Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 08, 2024 1:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 591 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pát črc 12, 2024 9:04 pm 
Offline

Registrován: pon led 20, 2014 5:23 pm
Příspěvky: 14
Nejlépe se osvědčil


Přílohy:
Mercedes.PNG
Mercedes.PNG [ 183.56 KiB | Zobrazeno 131291 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob črc 13, 2024 10:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28366
Bydliště: Poděbrady
Mari.Majda píše:
Moc děkuji, obdivuji Váš široký záběr a znalosti, já jsem tedy ještě měla do toho takovou zajímavou historku kdy jsem těsně před spláchnutím po velké zaznamenala dlouhou bílou jakoby hranu tasemnice, ale nestihla jsem zareagovat už jsem splachovala, nutno podotknouti, že jsem měla šílené křeče v břiše a trávila celé noci v bolestech na záchodě několik týdnů a toto vypuzení čehosi bylo právě po pokusu klystýru, nicméně za nějakou dobu jsem vytáhla po křečích opět cosi co vypadalo jednoznačně jako parazit, mám to i vyfocené, to už mělo tak pouhých 7 cm, a šlo to do laborky, mám opravdu znamenitou praktickou lékařku a i ta řekla že to je parazit každopádně, ale laborka to vyhodnotila jako hlen ve stolici, a stále nevím jak moc tomu mohu / musím věřit, takže mě doktorka posílá na kolonoskopii kam jdu až v září, ale řekla že by to naznačovalo zánětlivé ložisko ve střevech, nicméně křeče už nemám, je to již spoustu týdnů, i bych Vám poslala fotku kdybych věděla jak :D potože jako hlen, takto kompaktní, nevím, i to mělo takový ocásek asi s 5 trubičkami jako ploutev to trošku vypadalo, tak nevím i zda je rozumné provést fekální transplantaci před tou kolonoskopií, ale už to odkládám tak strašně dlouho :(
No a s tou urinou byste mi to musel úplně více nastínit o co se jedná, moc děkuji, vážím si Vaší práce a podpory, jakou nám dáváte.

Tak podle fotek bych si ten vyloučený útvar dovedl představit jako masivní zhuštěnou kandidu ta běžně bydlí v podobném formátu ve střevě a v jiných vláknech fóra najdete podobné fotografie od jiných uživatelů fóra tedy to se zde již v zásadě mnohokrát probíralo. Pokud jde o urinu tedy léčbu vlastní močí o ní jsou zde celá dlouhá vlákna s množstvím postřehů a postupů. Osobně bych zpočátku volil v zásadě čerstvou urinu třeba nasbíranou ze dvou až tří močení následně upravenou dolitím teplé vody na potřebnou teplotu a aplikovanou normálně jako nálev.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob črc 13, 2024 11:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28366
Bydliště: Poděbrady
Mari.Majda píše:
Ještě tedy čerstvý update, konečně se mi podařil klystýr naráz 2l a kdyby mi někdo doplnil pytlík, myslím, že bych zvládla ještě i víc....Koupila jsem si na TEMU "Mercedes" mezi hydrokolony :D který opravil nedostatky na mém předešlém neprůsvitném, který mi právě z důvodu neprůsvitnosti nevyhovoval, protože jsem z pozice netušila, kolik toho mám v sobě a kolik ještě před sebou.
A další důležitá věc, má ovládání toku né až na konci u tubusu, ale půl metru cca od něj, takže lze pohodlně regulovat tok. Dala jsem si karimatku na zem v koupelně vedle vany, svůj pohodlný anatomický polštář pod hlavu a hydrokolon zavěsila na žebřinové topení. Tubus jsem si pohodlně zavedla i bez maziva, aby mi nevyjel z konečníku. Do vany jsem nechala odtéct abych vypustila vzduchovou bublinu, a pak již pohodlně provedla klystýr. Vždy, jakmile jsem cítila tlak, tak jsem kohoutek uškrtila a prováděla masáž břicha ve směru tlustého střeva. Pak to opravdu jde v pohodě zvládnout. Tak alespoň první krok jsem zvládla.....

Ten popisovaný postup je velice dobře zvolený, pomalé nebo cyklované napouštění umožňuje minimální dráždění střeva a tím pádem relativně pohodlné napuštění i docela velkých objemů nálevu. Ještě podstatná připomínka k tomu zavěšení irigátoru na žebřík topení v koupelně, vhodný tlak vytvoří rozdíl cca do půl metru nad konečník tedy nezavěšovat moc vysoko tím tlak docela citelně stoupá a napouštění se stává nepříjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: sob črc 13, 2024 4:25 pm 
Offline

Registrován: pon led 20, 2014 5:23 pm
Příspěvky: 14
No ty bláho to by mě nenapadlo, a já s Vaginální kandidózou marně bojuji již pěkně dlouho! Tak to by vážně mohla být, s tou urinou znám pouze pití tak jsem si nebyla jistá jestli jsme stále u napuštění tlustého střeva spodem, tak děkuji za další tip, jinak klystýr jsem zavěsila kousek nad zem a stejně ten tlak stále korigovala, ale opravdu god bless za tento hydrocolon, s tím předchozím by člověk vážně potřeboval asistenci, kohoutek šel velmi ztěžka otáčet a ještě byl až přímo u konečníku, takto intimní asistence druhé osoby se ráda vzdám když to není nutné :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2024 6:54 pm 
Offline

Registrován: pon led 20, 2014 5:23 pm
Příspěvky: 14
Dobrý den, trochu měním strategii dárce ze syna na kamarádku, která je mladší než já, zdravá, ale.....má alergie....já zde mnohokrát četla od lidí co hledají dárce, že mají požadavky, aby dárce nebyl alergik, ale vlastně jsem nikde nečetla, že by takové podmínky museli splňovat dárci do fekálních bank, nebo reálně nevím na čem je toto tvrzení vlastně založeno. Reagovala jsem nedávno na nějaký opěvný článek jak pokračují výzkumy v TSM, ale když jsem na kontakt uvedený v článku napsala, že bych klidně byla pokusný králík na testování a že chci provést doma sama atd......tak mi vlastně odepsal (ředitel Banky stolice-Restore-Restart, z.ú.) klasiku, že jsem sebevrah a že bez diagnózy rekurentní klostridiové kolitidy nic....no to víme...takže mi přijdou tyto články na internetu vlastně klamavé, píší jak se objevuje Amerika, že by to mohlo mít blahodárný účinek a vliv na všechny nemoci, o kterých se v tomto vláknu / fóru píše běžně, ale když ten tým vědců člověk osloví, nedozví se nic. I jsem četla jak se FN v Brně spojila se Švýcary, které to asi dost dotují ten výzkum, ale jako na kom to sakra testují? Tak fajn, já chci do takového programu.....nelze. OK. Takže články na internetu jsou blbost. Výzkum je zřejmě v plenkách a není ani ve stádiu zkoušení na lidech....Nicméně zajímalo by mne, jestli je opravdu takový problém, že má dárce alergie. Chápu, že mu asi chybí breberky na alergie, ale nemíním si před transplantací dělat deset klystýrů jak někdo píše v návodu na začátku tohoto fóra, (což je nutno podotknouti před spoustou let a spousta vody od té doby utekla) klystýr si chci udělat jeden, o co největším objemu sice, ale jeden....ale přemýšlím o reálném riziku, že ze mne pak bude alergik. Jako i tak, no a, lepší alergie, než obezita, deprese, nespavost. Podstoupil TSM někdo od dárce alergika? :D Asi panu řediteli fekálbanky napíši, jestli by mi neposlal dotazník pro dárce, zajímalo by mne, na co všechno se jich reálně ptají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Transplantace střevní mikroflóry
PříspěvekNapsal: pon črc 22, 2024 7:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28366
Bydliště: Poděbrady
Mari.Majda píše:
Dobrý den, trochu měním strategii dárce ze syna na kamarádku, která je mladší než já, zdravá, ale.....má alergie....já zde mnohokrát četla od lidí co hledají dárce, že mají požadavky, aby dárce nebyl alergik, ale vlastně jsem nikde nečetla, že by takové podmínky museli splňovat dárci do fekálních bank, nebo reálně nevím na čem je toto tvrzení vlastně založeno. Reagovala jsem nedávno na nějaký opěvný článek jak pokračují výzkumy v TSM, ale když jsem na kontakt uvedený v článku napsala, že bych klidně byla pokusný králík na testování a že chci provést doma sama atd......tak mi vlastně odepsal (ředitel Banky stolice-Restore-Restart, z.ú.) klasiku, že jsem sebevrah a že bez diagnózy rekurentní klostridiové kolitidy nic....no to víme...takže mi přijdou tyto články na internetu vlastně klamavé, píší jak se objevuje Amerika, že by to mohlo mít blahodárný účinek a vliv na všechny nemoci, o kterých se v tomto vláknu / fóru píše běžně, ale když ten tým vědců člověk osloví, nedozví se nic. I jsem četla jak se FN v Brně spojila se Švýcary, které to asi dost dotují ten výzkum, ale jako na kom to sakra testují? Tak fajn, já chci do takového programu.....nelze. OK. Takže články na internetu jsou blbost. Výzkum je zřejmě v plenkách a není ani ve stádiu zkoušení na lidech....Nicméně zajímalo by mne, jestli je opravdu takový problém, že má dárce alergie. Chápu, že mu asi chybí breberky na alergie, ale nemíním si před transplantací dělat deset klystýrů jak někdo píše v návodu na začátku tohoto fóra, (což je nutno podotknouti před spoustou let a spousta vody od té doby utekla) klystýr si chci udělat jeden, o co největším objemu sice, ale jeden....ale přemýšlím o reálném riziku, že ze mne pak bude alergik. Jako i tak, no a, lepší alergie, než obezita, deprese, nespavost. Podstoupil TSM někdo od dárce alergika? :D Asi panu řediteli fekálbanky napíši, jestli by mi neposlal dotazník pro dárce, zajímalo by mne, na co všechno se jich reálně ptají.

Ani v jednom nemáte pravdu, protože jaká konkrétní alergie přísluší jakému konkrétnímu bakteriálnímu problému se na netu v pohodě dočtete a pokud jde o běžící transplantační programy ty pochopitelně existují, fungují ale mají své ale, protože jsou používány pouze na gastro problémy a to ještě pouze vymezené a navíc poměrně úzce. Pokud jde o získání alergie výměnou za tloušťku to bych asi neriskoval protože zbavit se tloušťky je podle mě jednodušší než se zbavit alergie. Nehledejte v transplantaci stolice svatý grál tím ta metoda určitě není má své nepřekročitelné limity a vždy je lepší mít za sebou vyšetření střevního mikrobiomu a vědět v čem můj problém spočívá než ho řešit metodou pokus omyl.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 591 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz