Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 08, 2024 5:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2014 2:37 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
[quote="czman":2d1qhwp1]Chci se zeptat, po urinovém klystýru (klystýr dělám poprvé v životě, denně) ze mě vychází něco co vypadá jako ovesné vločky (ovesné vločky však nejím) barevně jsou jako stolice někdy až dožluta, po prvním klystýru stolice hrozně zapáchala, ted po pátém už je to znatelně míň, ovšem ten objem "ovesných vloček" který ze mě vyjde je stejný ne-li větší. O co se jedná? Předtím jsem trpěl díky přejídání tučné stravy na vysoké tuky v těle, ztučněná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 1:56 am 
Offline

Registrován: sob led 11, 2014 1:24 am
Příspěvky: 8
Už týždeň si čítam tieto stránky, veľmi ma to všetko zaujalo. Dnes som sa rozhodla vyskúšať očistu hrubého čreva klystírom, no myslím že neúspešne. Zatiaľ som použila iba balónik, pretože inú pomôcku na klystír som u nás nezohnala, ale na nete som si už objednala dvoj-litrový vak. Balónik som si naplnila prevarenou vodou s trochou soli a postupovala som podľa návodu. Po aplikácii som vyšla z vane a čakala som. Asi po piatich minútach zo mňa naraz začala vytekať úplne čistá voda, ktorou som sa predtým,,naplnila". Všetko naraz vytieklo a koniec, žiadna stolica nebola, iba tá čistá voda. Vzhľadom k tomu, že na veľkú potrebu som nebola už štyri dni, čo je u mňa ,,normálne", tak som očakávala, že ,,niečo bude"..neviem, možno som mala potom ležať? alebo? Poraďte mi prosím čo som spravila zle, keď mi to nevyšlo. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 5:30 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Treba se ten nalev nedostal tak daleko, ale jen nekam na zacatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 7:03 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
po naplneni si lahni na chrbat... ja si dam na zem v kupelni deku a tak si lahnem... zdvihnem panvu nech sa voda dostane dalej, pripadne trocha pomasirujem brucho nech sa to poposuva vyssie... potom sa pretocim na pravy bok... snazim sa vydrzat a neist hned na wc

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob led 11, 2014 11:21 pm 
Offline

Registrován: sob led 11, 2014 1:24 am
Příspěvky: 8
tú hadičku z balonika som si dala do seba celú, takže viac sa to už nedalo..dnes ráno som si to robila zasa, tentokrát som si potom ľahla, aj brucho som si masírovala, tak ako píšete, udržala som to v sebe 15 minút, no a potom presne ako aj včera zo mňa vyšla iba čistá voda...tak ja neviem..a pritom na veľkú potrebu som nebola už niekoľko dní, ale to ako som už spomínala je u mňa,,normálne"..preto som si myslela, že by mi mohol klystír pomôcť-hlavne kvoli množstvu zdravotných problémov ktoré mám, len proste asi niečo robím zle, keď sa mi to ani na druhý krát nepodarilo..neviem...ďakujem vám za odpovede, ak vás dačo napadne, skúste mi prosím ešte poradiť


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 2:18 am 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Zasunout to staci jen kousek.jaky je objem balonku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 12, 2014 4:24 pm 
Offline

Registrován: sob led 11, 2014 1:24 am
Příspěvky: 8
myslím že nejak 3-4 dcl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 1:18 am 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
No a to je dost malo.Pockejte si na ten velky klystyr a uvidite-to bude jizda \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 2:57 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
unana píše:
som použila iba balónik, pretože inú pomôcku na klystír som u nás nezohnala, ale na nete som si už objednala dvoj-litrový vak. Balónik som si naplnila prevarenou vodou s trochou soli a postupovala som podľa návodu. Po aplikácii som vyšla z vane a čakala som. Asi po piatich minútach zo mňa naraz začala vytekať úplne čistá voda, ktorou som sa predtým,,naplnila"

ne ne, toto není klystýr, to je jen miniverze s drobtem vody,
opravdu počkejte na ten dvoulitr (taky ho používám).
Po napuštění masírujte břicho proti směru hodinek (aby voda zatekla co nejdále), poskakujte, nezapomeňte poležet na pravém boku, i dvě tři stojky u toho krátce dělám, to vše stále (pět až deset minut) stále dokola, prostě voda musí zatéct co nejdál a masírováním, poskakováním se uvolňují přilepené sedimenty.
Při nějakých eventuálních nepříjemných pocitech nezapomeňte někdy zkusit urinu, to bývá naprosto OK. Třeba tu sůl (podle mne lépe maličko solanky) nebo jablečný ocet a jiné přísady bych zkoušel, až okusíte čistou vodu nebo urinu.
Nezapomeňte irigátor po použití dobře osušit, ať nemáte problém s plísní v něm.
Ať se Vám daří (klystýry jsou po letech na řízkách dneska moje hobby :-)))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 6:09 pm 
Offline

Registrován: sob led 11, 2014 1:24 am
Příspěvky: 8
noo, tak asi bol problém v tom množstve vody..veď uvidím, dnes som volala na tú adresu kde som si klystír objednala a povedali, že do 3-4 dní mi určite príde, tak potom vyskúšam podľa vašich rád, za ktoré vám moc, moc ďakujem:-) neviem čo je to solanka..ale myslím, že aj tá soľ by mohla byť podľa toho čo som čítala..len neviem koľko jej mám dať do toho dvoj-litrového vaku potom, alebo citrón? ak hej, tak koľko..jeden celý? či? s tými stojkami by bol u mňa dosť problém, mám sklerózu multiplex, tak som rada, že stojím na nohách:-)) za všetky rady moc ďakujem a určite to vyskúšam hneď ako mi príde zásielka a budem informovať:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 7:21 pm 
Offline

Registrován: pon srp 19, 2013 12:38 pm
Příspěvky: 44
unana píše:
myslím že nejak 3-4 dcl

Těch pár kapek vody není žádný klystýr, tak malé množství vody je úplně k ničemu. Na kvalitní klystýr se používá objem aspoň 2,5 až 3 litry vody. V některých sanatoriích se dávají dokonce velkoobjemové klystýry 4 až dokonce 6 litrů vody. Ale to není nutné, dle mých zkušeností stačí zmiňovaných 2,5 litrů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 13, 2014 8:21 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
unana píše:
noo, tak asi bol problém v tom množstve vody..veď uvidím, dnes som volala na tú adresu kde som si klystír objednala a povedali, že do 3-4 dní mi určite príde, tak potom vyskúšam podľa vašich rád, za ktoré vám moc, moc ďakujem:-) neviem čo je to solanka..ale myslím, že aj tá soľ by mohla byť podľa toho čo som čítala..len neviem koľko jej mám dať do toho dvoj-litrového vaku potom, alebo citrón? ak hej, tak koľko..jeden celý? či? s tými stojkami by bol u mňa dosť problém, mám sklerózu multiplex, tak som rada, že stojím na nohách:-)) za všetky rady moc ďakujem a určite to vyskúšam hneď ako mi príde zásielka a budem informovať:-)

Citrónem nic nezkazíte, můžete zkusit to. Ale nejlepší zkušenosti mám z urinou.

Solanka viz níže, ale v klystýru jsme nepoužíval.
Solanku vyrobíte tak, že dáte himálajské soli do vody takové množství, aby se vyrobil nasycený roztok a na dně zbudou nerozpuštěné krystalky. Tato koncentrovaná solanka z Himálajské soli obsahuje přes 80 minerálů. Dejte si 1 čajovou lžičku solanky do 500ml sklenice, dolijte 450-500ml čisté vody a pijte obden po troškách vždy jen na lačný žaludek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 14, 2014 1:23 am 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Tak ja osobne bych sul natoz obyc.kuchynskou do klystyru nedala.
Dejte ten citron a nebo urinu.Citron davam pulku az jeden stredni na 2l.Kazdy to ma jinak.
Musite vyzkouset.Ze zacatku treba pulku a pak pridavat.Uvidite sama, co vam sedne \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 14, 2014 7:32 pm 
Offline

Registrován: ned pro 22, 2013 10:46 pm
Příspěvky: 52
Ahojte , idem si spraviť svoj prvy klystýr v živote , chcem len skontrolovať či to má prebehnúť takto :

1x Použijem 2litre prevarenej vody , ohriatej na cca 40stupnov Celzia + štava z 1 celého citronu

Nalejem vodu do súpravy na klistir , zavedem cca 5-10cm do zadku . lahnem na 4 (nohy,latke) nazem , vypustim do to do mna co najviac to pojde , potom bude cviciť teda na striedacku : sviečka a prekotenie noh za hlavu . Nasledne nato pojdem na WC podla potreby.

Chcem sa vás opytat, klistir budem robiť rano a večer , chcel by som sa vás opytat čo jesť po klystýre ? ... môžem normálne sa najesť ?


Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát led 17, 2014 1:48 am 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
No mate to nachystane ukazkove \":-)\"
Hlavne nesmite citit zadnou bolest \":)\"
Zda jist po klystyru, nebo ne-to tady je uz napsane nekde.
Ja osobne se pak treba za hodinku normalne najim.Kazdy to ma jinak a sama brzy poznate, co vam
nejvice vyhovuje \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz