Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned čer 16, 2024 8:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv zář 24, 2009 3:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Zrejme to vyskúšam.
Včera som bol u lekákrky a povedal som jej, že používam urinu na klystýr a skoro tam omdlela.
Vraj sa tým vymývajú soli a prospešné baktérie z hrubého čreva. Vraj je to odpad atd.
Pokial viem tak jediné čo sa tým vymýva sú odpadové a tox. látky nahromadené v hrubom čreve.
Alebo?
Povedala dokonca, že ludia sú predisponovaný aby jedli maso, lebo z neho majú silu a vraj ked jedli iba ovo/zel tak nemali dostatok energie. Ked som sa jej spýtal, prečo ked som zjedol hrušky hrozno som mal kopu energie na niekolko hodín a vobec som sa necítil ospalý, tak povedala že to sú rýchle cukry po ktorých človek rýchlo vyhladne. No tak ja som vyhladol asi za 5,30h. No ked je toto rýchlo.... Musím ale povedat, že som mal aj sezam. mlieko ale tým to asi nebude. Tie cukry sú podal mna hlavným motorom. Ked vyhladnem tak nie je problém tam dodat dalšie. No názor som si vypočul,ale to je všetko.
Jedna vec v čom sa bohužial nemýlila bolo to že v rybách je kopu železa. To je bohužial tak.
Namerala mi velmi nízky tep. Hodnota 40. Vraj to je na odpadnutie.
Nasledovala nekonečná debata s matkou o mojej strave. Niektorí ludia si nedajú nič vysvetlit ani ked používa oponent vecné argumenty. Jednoducho to s nimi nehne.
Úplná čerešnička na torte bolo ked sme cestou z nemocnice stretli matkinu známu,ktorá nás pozvala a všetko jej začala rozprávat.
Hroza. Hned začali na mna pozerat ako na exota. A čo som sparavil. Od nervozity som sa začal ponúkat "dobrotami čo mi núkali". Jasné, že som jedol jedno cez druhé. Obilovina,rajčiny, alkohol, sladkosti. Zlátanina, že mi doma až zle bolo.
Ale malo to jednu výhodu, stopol som tým tie stupídne reči a počas celého popoludnia a bohužial aj večru dali pokoj.
Dnes som nahodil klystýr a na včerajšok sa snažím čo najrýchlejšie zabudnút. Oni si myslia, že takto sa budem teraz "cpat" permanentne. Nech si len myslia...Fakt nemusím.

Na toto téma nemá většinou cenu se s lékařem bavit a je opravdu veklice málo těch, kteří si sami alespoň jednou klystýr vyzkoušeli, čili nechápu na základě čeho jeho aplikaci kritizují. Co se urinou dá, nebo nedá vymýt, jste si již vyzkoušel, zde je tedy další komentář zcela zbytečný.
Také Vám k tomu všemu měla říct, jak tělo, které jede jenom na cukry, tyto cukry získá z masa.
V rybách možná je dost železa, ale je tam také rtuť, olovo, arzén a kadmium, což z nich tvoří velice diskutabilně zdravou potravinu, já osobně je nejím a vím proč.
U vitariánů je relativně čisté krevní řečiště, které je navíc dobře zásobeno kyslíkem a tep je tedy nízký ze zcela logických důvodů. Prostě vyšší není potřeba a pokud se nemotáte, což by svědčilo o nízkém tlaku, tak se tím není třeba zabývat.
Občasné přežrání nijak organizmu nevadí, ale denní přísun plastického žrádla vadí velice, to snad již vidíte kolem sebe sám i bez upozorňování. Nesmí se to však dělat moc často, ale na jednorázový exces tělo rychle zapomene a nic se neděje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv zář 24, 2009 3:54 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Bola to sprška nezmyslov.
Dokonca som sa jej spýtal na Walker, manželov Diamondovcov a pod.
A nechcela o tom ani počut. Miesto toho povedala, rozhadzovala rukami až som mal miestami pocit, že má nejakú psych. poruchu. Posobila nepríčetne. Neviem, ale povedala, že som zelený(akože mi je zle). Zvláštne, lebo dovtedy som nebol.
Akonáhle som vstúpil do tej ambulancie tak mi došlo zle. Čím to asi bude...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: čtv zář 24, 2009 9:32 pm 
Offline

Registrován: stř črc 08, 2009 8:50 pm
Příspěvky: 142
Mat: \":D\" nemáme to lehký \":D\"
- tedy my, co jsme se nesmířili s osudem chcípáka do konce života. Na mě kouká jako na exota kompletně celá rodina a štávy a jídla který dělám nikdo ani neochutná, natož, aby to taky jedli. \":wink:\" (a to viděli na vlastní oči moje zdravotní pokroky)

S doktory o alternativách nemá cenu vůbec mluvit. Máš zvýšený cukr - dostaneš průkazku diabetika, a tu hlavně musíš do konce života nosit u sebe! \":roll:\" \":mrgreen:\" Brát pečlivě prášky a chodit na kontroly. A zbytečně nepřemýšlet.
Medicína má svoji víru a tu neopustí, ani nechce. \":wink:\" \":D\"

_________________
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: sob říj 03, 2009 7:53 am 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Čo znamená ak mám na ľavej strane pod sánkou zvačšené lymfatické uzliny?
Včera večer som to nahmatal a je to dost bolestivé.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: sob říj 03, 2009 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Čo znamená ak mám na ľavej strane pod sánkou zvačšené lymfatické uzliny?
Včera večer som to nahmatal a je to dost bolestivé.
Ďakujem

Jasnovidectví neovládám, to tu píšu poměrně často. To, co uvádíte, může mít mnoho příčin a bez přesnější diagnózy se to takto řešit nedá. Zpravidla bolestivost vykazují zánětlivá ložiska, která se konkrétně v ústní dutině a jejím blízkém okolí dají celkem dobře a rychle léčit pomocí pravidelného kloktání MMS, což odstraní navíc i téměř veškeré potíže se zubama a dásněmi. Jinak pokud nejde o hluboko uložený problém, tak se dá aktivované MMS aplikovat jako obklad, vždy na cca 3 minuty a potom omýt vodou. V případě hlubšího problému se dá aplikovat aktivované MMS smíchané s pár kapkami DMSO, to pak látka proniká opravdu velice hluboko a může řešit i velmi vážné problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: sob říj 03, 2009 1:29 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
To je fajn, že MMs sa dá použit aj takto externe.
Zabudol som uviest, že sa mi tvoria trochu hlieny v nose, ale to je sposob. zrejme mnou.
Často sa mi stáva, že sa vnocí zobudím úplne spotený a neprezlečiem sa. Tak zrejme preto.
Ďakujem za tip.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: sob říj 03, 2009 7:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
To je fajn, že MMs sa dá použit aj takto externe.
Zabudol som uviest, že sa mi tvoria trochu hlieny v nose, ale to je sposob. zrejme mnou.
Často sa mi stáva, že sa vnocí zobudím úplne spotený a neprezlečiem sa. Tak zrejme preto.
Ďakujem za tip.

Pokud se budíte v noci mezi 1 - 4 hodinou ranní a jste zpocený, tak to signalizuje celkem velké překyselení organizmu. Tomu odpovídá i zahlenění nosu, které také vychází z likvidace překyselení Vaším tělem. Zaměřte se na srovnání acidobazické rovnováhy a oboje zmizí. Jinak aktivované MMS se dá trochu přiředit vlažnou vodou a potom nasát do nosu jako to dělají jogíni se slanou vodou, není to nijak moc nepříjemné a problémy to celkem slušně rychle řeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: sob říj 03, 2009 9:19 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Nie, to spotenie nie je spos len tak, ale preto, že sa zvyknem hodne pozakrývat. Používam Na zakrytie ovčiu vlnu v kombinácii s perovým paplónom. Niekdy zvyknem dat aj dva paplony alebo dve vlnené deky. To je z toho. Stane sa mi to ale napr. aj ked sa mi prsnie niečo negatívne. Ale to je vynimka, pretože mne sa skoro nikdy nesníva. Proste zavriem oči a hned zaspím a ráno zase otvorím.
Možno to nie je ani minúta čo zaspím.
Matka mi vyčíta, že sa privelmi zakrývam, ale ja mám rád to teplo, dobre sa pod tým spí. Mne osobne ked je zima tak nedokážem vobec zaspat. Čo je značne nepríjemné. Vinou mojej pohodlnosti sa neprezlečiem a potom v tom mokrom spím. Radšej teda uberiem z tých prikrývok.

To príp prekyselenie sa snažím kompenzovat uhorkovou štavou. Vypijem aspon 1,7l denne.
Inak ku tomu prekyselniu.Lekári radi pit vodu "Fatra", ktorú určite poznáte.
Pripadá mi to ako úplne stupídny nápad, pit perlivú vodu.
Ved perlivá voda dráždi žalúdok a nielen to, tak potom aká zásaditá minerálka?
Prečo neporadia molónovú alebo uhorkovú štavu, prip. citrónovú.
Ved to musia vediet, že tieito štavy posobia takto.
Minule som poradil tú uhorkovú matke a nechcela o tom ani počut.
Radšej si dá Fatru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: ned říj 04, 2009 9:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Nie, to spotenie nie je spos len tak, ale preto, že sa zvyknem hodne pozakrývat. Používam Na zakrytie ovčiu vlnu v kombinácii s perovým paplónom. Niekdy zvyknem dat aj dva paplony alebo dve vlnené deky. To je z toho. Stane sa mi to ale napr. aj ked sa mi prsnie niečo negatívne. Ale to je vynimka, pretože mne sa skoro nikdy nesníva. Proste zavriem oči a hned zaspím a ráno zase otvorím.
Možno to nie je ani minúta čo zaspím.
Matka mi vyčíta, že sa privelmi zakrývam, ale ja mám rád to teplo, dobre sa pod tým spí. Mne osobne ked je zima tak nedokážem vobec zaspat. Čo je značne nepríjemné. Vinou mojej pohodlnosti sa neprezlečiem a potom v tom mokrom spím. Radšej teda uberiem z tých prikrývok.

To príp prekyselenie sa snažím kompenzovat uhorkovou štavou. Vypijem aspon 1,7l denne.
Inak ku tomu prekyselniu.Lekári radi pit vodu "Fatra", ktorú určite poznáte.
Pripadá mi to ako úplne stupídny nápad, pit perlivú vodu.
Ved perlivá voda dráždi žalúdok a nielen to, tak potom aká zásaditá minerálka?
Prečo neporadia molónovú alebo uhorkovú štavu, prip. citrónovú.
Ved to musia vediet, že tieito štavy posobia takto.
Minule som poradil tú uhorkovú matke a nechcela o tom ani počut.
Radšej si dá Fatru.

Spát ve velkém teple není zdravé, já pokud to vůbec venkovní teplota dovoluje, spím při otevřeném okně a také se snažím v ložnici držet teplotu velice nízko. To, co popisujete Vy, mi zrovna ideální nepřipadá, ale každému vyhovuje něco jiného.
Co se týká překyselení, je potřeba sledovat oba extrémy, kterých lze dosáhnout. Jeden je acidóza, ten je běžný u naprosté většiny současné, běžně se stravující, populace a druhý je alkalóza, která se příliš nevyskytuje a je spíše vlastní některým specifickým stravovacím směrům, pokud se provádějí extrémně tvrdě. Jak přebytek kyselin, tak přebytek zásad je špatný a vede k nemocem, případně i smrti jedince, akorát vzniknou jiné zdravotní potíže. Důležitá je právě ta rovnováha, 80% zásad : 20% kyselin, to je ta správná zlatá střední cesta, není dobré se příliš přibližovat ani k jednomu z extrémů. Z tohoto logicky plyne, že ani veliké dávky čistě zásaditých látek nemusí být zdravé, to platí pouze za nějakých okolností. Například člověk, který se nachází v alkalóze, může na krátkou dobu použít i potraviny z fasfoodů jako velice zdravé jídlo vhodné pro srovnání tohoto stavu. Vodu Fatra konkrétně neznám, ale určitě bude mít také své stinné stránky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pon říj 05, 2009 8:41 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Ja sa o ten pomer snažím.
Občas tam ale zkonzumujem značné množstvo mandlí.
Najma večer pred telelvízorom(velmi zlý zlozvyk).
Potom idem ale dost neskoro spat cca 0.00-0.30h.
zvláštne je, že ked sa večer "nacpem", tak ráno vstanem v pohode bez únavy a ked sa najem menej tak vstanem ako "zdochlina", úplne bez energie. Začal som sa venovat viac športu(rýchlochodza, bicykel), tak snád som to tým vykompenzoval.
Obvykle dojedám o 18.00. Ten krátky spánok počas dna mi pomáha viac sa koncentrovat a podat potom adekvátny výkon.
Už sa nepremáham. Ked cítim, že to potrebujem tak si lahnem.

Už nemusím ani pohanku napr. Odkedy jem tie orechy a semená do šalátu, tak to vobec nepotrebujem. Ten šalát som sa naučil pripravit tak, že je z mojho pohladu "prudko jedlý". Musím sa kontrolovat aby som ho "nezožral" za 5min., no občas sa mi to stane. Tie šalátové variácie sú neprekonatelné. Ked to porovnám s varenou stravou tak mi to pripadá ako niečo z iného sveta. Nemám absolútne potrebu konzumovat saldkosti, chipsy, chleba atd. Kto tvrdí, že šalát nie je jedlo a orechy jedia vrabce, bud vedome klame alebo je idiot. Alebo ked ma lekárka presvidčala, že cukry z ovocia sú oničom atd.
Zvláštne, že u mna to tak nefunguje. Z nemocnice mám úplnú fóbiu. Brrrrrrrrr.....
Tie másla a mlieka z orechov a semein, zelenina, ovocie sa dajú tak fantasticky kombinovat, že potreba konzumácie "normálnej" stravy úplne zaniká. To je moj subjektívny názor. Viem si predstavit to kvantum oponentov.
Vobec si neviem predstavit, že by som sa vrátil ku varenej strave. Minule som napr. po relatívne dlhom čase ochutnal tú ryžu a vobec mi to nechutilo. Je to síce klišé,ale život je skutočne zmena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: pon říj 05, 2009 11:46 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Například člověk, který se nachází v alkalóze, může na krátkou dobu použít i potraviny z fasfoodů jako velice zdravé jídlo vhodné pro srovnání tohoto stavu.

A neni zdravsie poriadne sa nahnevat? \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte říj 06, 2009 10:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Ja sa o ten pomer snažím.
Občas tam ale zkonzumujem značné množstvo mandlí.
Najma večer pred telelvízorom(velmi zlý zlozvyk).
Potom idem ale dost neskoro spat cca 0.00-0.30h.
zvláštne je, že ked sa večer "nacpem", tak ráno vstanem v pohode bez únavy a ked sa najem menej tak vstanem ako "zdochlina", úplne bez energie. Začal som sa venovat viac športu(rýchlochodza, bicykel), tak snád som to tým vykompenzoval.
Obvykle dojedám o 18.00. Ten krátky spánok počas dna mi pomáha viac sa koncentrovat a podat potom adekvátny výkon.
Už sa nepremáham. Ked cítim, že to potrebujem tak si lahnem.

Už nemusím ani pohanku napr. Odkedy jem tie orechy a semená do šalátu, tak to vobec nepotrebujem. Ten šalát som sa naučil pripravit tak, že je z mojho pohladu "prudko jedlý". Musím sa kontrolovat aby som ho "nezožral" za 5min., no občas sa mi to stane. Tie šalátové variácie sú neprekonatelné. Ked to porovnám s varenou stravou tak mi to pripadá ako niečo z iného sveta. Nemám absolútne potrebu konzumovat saldkosti, chipsy, chleba atd. Kto tvrdí, že šalát nie je jedlo a orechy jedia vrabce, bud vedome klame alebo je idiot. Alebo ked ma lekárka presvidčala, že cukry z ovocia sú oničom atd.
Zvláštne, že u mna to tak nefunguje. Z nemocnice mám úplnú fóbiu. Brrrrrrrrr.....
Tie másla a mlieka z orechov a semein, zelenina, ovocie sa dajú tak fantasticky kombinovat, že potreba konzumácie "normálnej" stravy úplne zaniká. To je moj subjektívny názor. Viem si predstavit to kvantum oponentov.
Vobec si neviem predstavit, že by som sa vrátil ku varenej strave. Minule som napr. po relatívne dlhom čase ochutnal tú ryžu a vobec mi to nechutilo. Je to síce klišé,ale život je skutočne zmena.

Pohyb jednoznačně tělu prospívá a nic tím nezkazíte, pokud se to nepřehání, ba spíše naopak. Tělo se prokysličí, vydýcháte metabolické zplodiny a srovnáte psychiku, co víc člověk k životu potřebuje.
Adekvátní konzumace kyselinotvorných potravin je životně důležitá, jinak uvedete tělo do alkalózy a to je stejně nebezpečné jako acidóza. Ani jeden extrém nevede ke zdraví člověka, to Vám zajistí pouze rovnováha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte říj 06, 2009 10:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
A neni zdravsie poriadne sa nahnevat? \":-)\"

Asi není, pokud se člověk rozčiluje, tak to psychiku zrovna nevyladí, ale pořádně se nažrat Vám psychiku spíše srovná. Oboje je sice zdrojem kyselin, ale asi ne adekvátně rizikových, mě osobně ty kyseliny z rozčílení a stresu, připadají mnohem nebezpečnější, než ty ze špatného jídla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte říj 06, 2009 1:33 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Asi není, pokud se člověk rozčiluje, tak to psychiku zrovna nevyladí, ale pořádně se nažrat Vám psychiku spíše srovná. Oboje je sice zdrojem kyselin, ale asi ne adekvátně rizikových, mě osobně ty kyseliny z rozčílení a stresu, připadají mnohem nebezpečnější, než ty ze špatného jídla.

To je pravda. Ja by som sa ale aj tak radsej prekyselil bryndzou, nez fastfoodom. \":-)\" Alebo bryndza + nejaky rozumny kvaskovy chlieb, a ktomu cibulka, to by si clovek este aj pochutnal. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Choroby rozne
PříspěvekNapsal: úte říj 06, 2009 3:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28310
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
To je pravda. Ja by som sa ale aj tak radsej prekyselil bryndzou, nez fastfoodom. \":-)\" Alebo bryndza + nejaky rozumny kvaskovy chlieb, a ktomu cibulka, to by si clovek este aj pochutnal. \":-)\"

Já to neuvádím jako ideální možnost, jenom jako příklad, že i takto nezdravé jídlo může být, za nějakých okolností, tělu prospěšné. Ten Váš příklad je samozřejmě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 266 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz