Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 08, 2024 12:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
jana29 píše:
Dobrý den, jsem přesvědčená a i jsme se na tom shodli v dřívejším příspěvku, že taky patřím nezi ty, co bojují s kvasinkou (migrény, cysty na vaječnících, bolestivá menstruace). Poměrně často se mi stává, že se v noci probudím s pocitem, že nemůžu dýchat - pocit velmi reálný, pak sedím na posleli a lapu po dechu - může i toto souviset s kvasinkou? Něco je špatně, snažím se dodržovat stravu alenadýmá mě třeba i pohanka se zeleninou - klystýrovou kůru jsem dělala, teď aplikuji klystýr zhruba 1x za 14 dnů, denně jím jako doplněk apo.lactobacilus - a stejně jsem večně nafouklá. Pravděpodobně to bude chtít vyhlásit kvasince ostřejší válku. Kde ještě může být chyba, pokud za tím není candida? Děkuji, jana

Tak určitě může, ona umí spoustu věcí a dokud budete jíst obiloviny, tak ji vlastně stále krmíte a vyhrát se tedy nedá. Navíc není problém si ji vytestovat plivacím testem, což vám odpoví a pak se opravdu starat o její srovnání. Pokud vám netráví, tak možná ani nemáte kyselinu chlorovodíkovou v žaludku, na to je krkací test a klystýr jednou za 14 dní to vůbec nemůže nic ovlivnit, ten bych v takovémto případě dělal určitě denně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2011 8:57 am 
Offline

Registrován: stř úno 23, 2011 11:11 am
Příspěvky: 3
Před očistou jater je potřeba pít jablečnou šťávu, nepodporuje pití jablečné šťávy množení Candidy ? Děkuji za odpověď, Jasmín


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2011 10:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jasmín píše:
Před očistou jater je potřeba pít jablečnou šťávu, nepodporuje pití jablečné šťávy množení Candidy ? Děkuji za odpověď, Jasmín

To sice asi podporuje, ovšem za tu krátkou dobu a s epspomskou solí nic moc podpořit nedovede a co se namnoží, tak následný průjem vyžene ven.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob bře 19, 2011 10:21 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 23, 2011 8:05 pm
Příspěvky: 9
dobrý den, při přemnožené kvasince je v pořádku sníst 2kg syrové mrkve během 4 dnů? většinou se píše, že mrkev by neměla vadit vůbec, někdo ji úplně zavrhuje jako zdroj cukrů. děkuji moc předem

_________________
Víťa/rian


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2011 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Rugrodh píše:
dobrý den, při přemnožené kvasince je v pořádku sníst 2kg syrové mrkve během 4 dnů? většinou se píše, že mrkev by neměla vadit vůbec, někdo ji úplně zavrhuje jako zdroj cukrů. děkuji moc předem

Osobně mrkev zase za tak problematickou nepovažuji, čili v té bych problém asi nehledal. Pokud budete řešit co je sladké, tak s údivem zjistíte, že vlastně cukr obsahuje naprosto každá potravina, akorát jde o to kolik.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 03, 2011 1:42 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 23, 2011 8:05 pm
Příspěvky: 9
Děkuji za odpověď, jen ještě poprosím o Váš názor na dietu, kdy člověk jí jen 20-30g sacharidů denně a zbytek bílkoviny a tuky, přinejmenším bych tím neměl krmit kvasinky vůbec,.. vidíte v ní nějaký velký problém? (např. moc tuku-játra) děkuji předem.

_________________
Víťa/rian


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 9:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Rugrodh píše:
Děkuji za odpověď, jen ještě poprosím o Váš názor na dietu, kdy člověk jí jen 20-30g sacharidů denně a zbytek bílkoviny a tuky, přinejmenším bych tím neměl krmit kvasinky vůbec,.. vidíte v ní nějaký velký problém? (např. moc tuku-játra) děkuji předem.

Ne v tom problém nevidím, takto se dá žít celkem bez problémů, ale je třeba si uvědomit, že tělo stejně sacharidy musí spálit, čili mnohdy je to o deficitu chrómu, vanadu a vitamínů skupiny B.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 11:36 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Obávám se, že toto snažení je pouze zbožným snem a že by se dala kvasinka likvidovat tak, jak popisujete, je asi nesmysl. Je to vlastně mrchožrout a pokud má co žrát, což představují nezpracované cukry, tak prostě stále bují. Teprve pokud cukry dostanete do buněk a na kvasinku nezbudou, tak máte vyhráno a to i bez čajů a homeopatik.

opakovaně tady narážím na Vaši teorii o tom, že pokud se jídlo stráví dostatečně v žaludku, na candidu ve střevech se nedostane.
To je opravdu velmi MYLNÁ představa, protože už na základní škole jsme se všichni učili, že trávení probíhá jen částečně v žaludku, jeho větší část se odehrává ve střevech. Je naprosto nemožné vše strávit v žaludku, i kdyby tam byly litry HCL.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%A1vic%C3%AD_soustava_%C4%8Dlov%C4%9Bka
Navíc, já candidu mám a daleko častěji trpím na pálení žáhy, než na nedostatek HCL. Neměl by to být důkaz toho, že mám zažívání v perfektním pořádku?

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 12:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
opakovaně tady narážím na Vaši teorii o tom, že pokud se jídlo stráví dostatečně v žaludku, na candidu ve střevech se nedostane.
To je opravdu velmi MYLNÁ představa, protože už na základní škole jsme se všichni učili, že trávení probíhá jen částečně v žaludku, jeho větší část se odehrává ve střevech. Je naprosto nemožné vše strávit v žaludku, i kdyby tam byly litry HCL.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%A1vic%C3%AD_soustava_%C4%8Dlov%C4%9Bka
Navíc, já candidu mám a daleko častěji trpím na pálení žáhy, než na nedostatek HCL. Neměl by to být důkaz toho, že mám zažívání v perfektním pořádku?

Asi bude vhodné si o tom něco přečíst, já se při tom postupu nebavím o trávení v žaludku i když to je základ, ale o vstřebávání do buněk a to je o něčem jiném, navíc pokud vás pálí žáha, tak si udělejte krkací test a s velkým údivem zjistíte, že nemáte kyseliny moc, jak se mylně domníváte, ale málo a je vhodné ji dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 2:04 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Jarda píše:
Asi bude vhodné si o tom něco přečíst, já se při tom postupu nebavím o trávení v žaludku i když to je základ, ale o vstřebávání do buněk a to je o něčem jiném, navíc pokud vás pálí žáha, tak si udělejte krkací test a s velkým údivem zjistíte, že nemáte kyseliny moc, jak se mylně domníváte, ale málo a je vhodné ji dodávat.

jak by řekla moje babička, toto je debata jak rozprávka:-)
dobře, zkusme si o tom něco přečíst:
http://www.gfcf.unas.cz/clanky/odbornici/cl04.html
Obrázek
Citace:
Obr. 3- Krebsův cyklus ukazuje přeměnu přírodních látek na glukózu, hlavní palivo mozku.



Léčení antifungálním léčivem Nystatin zabíjí kvasinky a hodnoty kyseliny vinné rovnoměrně klesá s použitím antifungální léčby. 50% pacientů s fibromyalgií často trpí hypoglykémií ačkoliv je jejich dieta adekvátní nebo dokonce s překročeným obsahem cukru. Jedním z důvodu hypoglykémie může být zábrana v Krebsově cyklu kyselinou vinnou. Krebsův cyklus je hlavní poskytovatel přírodních materiálů jako je kyselina jablečná, která může být přeměněna na krevní cukr (obr. 3) procesem nazývaným gluconeogenesis, když tělo spotřebovává svou zásobu cukru.

Jestliže nemůže být produkováno dostatečné množství kyseliny jablečné, tělo nemůže produkovat krevní cukr, který je hlavním palivem mozku. Lidé s hypoglykémií se cítí slabí, jejich myšlení je zmatené, jelikož nemají palivo pro svůj mozek. Samozřejmě spotřeba cukru může způsobit krátkodobé zlepšení ale také stimuluje množení kvasinek a v krátké době se mohou symptomy dokonce zhoršit.


takže: kvasinka produkuje kyselinu vinnou, která BRÁNÍ správnému průběhu Krebsova cyklu /to je to o čem mluvíte, výroba glukózy z přirozených zdrojů a jejich následnému exportu do buněk.
Takže Krebsův cyklus jakožto metabolismus cukrů je narušen a nic na tom nezmění žádné minerály. Problémem je kyselina vinná, kterou produkují kvasinky. Krebsův cyklus lze opravit jedině tak, že se zredukují kvasinky /vyzabíjejí, vyhladoví/ které potom přestanou kyselinu vinnou produkovat a celý tento cyklus začne probíhat tak jak má.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 2:38 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
jak by řekla moje babička, toto je debata jak rozprávka:-)
dobře, zkusme si o tom něco přečíst:
http://www.gfcf.unas.cz/clanky/odbornici/cl04.html
Obrázek
Citace:
Obr. 3- Krebsův cyklus ukazuje přeměnu přírodních látek na glukózu, hlavní palivo mozku.



Léčení antifungálním léčivem Nystatin zabíjí kvasinky a hodnoty kyseliny vinné rovnoměrně klesá s použitím antifungální léčby. 50% pacientů s fibromyalgií často trpí hypoglykémií ačkoliv je jejich dieta adekvátní nebo dokonce s překročeným obsahem cukru. Jedním z důvodu hypoglykémie může být zábrana v Krebsově cyklu kyselinou vinnou. Krebsův cyklus je hlavní poskytovatel přírodních materiálů jako je kyselina jablečná, která může být přeměněna na krevní cukr (obr. 3) procesem nazývaným gluconeogenesis, když tělo spotřebovává svou zásobu cukru.

Jestliže nemůže být produkováno dostatečné množství kyseliny jablečné, tělo nemůže produkovat krevní cukr, který je hlavním palivem mozku. Lidé s hypoglykémií se cítí slabí, jejich myšlení je zmatené, jelikož nemají palivo pro svůj mozek. Samozřejmě spotřeba cukru může způsobit krátkodobé zlepšení ale také stimuluje množení kvasinek a v krátké době se mohou symptomy dokonce zhoršit.


takže: kvasinka produkuje kyselinu vinnou, která BRÁNÍ správnému průběhu Krebsova cyklu /to je to o čem mluvíte, výroba glukózy z přirozených zdrojů a jejich následnému exportu do buněk.
Takže Krebsův cyklus jakožto metabolismus cukrů je narušen a nic na tom nezmění žádné minerály. Problémem je kyselina vinná, kterou produkují kvasinky. Krebsův cyklus lze opravit jedině tak, že se zredukují kvasinky /vyzabíjejí, vyhladoví/ které potom přestanou kyselinu vinnou produkovat a celý tento cyklus začne probíhat tak jak má.

Rad bych to videl takhle jednoduse. Tahle teorie o kyseline vinne je mozna jen nastrel. Tedy ze neco na tom mozna je ale uplny mechanismus to nevysvetluje protoze lidsky metabolismus je docela slozitejsi nez jeden Krebsuv krouzek. Chci rict ze neni jistota ze dnesni poznatky mohou byt uplne zcestne a kdyz ne tak jde jen o modely-paradigmata. Navic ulpivani na kyseline vinne a kvasinkach neresi primarni pricinu proc se kvasinky vymknuly z kontroly, proc chapes? Spousta lidi ji ma v symbioticke mikroflore mozna ve stejnem pocetnim podile, jedincovi to nevadi, naopak kvasinka muze pracovat pro jeho blaho, stepi potravu a produkuje i jine metabolity nez kys. vinnou treba vitaminy, ktere potrebuje bud sam jedinec nebo jine kmeny mikroorganismu, tedy symbioticke metabolicke provazani s jinymi mikroorganismy ktere mohou zajistovat dalsi a dalsi symbioticke provazani. Takze vybijet kvasinku chemickymi zbranemi je podle mne kratkozrake. Kratkodobe mozna pomuze ale v dlouhodobem horizontu to neni reseni, coz uz sem nejednou zminoval. Podle mne je nejucinejsim resenim podpora spravne funkcnosti metabolismu prirozenymi prostredky. Kvalitni dieta praveka, vyhledat skryte stresory, pokud pomuze zpoved u kneze tak treba i to, docasne minimum stresu, maximalni podpora psychiky-praci, nebo i psychoterapie, pobyty v prirode. Imunita se za cas spravi, resp. prirozene opravne mechanismy v lidskem tele ktere sou neucinejsi a nejkvalitnejsi opravi co pujde a kvasinka se dostane pod symbiotickou kontrolu.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 2:49 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Petře, ty dobře víš, že to nemáš v hlavě v pořádku.
Přestaň se ohánět pravěkou dietou, protože jsi jí nikdy nedodržoval a ani nechápeš, oč v ní jde. Pravěká dieta naprosto striktně odmítá všechny polotovary, uzené, utopence a podobné kraviny,
kterýma ty se živíš. Člověk, který se řídí pravěkou dietou nežere chleba jako ty.
Ty ostatní bláboly ani nemíním komentovat, nechápeš ty nejzákladnější intence a budeš mektat pořád dokola o symbióze a podobných kravinách... na nic nemáš svůj vlastní názor, kopíruješ články
z celostnimedicina.cz a doblba omíláš: "vidíte to, já jsem to říkal".
Najdi si přítelkyni a začni žít skutečný život místo těchhle sraček.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 3:33 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Petře, ty dobře víš, že to nemáš v hlavě v pořádku.
Přestaň se ohánět pravěkou dietou, protože jsi jí nikdy nedodržoval a ani nechápeš, oč v ní jde. Pravěká dieta naprosto striktně odmítá všechny polotovary, uzené, utopence a podobné kraviny,
kterýma ty se živíš. Člověk, který se řídí pravěkou dietou nežere chleba jako ty.
Ty ostatní bláboly ani nemíním komentovat, nechápeš ty nejzákladnější intence a budeš mektat pořád dokola o symbióze a podobných kravinách... na nic nemáš svůj vlastní názor, kopíruješ články
z celostnimedicina.cz a doblba omíláš: "vidíte to, já jsem to říkal".
Najdi si přítelkyni a začni žít skutečný život místo těchhle sraček.

Pane pseudoVsevede je videt ze mluvite zasadne podle svych osobnich zkusenosti. Coz je Vam vlastni. nejlepsi je ze vis ze me tahle debata bavi a ze pokud mi budes odporovat tak nikdy neprestanu, proto beru tvoje namytky spis jako ucelnou provokaci kterou si dodavas jakesi perverzni uspokojeni, si zkratka provokater, vyzivas se v emocnich manipulacich. Rad lidi terorizujes a ponizujes. Hrajes si na pana dokonaleho Vseveda. Si vpodstate dusevne nemocny clovek. Ale mam pro tebe pochopeni takovych lidi znam. neodsuzuji te, jednoho dne mozna zmoudris, teda pokud driv nezhebnes na ty sve demagogie, kterejma se ridis.
K veci:
Ja sem si pravekou dietu nevymyslel ale vyuzivam toho pojmu, protoze nehodlam rozepisovat co to znamena drzet pravekou dietu. Na tvem foru candidy mi muzes mazat prispevky jak se ti zachce ale tady si te panacku podam do posledniho dechu (slova), protoze mi docela tim pijes krev! Bohuzel se musim drzet tematu, jinak bych porusoval zdejsi pravidla, ktere tebe vubec jak koukam nezajimaji akorat se navazis.
nerikam striktne dodrzovat ale nastudovat si ji a vzit si z ni to co ti pomuze. nerikam jist utopene neustale ale cyklovat tu dietu, protoze jist neustale porad to same je dost nechutne, to snad uz i ty vis. To sem se zase vysilil, ale hlavne ze se mi ulevilo. \":)\")
Kopiruju clanky abyste vedeli ze existujou i jine alternativy, nerikam ze se s nimy plne ztotoznuji ale jisty smer ukazuji, a zapadaji mi do karet, coz se ti ocividne nelibi, protoze tobe to do chaotickych karet moc nezapada. mu he he \":)\")

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 3:36 pm 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Petře, ty dobře víš, že to nemáš v hlavě v pořádku.
Přestaň se ohánět pravěkou dietou, protože jsi jí nikdy nedodržoval a ani nechápeš, oč v ní jde. Pravěká dieta naprosto striktně odmítá všechny polotovary, uzené, utopence a podobné kraviny,
kterýma ty se živíš. Člověk, který se řídí pravěkou dietou nežere chleba jako ty.
Ty ostatní bláboly ani nemíním komentovat, nechápeš ty nejzákladnější intence a budeš mektat pořád dokola o symbióze a podobných kravinách... na nic nemáš svůj vlastní názor, kopíruješ články
z celostnimedicina.cz a doblba omíláš: "vidíte to, já jsem to říkal".
Najdi si přítelkyni a začni žít skutečný život místo těchhle sraček.

Az si prectes tohle tak se budem bavit dal.
hej vsem PseudoVsevedum ci jen naivkam doporucuji tuto knihu. Doctete se tam napriklad mezi radky i primo v radkach proc smyslim tak jak smyslim. Bohuzel ta kniha neni psana pro laiky takze nemusi kazdy pochopit vo co go ikdyz je to cesky.
Zde k stazeni.
http://www.ulozto.cz/4110845/kuhn-struk ... voluci-rar

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 04, 2011 5:18 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Ne, já se s tebou nebudu bavit vůbec. Udělal jsem vůbec chybu, že jsem se od tebe nechal vyprovokovat k nějaké odpovědi, naivně doufajíc, že budeš schopen mluvit konkrétně a k věci.
P.S. a tu ženskou si ale stejně najdi. život bude krásnější:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz