Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř čer 26, 2024 1:24 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 10:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
zuzanka píše:
1, Mohli byste mi poradit, co mám dělat, abych se zbavila ekzému?Jaké očisty ještě? Očisty střev provádím pravidelně (klystýry každý týden, šanku tak 1x měsíčně, jaterní očisty jsem už taky několikrát dělala) a stolici mám pravidelnou 1x-2x denně, slabý zápach, na mísu se nelepí, dobrý tvar (většinou drží hezky pohromadě).

Měl jsem ekzém od narození, ale zbavit se mi ho trvale zabralo cca 1-2 roky bádání a očist. Nečekej, že to zmákneš za měsíc \":-)\" Osobně mi asi nejvíc pomohlo denní pití cca 1,5 litru ovo/zel šťáv a jaterní čistky každý měsíc. Hodně zajímavě zabíral půst, téměř zázračně, ale od určitého momentu přestal, takže jsem pak stejně musel gruntovat střeva, což jak tu Jarda neustále opakuje, je naprostý základ. Zkus se zaměřit i na parazity...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte bře 19, 2013 10:36 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Host píše:
Měl jsem ekzém od narození, ale zbavit se mi ho trvale zabralo cca 1-2 roky bádání a očist. Nečekej, že to zmákneš za měsíc \":-)\" Osobně mi asi nejvíc pomohlo denní pití cca 1,5 litru ovo/zel šťáv a jaterní čistky každý měsíc. Hodně zajímavě zabíral půst, téměř zázračně, ale od určitého momentu přestal, takže jsem pak stejně musel gruntovat střeva, což jak tu Jarda neustále opakuje, je naprostý základ. Zkus se zaměřit i na parazity...

Zdravím.Chcela by som sa opýtať,či ste dodržiavali aj nízkosacharidovú dietu a z akého ovocia a zeleniny pozostávali šťavy?Absolvovali ste tiež trojčátko alebo chemické antihelmetiká?Keďže syn má tiež atop. ekzém /17.5r/ od narodenia tiež hľadáme cestu ako sa ho trvale zbaviť.Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2013 7:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
[quote="janin":21of5wla]Zdravím.Chcela by som sa opýtať,či ste dodržiavali aj nízkosacharidovú dietu a z akého ovocia a zeleniny pozostávali šťavy?Absolvovali ste tiež trojčátko alebo chemické antihelmetiká?Keďže syn má tiež atop. ekzém /17.5r/ od narodenia tiež hľadáme cestu ako sa ho trvale zbaviť.Ďakujem.[/quote:21of5wla]
Toto téma jsem zakládal v době, když jsem měl ještě ruce plné ekzémů, teď je mám jak dětskou prdelku takže se toho zbavit dá a trvale, chce to jen zabojovat \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2013 8:17 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Ďakujem Vám za odpoveď. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2013 8:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
janin píše:
Ďakujem Vám za odpoveď. \":)\"

Niet za čo \":-)\" Kdyby něco jsem k dispozici...stačí se ozvat do SZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2013 11:56 pm 
Offline

Registrován: úte bře 26, 2013 11:19 pm
Příspěvky: 1
Dobrý večer pane Jardo, chtěla bych Vás poprosit o radu. Trpím atopickým ekzémem od 6-ti měsíců věku, dále mám alergii na prach, pyly, plísně, roztoče a také mám astma. V kojeneckém věku jsem prodělala několik zánětů ledvin a močových cest, protože jsem měla černý kašel, který lékaři nepoznali a dávali mi prý všemožné léky a nevěděli co léčí. Rodiče říkali, že jsem málem zemřela, než zjistili co mi doopravdy je. A od té doby jsem měla potíže s imunitou. Jinak do mých cca 20-ti let jsem s ekzémem příliš problémů neměla,více mne trápila alergie a astma. Po škole jsem se odstěhovala do Ostravy za prací, kde jsem dostala alergii na plísně,astma mi zde zmizelo, ale ekzém vyrašil po celém těle. Ze zdravotních důvodů jsem se tedy přestěhovala do Jeseníků, na čistější vzduch, což mé kůži prospělo, ale není to o moc lepší. Nyní je mi 26let, jsem v pátém měsíci těhotenství a ekzém se mi rapidně zhoršil v obličeji, na krku a rukou. Začíná se mi dělat i na břiše a mám pár flíčků na nohou. Bohužel v obličeji neskutečně otékám a díky svědění už nemůžu ani spát a jsem na pokraji zhroucení. Kortikoidy brát nechci, protože to nikam nevede. Bojím se dělat jakékoliv očisty, abych neublížila miminku. Bohužel už delší dobu (cca 1,5 roku) trpím nepravidelnou stolicí. Na velkou nejdu třeba i 3 dny a nevím si s tím rady. Nic na to nezabírá. Casto trpím plynatostí, zejména po ovoci. Užívám alespoň sanogel, protože ten prý těhotné mohou, piju čistou vodu z kohoutku, nejím sladké, snažím se jíst dostatek ovoce a zeleniny. Sháním také tibetskou houbu, ale v těhotenství se prý kefír z ní nesmí. Je to pravda? Jinak krevní testy dělané v těhotenství jsou v pořádku a já si sama se sebou nevím rady. Nemohl by jste mi prosím poradit, co teď v těhotenství mohu a co by mi mohlo pomoci? Předem mockrát děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: čtv bře 28, 2013 8:56 am 
Offline

Registrován: úte led 04, 2011 11:07 am
Příspěvky: 27
Tak já jsem byla 10 měsíců na nízkosacharidové dietě a ekzém se jen zhoršoval a zhoršoval. Teď jím, co jsem popisovala dříve a je pravda, že se zhoršuje stále, ale vyprazdňování mám mnohem lepší, pravidelnější. Zítra si jdu nechat udělat vyšetření krve na jednotlivé prvky, tak doufám budu o něco moudřejší.
Je mi 18, s ekzémem jsem se narodila, potom na nějakou dobu zmizel, v pubertě (cca od 14 let) se objevil znovu, to jsem ho úspěšně zakortikoidovala, poté jsem v 15 úplně změnila stravu, ekzém mi na rok zmizel (nejedla jsem žádné ovoce, chleba s kvasnicemi a mléčné výrobky, minimum masa, ale jinak všechno možné vařené, nevařené, hlavně když tam nebyl cukr). Potom jsem byla asi 6 měsíců vitarián a ekzém pořád nikde, ovšem vyprazdňování dost bída (celou dobu bojuju s kandidózou). Teď je to půl roku, co jím jak jsem psala (tedy zařadila jsem ovoce a luštěniny, bezlepkové obiloviny) a vyprazdňování téměř vzorové, ale ekzém se zhoršuje a zhoršuje na krku, ovšem na rukách a na obličeji (tam je pouze velice vysušená kůže) je skoro pryč. A poslední měsíc striktně nejím živočišné výrobky, ale hlavně mléčné (ani můj milovaný kefír). Subjektivně už kandidózu nepociťuji (myslím si, že mám kvasinky sice stále přemnožené, ale rozhodně v menší míře než předtím, plivací test mi vychází pozitivně i negativně, jak kdy).
Budu hledat dále, chystám se na očistu krevní lymfy, jen co bude trochu tepleji, teď to na teplo tedy vůůbec nevypadá \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 2:44 pm 
Offline

Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
Příspěvky: 20
Chtěla bych vědět, co si myslíte o následujícím: před asi 1,5 měsícem jsem začala kvůli kandidě (jen pozitivní slinový test) a chronické borelioze držet bezmléčnou, bezlepkovou a nízkosacharidovou dietu.
(Musím zároveň dodat, že sirnou patlaninu apod nejím; konzistence stolice odpovídá snědenému, chodím přiměřeně často)
Nemohu si vzpomenout, jestli jsem už před začátkem diety nějaké velmi trobné projevy ekzému měla, každopádně od té doby, co dietu držím, mě sice přestala bolet záda, zato se mi pořád rozšiřuje ekzém na pravé ruce.

Co jsem stačila pročíst, tak většinou se doporučuje právě takováto dieta. Kandida se mi podle testu zlepšila - ekzém se zhoršuje.
Nevím, s čím tedy začít teď - zda vůbec má smysl navštěvovat kožní, nebo se vrhnout na nějaké očisty jater atd. - ani to nepomáhá všem...

Myslíte, že Fénixovy slzy by mě problémů zbavily?

Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 5:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
mangold píše:
Chtěla bych vědět, co si myslíte o následujícím: před asi 1,5 měsícem jsem začala kvůli kandidě (jen pozitivní slinový test) a chronické borelioze držet bezmléčnou, bezlepkovou a nízkosacharidovou dietu.
(Musím zároveň dodat, že sirnou patlaninu apod nejím; konzistence stolice odpovídá snědenému, chodím přiměřeně často)
Nemohu si vzpomenout, jestli jsem už před začátkem diety nějaké velmi trobné projevy ekzému měla, každopádně od té doby, co dietu držím, mě sice přestala bolet záda, zato se mi pořád rozšiřuje ekzém na pravé ruce.

Co jsem stačila pročíst, tak většinou se doporučuje právě takováto dieta. Kandida se mi podle testu zlepšila - ekzém se zhoršuje.
Nevím, s čím tedy začít teď - zda vůbec má smysl navštěvovat kožní, nebo se vrhnout na nějaké očisty jater atd. - ani to nepomáhá všem...

Myslíte, že Fénixovy slzy by mě problémů zbavily?

Děkuji za radu.

Ten ekzém je vlastně bordel, který ti koluje v krvi a neodejde běžnou cestou, tak si tělo pomáhá přes kůži. Na kožní nechoď, tam ti napíšou mast nebo bobule a tím to vyřešíš maximálně na týden. Zkus pravidelné pití šťáv (juicing) a očisty jater. Prostě propláchnout střeva, vyčistit krev a odlehčit játrům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 5:38 pm 
Offline

Registrován: pon úno 28, 2011 12:37 pm
Příspěvky: 76
mangold píše:
Chtěla bych vědět, co si myslíte o následujícím: před asi 1,5 měsícem jsem začala kvůli kandidě (jen pozitivní slinový test) a chronické borelioze držet bezmléčnou, bezlepkovou a nízkosacharidovou dietu.
(Musím zároveň dodat, že sirnou patlaninu apod nejím; konzistence stolice odpovídá snědenému, chodím přiměřeně často)
Nemohu si vzpomenout, jestli jsem už před začátkem diety nějaké velmi trobné projevy ekzému měla, každopádně od té doby, co dietu držím, mě sice přestala bolet záda, zato se mi pořád rozšiřuje ekzém na pravé ruce.

Co jsem stačila pročíst, tak většinou se doporučuje právě takováto dieta. Kandida se mi podle testu zlepšila - ekzém se zhoršuje.
Nevím, s čím tedy začít teď - zda vůbec má smysl navštěvovat kožní, nebo se vrhnout na nějaké očisty jater atd. - ani to nepomáhá všem...

Myslíte, že Fénixovy slzy by mě problémů zbavily?

Děkuji za radu.

Píšete, že držíte nízkosacharidovou, bezmléčnou a bezlepkovou dietu, což je nejlepší možná dieta proti atopickému ekzému, takže jsou dvě možnosti. Buď tu dietu nedodržujete striktně. A nebo máte ve stravě extrémní nedostatek zeleniny, což způsobuje překyselení organismu. Třetí možnost neexistuje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 8:12 pm 
Offline

Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
Příspěvky: 20
Nečasová píše:
Píšete, že držíte nízkosacharidovou, bezmléčnou a bezlepkovou dietu, což je nejlepší možná dieta proti atopickému ekzému, takže jsou dvě možnosti. Buď tu dietu nedodržujete striktně. A nebo máte ve stravě extrémní nedostatek zeleniny, což způsobuje překyselení organismu. Třetí možnost neexistuje.

Tu dietu právě držím pro navození zásaditého prostředí v organismu, předtím jsem jedla hodně sladkostí (každý den, docela ve velkém) a ovoce a nikdy jsem žádný ekzém neměla.
Dodržuji ji, lepek a mléčné výrobky vůbec žádné, jen na doporučení léčitele občas trochu másla, trochu ryb. Je pravda, že škroby jím pořád, snažím se do 100 g denně, ale už nevím, co jíst. Zelenina, i kdyby v ní byl olej, mě nezasytí. A v posledku jsou tu již zmiňované finance, prostě jsem švorc a na všechny ty vymoženost (hodně zeleniny, všechno bio atd.) nemám peníze.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 8:14 pm 
Offline

Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
Příspěvky: 20
Host píše:
Ten ekzém je vlastně bordel, který ti koluje v krvi a neodejde běžnou cestou, tak si tělo pomáhá přes kůži. Na kožní nechoď, tam ti napíšou mast nebo bobule a tím to vyřešíš maximálně na týden. Zkus pravidelné pití šťáv (juicing) a očisty jater. Prostě propláchnout střeva, vyčistit krev a odlehčit játrům.

KLystýry někdy dělám, léčitel mi doporučil s přídavkem jablečného octu - ale max. jednou měsíčně. Jak často bych měla dělat tu očistu jater? Kdysi jsem zkoušela tu hrůzu se solenou vodou a bylo mi z toho myslím špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 8:24 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
mangold píše:
KLystýry někdy dělám, léčitel mi doporučil s přídavkem jablečného octu - ale max. jednou měsíčně. Jak často bych měla dělat tu očistu jater? Kdysi jsem zkoušela tu hrůzu se solenou vodou a bylo mi z toho myslím špatně.

Jaterka se dá ze začátku dělat klidně ob 14 dnů, ale vše potřebné najdeš tu http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php a v příslušném vláknu viewtopic.php?t=558


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 9:07 pm 
Offline

Registrován: pát bře 15, 2013 9:43 pm
Příspěvky: 20
Host píše:
Jaterka se dá ze začátku dělat klidně ob 14 dnů, ale vše potřebné najdeš tu http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php a v příslušném vláknu viewtopic.php?t=558

V návodu je šťáva z jablek - ty bych moc neměla kvůli kandidě, jím max. jedno denně. No a hlavně mám obavy, že nevydržím nejíst, půst jsem zkoušela jedinkrát a vydržela asi do 11 hod. dopoledne \":|\" Ale asi to teda zkusím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Atopický ekzém
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 9:25 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
mangold píše:
V návodu je šťáva z jablek - ty bych moc neměla kvůli kandidě, jím max. jedno denně. No a hlavně mám obavy, že nevydržím nejíst, půst jsem zkoušela jedinkrát a vydržela asi do 11 hod. dopoledne \":|\" Ale asi to teda zkusím...

Ta šťáva je tam kvůli nastřádání žluči, kandidu během jaterky neřeš. Osobně být celé dopoledne jen na šťávě je pro mě naprosto v pohodě a dokonce se leckdy cítím líp, než na jídle \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 425 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz