Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv říj 10, 2024 2:23 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 6:27 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Xeelee píše:
Sirnou patlanici možná z dostatečně dlouho dělanýho kefírovýho tvarohu, ve kterém už je jen minimum mléčnýho cukru. Nezkoušel sem to, ale samotnej kefírovej tvaroh mně osobně nedělá problémy.

Zde jsem neměl na mysli škody způsobené tvarohem nebo kefírem,ale lněným olejem.Je vidět že jsi nepřečetl moje odkazy a nedal si je do správných souvislostí.Jak to jinak jde?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 6:57 pm 
Offline

Registrován: čtv led 28, 2010 9:54 pm
Příspěvky: 195
Pavel Veselý píše:
Tady souhlas s Jardou.Musíte si uvědomit že i srdce upřednostňuje jako
zdroj energie mastné kyseliny a mozek a svaly se to dokáží časem naučit
taky.Lidský organismus je čistě aerobní tedy závislý na kyslíku a spalující
tuk.Cukry mu slouží jen jako podpalovač pod tukovým metabolismem a nebo pro
případ útěku nebo boje(v dnešní době stresu).Určitě neumřete pokud
vynecháte sacharidy-jak myslíte že to bylo s lidmi v koncentrácích?Podmínky
je donutily vytvořit si efektivní tukový metabolismus takže spalovali
vlastní zásoby kterých má i hubený člověk dost.
Pro příklad uvádím sebe kdy jsem teď o víkendu měl 6ti hodinové treninky
na kole-každý den jsem ujel 150 km a to vše na 70 gramech sacharidů/den.
Je fakt že jsem se toho trochu bál a upozornil jsem na to i svého
tréninkového partnera ať na mě dá bacha,ale vše dopadlo naprosto v
pohodě.Je fakt že za sebou mám 6tý rok sistematického trénování a rozvoje
tukového metabolismu takže člověk nesportovec by s tim měl asi krutý
problém.
Jsem docela hubeňour i když se mě docela držej svaly a já bych do začátku
sezony potřeboval 2 kila shodit.Můj sportovní lékař mi říkal že i ten
nejhubenější člověk by na svoje tukové zásoby doběhl odsud až eifelovce a
zpátky(samozřejmě to nikdo nedokáže),ale aspoň máte představu jaká se v
tuku skrývá energie.Další věcí je že ze sacharidů vzniká v těle kyselina
mléčná a ta je ve velkém množství prý rakovinotvorná,na její odbourání by
se měl používat citrát hořečnatý nebo paradoxně lák z pickles nebo kysaného
zelí(musím prostudovat)

Zdravim Peter,

chcem sa Ta opytat, takisto jazdim cestnu cyklistiku , posledne 2 roky bohuzial som musel takmer uplne prestat kedze vyletove tempo a nepravidelne treningy proste pri cestnej nejdu dokopy, z dovodu ze mi povolili kolena, ( v tatrach na pretekoch mi ruplo jedno z nich a musel som odkrutit s 1 nohou zvysnych 10km :> ) , po magnet. rezonancii nic vazne tam nebolo, rada doktora: mam to zatazit normalne a ked to rupne uplne tak mi to koleno zoperuje , proste jedna basen....bol som celkom vo forme ( to bolo este ked som o zdravej strave a tomto webe nemal sajnu.. chodieval som na trening s ranajkami typu: pol llitra mlieka s cornflaksmi, 3-6hodin <pako>! , nasledne som cely den jedol az do vecera,) avsak po prihode s kolenom a problemy s travenim zmenilo moj smer o 180stupnov, kedze dost som si nakladal ( ,takmer stale kopcovite svihy, na "krv" atd.. nasledne klasicke obedy , nedoplnanie mineralov....) ....... som velmi rad ze je tu niekto ako Ty co sa venuje cyklistike a mam zopar otazok, takisto vzhladom ku kandide, niezeby som ju mal nejako extremne alebo co ale isto mam ,,, chcel by som vediet :
1. ako sa momentalne stravujes ( cital som tvoje info ako si kontrolujes krv pod mikroskopom co moze byt celkom zajimave hobby :> a hodnotne informacie, btw, kolko stoji taky mikroskop ?:) )
2. ake doplnky po / pred vseobecne uzivas na podporu klbov ...
moj problem je ten ze ak sedimv klude a napnem pravu nohu a napnutuju ju z uhla 90 vyrovnavam do 180 resp. ekd idem po schodod tak mi v kolene praska nieco , (iba v pravom,bolest ziadna) , bolesti momentalne nemam aj pri velkej zatazi ale vravim nerobim to pravidelne poslednu dobu , a ak boli tak v oblasti ako je jablcko resp pod...klasika...
3. poznas realne niekoho s niecim podobnym resp. je mozne tie klby nejako dat do plneho chodu a zataze?

konzumoval som mms a coskoro mi prijde kilove balenie od p. Jardy , cital smo tiez ze ma vp onuke aj kolagen tak neviem ci sa oplati alebo nie , takisto bobkovu kuru chcem dat .....

vcera som bol 1x na vyjizdke tento rok a bol to zazitok \":)\" ,50km, ako inak kopce , lahke tempo ale musel som sa krotit, neviem cim to je ze ma to stale zenie dopredu ako o zivot... takisto chcem dat 30z prevodnik docasne pre istotu

tak diky moc za kazde info aj za tie info o mlieku :>

P.S. asi by som mal zrobit novu temu a nezasierat vlakno s kandidou ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 9:11 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Nemám dnes moc času,ale mám pro tebe jeden úkol a vlastně pro ostatní taky:zkuste popřemýšlet jestli jste opravdu nakaženi kvasinkou Candida a v jakém rozsahu a pak se zamyslete nad tím jestli vám nezpůsobuje problémy spíše vaše tělo reakcemi na NEVHODNĚ SESTAVENOU SEBEZDRAVĚJŠÍ STRAVU.Sledováním příznaků vás všech,přátelé moji milí se domnívám že minimálně u poloviny z vás tomu tak bude a tím jste si vlastně v důsledku toho způsobili kvasinkovou infekci.Je to začarovaný kruh který se u lehkých infekcí dá odladit za měsíc,u těžkých případů zřejmě v řádu let,to zatím nepoznám.Bude záležet na tom jak je kdo poškozen.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon bře 26, 2012 9:49 am 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Dobrý den Pavle, děkuju moc za vaše příspěvky zde, docela mi pomáhají, jsem asi ten případ, který si pro mě nevhodnou stravou (byla jsem dlouho na syrové stravě, především na ovoci 811), spíše potíže vyvolal než vyléčil. Mohl byste prosím uvést příklad vašeho současného jídelníčku? už jste tady něco zmiňoval, ale pak jste psal, že jste to měnil. ráda bych měla nějakou inspiraci. děkuju moc. I


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 8:09 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Ahoj!

Trošičku vám zamotám hlavu a prozradím vám malé tajemství,když ho pochopíte tak máte z půlky vyhráno- TRÁVICÍ SOUSTAVA-žaludek,střeva,játra a všechny orgány podílející se na trávení jsou nejdynamičtějším orgánem jaký příroda zná-jejich buňky a sliznice jsou jedním z nejintenzivněji obnovovaných částí těla,ale spotřebují na to obrovské množství energie(zjednodušeně se tomu dá říkat metabolismus),té energie je tolik že ani energetické rezervy ve formě tělního tuku nemohou pokrýt tuto náročnou obnovu a regeneraci.Musíte se prostě najíst aby vám trávení fungovalo jak má a ještě jste měli energii pro zbytek těla.Přečtěte si to prosím několikrát a myslete na. Tak a teď k naší protikvasinkové dietce-Tato dietka je z pohledu strávení sama o sobě enrgeticky dost náročná a zatěžuje orgány jiným způsobem než klasická strava nebo syrová strava atd.Nehledě na to že se na ní musí organismus adaptovat a to taky spotřebovává energii.Člověk jednoduše není petpetum mobile.Z toho jsou jasné tyto závěry-musíte jíst dost abyste měli energii na její strávení a nepoškodili si orgány,musíte mít dost vhodných živin aby se měl trávicí trakt z čeho postavit a musíte ji mít vhodně sestavenou vás nepoškodila v jiných ohledech a dodala vám vitamíny,minerály,ochranné látky a energii pro celý organismus(pro život,imunitu,radovánky,učení,sport atd.)TÍMTO SI ZAJISTÍTE DOKONALÉ ZDRAVÍ!!!

Protože je ale člověk tvor vysoce přizpůsobivý,tak se dá s metabolismem velice vhodně i nevhodně manipulovat.Uvedu vám 2 příklady z tohoto fóra(doufám že se neurazí).Ani jeden z nich není nevhodný protože na dané osoby fungují:

Jedním z nich je člen NOWOKAIN,dodržuje dietu při které sní normální množství bílkovin,veliké kvantum tuku(300-450g denně) a trošku sacharidů,jí třikrát denně a je naprosto spokojený a nemá žádné zažívací ani jiné potíže.Já konkrétně bych mu trošku vytknul složení tuku jaké používá,ale je to jeho dieta a když je s ní spokojený tak proč ne.Z tohoto příkladu je vidět že tělo dostává vše co potřebuje a dokonale funguje.Co přijme,to vydá,protože netloustne,nemá trávicí problémy protože jeho trávení dostává energii na to aby tuto stravu strávilo,drží to už několik měsíců.

Druhým z nich je člen RAWIMA(ten to má moc dobře vymyšlené,lišák mazanej \":D\" )-Jí jen jedno dobře sestavené,vyvážené jídlo za den,většinou odpoledne nebo večer a je s tím naprosto spokojený-celý den má čas na práci nebo koníčky,má mnoho energie protože mu ji neubírá trávení,má určitě skvělou náladu protože má odlehčená játra. Rozdíl mezi těmito dvěma je zatěžování a opotřebovávání trávicí soustavy.Protože Nowokain chce jíst 3x denně musí té energie jednoduše sníst hodně aby to lehce strávil(je to trochu složité že?) a protože Rawima chce jíst jen jednou denně tak tím že nespotřebovává energii jeho trávicí soustava neustálým trávením jídla,ale nají se až k večeru kdy na to má klid,mu to funguje taky(myslím že je to spůsob velice mazaný a efektivní,ale ještě jsem nedospěl do takového psychického rozpoložení abych na něj přistoupil-zjednodušeně RÁD SE NAŽERU \":lol:\" )-ovšem čím starší nebo nemocnější jste,tím výhodnější jít směrem který dodržuje Rawima.

Na základě těchto informací si můžete časem vydedukovat jestli máte opravdu kvasinku,nebo jste jen nedostatečně a nesprávně živeni a jste ve stadiu skryté podvýživy.

Na základě výše uvedených informací a reakcí svého těla na stravu by jste
si mohli sestavit klidně stravu sami,ušitou přímo na míru.Bude nutné si
stanovit základní kalorický příjem a podle toho jak jste přes den aktivní a
kolikrát denně chcete jíst ho upravovat,nelze jíst každý den stejně.
Co má strava obsahovat co se týče tuků jsem psal už ve svých dřívějších
příspěvcích,sacharidy a bílkoviny nechám na vás,ale sacharidů musíte mít
málo(kolem 50g) a bílkovin alespoň taky tak nebo trochu více(imunita,obnova
buněk,tvorba enzymů).

shrnutí k tukům a základní pravidlo při výběru:k dokonalému zdraví musíte
mít všechny esenciální mastné kyseliny omega6 a omega3 v poměru 5:1 nebo
ideálně menším,klidně 1:1 jako pračlověk,ovšem tyto mastné kyseliny musí
tvořit jen 10% přijaté TUKOVÉ energie aby se předešlo jejich spalování na
energii.Jejich spalováním na energii totiž v těle vznikají ohromná množství
volných radikálů a látek velice poškozujících játra.

Příklad mého jídelníčku sem dám,ale je sestaven přímo pro mě na základě
protikvasinkové diety a volby správných druhů tuků.Je to jídelníček
základní a má určité změny nebo modifikace s ohledem na náročnost
treninku,stav organismu,cestování a pracovního nasazení,tudíž není každý
den stejný,ale kostra použití tuků zůstává.Další věc je že pokud nemám čas
na pravidelné jídlo tak nedodržuji dělenou stravu,protože ty porce
sacharidů jsou tak malé že to stejně trávení bílkovin nijak nenaruší.Ale
když mám čas nebo jsem vyčerpán treninkem tak se ji snažim dodržet.

Jsem člověk slabé konstituce a slabého trávení(dle ájurvédy) takže si
všechna jídla připravuju velmi chutně a hodně kořením.Syrovou zeleninu jím
většinou jen ráno,přes den nebo při vyčerpání ji jím dobře podušenou.Enzymy
přijímám ve formě zeleninové šťávy z odšťavňovače ale jen když mám čas nebo
je zelenina "v akci"-až bude ze zahrádky tak budu dávat denně.

Ráno: pulitr vody s citronovou šťávou

snídaně po půl až hodině:oves(40g v suchém stavu)uvařený doměka,domácí kefír
1 deci,sýr 50 g-kefír a sýr někdy nahrazuji 1 celým vajíčkem a 2
bílky,máslo 60g,rybí olej 1 lžička až lžíce jak kdy,zelenina mimo
velkého množství mrkve nebo řepy bez omezení ale většinou tak 300g-500g
svačina:lžíce kokosového oleje,proteinový nápoj pro sportovce(já ho
používat musím,Vy pokud nesportujete ne)
oběd:jáhly(40g v suchém stavu)uvařené,krůtí maso 100g v uvařeném
stavu,50ml olivový olej,1 lžička až lžíce rybí olej, zelenina jako na snídani
svačina:stejná jako dopoledne
večeře:Tady je trochu nutné se řídit podle hladu:
když mám hlad a mám za sebo těžký trenink-pohanka(40g v suchém
stavu)uvařená,1-2 vajíčka,30-50ml
olivový olej,zelenina opět bez omezení
když nemám hlad tak vynechám pohanku a přidám 1-2vajíčka bez žloutku.

Jako doplněk proti zánětům používám brutnákový olej 15ml denně.
Jako doplněk ALA používám 20g (6 lžiček) chia semínka

Takhle to mám vybalancované a cítím se na tom naprotso bezvadně a bez
kvasinky,ale jak říkám každý si to musí vymyslet a ušít sám na sebe podle
výše popsaných pravidel.

Co se týče ovoce tak ho nejím vůbec (ale až si ho budu moct sám utrhnout v
létě,tak kousek zkusím-doufám že nedopadnu jako Adam a Eva)a dle doporučení
pana rawimy jsem omezil sýry a kefír tak na 2x týdně-nahrazuji je ovšem
vajíčkem nebo čerstvým pstruhem z potoka za městem(ze sádek:))

Důležité:Při jaterní očistě nedodržuju vynechání tuku den předem,jen jím
míň a v den očisty nejím vůbec a už vůbec si netroufnu vypít jablečnou
šťávu.Prostě půst a večer očista.Funguje to bezvadně a povede se mi to
vždycky.

Důležité 2:nečekejte že se po této stravě budete cítit tak lehce jako na sacharidové stravě nebo na grahamově dietě-jednoduše to není z fiziologického hlediska možné.Minimálně hodinu po jídle se budete cítit najedení(čím jste starší tím déle-mohu vysvětlit později)Musíte to vyvážit tím že pauzy mezi jídly budou alespoń 4 ale lépe i více hodin.Já jím hlavní jídla :snídaně v 6,oběd v 1 a večeře v půl 8.Spát chodím v 11 a vstávám ve 4. Mezitím piju jen vodu a zelený čaj kvuli antioxidantům.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 2:53 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Vyšťoural jsem ještě jednu informaci a to tu že žaludeční a střevní buňky používají jako výhradní palivo tuk-proto mu ho musejí laktobacily ve střevech vyrábět a musí se dodávat potravou.
To nám nahrává do karet,protože na základě stolice můžete určit kolik tuku potřebujete.Pokud ho bude málo tak budete špatně trávit a stolice bude suchá a těžko vytlačitelná bez ohledu na vlákninu a pokud ho bude akorát tak vám trávení nebude způsobovat problémy,budete mít dost energie a bobek z vás vypadne jak popisuje Jarda-tudíž bude samovyklouzávací.Takže moji milí přátelé přemýšlejte,zkoumejte se a uzdravte se!!Pokud budou dotazy tak popřemýšlím a pomůžu.
Mějte se krásně!!
Pavel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 4:17 pm 
Offline

Registrován: úte čer 28, 2011 10:22 pm
Příspěvky: 122
Pavel Veselý píše:
Vyšťoural jsem ještě jednu informaci a to tu že žaludeční a střevní buňky používají jako výhradní palivo tuk-proto mu ho musejí laktobacily ve střevech vyrábět a musí se dodávat potravou.
To nám nahrává do karet,protože na základě stolice můžete určit kolik tuku potřebujete.Pokud ho bude málo tak budete špatně trávit a stolice bude suchá a těžko vytlačitelná bez ohledu na vlákninu a pokud ho bude akorát tak vám trávení nebude způsobovat problémy,budete mít dost energie a bobek z vás vypadne jak popisuje Jarda-tudíž bude samovyklouzávací.Takže moji milí přátelé přemýšlejte,zkoumejte se a uzdravte se!!Pokud budou dotazy tak popřemýšlím a pomůžu.
Mějte se krásně!!
Pavel

dik za prinostne informacie...a chcel by som sa ta nieco spytat...ako sam pises, tak zeleniny si doprajes lubovolne...mam to chapat tak, ze sacharidy zo zelininy si do dennej povolenej davky (cca 50-70g) neratas?
a este ma zaujima, ze preco tak zrazu si obmedzil kefir a syry? aka informacia ta k tomu viedla, ked povodne si ich konzumoval velmi hojne...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 8:20 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Pavel Veselý píše:
Ahoj!

Trošičku vám zamotám hlavu a prozradím vám malé tajemství,když ho pochopíte tak máte z půlky vyhráno

V mnoha ohledech názory se kterými se moji ztotožnit, avšak ... trávení je opravdu energeticky velmi náročný, který dokáže nejen vyčerpat hromadu energie, kterou sám vyprodukuje (dá se to přirovant k dolování ropy z těžko dostupných míst, kde na to abyste dostali dva barely ropy musíte jeden spotřebovat), ale také:
- zabere spoustu času
- značně zaměstná centrální nervovou soustavu
- má své odpadní produkty.
A to nepočítám energie vynaložené na vydělání peněz na jídlo, nákupy a přípravu jídla !!!

Tedy je to trochu zamotaný kruh. Čím více jídla a čím těžšího na trávení, tím více musím přijmout abych měl energii vydělávat na nej v práci, myslet na něj, strávit jej a také poskytl organismu energii na čištění se.

A tady je podle mne slabé místo tvého stravování. Pakliže přijímáš 3x denně takto náročné potraviny na trávení (vejce, maso, živočišné tuky apod.), stihneš sice v 4 hodinových intervalech odklidit předchozí jídlo z žaludku, ale nestihneš dát tělu čas na úklid (populárně detoxifikaci).

Zkusím to pro všechny objasnit na příměru. Představte si dobře fungujicí sklad nějakého materiálu (trávení), kde pracuje skupina dobře vycvičených a schopných skladníků (trávicí ústrojí, pochody, enzymy apod). Ti s obrovským nasazením přijímají zásilky (jídlo) ráno, v poledne a večer. Po obdržení jedné zásilky stihnou vše vyskladnit (strávit) než přijde zásilka další. Není sice moc čas na kávu a noviny (odpočinek), ale jsou to chlapící zdatní a vše vykonávají bez řečí (bez zdravotních problémů) nebo jen s menším brbláním (menší bolesti břicha, nafukování se apod).
Problém je, že během naskladňování a vyskladňování zboží (přjímání a vylučování potravy) se práší, špiní se podlahy a stroje, opotřebovávají se zařízení a celkově tam začíná být nepořádek (tvoří se odpadní látky metabolismu, do těla se dostávají těžké kovy, jedy ... populárně toxiny).
Tato parta skladníků je tak zatížena navážením a vyvážením že prostě nemá čas uklízet. V momentě kdy se do toho pustí přifrčí kamion s obrovským nákladem (krůta s pohankou a salát) a už se zase maká.
Co se časem děje je nasnadě. Prostor skladu i zařízení začíná být v nedobrém stavu a časem se zhoršuje výkonnost celého prostředí a objevují se průvodní negativní jevy (težkosti při trávení, ospalost, alergie, ekzémy, potíže různého druhu ...).
Vedoucí skladu si myslí že už nemůže být hůř a najednou, přestože se už stmívá a skladníci se chystají aspoň trochu odpočívat, přijede dodávka s pohankou a vejci (tvoje jídlo už ve večerních hodinách) a ospalí skladníci jedou dál. Výkon takto v polospánku není nic moc, takže výsledek tomu odpovídá. Jen část zboží je vyskladněna správně (strávena). Zbytek hnije (kvasí) nebo se jen tak povaluje ve skladu (nestrávené zbytky v krvi).

Tedy stručně řečeno zatížit tělo trávením poměrně dost náročnou stravou na celý den a i noc je cesta, která se nemusí vyplatit, obvzláště ne pokud nemáš dokonale srovnané trávení. O když možná tobě ano, jelikož při větších sportovních výkonech bude metabolismus fungovat jinak, ale obecně to je cest k problémům a k blízkému zavření skladu a jeho nutné velké inventuře (půstu a očistě).

Další věc na kterou chci upozornit je strava plná živočišných tuků a bílkovin, kterou schvaluješ jednomu členovi zde. Tomu osobně může fungovat snad vcelku dobře, i podle toho co píše. Obávám se však, že pro většinu lidí a v dlouhodobém hledisku je to opět cesta do pekel. Tady netřeba dlouhé vysvětlování, pouze odkaz na Campbella a Čínskou studii, kde byla souvislost mezi nadbytkem živočišných produktů ve stravě a spoustou civilizačních a dalších chorob prokázána zcela evidentně. A dalších studiíí i příkladů je už hromada.

Jinak jsem velmi rád že se někdo takto spojuje nastudované, s rozumem a vlasntí zkušeností a spojuje do to balíku, který může být užitečný ostatním. Jen bych byl opatrný se zobecňováním a přílišnou akcentací stravy a jejich jednotlivých složek (sám to však někdy dělám). Je třeba mít na paměti, že každý jednotlivý organismus operuje trochu jinak a také že klíčovou roli většinou sehrává přístup k sobě, náhled na svět, schopnost podívat se na své bloky a strachy a očistit nejen své tělo, ale také mysl a své vztahy.

Bez toho může mít člověk poměr omega kyselin jako z učebnice a steujně mu bude zle ... někteří z nás jsou toho tady zřejmým důkazem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 27, 2012 10:03 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
to sakul: Jo, naprosto souhlasím. Už jsem zde psal, že je znovu jen otázka času, kdy tohle přestane fungovat. Ono při kvasince zkombinovat 3x denně 40g obilovin s živočišnými bílkovinami, tukem a až půl kilem zeleniny a mezi tím 2x proteinový nápoj, to je fakt neskutečný nářez a jen tak někomu fungovat nebude (rozhodně nikomu s rozjetou kvasinkou) a docela se divím, jak to tady pan Jarda chválí... (něco jiného je samozřejmě sportovec, který před tím žral 6x denně třeba kuře s rýží atp., to je pak jakákoliv změna k lepšímu a může fungovat hodně dlouho, jídlo není zdaleka všechno).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 6:51 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
sakul píše:
Je třeba mít na paměti, že každý jednotlivý organismus operuje trochu jinak a také že klíčovou roli většinou sehrává přístup k sobě, náhled na svět, schopnost podívat se na své bloky a strachy a očistit nejen své tělo, ale také mysl a své vztahy.

Bez toho může mít člověk poměr omega kyselin jako z učebnice a steujně mu bude zle ... někteří z nás jsou toho tady zřejmým důkazem.

Je to hodne o psychice. Spatne emocni rovnice, stres,nouze,...

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 7:13 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
jiddu píše:
dik za prinostne informacie...a chcel by som sa ta nieco spytat...ako sam pises, tak zeleniny si doprajes lubovolne...mam to chapat tak, ze sacharidy zo zelininy si do dennej povolenej davky (cca 50-70g) neratas?
a este ma zaujima, ze preco tak zrazu si obmedzil kefir a syry? aka informacia ta k tomu viedla, ked povodne si ich konzumoval velmi hojne...

Ahoj!
Ano máš pravdu,zeleninu si nepočítám protože jím hlavně brokolici,kedlubny,saláty,ředkve,občas kysané zelí,okurky,hrášek,fazolky(mražené).Počítání a vážení zeleniny mi připadá(alespoň pro mě) nepraktické a časově náročné.Nehledě na to že když tu svou porci dobře rozkoušu tak to trvá dost dlouho a žaludek mi začne hlásit že už jsem najedený,takže nějaké přejedení nehrozí.
Další věcí je že čistě na zeleninu fungovat nedokážu.Můj sport a životní styl mi to prostě nedovolí-jednoduše bych měl málo sacharidů a nemohl bych dělat to co mám rád-sport,výlety,rodina a ani bych nemohl fungovat v práci kde musím hodně přemýšlet a ještě stíhat radit a obsluhovat zákazníky.

S tím kefírem a sýry-nedá se říct že bych je konzumoval hojně,znám lidi co jich snědí mnohem víc než já.Jedl jsem jednu porci denně a kefíru od 0,3 do litru podle toho zda tvořil kefír hlavní jídlo nebo jen doplněk.
Uvažoval jsem o vysazení nebo omezení už dlouho,protože mě jednak zajímalo co to udělá s tělem(sýr a kefír nebo jogurt jsou totiž věci které jsem jedl opravdu celý život,ale né ve velkém),další věc je cena mléčných výrobků a jejich stravitelnost s porovnání s masem a vajíčkem.Jednoduše když si vemu vajíčko uvařené naměko a k tomu pár bílků tak to strávím pocitově o mnoho snadněji než když přijmu to samé množství bílkovin v kusu sýra(kvalitního a tím pádem drahého).To samé platí o krůtím mase a pstruhovi.Jejich strávení v porovnání se sýrem mi nedělá problém.Ještě navíc je ta porce masa tak malá-okolo 100g že to cenově vyjde opravdu mnohem lépe než sýr.
Ohledně kefíru-vypil jsem ho už tolik že mi laktíci musejí lézt i z uší \":lol:\" a došel jsem k závěru že když jim nebudu ve svém těle ubližovat tak se tam udrží i bez dodávání.Samozřejmě je mi líto kefírové houbičky která mi dobře sloužila a najednou bude bez práce,ale bude to mít prostě teď trochu volnější,protože si dám kefír nebo sýr jen občas,když na něj budu mít chuť-počítám tak 1-2x týdně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 8:01 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
sakul píše:
Bez toho může mít člověk poměr omega kyselin jako z učebnice a steujně mu bude zle ... někteří z nás jsou toho tady zřejmým důkazem.

Super příspěvek!
Tím jsi lidem dost objasnil příčiny jejich problémů,které jsou zjednodušeně řečeno bordel.

Tak a teď k věci:
Nowokainovi jeho dietu schvaluju,ale schvaluju ji pouze JEMU protože on sám je s ní spokojený a nemá s ní problémy.Poznámku o mém názoru o nevhodnosti tuků které používá jsem uvedl.Také jsem ho upozorňoval v jiném vlákně na to aby svou dietu nikomu nedoporučoval.
Uvedl jsem také názor na stravování pana Rawimy a to že je v mnoha směrech výhodná ale pro mě zatím nepoužitelná,protože by to zásadním směrem negativně ovlivnilo věci které dělám rád.Ale jako očistný den na odpočinutí organismu to zkusím sem tam a uvidím co to udělá-nemám teď pocit že mám organismus nějak unavený,ale třeba po tom co to zkusím změním názor.Půsty mi třeba docela pomáhají v odlehčení organismu ale v konečném důsledku je pro mne(mou individualitu i tělesnou konstituci) půst a hladovění větší stres než nějaká choroba.
Co se týče mého jídelníčku konkrétně tak je sestavený přesně na mou osobu,na mé potřeby a požadavky toho co od svého těla chci a vyhovuje mi.Porce jsou tak malé(vařeného jídla)že i moje přítelkyně nebo holky v práci jedí víc-jak kaloricky,tak objemově.Po jídle se cítím najedený,ale po dvou hodinách už je žaludek prázdný(vyzkoušel jsem si to jednoduše výplachem žaludku,abych věděl kdy můžu doplňovat minerály na lačno) a další práci vykonávají játra a střeva.Jelikož nemám nadýmání ani žádné pocity diskomfortu tak usuzuji že střeva vykonávají svou práci dobře a kvalitně,vzhledem ke svému energeticky náročnému životu jim ani nic nezbývá,protože bych jinak buď zhubnul na nějakou obludně nízkou váhu nebo bych zemřel(teď mám 65kg na 179cm).Další stanicí jsou játra která musí živiny zpracovat a poslat dál tam kde je potřeba,do toho musí ještě detoxikovat zplodiny,regenerovat sama sebe a ještě ten odpad nějak vylučovat nebo ukládat.To je činí opravdu univerzálním orgánem.Jejich přetížení se pozná snadno-člověk je unavený,bez nálady a začíná mít problémy zdánlivě s játry vůbec nesouvisející.No a moje strava sestavená přesně pro mě mi nic takového nezpůsobuje-nejsem unavený,mám skvělou náladu,nemám velkou potřebu spánku,všechno mě baví.Vzhledem k tomu že moje strava nenechává skoro žádné zbytky(nic nekvasí ani nehnije),tak ulehčuji játrům jednu část jejich práce,další věcí kterou jim odlehčuji jsou přestávky mezi jídly a občas očista,používání ostropestřece a frolův trenažer.Určitě jim neprospívám sportováním ale podle toho jak se cítím tak si myslím že je to v rovnováze.Toliko k mým játrům a mé detoxikaci.
Časová náročnost mé stravy je tato:Ráno uvařím 3 jídla,zabere mi to tak hodinu a přes den je sním.Na nákup chodím večer a spoji to s procházkou podél řeky takže mě to nijak časově neomezuje a je to příjemné(zvlášť pokud jdu s přítelkyní a je krásně jako teď).
Krev:Vyšetření krve si dělám sám a občas zajedu na vyšetření oficiální abych eliminoval chyby-nestrávenou potravu ani odpad v krvi fakt nemám a teď co používám svou dietu a živou vodu ji nemám už ani slepenou takže je z pohledu temného pole v pořádku.Horší je to s tuky a cholesterolem který mi naměřili při oficiálním vyšetření u mudr. ale to připisuji dříve držené nevhodně sestavené potikvasinkové dietě.Moje dieta naopak cholesterol a tuky v krvi snižuje.

To je asi vše.Prostě každý si to musí individuálně nastavit sám a pozorovat co to s ním udělá.Můžeš uvést svůj jídelníček a denní režim?Já na to hledím z pohledu vysoce aktivního člověka v neustálém nasazení tělesném i duševním.Tvůj pohled bude asi zcela opačný protože jsi někde psal že celý den pracuješ u počítače.

Měj se krásně a až budeš mít čas tak pokecáme přes ten skype.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 8:18 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
ravima píše:
to sakul: Jo, naprosto souhlasím. Už jsem zde psal, že je znovu jen otázka času, kdy tohle přestane fungovat. Ono při kvasince zkombinovat 3x denně 40g obilovin s živočišnými bílkovinami, tukem a až půl kilem zeleniny a mezi tím 2x proteinový nápoj, to je fakt neskutečný nářez a jen tak někomu fungovat nebude (rozhodně nikomu s rozjetou kvasinkou) a docela se divím, jak to tady pan Jarda chválí... (něco jiného je samozřejmě sportovec, který před tím žral 6x denně třeba kuře s rýží atp., to je pak jakákoliv změna k lepšímu a může fungovat hodně dlouho, jídlo není zdaleka všechno).

Ve Vašem příspěvku se skrývá jedna zásadní myšlenka a tou je ZDA MÁ DANÝ JEDINEC OPRAVDU KVASINKU nebo má jen problémy spůsobené nevhodnou stravou.To si musí každý moc dobře promyslet a nejlépe skonzultovat s nějakým odborníkem.

Můj současný jídelníček mi škodí mnohem méně než protikvasinková dieta kterou jsem držel dříve.Celému tomuto předcházelo fruitariánství,raw strava a vegetariánství.Z toho usuzuji že mi tyto výživové směry nevyhovují.Zdůrazňuji mě osobně.To jak se cítím teď a jak jsem se cítil předtím je diametrální rozdíl.Možná kdybych měl jiný životní styl tak by to na mě fungovalo,ale nyní v této fázi života ne.

Jarda můj jídelníček nechválí,pouze souhlasí s tím co jsem napsal o tucích.

Nikdy jsem nežral 6 porcí kuřete s rýží denně,vždy jsem inklinoval spíše k vegetariánství.Ale znám osoby kteří toto sežrat dokážou a znám jejich problémy.

Jinak díky za Vaše příspěvky,dávají mi nové impulzy k přemýšlení a zkoumání souvislostí.
Mějte se!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28379
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
to sakul: Jo, naprosto souhlasím. Už jsem zde psal, že je znovu jen otázka času, kdy tohle přestane fungovat. Ono při kvasince zkombinovat 3x denně 40g obilovin s živočišnými bílkovinami, tukem a až půl kilem zeleniny a mezi tím 2x proteinový nápoj, to je fakt neskutečný nářez a jen tak někomu fungovat nebude (rozhodně nikomu s rozjetou kvasinkou) a docela se divím, jak to tady pan Jarda chválí... (něco jiného je samozřejmě sportovec, který před tím žral 6x denně třeba kuře s rýží atp., to je pak jakákoliv změna k lepšímu a může fungovat hodně dlouho, jídlo není zdaleka všechno).

Zde se musím ohradit, pokud jde o obiloviny, ty já nedoporučuji nikdy a nikomu a sám je nejím prakticky vůbec. Samozřejmě také těžce pracující, nebo vytížený sportovec asi spálí větší dávky než nemocná padesátikilová paní sedící u počítače, ta dle mého názoru celkem pohodlně vyžije nějakou dobu i z mongolského čaje, tedy čaj se solí a tukem. Také psychika a pohyb zde hrají zásadní roli, to popírat nemá význam a do pohybu zde nutím každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř bře 28, 2012 2:56 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Pan Jarda opravdu oves nedoporučuje,jen v některých specifických případech tuším ve formě vývaru při poškození zažívacího traktu.Já jsem vypozoroval že mi nic nedělá a na začátku dne mi vyhovuje víc než pohanka nebo jáhly.Je to oves bio celá zrna buď uvařený jako rýže nebo umletý doma v kávomlýnku a uvařený na jemnou kaši.Ostatním ho nedoporučuju-pokud si ovšem nevyzkouší že jim nevadí nebo přímo neškodí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz