Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 1:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 59  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned zář 28, 2014 8:38 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Kometa píše:
Na jaře jsem zbaštila 2 baleni Vermoxu, brala jsem si dávkování na ty nejodolnější parazity, a nic jsem necítila, ani zhoršení, ani zlepšení.

Kokosovej olej by mi nevadil, mám ho ještě asi půl litru z dřívějška, ale jen si s ním mažu kůži. Nějak jsem tu ještě nezahlédla vysvětlení, čím by měl pomáhat, a docela se bojím kalorií, abych nepřibrala, když mi teď jede metabolismus na půl plynu.

Pan Zajíček píše, že kokosový olej rovná štítnici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 1:00 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Mám na mysli parazity bakteriálního nebo virového původu,nedovedu si představit červa ve štítné žláze.
Kometa: ten test na T3 ti asi neudělají,musela by sis ho připlatit,pokud by ti ho udělali zdarma tak je pros ať udělají volný i vázaný.Cvičení bohužel metabolismus velice zpomaluje-to že ho zrychluje je velký nesmysl.Jestli máš potíže se štítnou tak jediné cvičení by mělo být krátké velice intenzivní treninky,klidně každý den ale do půl hodiny trvání.Dlouhé treninky vše jen zhorší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 8:08 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Pavel Veselý píše:
Mám na mysli parazity bakteriálního nebo virového původu,nedovedu si představit červa ve štítné žláze.
Kometa: ten test na T3 ti asi neudělají,musela by sis ho připlatit,pokud by ti ho udělali zdarma tak je pros ať udělají volný i vázaný.Cvičení bohužel metabolismus velice zpomaluje-to že ho zrychluje je velký nesmysl.Jestli máš potíže se štítnou tak jediné cvičení by mělo být krátké velice intenzivní treninky,klidně každý den ale do půl hodiny trvání.Dlouhé treninky vše jen zhorší.

Jdu na endokrino za 2 týdny, bude sono, tak uvidíme, k čemu je uškemrám, v nejhorším si to zaplatím sama, tohle je dost důležitá věc aby se na ní našly peníze.
Kde jsi vzal, že cvičení zpomaluje metabolismus, to slyším poprvé.
Byla jsem dnes zase ve fitku, 70 minut při tepovce 120-150, pravdou je, že jsem celý den byla hodně unavená, takže jsem se musela trochu přemáhat. Ale teď tu chroupu salátek a je mi poprvé za celý den fakt dobře a necítím se unavená.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 8:14 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Dagmara píše:
Pan Zajíček píše, že kokosový olej rovná štítnici.

Jsem ten typ člověka, co se nikdy nespokojí jen s informací, že něco prostě tak je. Vždy chci vědět mechanismus a přečíst nějaké studie, nebo si udělat vlastní výzkum.

Tak jsem aktuálně vyměnila ve své snídani hrstičku vloček za lžíci kokosáku, k tomu borůvky, pár aronií, skořici a tvaroh. Zatím teda efekt žádný, hlad mám po tom stejně brzy nebo ještě dříve a energie furt nula, ale je mi jasné, že musím vytrvat pár týdnů.

Horší je, že se mi ne a ne dostavit menstruace a těhotná asi nebudu, žláza mi rozhodila ženské orgány, zhoršila se pleť... prostě když se to s..., tak se to s... \":wink:\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 8:22 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Jednoduše tím že neexistuje způsob jakým by cvičení metabolismus zrychlovalo.Za zpomalením metabolismu stojí výkony všech elitních sportovců,jejich metabolismus se tak zpomalil že dokáží podat špičkový výkon bez adekvátního kvanta kalorií.
Principy zpomalení metabolismu cvičením jsou:produkce kortizolu,rozklad svalových buněk,zvýšení serotoninu,uvolňování mastných kyselin ze zásob,oxidační stres.Tohle všechno a mnoho dalších faktorů zpomaluje štítnou žlázu.Jsou věci které ji dokážou zrychlit ale o těch nebudeš chtít slyšet,protože se absolutně nehodí ke tvému současnému výživovému směru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 8:30 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Pavel Veselý píše:
Jednoduše tím že neexistuje způsob jakým by cvičení metabolismus zrychlovalo.Za zpomalením metabolismu stojí výkony všech elitních sportovců,jejich metabolismus se tak zpomalil že dokáží podat špičkový výkon bez adekvátního kvanta kalorií.
Principy zpomalení metabolismu cvičením jsou:produkce kortizolu,rozklad svalových buněk,zvýšení serotoninu,uvolňování mastných kyselin ze zásob,oxidační stres.Tohle všechno a mnoho dalších faktorů zpomaluje štítnou žlázu.Jsou věci které ji dokážou zrychlit ale o těch nebudeš chtít slyšet,protože se absolutně nehodí ke tvému současnému výživovému směru.

Já bych chtěla vědět co zrychluje štítnou žlázu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 8:39 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Sacharidy,ovoce,mléko,cukr,káva,sůl,maso,vnitřnosti,kokos,máslo,kalorie,spánek,lenošení,zábava,červené světlo,sluníčko.Všechny tyto věci ve správném množství dokáží zrychlit štítnou žlázu.Pokud je onemocnění autoimunitní tak se pokusit najít příčinu,ale to už jsem psal dříve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 8:47 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 08, 2011 9:46 am
Příspěvky: 259
Pavel Veselý píše:
Sacharidy,ovoce,mléko,cukr,káva,sůl,maso,vnitřnosti,kokos,máslo,kalorie,spánek,lenošení,zábava,červené světlo,sluníčko.Všechny tyto věci ve správném množství dokáží zrychlit štítnou žlázu.Pokud je onemocnění autoimunitní tak se pokusit najít příčinu,ale to už jsem psal dříve.

Já to mám autoimunitní a ze stresu. Ale stres nedokáži odstranit, neboť mám těžce postiženou dceru se kterou často pobývám v nemocnici, často nespíme několik dní a vůbec je to moc náročné. Jak je stres, tak je problém se vším.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte zář 30, 2014 8:52 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak právě proto byste měla pomocí stravy,doplňků a když se zadaří tak za pomoci ostatních stres co nejvíce zmírnit.Pokud jste ve chronickém stresu tak je pro Vás velice důležité správně a hodně jíst,použít vhodné doplňky,které povedou ke zklidnění.Taky se může stát že se jednoho dne ucho utrhne....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř říj 01, 2014 8:32 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Pavel Veselý píše:
Sacharidy,ovoce,mléko,cukr,káva,sůl,maso,vnitřnosti,kokos,máslo,kalorie,spánek,lenošení,zábava,červené světlo,sluníčko.Všechny tyto věci ve správném množství dokáží zrychlit štítnou žlázu.Pokud je onemocnění autoimunitní tak se pokusit najít příčinu,ale to už jsem psal dříve.

Tak fakticky až na maso, vnitřnosti a částečně máslo se nevyhýbám ničemu. Zvířata jíst nebudu, spát se snažím alespoň 7 hodin, optimálně 8. Stres se snažím omezovat a kompenzovat hořčíkem, ale jsem bohužel ten typ citlivého člověka, kterého vždy bude něco stresovat, i na dovolené, i při sledování filmu (proto už koukám jen na romantické komedie \":-)\" )

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř říj 01, 2014 1:04 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Kometa:No s hořčíkem bez vlasovky taky opatrně,nevíte v jakém stavu máte ostatní minerály-může to nakonec dopadnout hůř než před doplňováním.Pokud jste od přírody vystresovaná tak je potřeba hlídat stravu a jíst hodně,tuším že jste psala že nemáte menses-to nemusí být od štítné ale klidně z podvýživy.Luštěniny sami o sobě jsou velmi antimetabolické a štítné vůbec nepomohou.Pokud se cítíte celý den mizerně ale v 8 večer je Vám najednou dobře tak to určitě není v pořádku a není to tím salátkem.Jak to dopadlo s měřením teploty?Kolísá nebo je stále nízká?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv říj 02, 2014 8:36 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
[quote="Pavel Veselý":2tva6091]Kometa:No s hořčíkem bez vlasovky taky opatrně,nevíte v jakém stavu máte ostatní minerály-může to nakonec dopadnout hůř než před doplňováním.Pokud jste od přírody vystresovaná tak je potřeba hlídat stravu a jíst hodně,tuším že jste psala že nemáte menses-to nemusí být od štítné ale klidně z podvýživy.Luštěniny sami o sobě jsou velmi antimetabolické a štítné vůbec nepomohou.Pokud se cítíte celý den mizerně ale v 8 večer je Vám najednou dobře tak to určitě není v pořádku a není to tím salátkem.Jak to dopadlo s měřením teploty?Kolísá nebo je stále nízká?[/quote:2tva6091]
Na vlasovku se chystám, ale pořád nevím, do čeho mám ty vlasy dát a kam poslat (ta informace o nějaké společnosti v kauflandech mě mate). Ale trpívám na křeče lýtek, takže doplňuju většinou 50-100 mg denně. BMI mám 21, takže normální váha, kterou si takhle udržuju už roky. Jím dost, jsem žravá, ale čím dál tím méně kaloricky.Luštěniny jsou antimetabolické... hmm.. ale z něčeho ty bílkoviny brát musím a maso jíst prostě nechci.

Myslím, že to, že sjem se večer zítila dobře, bylo způsobeno tím že jsem už měla po práci, zasportovala jsem si-tudíž vyrobila nějaké endorfinky -a už jen odpočívala.

Časté měření moc nezvládám časově. Ráno mám téměř vždy 36,3, dnes jsem měla výjimečně 36,4. Včera jsem posnídala ovoce s tvarohem a vločkama, lžíce kokosového oleje, lékořicový čaj a guaranové kafe - no a dopoledne jsem naměřila nezvyklých 36,9 ... Ale dneska jsem se přes den prolévala lékořicí a guaranou, cítila jsem se moc dobře (v práci jsem se dnes nepředřela \</div

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát říj 03, 2014 7:03 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak ta teplota má takto kolísat,to není zas tak tragické-ráno může být nižší,přes den vysoká a večer zase nižší.čím kratší bude den tím to bude výraznější-to je bohužel daň za naše podnebí,můžete to trochu zmírnit červenou infražárovkou a dosvicovat si den takto.já ji mám vedle monitoru a svítí mi přímo do obličeje a pak ji mám i vedle postele a když večer čtu nebo koukám na telku tak si svítím na záda.
Ta dávka horčíku je nepodstatná,myslel jsem že berete alespoň gram.Křeče v lýtkách jsou mnohem častěji způsobené nedostatkem sodíku-solíte dost?Právě křeče v lýtkách jsou častým nežádoucím efektem předávkování hořčíkem ale ve Vašem případě to tak nebude.
Guarana a káva jsou na štítnou žlázu super ale mají jeden háček-bez kalorií Vám budou spíše škodit-stimulanty je vždy nutno podávat s adekvátním množstvím kalorií protože zrychlují metabolismus.Proč omezujete kalorie?Vždyť kalorie jsou základní živina která v podstatě může za všechno-energie,detoxikace,hormonální rovnováha-omezování kalorií vede právě ke zpomalování metabolismu-proto mají většinou starší lidé problémy se štítnou žlázou a žijí jen na rohlíku s točeňákem,čím je člověk starší tím kvalitněji by měl jíst ale bohužel u nás to neplatí.
Lékořice, pokud neznáte stav svých nadledvinek není zas tak ok protože je může povzbudit natolik že to může ovlivnit štítnou,většinou na štítnou je lepší jist tolik aby se nadledvinky vůbec nepustili do akce a to potom fungujou hormony štítné správně ale jakmile je tam stres z nedostatku kalorií,stres ze života,stres z nedostatku sacharidů,stres ze cvičení a z práce tak už štítná drhne.Kaloriemi se to dá dobře kompenzovat.
Pokud nejíte maso tak Vám bohužel zbývají jen mléčné výrobky a vejce,ořechy jsou rovněž antimetabolické a bílkovin moc nemají.Měla byste mít alespoń 1.5g bílkovin na kilogram hmotnosti.Pak můžete využít nabídku pana Jardy a koupit kolagen a syrovátkový protein-tím se dá nahnat dost.
S vlasovkou v polsku Vám poradí pan Jarda ale musíte mu zavolat,s vlasovkou v americe můžu poradit já.Jestli teď nedoplňujete žádné minerály a nejste na to stále něco brát tak vlasovku ani nedělejte,protože vlasovka je kompletní program vyžadující kontrolu a investici a abyste se dala dokupy tak to potrvá většinou tak rok dva než poznáte jak Vaše tělo funguje a co ukazují poměry minerálů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: stř říj 08, 2014 4:23 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Porovnávám své teploty s přítelovými - on je ten typ co může sníst na co příjde (a taky to často udělá) a přibírá málo, hubne snadno. A ten si vždy naměřil o 0,5 °C více jak já. Takže když já naměřila 36,1, on měl 36,7. Ale tenhle týden je vše jinak. O víkendu jsem odpočívala, dělala normální věci jako šla do divadla, na návštěvu, na houby (tzn.nepracovala jsem ani intenzivně nesportovala), neřešila jsem jídlo a jedla i smažené, krásně jsem si odpočinula a víkend zakončila saunováním - a hle, v pondělí ráno jsem měla v puse nevídaných 36,7 !!! Tak jsem přemýšlela, čím to je, a zřejmě je to ovlivnění nadledvinek saunováním. Tak jsem zvědavá, kam se to dostane do konce týdne, zatím teplota s každým dnem klesá o 0,1°C.
Solím ráda a vzhledem k nízkému tlaku a sportování se v tom neomezuji.
Bílkovin mám hodně - jak píšu, jsem žravá, takže je spíš někdy až přepísknu. S kolagenem u vegetariánů neuspějete, syrovátkové proteiny moc nechci, už takhle konzumuju mléčných výrobků víc jak leckteré tele. Takže teď zkouším přidávat do jídla hrachový protein a hledám nějaký poživatelný rýžový protein.
Doplňků mám pomalu víc jak jídla, např.: Zn+hlíva+rakytník+echinacea , Selen 200, lugol+jabl.ocet, rhodiola, Ashwagandha, pak něco s Cu+C+ox.křemičitý+E+ananas+lkarnitin+biotin, občas zobnu methylcobalamin+další Bčka, občas na vyrovnání pH po kafi odkyselovací minerály, při stresu (tedy denně) si lupnu Mg+B6 ... teď čajík z lékořice a heřmánkový (to zas má být dobré na tu opožděnou menstruaci), probiotika.. jo a taky jsem si pořídila nějaké bylinkové kapičky na srovnávání nadledvinek.
Takže je docela fuška si na to všechno vzpomenout a spolykat to.
Ale raději preferuju mírnější dávkování, ať se to klidně srovnává déle, než do sebe prát zde doporučované, podle mě nebezpečné, megadávky.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv říj 09, 2014 6:28 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Bohužel neexistuje způsob jakým by saunování ovlivnilo pozitivně nadledvinky,bohužel je ovlvní spíše negativně ale jen u lidí kteří je už mají odrovnané protože sauna je hrozný záhul pro tělo.Co se stalo je to že z Vás sauna vytáhla vodu a proto jste měla vyšší teplotu,ostatně je to jeden z principů zrychlení metabolismu-víc jíst, méně pít, hodně solit.
S těmi doplňky nevím zda je dobrý nápad jich mít víc než normální stravy-co Vám vlastně je kromě toho že máte zhoršené testy na štítnou?Radil jsem paní co měla 35,5 stupňů a v podstatě se to povedlo jen s hořčíkem,vit.C,adrenal cortexem a hlavně dobře sestaveným jídelníčkem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 871 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 59  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz