Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř čer 26, 2024 2:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 9:10 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Xion píše:
Hadzes to do jedneho vreca, ale je to uplne ina vec. Ja vidim rozdiel medzi utrhnutym jablkom a utrhnutym kusom masa z ktoreho tryska krv. Nieje to to iste. Takisto vidim rozdiel medzi nasadenym ovocnym sadom, a utlacenym chorym zoslabnutym dobytkom nahnanym v ohrade. Staci sa pozriet do tych oci! A duch vo mne vola... toto nie! Hoci je pravda, ze aj niektori pestovatelia ovocnych stromov by si zasluzili klepnut po prstoch. \":-)\"

tak narážel jsi na to, jestli si Nowocayn shání žrádlo sám a jaký je chlap... a sám to neděláš...
mimochodem pláčeš, když v televizi ukazujou, jak lev uloví gazelu? \":lol:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 9:44 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Xion píše:
Hadzes to do jedneho vreca, ale je to uplne ina vec. Ja vidim rozdiel medzi utrhnutym jablkom a utrhnutym kusom masa z ktoreho tryska krv. Nieje to to iste. Takisto vidim rozdiel medzi nasadenym ovocnym sadom, a utlacenym chorym zoslabnutym dobytkom nahnanym v ohrade. Staci sa pozriet do tych oci! A duch vo mne vola... toto nie! Hoci je pravda, ze aj niektori pestovatelia ovocnych stromov by si zasluzili klepnut po prstoch. \":-)\"

Xion : Vadí ti krv ? Mne nie. Utrpenie zvierat mi vadí, to áno. Bio býčkovia ale určite netrpia. Do dňa porážky.
Teraz seriózna otázka : Prekáža ti krv ? Keď má napríklad žena svoje dni... zdvíha sa ti žalúdok keby si ju mal takto vidieť a cítiť ? Lebo ak áno, tak je to neuróza. Ak to tak nie je, tak fajn. \":)\"
Na večeru som mal na malé kúsky nakrájané bio hovädzie varené vo vode s himalájskou soľou, polkou bobkového listu a pár guličkami nového korenia... Potom som to oddelil do iného hrnca (a v prvom nechal vývar so zbytkom mäsa), prilial trochu vývaru, 130g slaniny (na jednu porciu mäsa - to je moja príloha), a lyžičku horčice...Povaril ďalších 10 minút.... LA-HO-DA, ktorá mi nerobí žiadne problémy s trávením, a ktorá mi dáva energiu a silu. Proste, keby som mal namiesto toho večerať banány či iné ovocie, tak... by som bol nespokojný a nespokojný... a trpel by som.
Neverím tomu, že si niekto môže tak pochutnávať na banánoch, kiwi, čerešniach, jablkách, hruškách... ako na kvalitnom a dobre urobenom mäsku so slaninkou a korením... Ja by som sa ošalil, keby som vkuse jedol len sladké či kyslé ovocie, a zapíjal to horkou, či vitamínom C "prisladenou" (lebo horká + vit.C = sladká) zeleninovou šťavou, alebo chrúmal nastrúkaný zeler, ktorý je hnusný, a nie a nie ho pochrúmať... ani "posedenie" s kešu orechami, alebo mandľami by to nezachránilo. I keď musím priznať, že tie by mi na tom "menu" chutili najviac.... No i keď píšem čo píšem, jablkovú šťavu so škoricou a vit. C si rád doprajem - a ešte radšej, ako mrkvovú so zelerom a červenou repou + vit.C. To preto, lebo jablková mi chutí viac, a aj preto, že je s ňou menej práce (príprava + čistenie)... Viem ale, že vhodnejšia z hľadiska prečistenia by bola asi tá zeleninová. I keď - potom by mi mohli "údajne chýbať" ovocné kyseliny... Tak to striedam.... \":D\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 07, 2012 10:37 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
[quote="Vševěd":1syydi2z]tak narážel jsi na to, jestli si Nowocayn shání žrádlo sám a jaký je chlap... a sám to neděláš...
mimochodem pláčeš, když v televizi ukazujou, jak lev uloví gazelu? \":lol:\"[/quote:1syydi2z]
Je to cele o vedomi a nevedomi. Ja sa viem na krutost prirody pozriet ocami pravdy a reality. Nemam s tym problem. Zivot a smrt patria k sebe. Ale vidim rozdiel v levovi, ktory zabil gazelu, a v cloveku, ktory ju zabil, pokial nemusel. To druhe je ludska nevedomost, v tom je ten rozdiel. Zviera je vzdy v nevedomosti, clovek nemusi byt vzdy. Zavisi, ci ma prebudeneho ducha. Pekne, ze sa pytas. Vidim v tebe tuzbu po poznani, tvoj duch este spi. Preto sa tolko pytas, provokujes, zabrdas... to je v poriadku. Raz ho prebudis. \</div

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 12:31 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
[quote="Xion":2e4w08w4]Je to cele o vedomi a nevedomi. Ja sa viem na krutost prirody pozriet ocami pravdy a reality. Nemam s tym problem. Zivot a smrt patria k sebe. Ale vidim rozdiel v levovi, ktory zabil gazelu, a v cloveku, ktory ju zabil, pokial nemusel. To druhe je ludska nevedomost, v tom je ten rozdiel. Zviera je vzdy v nevedomosti, clovek nemusi byt vzdy. Zavisi, ci ma prebudeneho ducha. Pekne, ze sa pytas. Vidim v tebe tuzbu po poznani, tvoj duch este spi. Preto sa tolko pytas, provokujes, zabrdas... to je v poriadku. Raz ho prebudis. \</div

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 08, 2012 10:43 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
[quote="Xion":ipcnjm3v]Je to cele o vedomi a nevedomi. Ja sa viem na krutost prirody pozriet ocami pravdy a reality. Nemam s tym problem. Zivot a smrt patria k sebe. Ale vidim rozdiel v levovi, ktory zabil gazelu, a v cloveku, ktory ju zabil, pokial nemusel. To druhe je ludska nevedomost, v tom je ten rozdiel. Zviera je vzdy v nevedomosti, clovek nemusi byt vzdy. Zavisi, ci ma prebudeneho ducha. Pekne, ze sa pytas. Vidim v tebe tuzbu po poznani, tvoj duch este spi. Preto sa tolko pytas, provokujes, zabrdas... to je v poriadku. Raz ho prebudis. \</div

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 1:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Vševěd píše:
Kdybych mohl být vegetarián, už bych jím dávno byl... rozhodně bych jedl míň masa než teď...

Můžeš být vegetariánem. Klidně i vitariánem. Můžeš být čím chceš. Akorát každej člověk je na jiný startovní pozici a změna stravování je pro lidi různě obtížná. Někomu nedělá problém přestat jíst živočišnou stravu prakticky přes noc, někdo k tomu potřebuje silnou vůli, postupný přizpůsobení organizmu a spoustu času. Stejně tak maj někteří vegetariáni problémy s vyřazením vařený stravy. Je to i hodně o psychice. Zkušenosti mne zatím utvrzujou v tom, že bez slovíčka nejde se člověk dokáže obejít.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 10:02 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Xeelee píše:
Můžeš být vegetariánem. Klidně i vitariánem. Můžeš být čím chceš. Akorát každej člověk je na jiný startovní pozici a změna stravování je pro lidi různě obtížná. Někomu nedělá problém přestat jíst živočišnou stravu prakticky přes noc, někdo k tomu potřebuje silnou vůli, postupný přizpůsobení organizmu a spoustu času. Stejně tak maj někteří vegetariáni problémy s vyřazením vařený stravy. Je to i hodně o psychice. Zkušenosti mne zatím utvrzujou v tom, že bez slovíčka nejde se člověk dokáže obejít.

Líbí se mi neubližovat zvířatům, po shlédnutí nějakého dokumentu. Ale vařil bych vždycky, bez teplého jídla bych nechtěl být. Naopak zeleninu mně nenapadlo vařit prakticky nikdy...
S candidou se moc dobře bez masa bojovat nedá...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 10:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Líbí se mi neubližovat zvířatům, po shlédnutí nějakého dokumentu. Ale vařil bych vždycky, bez teplého jídla bych nechtěl být. Naopak zeleninu mně nenapadlo vařit prakticky nikdy...
S candidou se moc dobře bez masa bojovat nedá...

Tak jde to určitě hůře, ale je to možné, je přeci dost jiných živočišných potravin, než zrovna maso.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 13, 2012 3:32 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
tak jak dopadly testy? jaký máš cholesterol?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 13, 2012 4:36 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Vševěd píše:
tak jak dopadly testy? jaký máš cholesterol?

Ešte som nebol. Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú (píšem to pokorne, hoc to tak nevyznieva...). Nebol som, ale hneď ako pôjdem, a dostanem výsledky, dám vedieť. Na tuti. Vidíš - asi to pre mňa nie je nejak podstatné si overiť, že mám cholestrol aj tak v poriadku, ale - urobím to. Zavolám tam v pondelok ráno, a ... budem si musieť nechať odobrať krv, aj keď mám z toho väčší strach, ako sa prejsť v noci sám cez uličku, kde je 10 opitých mladých vykrikujúcich mužov. Áno, mám strach z ihly... \":lol:\" BRUTÁLNY.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 8:00 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
NOWOCAYN píše:
Ešte som nebol. Sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú (píšem to pokorne, hoc to tak nevyznieva...). Nebol som, ale hneď ako pôjdem, a dostanem výsledky, dám vedieť. Na tuti. Vidíš - asi to pre mňa nie je nejak podstatné si overiť, že mám cholestrol aj tak v poriadku, ale - urobím to. Zavolám tam v pondelok ráno, a ... budem si musieť nechať odobrať krv, aj keď mám z toho väčší strach, ako sa prejsť v noci sám cez uličku, kde je 10 opitých mladých vykrikujúcich mužov. Áno, mám strach z ihly... \":lol:\" BRUTÁLNY.

jéžišmarjá mně je u pr.dele jestli tobě je u prd.ele tvůj cholesterol \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" já jsem ti akorát říkal, abys nevykládal takové lži jako "mám cholesterol lepší než kdy předtím" když vůbec
nevíš, jaký vlastně cholesterol máš... a abys nevykládal, že optimální dieta je nejlepší, když to nemáš nijak ověřeno... ty jsi ideální "pacient" pro nějakou sektu, hlásáš jejich víru a naprosto
o ní nepochybuješ - nezávisle na tom, jak to je ve skutečnosti:-)
klidně na ty testy nechoď, a jez půl kila slaniny denně s ananosovou šťávou \":roll:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 16, 2012 8:59 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Vševěd píše:
jéžišmarjá mně je u pr.dele jestli tobě je u prd.ele tvůj cholesterol \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\" já jsem ti akorát říkal, abys nevykládal takové lži jako "mám cholesterol lepší než kdy předtím" když vůbec
nevíš, jaký vlastně cholesterol máš... a abys nevykládal, že optimální dieta je nejlepší, když to nemáš nijak ověřeno... ty jsi ideální "pacient" pro nějakou sektu, hlásáš jejich víru a naprosto
o ní nepochybuješ - nezávisle na tom, jak to je ve skutečnosti:-)
klidně na ty testy nechoď, a jez půl kila slaniny denně s ananosovou šťávou \":roll:\"

Pôjdem na tie testy. A keď budem mať výsledok, hneď ho sem napíšem, ty anaNOS \":D\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 10:13 pm 
Offline

Registrován: úte dub 17, 2012 9:38 pm
Příspěvky: 26
Ahoj

Ku Kwasniewskeho diete som sa dostal takpovediac náhodou zo študovnia paleo diety ktorá jednému chalanovi pomohla v dlhoročnom boji s ulceroznou kolitidou a teda si hrube črevo mohol ponechať-/hrozila operácia a odobratie/.Je pravdou,že po prečítaní Optimálnej diety som teda dost spozornel a pretože dlhodobo bojujem s obezitou -neuspešne- rozhodol som sa teda pre low carb stravu. Naštudoval som si jak zásady paleo tak kwasniewskeho,prečítal rôzne štúdie, ktoré vyvracajú všeobecne zažité tvrdenia o zdravej výžive.A kedže primárne mi išlo a ide o boj s obezitou, čo je skutočne psychicky problém - ale to väčšina ľudí čo nebola nikdy vo fáze morbídnej obezity nevie podľa mňa pochopiť aké je to je.
Aby som však išiel k meritu veci ...

Kwasniewskeho dietu držím už mesiac.Zo 134kg som na 126kg.- bez akéhokolvek utrpenia a drastickej hladovky.Vzhľadom k mojej váhe každý deň robím 10km chôdze v rýchlejšom tempe čo mi trvá tak 2 hodiny v kuse.2x do týždna cvicenie s činkami.

Moje pocity ...som veľmi spokojný a konečne po toľkých rokoch som našiel dietu a stravovanie,ktoré mi vyložene prospieva.Už po 2 týždňoch som videl /okrem váhy/ pozitívne výsledky.Okrem lepšieho spánku a viacej energie a 0 pocitu hladu som si všimol,že menej smrdím keď sa spotím.A taktiez nohy.To ma prekvapilo asi najviac totiž vždy keď som sa stravoval normálne ako väčšina populácie ten pot bol taký agresívny.Vždy som sa musel osprchoval inak som ani nezaspal co ma tak všetko svrbelo.Teraz je to uplne v pohode,samozrejme sa sprchujem každý deň,ale nemusel by som pretože žiadne "svrbenie sa nekoná."

Čo sa týka jedenia fakt nieje problem vydržat 8 hodín nejesť a hlad nepocitujem,ale snažím sa jedávať pravidelne.Zatial sa cítim oveľa lepšie akokedykoľvek predtým,problémy s tuhšiou stolicou boli len na začiatku.Vetry už skoro nemám a to som predtým mal s tým dosť veľký problém- stále ma nadúvalo.Okrem toho ma prestala páliť žáha.Som stále v ketoze a nepocitujem žiadne bolesti hlavy,moči si kontrolujem diaphanom.Denne idem na max 50g sacharidov, pretože chcem ísť rýchlejšie z váhou dolu a premýšľam,že by som tej chôdze ešte pridal aspoň 5km navyše každý deň.

Takže zatiaľ samé pozitívne výsledky a hlavne už nemusím žrať.Chute sa mi uplne upravili, sladké mi vôbec nepríde na chuť čo považujem za skvelé, pretože viem, že poniektorí s tým majú udajne pri tejto dieté problémy.Ja nie.

Som hrozne rád, že nemusím počítať kalórie a trápiť sa dietami ktoré nikam neviedli a vždy boli len dočasné. A kedže vidím čo sa so mnou deje som odhodlaný sa takto stravovať stále- takže to neberiem ako vec dočasnú.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2012 10:53 pm 
Offline

Registrován: úte dub 17, 2012 9:38 pm
Příspěvky: 26
Ešte by som chcel povedať niečo k tejto diskusii ktoru som si prečítal celú.Niesom žiadny fanatik a agresívny zástanca nejakej diéty, pretože typ stravovania musí človeku skutočne sadnúť.Už len to,že poznám ľudí čo denne zbaštia fúry jedla a furt sú samá šlacha, logicky mi príde,že aj keď sme jeden živočíšny druh niesme čo sa týka organizmu všetci rovnakí.Ja som skúsil jeden čas byť fruitarián,potom vegeratián,po nejakom čase klasického stravovania zas vegan...ale tieto druhy stravovania mi poroste nesedeli a viac ako dva týždne som nevydržal ani pri jednej z nich a nedokázal som sa sústrediť na nič iné len na žrádlo.Fakt zúfalý život obézneho človeka ktorý celý deň rozmýšľa kedy sa napráska a čo dobré by si dal.A pritom viem, že je veľa ľudí ktorí nemajú s tým vôbec žiadny problém a ako "bylinožravci" veselo fungujú.

Ja viem, že pre pána Jaroslava je kwasniewskeho dietá nevhodná , už len preto, že /pokial som to správne pochopil/ prekysluje organizmus - čo považuje za zdroj ochorení.Na druhej strane ja sa cítim dobre hoci som v ketoze a keď sa pozrieme na vývoj človeka v paleolite a aj zvieratá vo voľnej prírode museli a musia byť často v ketóze.Keď som vyskušal jedenkrát 10 dnovu hladovku smrdel som acetonom na sto honov ,ale neublížilo mi nijako-hoci to je už extrem a vždy krátkodoba záležitost.Nezdá sa mi logické,že byt ketoze by apriori škodilo ,keď je to prirodzená reakcia každého tela.Spaľovanie zásoby tuku predsa nemôže byť problém.

Práve mi príde,že miešanie palív je zdrojom problémov a konzumácia cukrov,alkoholu,priemyselnej stravy v kombinácii s masom a tukmi je hotový masaker.Ja osobne však rešpektujem cestu každého jedného človeka a každý si musí prísť nato čo mu sedí.

Určite má Jaroslav veľa skúsenstí a mnohým ľudom asi pomohol.Ale stále mi príde, že telo má dosť veľkú silu sa vyliečiť ak mu človek žrádlom nerobí zle.Ale uprimne poviem,že dlhodobo makať ako drevorubač v lese a jesť to čo odporúča Jaroslav no neviem...či sa vôbec dá tak fungovať.Mne osobne už len pre ten moj problém s obezitou iná ako low carb dieta proste nepomôže.To už viem, pretože akonáhle začnem jesť cukry, "znásliňovanie" chladničky a chorobná žravosť je späť.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 18, 2012 4:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
fero78 píše:
Ja viem, že pre pána Jaroslava je kwasniewskeho dietá nevhodná , už len preto, že /pokial som to správne pochopil/ prekysluje organizmus - čo považuje za zdroj ochorení.Na druhej strane ja sa cítim dobre hoci som v ketoze a keď sa pozrieme na vývoj človeka v paleolite a aj zvieratá vo voľnej prírode museli a musia byť často v ketóze.Keď som vyskušal jedenkrát 10 dnovu hladovku smrdel som acetonom na sto honov ,ale neublížilo mi nijako-hoci to je už extrem a vždy krátkodoba záležitost.Nezdá sa mi logické,že byt ketoze by apriori škodilo ,keď je to prirodzená reakcia každého tela.Spaľovanie zásoby tuku predsa nemôže byť problém.

U vhodnosti stravy je potřeba zohlednit kdo a jak dlouho tu dietu chce držet. Třeba i paleodieta má úžasný výsledky, ale člověk konzumuje potraviny, ze kterých tělo vytvoří spoustu odpadních látek a buď člověk musí vydat spoustu energie a odplavení většího množství sajrajtu (= odkyselení organizmu) nebo se v něm začne usazovat. Pokud se usazuje pár měsíců, tak to není nic fatálního. Po deseti letech už by to ale moh bejt pořádnej problém. Lidem se zlepšuje zdravotní stav i po paleodietě, ale nikomu bych ji nedoporučil držet dýl jak půl roku nebo rok (pokud se třeba nepotřebujou zbavit víc přebytečný váhy než zatím shodili).

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 371 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz