Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte zář 24, 2024 5:29 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
inzenyr píše:
Co semena lupiny bílé? Tu v tom seznamu nevidím, protoze to neni zelene.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Lupina_bílá#Plody_Tremoso

Bohuzel ten odkaz zde nejde vlozit spravne, protoze obsahuje ceske znaky, takze je treba ho do prohlizece prekopirovat cely.

Inzenyr

Zajímavá rostlina, sice není zelená, ale může mít mnoho předností, nicméně ji neznám a vyjádřit se tedy nedovedu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pon čer 25, 2012 9:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Roland3 píše:
Ahoj, přečetl jsem si tady hodně příspěvků o škodlivosti posilování apod. Nabízím také můj pohled a zkušenost.
Cvičím v posilovně řadu let, přináší to skvělé uvolnění, nemám žádné potíže ohledně páteře, pohybového aparátu apod. Cvičení je pro mě radost.

Nejím cca 16 let maso, vajíčka a nic v čem je toto obsaženo (ani tvaroh,bílou mouku, chleba, sýr,). Moje strava je zelenina, vločky, rýže,řasy,oříšky, robi, tofu,soja atd. a PROTEINY ! (piji pouze čistou vodu).

Ano jím proteiny, sojové a whey proteiny. Samozřejmě záleží na tom, jak silné máte vnitřní orgány, ale zatím jsem ve 37 letech bez nějakých vážných zdravotních komplikací, 12 let jsem nemarodil.

Chodím se zájmem k odborníkům na makrobiotiku, různé druhy speciálních diagnostik apod. Naposledy jsem se dozvěděl, že ohledně tělesné stavby jsem naprosto OK. Necvičím proto, abych se někde předváděl, ale proto, že se cítím dobře, nemám zdravotní obtíže atd. Hodně lidí o cvičení pořádně nic neví, cvičí spatně, neznají stavbu těla a neumějí cviky správně provádět. Častokrát musím poslouchat, že musím „něco brát“, a nebo že musím být určitě duševně sláb, k poměru ke svalům. Pak se bavím, když tihle lidé zjistí, že mám vysokou školu, neberu steroidy a nejím maso.
Určitě si nemyslím, že cvičení ubližuje tělu. Doplňky jsou diskutabilní, a když už je musíte brát, tak opravdu všeho s mírou, proteinové doplňky beru po cvičení a pak jím stravu bohatou na bílkovinu (robi, tofu, soju atd.) a hlavně zeleninu, zeleninu e zeleninu.

Pokud je tedy někdo musí brát, kupujte jen ty, které jsou testovány a mají certifikaci normou ISO 9001. Velké procento proteinů jsou jen náhražky s velkým obsahem mouky apod. Mě osobně se osvědčil PHARMA WHEY, výrobce UK a nebo Vegetarian protein. Kupuji u pana Trampoty, který se distribuci podřadných produktů snaží vyhnout LINK: http://www.ptservis.cz

Pokud Vás zajímá můj vzhled, viz.můj profil zde, mám tam pár fotek (bude mi 40 let, takže jsem už v posilovně senior) LINK: http://lide.ronnie.cz/roland3

Nechci tady hájit proteinové doplňky, ale jen poskytnou můj pohled na věc. Cvičení je pro mě přínosem a radostí. \":D\"

Hezký den \":mrgreen:\"

Zde to vidím jako částečné nepochopení mých slov, já netvrdím nic o škodlivosti proteinů, ale o prostředí tělocvičen, které je plné plísní a také vylučování velkého množství kyselin při cvičení, což naprostá většina cvičících nedovede urejdovat. Pak na sebe potíže nedají dlouho čekat. Fyzickou zátěž naopak vyloženě doporučuji, tedy cvičení jako takové určitě neodmítám. Mimochodem, udržíte na této stravě normální průběh křivky pH?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: stř čer 27, 2012 9:26 am 
Offline

Registrován: stř čer 20, 2012 9:16 am
Příspěvky: 7
Já si pH neměřím. Občas se mi vytvoří na ruce vyrážka, která po třech dnech skončí. Mám lehkou alergii na lepek, takže když sním něco kde je, tak s tím mám pak problém. Teď jsem si vyčistil střeva dle Vašeho návodu, tak snad to pomůže. Osobně to také přičítám přílišnému překyselení organizmu a mé váze. Jinak vše Ok. \":D\"

Jinak nemáte nějakou radu, cvičím 5x v týdnu v posilovně k tomu cca 3-4 ranní tréninky bojového sportu cca 1 hodinu a ještě chodím 3x týdně běhat cca 6-8 km a také 1-2 týdně plavat. Sprchuji se tedy klidně i 3-4x denně, což asi není moc dobře. Spím 6-8 hodin denně. Energie mám tolik, že mám pořád chuť cvičit a nechtěl bych cvičení omezovat, spíš naopak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát črc 06, 2012 9:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Roland3 píše:
Já si pH neměřím. Občas se mi vytvoří na ruce vyrážka, která po třech dnech skončí. Mám lehkou alergii na lepek, takže když sním něco kde je, tak s tím mám pak problém. Teď jsem si vyčistil střeva dle Vašeho návodu, tak snad to pomůže. Osobně to také přičítám přílišnému překyselení organizmu a mé váze. Jinak vše Ok. \":D\"

Jinak nemáte nějakou radu, cvičím 5x v týdnu v posilovně k tomu cca 3-4 ranní tréninky bojového sportu cca 1 hodinu a ještě chodím 3x týdně běhat cca 6-8 km a také 1-2 týdně plavat. Sprchuji se tedy klidně i 3-4x denně, což asi není moc dobře. Spím 6-8 hodin denně. Energie mám tolik, že mám pořád chuť cvičit a nechtěl bych cvičení omezovat, spíš naopak.

To pH by jste si občas změřit měl, protože při velkém překyselení, ve kterém podle všeho jste, se docela slušně likvidujete a to stálé fyzické vypětí, ten stav pouze umocňuje. Tělo na základě zátěže produkuje endorfiny a o ty vám patrně primárně jde, čili ty bych se snažil řešit jinak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2012 10:33 pm 
Offline

Registrován: stř čer 20, 2012 9:16 am
Příspěvky: 7
Jarda píše:
To pH by jste si občas změřit měl, protože při velkém překyselení, ve kterém podle všeho jste, se docela slušně likvidujete a to stálé fyzické vypětí, ten stav pouze umocňuje. Tělo na základě zátěže produkuje endorfiny a o ty vám patrně primárně jde, čili ty bych se snažil řešit jinak.

Jenom tak uvažuji, když je tělo osvaleno, tak používání svalů a s tím spojené rekce těla jsou přeci přirozeným procesem. Je konstruováno na to, aby člověk svalstvo používal. Tak jsem na tom celkem neviděl nic špatného. Také pochopitelně je příjemné endorfinové uvolnění,ale já mám v sobě spíše takovej motor, co mě neustále nutí něco dělat a opravdu hodně mě to baví. Považoval jsem cvičení za přirozenou věc. Takže co byste mi poradil ? Proteiny jsem zredukoval jen na protein po cvičení a přidal zeleninu a rýži.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2012 2:59 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 12, 2012 2:54 pm
Příspěvky: 1
Já jsem jednu dobu hodně cvičila, potom jsem, ale přestala a začala jsem přibírat na váze. Poslední dobou chodím na kavitaci. Trochu do toho cvičím, ale pracovní vytížení mi to moc neumožňuje. Je to o tom, jak se člověk stravuje a cvičí. Ale i tak, kavitaci mohu doporučit docela jsou výsledky vidět.

_________________
Já mám zkušenosti s kavitace Ostrava!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2012 4:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Ach jo. Další nováček s jedním příspěvkem, kterej propaguje kavitaci a má v podpisu odkaz související s kavitací v Ostravě. Podezřelá už je jen ta SEO optimalizace. Normální uživatel by to vyskloňoval. Není to poněkud podezřelý? Dost možná byly příspěvky odeslány ze stejný IP adresy.

Na stránce odkazovaný v podpisu:
Citace:
kapr66115.06.2012 08:41:59
Registrován: 15.06.2012
Příspěvky: 1
Máte někdo zkušenosti s kavitací? Slyšela jsem o tom, že je to dobrý způsob jak zhubnout. Já moc na sport nejsem, ale toto se mi líbí. Máte s tím zkušenosti? nevím jestli do toho investovat. Předem díky za odpověď.
------
[podpis] Máte zkušenosti s kavitace Ostrava?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2012 6:25 am 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
Xeelee píše:
Ach jo. Další nováček s jedním příspěvkem, kterej propaguje kavitaci a má v podpisu odkaz související s kavitací v Ostravě. Podezřelá už je jen ta SEO optimalizace. Normální uživatel by to vyskloňoval. Není to poněkud podezřelý? Dost možná byly příspěvky odeslány ze stejný IP adresy.

Na stránce odkazovaný v podpisu:
Citace:
kapr66115.06.2012 08:41:59
Registrován: 15.06.2012
Příspěvky: 1
Máte někdo zkušenosti s kavitací? Slyšela jsem o tom, že je to dobrý způsob jak zhubnout. Já moc na sport nejsem, ale toto se mi líbí. Máte s tím zkušenosti? nevím jestli do toho investovat. Předem díky za odpověď.
------
[podpis] Máte zkušenosti s kavitace Ostrava?

Skrytá reklama je vždycky podezřelá.
Tak jako tak, dobře provedený půst a návratovka budou stejně účinnější a levnější - nejen na zhubnutí. A ani cvičit u toho člověk nemusí. \":lol:\"

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2012 7:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Roland3 píše:
Jenom tak uvažuji, když je tělo osvaleno, tak používání svalů a s tím spojené rekce těla jsou přeci přirozeným procesem. Je konstruováno na to, aby člověk svalstvo používal. Tak jsem na tom celkem neviděl nic špatného. Také pochopitelně je příjemné endorfinové uvolnění,ale já mám v sobě spíše takovej motor, co mě neustále nutí něco dělat a opravdu hodně mě to baví. Považoval jsem cvičení za přirozenou věc. Takže co byste mi poradil ? Proteiny jsem zredukoval jen na protein po cvičení a přidal zeleninu a rýži.

Ono je totiž otázkou, co vás do toho žene, klidně to mohou být oslabené nadledvinky, to je pak člověk nucen pracovat přes svoje možnosti a končí to zpravidla totálním vyčerpáním. Rozumnou zátěž nevidím jako problém, ale moje představa je vždy dělat jakýkoliv sport na čerstvém vzduchu a ne v zapáchající a zaplísněné tělocvičně. Myslím, že se můžete zaměřit na takovéto venkovní aktivity, ty většinou prospívají tělu více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2012 8:22 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
hrniček píše:
Já jsem jednu dobu hodně cvičila, potom jsem, ale přestala a začala jsem přibírat na váze. Poslední dobou chodím na kavitaci. Trochu do toho cvičím, ale pracovní vytížení mi to moc neumožňuje. Je to o tom, jak se člověk stravuje a cvičí. Ale i tak, kavitaci mohu doporučit docela jsou výsledky vidět.

Sice nechápu jak váš příspěvek souvisí s daným tématem, možná tak jak píše člen Xeelee, ale pak si musíte uvědomit, že tyto stránky mají mezinárodní působnost a Ostrava je jen jedna, čili doporučuji dávat reklamu do regionálních serverů, zde nemůže mít jiný přínos, než teoretické zlepšení v jednom odkazu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 4:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Tak sem si prostudoval co se dalo a pořád v tom nemám úplně jasno.

Cíl: získat sílu a mrštnost, ne objem, posílit svaly.
Vzor: Jerichu Sunfire http://suprememastertv.cz/zdraviasport.php (viz první dvě videa)

Chci se začít věnovat parkouru, což je velmi silově náročnej městskej sport. Vidím to tak, že bych ráno na lačno dal během necelých pěti minut cvičení, který je na konci druhýho videa. Pak bych si moh dát tenhle koktejl a tak po hodině snídani z čerstvýho ovoce.

Souhlasím s tím, co tu psal Pavel Starý.
1) posilovat max. 50 až 60 minut a doplňovat přitom tekutiny (voda s cirónem?)
2) hned po tréninku si dát 1 až dva banány, aby tělo nabralo energii
3) po hodině si dát velký jídlo se spoustou bílkovin, který tělo hned zpracuje při tvorbě svalový hmoty
4) 20 minut lehkýho běhu a následná procházka na vydýchání kyselin
Pak bych asi dal až večeři složenou z pickles a syrový zeleniny.

K (jednodruhový?) snídani nebo banánům by se možná dala přidat i trocha medu. Kvasnice budu konzumovat asi s hlavním jídlem. Mám tu 1,5 kg krabici pro koně.

Není to energeticky zdaleka tak náročná záležitost jako Pavlův sport, takže mi 1,6 g proteinů na kilo váhy přijde moc. Jaký by podle vás bylo ideální množství proteinů, sacharidů a tuků? Myslím, že by mi mělo stačit 1,2 g proteinů na kilo váhy. Pavel píše o 4 až 5 g sacharidů na kilo, klidně i víc, když to člověku nebude dělat problémy.

ravima tu psal, že nejlepší aminokyselinový profily maj pseudoobiloviny quinoa, amarant a pohanka (ne jáhly) a všechny luštěniny. Kde se daj dohledat aminokyselinový profily různejch potravin?

Chci si koupit Vegan Protein. Tahle novinka vypadá jako nejkvalitnější bílkovina, jaká se vůbec dá sehnat. Od Jardy bych si koupil kolagen, cejlonskou skořici (k ovoci), rakytník, schizardu, vitamin C, MSM a kakaový boby. Počítám i s pravidelnou konzumací čerstvého zázvoru, česneku, chilli a kari koření.

Velmi mě zaujalo kvašení ořechů a prý se daj zkvasit i luštěniny. Na ořechy bych zkusil použít veškerou šťávu z pickles nebo kefír. Budu jich určitě dělat víc najednou, tak si možná pomůžu kefírem nebo kombuchou.
Citace:
Proč konzumovat zakysané ořechy?

1. Místo těžko stravitelných tuků a bílkovin obsažených v ořeších dostaneme již před-trávené aminokyseliny a esenciální mastné kyseliny, tedy stavební prvky, které naše tělo potřebuje nejen pro růst svalové hmoty a správnou funkci mozku.

2. Jsou doslova plné prospěšných bakterií, které nám osídlí trávící soustavu a výrazně posílí trávení a imunitu. Pokud můžete lépe asimilovat živiny a efektivněji odstraňovat odpad z těla, tak se to samozřejmě projeví celkově na vašem zdraví a energii.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 1:52 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
Xeelee píše:
Není to energeticky zdaleka tak náročná záležitost jako Pavlův sport, takže mi 1,6 g proteinů na kilo váhy přijde moc. Jaký by podle vás bylo ideální množství proteinů, sacharidů a tuků? Myslím, že by mi mělo stačit 1,2 g proteinů na kilo váhy. Pavel píše o 4 až 5 g sacharidů na kilo, klidně i víc, když to člověku nebude dělat problémy.
...
ravima tu psal, že nejlepší aminokyselinový profily maj pseudoobiloviny quinoa, amarant a pohanka (ne jáhly) a všechny luštěniny. Kde se daj dohledat aminokyselinový profily různejch potravin?

Potřeba bílkovin není závislá ani tak na energetické náročnosti, jako na intenzitě. Bílkoviny potřebuješ hlavně při klasickém tréninku v posilovně s těžkými váhami.
"Jaký by podle vás bylo ideální množství proteinů, sacharidů a tuků?" Je spousta systémů. Asi znáš 80/10/10 (S/B/T poměr energie, ne váhy), klasická kulturistická strava je cca 60/30/10. Já rozhodně doporučuju nízkosacharidovou stravu. Také rychlé jídlo hned po tréninku jen zvyšuje závislost na cukru. Dost se o tom diskutovalo třeba na vitarianu. Také na sport velmi dobře fungují různé diety založené na "intermittent fasting", např. ve Warrior diet (1 velké jídlo denně večer) se doporučuje začínat zeleninou a bílkovinama, pak tuky, a sacharidy buď vůbec nebo až nakonec, pokud má člověk ještě hlad.
Ale každému to vyhovuje jinak, běžné high-carb diety jsou jednodušší, fungují hned ze začátku, ale je na tom člověk pořád závislý a když nemá své pravidelné přísuny cukru a vody, není schopen vůbec žádného výkonu. Kromě toho jsou tam pak limity při několikahodinových intenzivních výkonech v podobě kyseliny mléčné, omezené rychlosti vytváření energie z tuků po vyčerpání glykogenu atp.

Složení potravin - např. nutritiondata.com nebo cron-o-meter - obojí jsou různě zpracované databáze potravin USDA.

Jo, a některé "superpotraviny", hlavně syrové kakaové boby, jsou dost kontroverzní, zkus si o tom radši něco vygooglovat...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 2:59 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Xeelee píše:
Tak sem si prostudoval co se dalo a pořád v tom nemám úplně jasno.

Cíl: získat sílu a mrštnost, ne objem, posílit svaly.
Vzor: Jerichu Sunfire http://suprememastertv.cz/zdraviasport.php (viz první dvě videa)

Chci se začít věnovat parkouru, což je velmi silově náročnej městskej sport. Vidím to tak, že bych ráno na lačno dal během necelých pěti minut cvičení, který je na konci druhýho videa. Pak bych si moh dát tenhle koktejl a tak po hodině snídani z čerstvýho ovoce.

Souhlasím s tím, co tu psal Pavel Starý.
1) posilovat max. 50 až 60 minut a doplňovat přitom tekutiny (voda s cirónem?)
2) hned po tréninku si dát 1 až dva banány, aby tělo nabralo energii
3) po hodině si dát velký jídlo se spoustou bílkovin, který tělo hned zpracuje při tvorbě svalový hmoty
4) 20 minut lehkýho běhu a následná procházka na vydýchání kyselin
Pak bych asi dal až večeři složenou z pickles a syrový zeleniny.

K (jednodruhový?) snídani nebo banánům by se možná dala přidat i trocha medu. Kvasnice budu konzumovat asi s hlavním jídlem. Mám tu 1,5 kg krabici pro koně.

Není to energeticky zdaleka tak náročná záležitost jako Pavlův sport, takže mi 1,6 g proteinů na kilo váhy přijde moc. Jaký by podle vás bylo ideální množství proteinů, sacharidů a tuků? Myslím, že by mi mělo stačit 1,2 g proteinů na kilo váhy. Pavel píše o 4 až 5 g sacharidů na kilo, klidně i víc, když to člověku nebude dělat problémy.

ravima tu psal, že nejlepší aminokyselinový profily maj pseudoobiloviny quinoa, amarant a pohanka (ne jáhly) a všechny luštěniny. Kde se daj dohledat aminokyselinový profily různejch potravin?

Chci si koupit Vegan Protein. Tahle novinka vypadá jako nejkvalitnější bílkovina, jaká se vůbec dá sehnat. Od Jardy bych si koupil kolagen, cejlonskou skořici (k ovoci), rakytník, schizardu, vitamin C, MSM a kakaový boby. Počítám i s pravidelnou konzumací čerstvého zázvoru, česneku, chilli a kari koření.

Velmi mě zaujalo kvašení ořechů a prý se daj zkvasit i luštěniny. Na ořechy bych zkusil použít veškerou šťávu z pickles nebo kefír. Budu jich určitě dělat víc najednou, tak si možná pomůžu kefírem nebo kombuchou.
Citace:
Proč konzumovat zakysané ořechy?

1. Místo těžko stravitelných tuků a bílkovin obsažených v ořeších dostaneme již před-trávené aminokyseliny a esenciální mastné kyseliny, tedy stavební prvky, které naše tělo potřebuje nejen pro růst svalové hmoty a správnou funkci mozku.

2. Jsou doslova plné prospěšných bakterií, které nám osídlí trávící soustavu a výrazně posílí trávení a imunitu. Pokud můžete lépe asimilovat živiny a efektivněji odstraňovat odpad z těla, tak se to samozřejmě projeví celkově na vašem zdraví a energii.

Hihihihi,
tak skoro tak presne, jak jsi to popsal, se stravuji uz pres 3/4 roku, az na ty kvasene orechy a proteiny.
V te sestave potravin, bych urcite vynechal banany a misto nich dal jablka a mrkev. Pak ti tam schazi mineraly, pro maximalni vstrebatelnost nejlepe koloidni a rano zelene stavy. To dam kazde rano tak 0,6 az 0,8 litru vojteska, okurka, spenat, kopriva, jitrocel, rebricek, svizel, jetel, atd. Bilkoviny beru zatim ve forme mouky z lupiny ( udajne obsahuje 30% bilkovin, chtelo by to najit vic zdroju, ktere to potvrzuji nebo vyvraceji), ted ji jeste kupuji, ale premyslim co udelat primo ze semeny lupiny, neni to tak jednoduche jsou totiz tvrde jako kamen.

Znam jeste ucinnejsi cviceni nez doporucuje Jericho a to ruskou kouli, to jsi odrovnany za kratsi dobu nez 3 minuty a mas zapojenych do akce jeste vic svalu najednou. Kdyz jsem to zkusi poprve jenom se 3 kg, v pohode jsem udelal 100 predklonu, vypadalo jako legrace, ale tyden jsem se nemohl poradne hybat, to teprve zjistis co mas v tele svalu. \":-)\"

K te kouli jeste delam kliky, zatim s oporou o hranu stolu, uz jsem se dostal na 120 kliku na jeden zatah. Na Jardu ale zatim nemam. \":-(\"

Jinak Jericho je pekne namakany, to bych cely den nesmel delat nic jineho nez cvicit, abych se mu alespon trochu priblizil. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 7:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
ravima píše:
Potřeba bílkovin není závislá ani tak na energetické náročnosti, jako na intenzitě. Bílkoviny potřebuješ hlavně při klasickém tréninku v posilovně s těžkými váhami.
(...) Také na sport velmi dobře fungují různé diety založené na "intermittent fasting", např. ve Warrior diet (1 velké jídlo denně večer) se doporučuje začínat zeleninou a bílkovinama, pak tuky, a sacharidy buď vůbec nebo až nakonec, pokud má člověk ještě hlad.
Ale každému to vyhovuje jinak, běžné high-carb diety jsou jednodušší, fungují hned ze začátku, ale je na tom člověk pořád závislý a když nemá své pravidelné přísuny cukru a vody, není schopen vůbec žádného výkonu.

Intenzita cvičení bude vysoká. Jde o hodně náročnej trénink s vlastní vahou, přitahování apod. Prostě cviky podobný těm na videu. Takže na kolik bílkovin bys to viděl? Určitě budou po maximálně hodinovém tréninku potřeba.

Je teda OK dát si ovocnou snídani a případně? A do kolika gramů za den bych se měl vejít na nízkosacharidový dietě? Rozhodně bych ji vyzkoušel. Moc rychlý jídlo po tréninku teda určitě vynechám. O tebou popsanou závislost opravdu nestojím. Chci bejt schopnej podávat výkony i když není poblíž hromada cukrů a vody. Nějaký pomalejší ovoce hned po tréninku teda podle tebe není dobrej nápad? Třeba jablko a mrkev, jak píše níž inzenyr.

Jak teda vidíš poměr a množství S/B/T při nízkosacharidový stravě?

Přerušovanej půst zní zajímavě, jen nevím, jestli to v kombinaci s posilováním a tréninky zvládnu. Časem se k tomu ale určitě dopracuju. Všude se ale píše, že tělo zpracovává bílkoviny hned po tréninku. Jak vnímáš variantu přerušovanýho půstu s jedním jídlem po tréninku? A co třeba taková voda s citrónem? Trénink překyseluje.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Posilovanie
PříspěvekNapsal: čtv srp 23, 2012 7:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
inzenyr píše:
Pak ti tam schazi mineraly, pro maximalni vstrebatelnost nejlepe koloidni a rano zelene stavy. To dam kazde rano tak 0,6 az 0,8 litru vojteska, okurka, spenat, kopriva, jitrocel, rebricek, svizel, jetel, atd. Bilkoviny beru zatim ve forme mouky z lupiny...

Znam jeste ucinnejsi cviceni nez doporucuje Jericho a to ruskou kouli, to jsi odrovnany za kratsi dobu nez 3 minuty a mas zapojenych do akce jeste vic svalu najednou. Kdyz jsem to zkusi poprve jenom se 3 kg, v pohode jsem udelal 100 predklonu, vypadalo jako legrace, ale tyden jsem se nemohl poradne hybat, to teprve zjistis co mas v tele svalu. \":-)\"

Minerály budu doplňovat, jen sem je nezmínil. V koloidní podobě to ale nebude. Zelenej nápoj si bohužel nemám v čem připravit. Sice mám mixér, ale ne tyčovej. Na ten nemám peníze. Potřebuju práci! Sem rád, že mám na jídlo. Odkud bereš lupinu?

Za ruskou kouli Ď.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 578 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz