Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 01, 2024 9:06 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2015 2:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
[quote="Nikola"1ix5b3yg]Diky za info, lichorerisnici zkusim, myslite potirat i vnitrne? I ja jsem to tak koumala a vypada to na kvasinky, koupila jsem jen cistou zinkovou mast, uplne dam ted pryc oleje, nekolikrat jsem vydrhla postizene misto mydlem neem, to by melo nicit kvasinky, a potrela zredenym gse, grepovymi kapkami, plus ta zinkova mast, nic vic. Mala mela krome materskeho mleka, k obedu brokolici k veceri spenat s cesnekem, pila jecmen a odstavenou repu, rano mela k snidani jablko s ceckem, celkove bych se chtela zamerit vic na zeleninu, hlavne zelenou, i ja \</div

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2015 2:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
[quote="Eva83":1rlc0gyz]Zdravim vsechny pritomne,
dneska je to 8.den, co drzim protikvasinkovou dietu. Zatim bez antimykotik (opravdu nechapu, proc nemohou byt volne prodejna...). Dnes rano se mi objevily tyto fleky (viz foto).
Kdyz jsem drzela dietu zhruba pred tremi lety, vzpominam si, ze se mi take objevily a postupem se to zhorsovalo a bolelo a dodnes mi zustaly jizvy. Nerada bych proto, aby se to opakovalo. Nevite, prosim, co to muze byt?
Moc dekuji
E.[/quote:1rlc0gyz]
Tak podle všeho jde o příznaky vymírání kvasinek, což sice můžete řešit aplikací nějakých mazání, ale to je pouze kosmetický postup. Důležité je zaměřit se na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2015 2:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Tyrkyska píše:
Zdravím \":)\"....už rok a půl bojuji s kavasinkou....po dietě s fundicidy se mi stav podstatně zlepšil...celé léto jsem měla klid,ale pak se to zas vrátilo...Ted se mi velmi osvědčilo koloidní stříbro...po měsíční kůře mám minimálně měsíc naprostý klid...žádné nadýmání.Chtěla jsem se zeptat,zda můžu koloidní stříbro používat stále,když mi pomáhá....samozřejmě v rozumných dávkách.Děkuji za odpověd.Dana \":)\"

Tak šlechta stříbro dříve využívala na příbory a talíře, což jim zajistilo stálý a relativně vysoký příjem stříbra. Jediným negativním jevem byla argyrie-otrava stříbrem, která se projevuje zamodralým nádechem pokožky a odtud patrně název modrá krev. Otrava člověka sice nijak neohrožuje, ale vypadá to blbě a je nastálo, nedá se odstranit. Nicméně silně pochybuji, že by se vám něco podobného povedlo, já jsem se s tím zatím nikdy nesetkal, to by člověk musel pít litry denně. Osobně tedy nevidím v pravidelném užívání stříbra problém, ale občas pauza nezaškodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2015 2:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Eva83 píše:
Koukam, ze uz je tohle forum asi trochu prezite. \":(\" Nevadi, treba se budou hodit moje zkusenosti nekomu dalsimu.
Takze dneska je to presne 3 tydny a 4 dny co jsem na diete.
Fluconazol zatim davkovani: 1.den 400mg, 2.den 600mg, od tretiho dne do dneska (tyden) 200mg/den.
Od te doby, co beru fluctonazol, tak kazde rano klystyr.
Stav se celkove zlepsil hlavne asi posledni 3-4 dny, ale stale to neni bez problemu a v pravem boku na poklep porad 'duto'.
Vyrazka, ktera se mi udelala u prsou (viz muj prispevek vyse) vypada, ze se pomalu hoji.
Pro silnejsi povahy a zvedavce prikladam fotky, co ze me vylezlo minuly tyden a vcera. Dneska jsem byla u jedne sve zname doktorky (zebrat o dalsi recept na fluconazol \":)\" ) a ukazovala ji tyto fotky. Ona mi rekla, ze je to hlen, ze mam ta streva podrazdena diky tem klystyrum a ze to rozhodne neni kandida... tak ja uz vazne nevim, jestli jsem opravdu padla na hlavu, nebo jestli jsou vsichni doktori ohledne kandidy tak mimo.
Muj plan: Pokracovat 200mg fluconazolu a klystyry dokud se mi tohle bude v mise objevovat. Potom 200 mg 1xtydne jako udrzovaci davka, nez se vzchopi imun.system a strevni mikroflora. (nevim teda jeste, kde ho tolik sezenu)
Pridam pomalu trochu zelenyho a zacnu se cpat vit c, zinkem, msm a laktobacily (ty bych rada aplikovala pomoci irigatoru primo do streva - budu vdecna, za odkaz jak na to).
Kdyby se tady precejenom nasel nekdo, kdo ma zkusenosti a mohl by mi rict, zda to je kandida nebo ne a jestli je ten muj lecebny plan ok, budu moc vdecna.
Mejte se

Proč myslíte že je fórum přežité, naprostá většina informací zde uvedených platí stále a předpokládám bude platit i po mnoha dalších letech, tedy já ho vidím jako velice aktuální. Konzultovat tyto problémy s lékařem je v naprosté většině případů k ničemu, oni vliv stravy mnohdy zcela ignorují o čemž svědčí i to čím krmí své klienty ve špitále. Nezvratné přesvědčení, že na všechno se dá zázračný prášek, jim mnohdy bere schopnost logického a soudného uvažování a dostávají tím práškováním své klienty do horších problémů, než které měli na počátku. Speciálně pomocí antibiotik, tím se dá vyrobit i doživotní mrzák. Jinak já práškování moc nemusím a ohledně dávkování fluconazolu vám poradit nedovedu. Spíše vysvětlím jak se problém chová, tedy krmím, nebo nekrmím si parazita a podle toho ho mám, nebo nemám. Odstraňování je problém, mohu ho střílet, práškovat, nebo jinak likvidovat a stejně se mě bude držet jako klíště, pokud ho budu krmit. Dle mého názoru je lepší parazity nekrmit, než je zabíjet a zároveň krmit, pak u vás budou bydlet rádi a stále, což si v diskuzích snadno dohledáte. Vše tedy závisí na stravě a stresech, čili spíše si stravu důkladně spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com, než dělat nějaké práškovací kůry jen tak bez znalosti toho zda kvasinky krmím, nebo ne. Jinak foto je dost mizerné z toho asi nezjistí nikdo nic, ale je zde pro porovnání mnoho zdařilých fotek, tak diskuze projděte. Pokud vám bude něco nejasné, klidně mě zavolejte a vše vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 13, 2015 11:28 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
Jarda píše:
Proč myslíte že je fórum přežité, naprostá většina informací zde uvedených platí stále a předpokládám bude platit i po mnoha dalších letech, tedy já ho vidím jako velice aktuální. Konzultovat tyto problémy s lékařem je v naprosté většině případů k ničemu, oni vliv stravy mnohdy zcela ignorují o čemž svědčí i to čím krmí své klienty ve špitále. Nezvratné přesvědčení, že na všechno se dá zázračný prášek, jim mnohdy bere schopnost logického a soudného uvažování a dostávají tím práškováním své klienty do horších problémů, než které měli na počátku. Speciálně pomocí antibiotik, tím se dá vyrobit i doživotní mrzák. Jinak já práškování moc nemusím a ohledně dávkování fluconazolu vám poradit nedovedu. Spíše vysvětlím jak se problém chová, tedy krmím, nebo nekrmím si parazita a podle toho ho mám, nebo nemám. Odstraňování je problém, mohu ho střílet, práškovat, nebo jinak likvidovat a stejně se mě bude držet jako klíště, pokud ho budu krmit. Dle mého názoru je lepší parazity nekrmit, než je zabíjet a zároveň krmit, pak u vás budou bydlet rádi a stále, což si v diskuzích snadno dohledáte. Vše tedy závisí na stravě a stresech, čili spíše si stravu důkladně spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com, než dělat nějaké práškovací kůry jen tak bez znalosti toho zda kvasinky krmím, nebo ne. Jinak foto je dost mizerné z toho asi nezjistí nikdo nic, ale je zde pro porovnání mnoho zdařilých fotek, tak diskuze projděte. Pokud vám bude něco nejasné, klidně mě zavolejte a vše vysvětlím.

Dobry vecer,
dekuji za odpoved. Asi jsem se spatne vyadrila - ja to myslela tak, ze sem chodi spousta lidi pro radu, ale bohuzel (coz je pochopitelne) tech, kteri se v tom vyznaji je malo a tezko mohou sledovat a odpovidat na vsechno.
Ja taky nejsem zastance leku, ale myslim si, ze nekdy mohou byt uzitecnym pomocnikem. Snazim se jit podle planu, ktery je zde nekde citovan - z americke kliniky, takze ted proste koncim prvni fazi - snaha o co nejvetsi vymlaceni kandidy a od vcerejska zacinam posilovat imunitu, dodavat laktobacily, atd... Uvidime, co to udela. Rozhodne ji ale nekrmim, nebo se o to alespon snazim. Nejim zatim ani zeleninu (dnes koncim 5.tyden), pouze maso, olej, vejce a parmezan (bez lakotozy). Od zitra teprve pridam neco zelenyho - asi rucolu, ty je tady hodne. Rano na lacno lepikol + laktobacily.
Foto je mizerne, to mate pravdu, ale bohuzel lepsi se mi nepodarilo.
Kazdopadne dekuji, docela bych Vam i na chvilku zavolala, ale nevim, jak jste na tom casove.
S pozdravem
E.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát pro 18, 2015 3:04 am 
Offline

Registrován: pát pro 18, 2015 2:26 am
Příspěvky: 1
Dobrý deň, mám 24 rokov a moje problémy začali takmer pred 2 rokmi. Chodil som do fitka a chcel som sa vyrysovať. Jedálniček som mal vtedy takmer každý deň to isté...raňajky vajcia+ ov. vločky, potom na obed mäso s ryžou (niekedy bez ryže), večera rovnaka ale bez ryže a pred spaním tvaroh...Takúto dietu som predtým už držal asi 3x ale nikdy pri nej nenastali problémy. Každopádne počas tejto diety som za 2 mesiace schudol 10kg. Na konci diety som už cítil ale zápach z úst a našiel som si povlak v poslednej tretine jazyka. Vtedy som ale nevedel ešte o čo ide. Asi 3-4 mesiace som sa normálne stravoval a nemal žiadne iné problémy len ten povlak. Potom začali problémy so stolicou, bola úzka, dakedy tenká len ako prst a po jedle som bol často nafúknutý Za deň som zvykol zjesť len polovicu toho, čo obvykle a aj tak som sa cítil preplnený. Išiel som k doktorke a tá ma poslala na rektoskopiu. Na nej mi nezistili nič a doktor mi odporučil probiotickú vlákninu. Chvíľu som ju bral a stolica bola lepšia aj keď ešte stále to nebolo ono. Potom som zo stravy vylúčil mäso a pil 2-3x denne vodu s lyžičkou sódy bikarbóny. Povlak bol po čase jemnejší už nie taký hrubý, ale stále bol tam. Po čase sa však bez toho, aby som dačo zmenil vrátil na svoju pôvodnú hrubosť alebo akoby som to nazval. Hladal som na internete a stále som sa dostával na stránky o candide. Medzitým som sa vrátil ku klasickému stravovaniu. Našiel som však informácie o kokosovom oleji. Tak som ho najprv skúšal jesť pri klasickom stravovaní a povlak bol zas iba jemný...Povedal som si, že ho zničím úplne tak som jedol len zeleninu + k tomu vajcia, niekedy kuracie mäso ale aj syry, čo bol možno kameň úrazu (okrem toho som bral aj oregánový olej a probiotiká)...Každopádne vyzeralo to, že povlak mizne, ale jedeň deň som jedol brokolicu so syrom a povlak mi pokryl takmer celý jazyk, čo sa predtým nikdy nestalo. Po čase som sa na to vykašlal a začal sa stravovať normálne. Počas toho experimentu aj potom som mal ale stolicu normálnu ani nafúknutý som nezvykol bývať. Rozhodol som sa znovu začať cvičiť ale s rozumom s tým že dám telu aj dáky čas na trávenie. Keďže som vtedy čítal mnoho článkov o prerušovnom hladovaní a jeho priaznivom vplyve na trávenie rozhodol som sa ho vyskúšať. Malo to mať aj priaznyvý vply na schopnosti tela, čo najeefektívnejšie vstrebať živiny z prijatej potravy. Prerušované hladovanie spočíva približne v 10-14 hod pôste a následnom jedení. Po čase povlak zas zbledol....počas toho pôstu som bral len psylium. Myslel som si, že to pôjde ok, ale po čase sa povlak znova vrátil na svoju hrubosť. V tomto období som išiel na preventívnu prehladku k mojej obvodnej. Bol som u nej s tým jazykom asi 3x ale furt mi povedala, že candida to nie je a predpísala mi vitamíny. Na preventívke mi urobil výter z jazyka, hrdla odobrali krv (aj keď tú netestovali na candidu) a vzorku stolice. Výsledky nepreukázali candidu, ani heliobacter. Všetko som mal o.k., len zvýšený dáky parameter vo funkcii pečene, ale bolo mi povedané, že to nie je problém, že problém by bol keby to mám znížené.Tak som sa na to vykašlal a stravoval sa síce prerušovaním hladovaním ale dal som si aj sladkosti sem-tam. Každopádne stolica bola raz normálna inokedy tenká, ale nafúknutý som nebol. Asi pred 2 mesiacmi som sa vyradil sladkosti a na lačno bral psylium a probiotiká. Povlak zjemnel. Moja typická strava vtedy bola po pôste na obed mäso s ryžou alebo cestovinami + zelenina, jeden proteínový nápoj na večeru okolo 6-7 hodiny zväčša syr + zemiaky (niekedy sladké) a okolo 10 zas proteínoivý nápoj. Jedol som teda 2 jedlá a 2 proteínové nápoje za deň.. Povlak bol jemnejší opäť. Žiaľ začali mi predtermíny skušok tak som nechodil cvičiť a jedol to čo bolo doma na obed a aj nejakú sladkosť. Povlak je zas taký, aký bol predtým. Moja otázka teda znie: jedná sa o candidu alebo je problém v niečom inom, pretože v tom najstriktnejšom období, keď som nejedol takmer žiadne sacharidy, tak povlak sa mi rozliezol po celom jazyku? Okrem toho doktorka ma presviedčala, že candida to nemôže byť, že to vyzerá na jazyku inákšie + výsledky testov boli negatívne. Tak už neviem či vôbec mám tu candidu alebo som si to diagnostikoval len sám a problém je niekde inde. Prepáčte, že je môj dotaz taký dlhý, ale chcel som to napísať čo najpodrobnejšie, keďže už neviem na koho sa mám obrátiť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 12, 2016 12:05 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Dobrý de,

Rád bych se zeptal jestli se Candida může projevovat i tak, že třeba když usínám nebo když jsem v klidu, tak cítím jako by mi něco lezlo pod kůží, třeba na nohách ale i jinde po těle.

Úplně je to cítit jako by mi po noze lezl brouk, ale když se tam podívám tak tam nic není, a je to fakt dost nepříjemný.

Nebo co by to mohlo být.

jinak Candidu, pravděpodobně mám.

Dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 4:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Eva83 píše:
Dobry vecer,
dekuji za odpoved. Asi jsem se spatne vyadrila - ja to myslela tak, ze sem chodi spousta lidi pro radu, ale bohuzel (coz je pochopitelne) tech, kteri se v tom vyznaji je malo a tezko mohou sledovat a odpovidat na vsechno.
Ja taky nejsem zastance leku, ale myslim si, ze nekdy mohou byt uzitecnym pomocnikem. Snazim se jit podle planu, ktery je zde nekde citovan - z americke kliniky, takze ted proste koncim prvni fazi - snaha o co nejvetsi vymlaceni kandidy a od vcerejska zacinam posilovat imunitu, dodavat laktobacily, atd... Uvidime, co to udela. Rozhodne ji ale nekrmim, nebo se o to alespon snazim. Nejim zatim ani zeleninu (dnes koncim 5.tyden), pouze maso, olej, vejce a parmezan (bez lakotozy). Od zitra teprve pridam neco zelenyho - asi rucolu, ty je tady hodne. Rano na lacno lepikol + laktobacily.
Foto je mizerne, to mate pravdu, ale bohuzel lepsi se mi nepodarilo.
Kazdopadne dekuji, docela bych Vam i na chvilku zavolala, ale nevim, jak jste na tom casove.
S pozdravem
E.

Tak klidně zavolejte, to zde dost často lidem nabízím, je to rychlejší než si dopisovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 4:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
maros13 píše:
Dobrý deň, mám 24 rokov a moje problémy začali takmer pred 2 rokmi. Chodil som do fitka a chcel som sa vyrysovať. Jedálniček som mal vtedy takmer každý deň to isté...raňajky vajcia+ ov. vločky, potom na obed mäso s ryžou (niekedy bez ryže), večera rovnaka ale bez ryže a pred spaním tvaroh...Takúto dietu som predtým už držal asi 3x ale nikdy pri nej nenastali problémy. Každopádne počas tejto diety som za 2 mesiace schudol 10kg. Na konci diety som už cítil ale zápach z úst a našiel som si povlak v poslednej tretine jazyka. Vtedy som ale nevedel ešte o čo ide. Asi 3-4 mesiace som sa normálne stravoval a nemal žiadne iné problémy len ten povlak. Potom začali problémy so stolicou, bola úzka, dakedy tenká len ako prst a po jedle som bol často nafúknutý Za deň som zvykol zjesť len polovicu toho, čo obvykle a aj tak som sa cítil preplnený. Išiel som k doktorke a tá ma poslala na rektoskopiu. Na nej mi nezistili nič a doktor mi odporučil probiotickú vlákninu. Chvíľu som ju bral a stolica bola lepšia aj keď ešte stále to nebolo ono. Potom som zo stravy vylúčil mäso a pil 2-3x denne vodu s lyžičkou sódy bikarbóny. Povlak bol po čase jemnejší už nie taký hrubý, ale stále bol tam. Po čase sa však bez toho, aby som dačo zmenil vrátil na svoju pôvodnú hrubosť alebo akoby som to nazval. Hladal som na internete a stále som sa dostával na stránky o candide. Medzitým som sa vrátil ku klasickému stravovaniu. Našiel som však informácie o kokosovom oleji. Tak som ho najprv skúšal jesť pri klasickom stravovaní a povlak bol zas iba jemný...Povedal som si, že ho zničím úplne tak som jedol len zeleninu + k tomu vajcia, niekedy kuracie mäso ale aj syry, čo bol možno kameň úrazu (okrem toho som bral aj oregánový olej a probiotiká)...Každopádne vyzeralo to, že povlak mizne, ale jedeň deň som jedol brokolicu so syrom a povlak mi pokryl takmer celý jazyk, čo sa predtým nikdy nestalo. Po čase som sa na to vykašlal a začal sa stravovať normálne. Počas toho experimentu aj potom som mal ale stolicu normálnu ani nafúknutý som nezvykol bývať. Rozhodol som sa znovu začať cvičiť ale s rozumom s tým že dám telu aj dáky čas na trávenie. Keďže som vtedy čítal mnoho článkov o prerušovnom hladovaní a jeho priaznivom vplyve na trávenie rozhodol som sa ho vyskúšať. Malo to mať aj priaznyvý vply na schopnosti tela, čo najeefektívnejšie vstrebať živiny z prijatej potravy. Prerušované hladovanie spočíva približne v 10-14 hod pôste a následnom jedení. Po čase povlak zas zbledol....počas toho pôstu som bral len psylium. Myslel som si, že to pôjde ok, ale po čase sa povlak znova vrátil na svoju hrubosť. V tomto období som išiel na preventívnu prehladku k mojej obvodnej. Bol som u nej s tým jazykom asi 3x ale furt mi povedala, že candida to nie je a predpísala mi vitamíny. Na preventívke mi urobil výter z jazyka, hrdla odobrali krv (aj keď tú netestovali na candidu) a vzorku stolice. Výsledky nepreukázali candidu, ani heliobacter. Všetko som mal o.k., len zvýšený dáky parameter vo funkcii pečene, ale bolo mi povedané, že to nie je problém, že problém by bol keby to mám znížené.Tak som sa na to vykašlal a stravoval sa síce prerušovaním hladovaním ale dal som si aj sladkosti sem-tam. Každopádne stolica bola raz normálna inokedy tenká, ale nafúknutý som nebol. Asi pred 2 mesiacmi som sa vyradil sladkosti a na lačno bral psylium a probiotiká. Povlak zjemnel. Moja typická strava vtedy bola po pôste na obed mäso s ryžou alebo cestovinami + zelenina, jeden proteínový nápoj na večeru okolo 6-7 hodiny zväčša syr + zemiaky (niekedy sladké) a okolo 10 zas proteínoivý nápoj. Jedol som teda 2 jedlá a 2 proteínové nápoje za deň.. Povlak bol jemnejší opäť. Žiaľ začali mi predtermíny skušok tak som nechodil cvičiť a jedol to čo bolo doma na obed a aj nejakú sladkosť. Povlak je zas taký, aký bol predtým. Moja otázka teda znie: jedná sa o candidu alebo je problém v niečom inom, pretože v tom najstriktnejšom období, keď som nejedol takmer žiadne sacharidy, tak povlak sa mi rozliezol po celom jazyku? Okrem toho doktorka ma presviedčala, že candida to nemôže byť, že to vyzerá na jazyku inákšie + výsledky testov boli negatívne. Tak už neviem či vôbec mám tu candidu alebo som si to diagnostikoval len sám a problém je niekde inde. Prepáčte, že je môj dotaz taký dlhý, ale chcel som to napísať čo najpodrobnejšie, keďže už neviem na koho sa mám obrátiť.

Tak pokud jste hodně zhubl, to není dobré na nervy a rozhozené nervy zase silně ovlivní trávení a mnoho dalších funkcí těla, tedy se sám zamotáváte do svého problému. Musíte začít ne tím že budete zjišťovat co to vlastně máte, to je k ničemu, vy musíte zjistit proč to máte a to může k něčemu být, protože pokud tu příčinu budete schopen definovat, tak teprve poté ji můžete odstranit. Kandida nikdy není příčina, to je vždy důsledek a tak je potřeba se na ní i dívat. Začal bych výpočtem stravy na nutriční kalkulačce cronometer.com, tam s vysokou pravděpodobností i sám zjistíte co děláte blbě, nebo mě můžete zavolat a vysvětlím vše potřebné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob led 16, 2016 4:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Dobrý de,

Rád bych se zeptal jestli se Candida může projevovat i tak, že třeba když usínám nebo když jsem v klidu, tak cítím jako by mi něco lezlo pod kůží, třeba na nohách ale i jinde po těle.

Úplně je to cítit jako by mi po noze lezl brouk, ale když se tam podívám tak tam nic není, a je to fakt dost nepříjemný.

Nebo co by to mohlo být.

jinak Candidu, pravděpodobně mám.

Dík

No nevím, nepříjemné projevy kandidóza pochopitelně má i když takovéto co uvádíte asi ne s tím jsem se nesetkal. Takové projevy má třeba svrab, tam je opravdu cítit pod kůží se chodbičkou prokousávající zákožka svrabová, ale to je jiné téma a relativně snadno řešitelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pát led 22, 2016 3:21 pm 
Offline

Registrován: pát led 22, 2016 2:34 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, chtěla bych moc poprosit o radu. I přesto, že téma sleduji už dlouhou dobu, zatím jsme nenalezla tu správnou cestu pro mě a proto věřím, že poradíte. Navštívila jsem již obvodního lékaře - normální fyziologický potah na jazyku, bílý povlak připomínající mech s mapami, ostatní problémy též v mezích normy.. (myslím, že hloupost). Léčitel TCM Energy - rok a půl léčení bez zjevné úlevy - ba naopak zhoršení: Bolest břicha po celý den v levém podžebří, nauzea, opakované gynekologicko/urologické záněty, bolest hlavy, únava. Rok a půl vynechávám úplně lepek, cukry... (pouze ovoce)... s osobním podezřením na kvasinkové systémové onemocnění. Momentálně beru pouze výtažek z grepových jadérek (3x denně 15 kapek) + výtažek z lichořeřišnice (2x denně 20 kapek) + anticandid čaj od dr. popova + probiotika z lékárny 2x denně. Probiotické jogurty typu Hollandia zařazuji tak jednou týdně. Ostatní mléčné výrobky nekonzumuji.

Příklad denního jídelníčku:
1. snídaně: Dvě nebo tři jablka + ořechy (většinou vlašské, pomletý mák) - voda s citronem
2. svačina: rýžový/kukuřičný chléb se zeleninou
3. oběd: kuřecí/vepřový/zeleninový vývar s česnekem - bezlepkové nudle či pohanka/jáhly se zeleninou.
4. svačina: zeleninový salát
5. večeře: kukuřičné těstoviny, vařená brokolice, 1 vajíčko, + nějaká luštěnina (čočka, zelené fazolky, cizrna)
6. hříchy.. kolem desáté večer: jedno jablko

Příklady obědů a večeří další: jáhlové, pohankové rizito, kuřecí řízky obalené v kukuřčné mouce, pohankové karbanátky s kys. zelím, rýžové těstoviny, kukuřičné tortily se zeleninou.

Poradíte prosím, jak se porvat s problémy i vzhledem k 4. měsíci těhotenství, kdy nemůžu zařadit fungicidní látky typu: oreg. olej, kys. kaprylová, MSM apod. Jen pro upozornění výše zmíněné symptomy byly totožné před otěhotněním - nemají tedy větší souvislost. Děkuji moc za jakoukoli odpověď, zprávu či osobní zkušenost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2016 6:24 pm 
Offline

Registrován: stř led 27, 2016 6:14 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
můj první příspěvek... Přečetl jsem o candidě zde co jsem zvládl. Mám zřejmě slabší formu, která se projevuje na kůži (lupy, akné na zádech, zánět v intimní oblasti např. po požití výrobku z droždí). Jsem somatotyp ektomorf a snažím se přibrat svaly kvůli zpevnění oblasti kloubů, které se mi při sportu poškozují. Jako ektomorf bych měl jíst velké množství sacharidů, což samozřejmě koliduje s hlavní zásadou u candidy a to je co nejvíc je eliminovat.
Můj dotaz: pakliže neomezím sacharidy a budu dodržovat ostatní pokyny (kefíry, česnek, kys.zelí, probiotika atd. atd.), mohu sice pomaleji ale postupně kvasinky snížit na potřebnou nižší hranici nebo je to takto bez šance?

Děkuji moc za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon úno 01, 2016 3:37 pm 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
Jak je to s těmi alkoholovými cukry? Nedávno jsem si koupil březový cukr - xylitol a opravdu candida na něj nereaguje, spíše naopak se cítím trochu líp po něm. Ovšem co ty další? Např. maltitol. V obchodech se totiž dají dost dobře sehnat např. čokolády s maltitolem. Je to tedy tak, že candida nereaguje na všechny cukry s koncovkou -ol nebo jen xylitol?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2016 10:50 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
roberts píše:
Jak je to s těmi alkoholovými cukry? Nedávno jsem si koupil březový cukr - xylitol a opravdu candida na něj nereaguje, spíše naopak se cítím trochu líp po něm. Ovšem co ty další? Např. maltitol. V obchodech se totiž dají dost dobře sehnat např. čokolády s maltitolem. Je to tedy tak, že candida nereaguje na všechny cukry s koncovkou -ol nebo jen xylitol?

Ano


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2016 11:33 am 
Offline

Registrován: úte led 24, 2012 8:05 pm
Příspěvky: 44
Ates píše:
Ano

Otázka:
"Je to tedy tak, že candida nereaguje na všechny cukry s koncovkou -ol nebo jen xylitol?"
Odpověď:
"Ano"

Pokud je na otázku s dvěma podotázkami odpovězeno jednou ano, potom ano platí pro obě.
Přeložme si to tedy takto.
Ano, candida nereaguje na všechny cukry s koncovkou -ol a ano nereaguje pouze na xylitol.
Věta nedává smysl. Odpověď nedává smysl. Děkuji za vaši vyčerpávající odpověď, která mi otevřela oči ve světě alkoholových cukrů. Velice si vážím času, který jste vynaložil a ještě jednou děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz