Takže jsem přesvědčena, že vaší metodou tomu mohu pomoci. Jen přesně nevím co a jak - vše ještě musím nastudovat, ale jsem rozhodnutá změnit životní styl a tím i pomoci té mé ŠŽ. Ještě nevím jak si dělat čerstvé šťávy po dobu pracovní doby, to by mi asi zaměstnavatel nedovolil. Každopádně šíleně ujíždím na sladké (i když obézní nejsem, jen mám silná stehna) a proto bych se chtěla zeptat, zda byste mi nedal kontakt na tu diagnostičku v Brně. Je dost možné, že mě trápí ta Kandida.
Děkuji za kontakt a i případné postřehy k mému textu"

Pane Jardo, ještě mě napadlo, že jsem Vám měla napsat, že jsme se s manželem před půl rokem rozhodli vysadit antikoncepci a prozatím jsem za toho půl roku bez antikoncepce měla menstruaci pouze jednou. Pokus o miminko bude zřejmě složitější a popravdě bych dala raději nejdřív do kupy sama sebe a potom se teprve o něco snažila. Nevím jestli to má nějakou spojitost se ŠŽ. Ale jsem z toho docela nešťastná.
Na paní diagnostičku si klidně počkám do listopadu, to mi vůbec nevadí, hlavně že to nějak zjistím!

Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv kvě 19, 2011 8:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lucif píše:
Na základě odpovědi p. Jardy na SZ přidávám přímo sem:

"Dobrý den, jsem tu nová, ale věřím, že mě sem osud sám navedl. Od svých 13let mám sníženou funkci štítné žlázy - tzn. že již 14let beru léky(nejdříve Euthyrox a poté Letrox). Již rok se snažím najít přirozenou cestu, jak ŠŽ pomoci. Lékař mi řekl, že to není možné, ale po detoxikační kúře (12dní jím pouze ovoce a zeleninu), kterou si třetím rokem dávám na jaře, se mi vždy hodnoty na pár měsíců zlepší a musí mi ubrat hormony. Takže jsem přesvědčena, že vaší metodou tomu mohu pomoci. Jen přesně nevím co a jak - vše ještě musím nastudovat, ale jsem rozhodnutá změnit životní styl a tím i pomoci té mé ŠŽ. Ještě nevím jak si dělat čerstvé šťávy po dobu pracovní doby, to by mi asi zaměstnavatel nedovolil. Každopádně šíleně ujíždím na sladké (i když obézní nejsem, jen mám silná stehna) a proto bych se chtěla zeptat, zda byste mi nedal kontakt na tu diagnostičku v Brně. Je dost možné, že mě trápí ta Kandida.
Děkuji za kontakt a i případné postřehy k mému textu"

Pane Jardo, ještě mě napadlo, že jsem Vám měla napsat, že jsme se s manželem před půl rokem rozhodli vysadit antikoncepci a prozatím jsem za toho půl roku bez antikoncepce měla menstruaci pouze jednou. Pokus o miminko bude zřejmě složitější a popravdě bych dala raději nejdřív do kupy sama sebe a potom se teprve o něco snažila. Nevím jestli to má nějakou spojitost se ŠŽ. Ale jsem z toho docela nešťastná.
Na paní diagnostičku si klidně počkám do listopadu, to mi vůbec nevadí, hlavně že to nějak zjistím!

Děkuji!

Ono pokud půjdete cestou dorovnání deficitů a vyčištění těla, tak se dá srovnat skoro všechno. Šťávy se dají udělat ráno, nasypat do nich céčko a v zcela plné PET lahvi si je vzít do práce a tam vypít. Sladké chutě jsou většinou ve spojení s kvasinkou a té se budete muset zbavit. Je zde na to popsán plivací test, tak si ho vyzkoušejte a uvidíte. Veřejně sem kontakt dávat určitě nebudu, to jsem již psal a dále ona to má nyní plné tak do října, čili pokud ho chcete, dejte vědět do soukromé zprávy. U toho otěhotnění bych určitě za této situace nepospíchal a raději se dejte do kupy sama, pak to nebude problém. Spojitost s hormony tam bude určitě a není to pouze o štítné žláze, máte těch žláz v těle docela hejno a rozhozená nebude určitě pouze jedna, vždy je jich více. Ona diagnostikuje především parazity a do té doby již na sobě můžete dělat, není třeba čekat, protože mnoho věcí se dá vytestovat i jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 7:06 am 
Offline

Registrován: stř kvě 18, 2011 10:06 am
Příspěvky: 8
Děkuji, pane Jardo,

včera jsme o tom diskutovali s manželem a podpořil mě - což je pro mě velice důležité. Dnes si jdu nechat namíchat Lugol, abych si mohla udělat test na zápěstí. A tu plivací metodu rozhodně vyzkouším o víkendu.

Moc Vám děkuji!!! Při pročítání fóra jste mi všichni otevřeli oči =D a jsem za to moc vděčná!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 8:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Lucif: špatná činnosti štítné žlázy jednoznačně komplikuje otěhotnění, to potvrzují i lékaři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát kvě 20, 2011 8:47 am 
Offline

Registrován: stř kvě 18, 2011 10:06 am
Příspěvky: 8
Beladona píše:
Lucif: špatná činnosti štítné žlázy jednoznačně komplikuje otěhotnění, to potvrzují i lékaři.

Jj, to já vím. Chtěli jsme s manželem začít zkoušet po letní dovolené, ale takto nevím nevím. Navíc beru docela silné dávky a to bude asi běh na dlouho trať než se dostanu do stavu "bez léků". A to už bychom s manželem tak moc chtěli miminko už teď ;-/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 4:51 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 18, 2011 10:06 am
Příspěvky: 8
Tak Lugol budu mít ve středu namíchaný a můžu začít zjišťovat.

Spoustu jsem tu toho už pročetla, jen nějak nenacházím, s kterou očistou a jak přesně začít. Pane Jardo, mohla bych Vás poprosit o radu? Chtěla bych vyzkoušet šankaprakšalánu a potom začít pracovat na té štítné žláze, ale nějak nemůžu najít ucelené informace. Asi jen špatně hledám nebo se v tom nemůžu vyznat. Můžete mi třeba napsat odkazy (jak začít, co vše k tomu potřebuji, jaké potraviny). Nebo mohla bych Vám třeba zavolat přes skype? Kdy by se vám to hodilo?

Moc děkuji za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon kvě 23, 2011 8:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lucif píše:
Tak Lugol budu mít ve středu namíchaný a můžu začít zjišťovat.

Spoustu jsem tu toho už pročetla, jen nějak nenacházím, s kterou očistou a jak přesně začít. Pane Jardo, mohla bych Vás poprosit o radu? Chtěla bych vyzkoušet šankaprakšalánu a potom začít pracovat na té štítné žláze, ale nějak nemůžu najít ucelené informace. Asi jen špatně hledám nebo se v tom nemůžu vyznat. Můžete mi třeba napsat odkazy (jak začít, co vše k tomu potřebuji, jaké potraviny). Nebo mohla bych Vám třeba zavolat přes skype? Kdy by se vám to hodilo?

Moc děkuji za pomoc

Základ čištění je u střev a žaludku, potom se dělají játra a následují další, jako ledviny, klouby a lymfa. Na štítnici je toto vlákno a vlákno o lugolou a jódu, další informace už musíte vyhledávat, rozhodně to zde není psané jako kniha, prostě se ptejte toho vyhledavače a třeba tu otázku již někdo jiný také položil. Zavolat klidně můžete v tom problém nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štítna žľaza - hodnoty
PříspěvekNapsal: sob čer 04, 2011 1:35 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
prosim o radu tych co mali problemy so stitnou zlazou a liecili sa.

z krvi mi boli zistene hodnoty:
TSH - 9.085+ mIU/l
fT4 - 13.69 pmol/l

nasla som si na nete, ze tieto hodnoty znamenaju znizenu funkciu stitnej zlazy, moja dr mi vsak tvrdila, ze ju mam zvysenu.
tu je zdroj z netu, kde som info nasla:
http://www.zdravie.sk/sz/content/461-31 ... renia.html

neviem, ci su to doveryhodne informaiie, mam vsak tendenciu verit vsak skor internetu, po mojich minulych skusenostiach a zial aj momentalnych.
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítna žľaza - hodnoty
PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2011 9:46 am 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
ovekyska píše:
prosim o radu tych co mali problemy so stitnou zlazou a liecili sa.

z krvi mi boli zistene hodnoty:
TSH - 9.085+ mIU/l
fT4 - 13.69 pmol/l

nasla som si na nete, ze tieto hodnoty znamenaju znizenu funkciu stitnej zlazy, moja dr mi vsak tvrdila, ze ju mam zvysenu.
tu je zdroj z netu, kde som info nasla:
http://www.zdravie.sk/sz/content/461-31 ... renia.html

neviem, ci su to doveryhodne informaiie, mam vsak tendenciu verit vsak skor internetu, po mojich minulych skusenostiach a zial aj momentalnych.
dakujem.

tak medzitym patral po nete aj manzel, akurat z diskusii vycital, ze naozaj, moje namerane hodnoty znacia hypofunkciu, nie hyper ako mi oznamila pani doktorka.
parada, tym padom som pokojna, vsetko mi do seba zapada a opat zacinam s lugolom. vdaka bohu za internet!! co by sme si inac pocali, odkazani na nasich mudrcov?? \":evil:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítna žľaza - hodnoty
PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2011 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
tak medzitym patral po nete aj manzel, akurat z diskusii vycital, ze naozaj, moje namerane hodnoty znacia hypofunkciu, nie hyper ako mi oznamila pani doktorka.
parada, tym padom som pokojna, vsetko mi do seba zapada a opat zacinam s lugolom. vdaka bohu za internet!! co by sme si inac pocali, odkazani na nasich mudrcov?? \":evil:\"

Ona je to mnohdy velice divná hra, co hrají lékaři s pacienty a opravdu pouze dobrá informovanost vás může ochránit, před případným úletem, nebo špatným rozhodnutím lékaře. Je potřeba si uvědomit, že to je také jenom člověk i když v bílých montérkách a tím pádem je naprosto stejně omylný jako kdokoliv v jiné barvě montérek, třeba modrých. Žádná barva montérek nezjišťuje božskou neomylnost, což je hlavní chyba v uvažování, kterou nejsou ochotni si pacienti připustit. Jinak překvapivé pro vás asi bude, že se dají srovnat lugolem obě dysfunkce štítné žlázy, akorát u té hyperfunkce musíte opatrněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítna žľaza - hodnoty
PříspěvekNapsal: ned čer 05, 2011 11:51 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Jarda píše:
Ona je to mnohdy velice divná hra, co hrají lékaři s pacienty a opravdu pouze dobrá informovanost vás může ochránit, před případným úletem, nebo špatným rozhodnutím lékaře. Je potřeba si uvědomit, že to je také jenom člověk i když v bílých montérkách a tím pádem je naprosto stejně omylný jako kdokoliv v jiné barvě montérek, třeba modrých. Žádná barva montérek nezjišťuje božskou neomylnost, což je hlavní chyba v uvažování, kterou nejsou ochotni si pacienti připustit. Jinak překvapivé pro vás asi bude, že se dají srovnat lugolem obě dysfunkce štítné žlázy, akorát u té hyperfunkce musíte opatrněji.

ono mna len prekvapuje ta prilis casta omylnost a to, v podla mna, dost zakladnych veciach. kazdopadne, za tu hypofunkciu som radsej. samozrejme, najradsej budem, ked to uz bude ok \":)\"
kazdopadne, rovnanie hyperfunkcie lugolom je pre mna naozaj prekvapenim, ak ste to tu uz niekde nepisali (neviem, ci som precitala vsetko, asi nie), mohli by ste prosim zhruba postup, davkovanie, v com byt opatrny?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítna žľaza - hodnoty
PříspěvekNapsal: pon čer 06, 2011 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
ovekyska píše:
ono mna len prekvapuje ta prilis casta omylnost a to, v podla mna, dost zakladnych veciach. kazdopadne, za tu hypofunkciu som radsej. samozrejme, najradsej budem, ked to uz bude ok \":)\"
kazdopadne, rovnanie hyperfunkcie lugolom je pre mna naozaj prekvapenim, ak ste to tu uz niekde nepisali (neviem, ci som precitala vsetko, asi nie), mohli by ste prosim zhruba postup, davkovanie, v com byt opatrny?

Postup je stejný, ale reakce mohou být prudší, čili je potřeba jet nahoru velice pomalu a uvážlivě přistupovat k případným potížím, nic nepřehánět a spíše vsadit na jistotu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 9:51 am 
Offline

Registrován: stř kvě 18, 2011 10:06 am
Příspěvky: 8
Pane Jardo, tak už skoro týden jsem na klystýru a snažím se jíst především syrovou zeleninu (minimálně vařenou), oříšky a semínka. Sháním kozí farmu v okolí, abych simohla začít dělat sírovou patlaninu. Chutě na sladké mám samozřejmě stále, ale přijde mi, že když si dám místo toho oříšky, tak ji zaženu. Jen jich sním asi více, než tělo potřebuje \":-(\". Ale to snad brzy taky odbourám. O víkendu se chystám na Shakaprakshalanu. A pak v dohledné době ta játra a pak už snad budu moci začít pracovat i na té štítné žláze /je to tak, že?/. V jakém časovém rozpětí mohu začít s Lugolem?

Nyní už máme dostatek ovoce a zeleniny na zahradě, a proto bych si chtěla začít dělat šťávy do práce. A k tomu mám ještě jeden dotaz:

Jarda píše:
Šťávy se dají udělat ráno, nasypat do nich céčko a v zcela plné PET lahvi si je vzít do práce a tam vypít.

Tím céčkem myslíte kyselinu askorbovou? A kolik jí tam mám dát? Vím, že se ptám jak malé dítě, ale chci to udělat správně.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte čer 07, 2011 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Lucif píše:
Pane Jardo, tak už skoro týden jsem na klystýru a snažím se jíst především syrovou zeleninu (minimálně vařenou), oříšky a semínka. Sháním kozí farmu v okolí, abych simohla začít dělat sírovou patlaninu. Chutě na sladké mám samozřejmě stále, ale přijde mi, že když si dám místo toho oříšky, tak ji zaženu. Jen jich sním asi více, než tělo potřebuje \":-(\". Ale to snad brzy taky odbourám. O víkendu se chystám na Shakaprakshalanu. A pak v dohledné době ta játra a pak už snad budu moci začít pracovat i na té štítné žláze /je to tak, že?/. V jakém časovém rozpětí mohu začít s Lugolem?

Nyní už máme dostatek ovoce a zeleniny na zahradě, a proto bych si chtěla začít dělat šťávy do práce. A k tomu mám ještě jeden dotaz:

Jarda píše:
Šťávy se dají udělat ráno, nasypat do nich céčko a v zcela plné PET lahvi si je vzít do práce a tam vypít.

Tím céčkem myslíte kyselinu askorbovou? A kolik jí tam mám dát? Vím, že se ptám jak malé dítě, ale chci to udělat správně.

Děkuji

Lugol na očisty nemá vliv, ten můžete brát klidně ihned. Céčko je opravdu kyselina askorbová a dá se jí dávat tak 3 g na malou PET láhev šťávy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz