Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 8:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob srp 28, 2010 12:05 pm 
Offline

Registrován: pát srp 27, 2010 3:17 pm
Příspěvky: 5
postupne si to tu prectu cele,ale chtel bych se zeptat zda vite za jak dlouho se da kandida vybalancovat pri strave zalozene pouze na ovoci a zelenine,s velmi malym mnozstvim tuku?
treba dieta 80/10/10 od Dr.Grahama..
mam zkusenost ze to funguje,alespon to cloveka dostane z nejhorsiho behem tydne,otazka je,zda se takto da kandida snizit do puvodniho stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob srp 28, 2010 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Mletá skořice patří mezi fungicid-ní potraviny ? Jest-li ano , tak jaká je vhodná denní dávka ?

Patří a záleží na druhu použité skořice. Ideální je cejlonská, pro nízký obsah kumarinu a prostě normálně popráškujete celé jídlo. Jedl bych to tak maximálně dvakrát denně, víc se mě vhodné nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob srp 28, 2010 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Jista píše:
postupne si to tu prectu cele,ale chtel bych se zeptat zda vite za jak dlouho se da kandida vybalancovat pri strave zalozene pouze na ovoci a zelenine,s velmi malym mnozstvim tuku?
treba dieta 80/10/10 od Dr.Grahama..
mam zkusenost ze to funguje,alespon to cloveka dostane z nejhorsiho behem tydne,otazka je,zda se takto da kandida snizit do puvodniho stavu.

Normální stav nezáleží pouze na stravě, podstatná je i psychika a celkový stav trávení. Pokud třeba netvoříte vlastní HCl, tak se po návratu k normální stravě vrátí i normální problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned srp 29, 2010 12:25 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Podle laboratorních testů, co mi dělali na jaře, jsem měla neutropenii - nízký počet neutrofilů, jednoho druhu bílých krvinek. Dočetla jsem se, že u lidí s neutropenií (vážnou, způsobenou třeba léky) představují kvasinky velký zdravotní problém. Tak uvažuji, zdali je možné, aby u mě tu (mírnou) neutropenii způsobila právě kvasinka. Prostě že by cíleně likvidovala imunitní systém. Umí to?
Nemáte také někdo společně s hodně rozmnoženou kvasinkou neutropenii?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: ned srp 29, 2010 7:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Podle laboratorních testů, co mi dělali na jaře, jsem měla neutropenii - nízký počet neutrofilů, jednoho druhu bílých krvinek. Dočetla jsem se, že u lidí s neutropenií (vážnou, způsobenou třeba léky) představují kvasinky velký zdravotní problém. Tak uvažuji, zdali je možné, aby u mě tu (mírnou) neutropenii způsobila právě kvasinka. Prostě že by cíleně likvidovala imunitní systém. Umí to?
Nemáte také někdo společně s hodně rozmnoženou kvasinkou neutropenii?

Kvasinky jsou velice vyčůrané, značnou část lidí dovedou k velikým zdravotním potížím a nakonec i do hrobu. Právě v posledním časopise Recepty prima nápadů o nich píšu a domnívám se že stojí za naprostou většinou rakovin a obecně jakýchkoliv nemocí. Prostě stejně jako houby a plísně rozkládají vše okolo nás, tak rozkládají i naše těla, je to jejich přirozená funkce mrchožrouta v potravním řetězci a oni ji celkem na výbornou plní. Dokáží zlikvidovat cokoliv, co je z nějakého důvodu oslabeno, tedy i vaši imunitu, pokud jim k tomu dáte příležitost a tam je právě jádro pudla, tu jim dát nesmíte. Většinou to totiž souvisí s nízkou hladinou kyseliny chlorovodíkové, kterou právě bílé krvinky potřebují ke své činnosti, respektive jim poskytne adekvátní informaci k množení a nastartování fagocytních schopností nutných k rozpoznání a ničení nepřítele, tedy i kvasinek. Předpokladem je samozřejmě velice dobře srovnaná hladina všech minerálů, vitamínů a enzymů, na což zde upozorňuji neustále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 7:28 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravim!
Někde jsem se zde dočetl že tuk blokuje využití sacharidů v buňkách a tím podporuje kandidu.Chci se zeptat jestli to platí v celkovém součtu konzumovaných potravin za den nebo v rámci jednoho pokrmu.Když si totiž sečtu množství tuku konzumovaného za den tak je to celkem dost-1L kefír-35g tuku,4 lžičky kokosový olej-40g tuku,denní porce sirné patlaniny z kefíru-38g tuku,20g semínek nebo ořechů-10g tuku,to máme dohromady cca 123g tuku denně konzumovaného s ovocem,zeleninou,máčenou pohankou,kukuřičnou polentou,prosem,kozím sýrem.Např. takto:
že ráno dám ovocnou snídani s oříšky,třetinou dávky kefíru a kokosovým olejem+nějaké ty fungicidy,
svačina jablečná nebo mrkvová šťáva,
2 svačina syrovátkový nápoj(kvůli sportování),
oběd-pohanka,zeleninový salát,třetina dávky kefíru,lžička kokos.tuku,fungicidy
svačina dávka patlaniny s banánem nebo jabkem,lžička kokos.tuku
2 svačina půl kila meloun nebo 0,7l mrkvovookurkové šťávy
večeře proso nebo polenta,zelenina,třetina dávky kefíru,kokos.tuk,fungicidy

Takto mi to vyhovuje a nehladovím,sportuji s plným nasazením a neztrácím váhu(mám 66kg na 178cm),ale jde mi o to jestli si tím tedy neblokuji využití sacharidů a nepodporuji kandidu.Plivací test jsem dlouho nedělal ale jazyk mám bez povlaku takže usuzuji že je to v poho.Táké opět zkouším lichořeřišnici ale v o moc menších dávkách a né jako čaj ale normálně žvýkat rozmixovaný prášek cca čtvrt lžičky po snídani a po večeři.(doufám že mě to zas někde nepoloží \":roll:\" )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 8:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravim!
Někde jsem se zde dočetl že tuk blokuje využití sacharidů v buňkách a tím podporuje kandidu.Chci se zeptat jestli to platí v celkovém součtu konzumovaných potravin za den nebo v rámci jednoho pokrmu.Když si totiž sečtu množství tuku konzumovaného za den tak je to celkem dost-1L kefír-35g tuku,4 lžičky kokosový olej-40g tuku,denní porce sirné patlaniny z kefíru-38g tuku,20g semínek nebo ořechů-10g tuku,to máme dohromady cca 123g tuku denně konzumovaného s ovocem,zeleninou,máčenou pohankou,kukuřičnou polentou,prosem,kozím sýrem.Např. takto:
že ráno dám ovocnou snídani s oříšky,třetinou dávky kefíru a kokosovým olejem+nějaké ty fungicidy,
svačina jablečná nebo mrkvová šťáva,
2 svačina syrovátkový nápoj(kvůli sportování),
oběd-pohanka,zeleninový salát,třetina dávky kefíru,lžička kokos.tuku,fungicidy
svačina dávka patlaniny s banánem nebo jabkem,lžička kokos.tuku
2 svačina půl kila meloun nebo 0,7l mrkvovookurkové šťávy
večeře proso nebo polenta,zelenina,třetina dávky kefíru,kokos.tuk,fungicidy

Takto mi to vyhovuje a nehladovím,sportuji s plným nasazením a neztrácím váhu(mám 66kg na 178cm),ale jde mi o to jestli si tím tedy neblokuji využití sacharidů a nepodporuji kandidu.Plivací test jsem dlouho nedělal ale jazyk mám bez povlaku takže usuzuji že je to v poho.Táké opět zkouším lichořeřišnici ale v o moc menších dávkách a né jako čaj ale normálně žvýkat rozmixovaný prášek cca čtvrt lžičky po snídani a po večeři.(doufám že mě to zas někde nepoloží \":roll:\" )

To je pravda a sám to zde dost často píšu. Navíc je to ještě komplikovanější, protože ani nejde přímo o to množství tuku, ale o vaší schopnost ho rozložit, protože pak není schopen zalepit buněčné membrány. Jinak, dle mého názoru ten jídelníček je v pořádku, ale to akceptovatelné množství tuku je opravdu velice individuální a dost se mění i podle momentální psychické kondice, čili to si musíte postupně vypozorovat. Lichořeřišnice se dá brát dvakrát denně plná kávová lžička toho prášku, ale chce to opravdu najíždět postupně, je to velice účinná léčivka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 12:01 pm 
Offline

Registrován: úte srp 24, 2010 1:55 pm
Příspěvky: 40
Bydliště: Štarnov 53,Bohuňovice 783 14,okr.Olomouc
Jarda píše:
To je pravda a sám to zde dost často píšu. Navíc je to ještě komplikovanější, protože ani nejde přímo o to množství tuku, ale o vaší schopnost ho rozložit, protože pak není schopen zalepit buněčné membrány. Jinak, dle mého názoru ten jídelníček je v pořádku, ale to akceptovatelné množství tuku je opravdu velice individuální a dost se mění i podle momentální psychické kondice, čili to si musíte postupně vypozorovat. Lichořeřišnice se dá brát dvakrát denně plná kávová lžička toho prášku, ale chce to opravdu najíždět postupně, je to velice účinná léčivka.

Mám dotaz.Prosím Vás Jardo,dá se uchovat a užívat Lichořeřišnice i jinak,kromě prášku? (Potvrzuji že je to silná léčivka).Užívám ji čerstvou,přímo ze zahrádky ze záhodu,tedy ještě "živou". Jím ji jako přílohu k jídlu,nakrájím nadrobno listy,stonky,poupata i květy,tedy salát.V zimě ale již nebude žádná,tedy ani živá.Jak se z ní dělá extrakt? Mám ji dost,tak ji chci nějak zužitkovat pro své zdraví.Vím že se to ějak nakládá do lihu,(jak dlouho se louhuje)? Jaký líh,prý může být i vodka,nebo slivovice.Potom se to prý protřepe,přecedí,přefiltruje přes savý papír nebo čisté bílé plátýnko.Jaký je přesný postup,nevíte? A jak to potom užívat,kolik kapek kolikrát denně a po jakou dobu?
Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 5:22 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Tak to je zapeklitá věc s tím tukem.A jak bych to zjistil jestli ho využiji nebo ne,nějaký testík by nebyl?Nebo bych musel jít na krev a nechat si udělat rozbor?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Milan píše:
Mám dotaz.Prosím Vás Jardo,dá se uchovat a užívat Lichořeřišnice i jinak,kromě prášku? (Potvrzuji že je to silná léčivka).Užívám ji čerstvou,přímo ze zahrádky ze záhodu,tedy ještě "živou". Jím ji jako přílohu k jídlu,nakrájím nadrobno listy,stonky,poupata i květy,tedy salát.V zimě ale již nebude žádná,tedy ani živá.Jak se z ní dělá extrakt? Mám ji dost,tak ji chci nějak zužitkovat pro své zdraví.Vím že se to ějak nakládá do lihu,(jak dlouho se louhuje)? Jaký líh,prý může být i vodka,nebo slivovice.Potom se to prý protřepe,přecedí,přefiltruje přes savý papír nebo čisté bílé plátýnko.Jaký je přesný postup,nevíte? A jak to potom užívat,kolik kapek kolikrát denně a po jakou dobu?
Díky.

Tak zde vám bohužel nijak nepomohu, tím jsem se nikdy nezabýval a ani jsem si lihový extrakt nikdy nevyráběl, čili zde je moje zkušenost nulová a musel bych to stejně hledat na internetu, což se sice určitě najde, ale namohu to sem doporučovat, pokud to sám vyzkoušené nemám a ani nevím, zda daný návod opravdu funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 7:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Tak to je zapeklitá věc s tím tukem.A jak bych to zjistil jestli ho využiji nebo ne,nějaký testík by nebyl?Nebo bych musel jít na krev a nechat si udělat rozbor?

Test na to není a vyšetření krve taky nijak moc vypovídající nebude, ideální je tak na týden tuky striktně omezit, případně zcela vynechat a uvidíte, zda se něco změní a jak moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 02, 2010 11:45 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
Navíc je to ještě komplikovanější, protože ani nejde přímo o to množství tuku, ale o vaší schopnost ho rozložit, protože pak není schopen zalepit buněčné membrány.

Tak to jsem možná v háji, protože špatná funkce štítné žlázy snižuje metabolismus tuků. Taky mám nepatrně zvýšený cholesterol.
Navíc se chystám na jaterní očistu a tak váhám, jestli vypití toho oleje s grepem mi nezničí 2 týdny strádání na dietě bez tuku. Nebo je šance, že do prvního jídla tělo ten olivový olej odbourá?
Jak vlastně dlouhou žije kvasinka? Není mi jasné, jestli když 2 měsíce držím protikvasinkovou dietu a jsem stále pozitivní, jestli jsou to ty staré, už hladové kvasinky a nebo se dávno mezitím z nějaké mé dietní chyby rozmnožily a jsou mladé a plné sil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 02, 2010 10:31 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mám pocit, že nejvíc vraždí lichořeřišnice. Dnes jsem za odpoledne snědla postupně 11 kuliček a docela slušně mě bolí hlava. Těší mě, že takhle účinkuje něco, co stojí na měsíc asi 30 kč \":)\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát zář 03, 2010 8:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Tak to jsem možná v háji, protože špatná funkce štítné žlázy snižuje metabolismus tuků. Taky mám nepatrně zvýšený cholesterol.
Navíc se chystám na jaterní očistu a tak váhám, jestli vypití toho oleje s grepem mi nezničí 2 týdny strádání na dietě bez tuku. Nebo je šance, že do prvního jídla tělo ten olivový olej odbourá?
Jak vlastně dlouhou žije kvasinka? Není mi jasné, jestli když 2 měsíce držím protikvasinkovou dietu a jsem stále pozitivní, jestli jsou to ty staré, už hladové kvasinky a nebo se dávno mezitím z nějaké mé dietní chyby rozmnožily a jsou mladé a plné sil

To je pravda, ale nic vám nebrání dodat štítné žláze vše, co pro svoji činnost potřebuje a ona zase začne fungovat tak, jak má. Tím cholesterolem bych se nezatěžoval, je potřeba tělo vyčistit a on se upraví. Očista nic nezničí, ba naopak toho hodně zlepší, to uvidíte, on takový řádný průplach všech trubek vyžene těch parchantů mnohem více, než beztuková dieta. Olej se při očistě prakticky nevstřebává, ten tam pouze vyvolá velké stahy jater a donutí je masivně vylučovat žluč, což vyhází i ty úsady a parazity. Jak dlouho žije kvasinka, to opravdu netuším, ale ta má tak rychlou reprodukci, že stačí i nepatrná chybička a je jich tam zase hejno, čili neřešit její dobu přežití, ale odstranit ji ideální podmínky pro množení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát zář 03, 2010 8:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Mám pocit, že nejvíc vraždí lichořeřišnice. Dnes jsem za odpoledne snědla postupně 11 kuliček a docela slušně mě bolí hlava. Těší mě, že takhle účinkuje něco, co stojí na měsíc asi 30 kč \":)\"

Lichořeřišnice je opravdu velice účinná a mimořádně levná, navíc nemá nejmenší vedlejší účinky a syrová je dokonce zcela zdarma, přičemž se jedná i o docela dobrou okrasnou kytku, třeba na balkón.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz