Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 01, 2024 9:50 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 118  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát led 09, 2015 8:22 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
someone01 píše:
Zdravím, nějakou dobu praktikuji klystýry a při několika posledních se mi stalo, že jsem nebyl schopen ze sebe dostat i více než odhadem půl litru tekutiny. Dávám si standartně přibližně 2 litry. Ten zbytek v sobě prostě mám, nic neboli, netlačí, prostě se to "vsákne". Jen 1 se mi stalo, že jsem se v noci vzbudil s křečovitou bolestí a musel jsem na toaletu. Vyšla ze mě stolice průjmové konzistence. Čím to může být? Opravdu už běžně ve mě zůstává 200-300 ml, cítím jak to ve mě šplouchá. \":D\" Jinak normálně mám stolici v pořádku, s vylučováním žádný problém.. \":)\".

Dále byc měl ještě dotaz ohledně vegetariánství. V současnosti jsem všežravec uvažující o vegetariánství. Mám trochu obavy ohledně svého vývoje, jelikož mi je necelých 18,měl jsem lehce opožděnou pubertou a stále ještě rostu. Rozhodně bych si nerad ublížil a nechci nic lámatt přes koleno. Rád bych kdyby mi někdo popsal, jak vypadá jeho běžných několik dnů, co jí (a vaří).. Jestli se nevyskytly nějaké problémy, třeba úbytek svalové hmoty a pod. Sportuji a vedu vcelku aktivní život. Také bych si nechal doporučit nějakou dobrou vege. kuchařku obsahující rychlé, zdravé a chutné pokrmy (jak jinak že \":)\" ). Také jednoduché, jelikož s vařením bych se musel teprve seznámit \":D\". Kdybyste třeba znali nějaký dobrý (a seriózní) web, kde by byly recepty a fungující fórum. \":)\" Díky za případné rady.. \":)\"

Tož já se přidám.
My jsme jako rodina kdysi přešli na vegetariánszví ze dne na den. Prostě nám to přestalo chutnat, byli jsme přežraní, stěhovali jsme se a mrazák naprosto napěchovaný masem se nám nechtělo pracně stěhovat stovky kilometrů. Předali jsme ho a pak jsme ho již neměli. Nemáme ho ani po desítkách let.
Přechod na bezmasou stravu je jednoduchý, velmi rychlý a velmi osvěžující.
Další level je ten, že ti je překvapivě velmi dobře, jsi takový lehký a svěží a radostný, dobře spíš, máš spoustu energie a nechceš zažívat stavy, kdy jsi down. Takže omezíš i mléko, vejce a obiloviny v podobě mouky a jejího zpracování. Tedy i tofu.
Je to na každém, jak to udělá a jak to on na světě má.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 9:59 pm 
Offline

Registrován: úte led 20, 2015 9:49 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, k Vánocům jsem dostala knížku Cesta ke zdraví od Michaila Tombaka. Znovu jsem se dostala ke klystýrům, které jsem poprvé zkoušela asi před půl rokem. Trápí mě akné (+ teď ještě chlamydie, ale ty musím řešit jinak). Takže jsem najela na jeho plán. První týden jsem si každý den dělala 1,5 l převařené vody s šťávou z půlky citrónu. Vždycky to udržím tak 5 minut. Potom už dostávám pocit na zvracení a motá se mi hlava. Druhý i třetí týden jsem se snažila dělat si klystýry obden, ale ne vždycky se mi to povedlo (ale splnila jsem ty 3-4 za týden). Teď najíždím na poslední týden, kdy se klystýry dělají jednou za 3 dny. Bohužel nevidím vůbec žádné zlepšení na pleti. Teď v pátek se proto chystám na šanku. Jsem vegan, cukr i pšenici konzumuju opravdu v malém množství (třeba jednou za týden těstoviny). Pít se snažím v dostatečném množství, ale občas to je prostě jen litr za den, což se snažím zlepšit. Trápí mě i kruhy pod očima. Myslíte, že moje příčina by mohla být v játrech? Psychiku jsem po všech těch letech (asi pěti) vyloučila. Změnila jsem během dospívání svůj postoj k sobě samé. Mám milujícího partnera i rodinu. Nic, co by se na mě výrazně odráželo. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 10:36 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ketly píše:
Dobrý den, k Vánocům jsem dostala knížku Cesta ke zdraví od Michaila Tombaka. Znovu jsem se dostala ke klystýrům, které jsem poprvé zkoušela asi před půl rokem. Trápí mě akné (+ teď ještě chlamydie, ale ty musím řešit jinak). Takže jsem najela na jeho plán. První týden jsem si každý den dělala 1,5 l převařené vody s šťávou z půlky citrónu. Vždycky to udržím tak 5 minut. Potom už dostávám pocit na zvracení a motá se mi hlava. Druhý i třetí týden jsem se snažila dělat si klystýry obden, ale ne vždycky se mi to povedlo (ale splnila jsem ty 3-4 za týden). Teď najíždím na poslední týden, kdy se klystýry dělají jednou za 3 dny. Bohužel nevidím vůbec žádné zlepšení na pleti. Teď v pátek se proto chystám na šanku. Jsem vegan, cukr i pšenici konzumuju opravdu v malém množství (třeba jednou za týden těstoviny). Pít se snažím v dostatečném množství, ale občas to je prostě jen litr za den, což se snažím zlepšit. Trápí mě i kruhy pod očima. Myslíte, že moje příčina by mohla být v játrech? Psychiku jsem po všech těch letech (asi pěti) vyloučila. Změnila jsem během dospívání svůj postoj k sobě samé. Mám milujícího partnera i rodinu. Nic, co by se na mě výrazně odráželo. Děkuji

Konzumujete cukr, psenici a testoviny, jste prekyselena. To nebude tak honem s tim vylecenim akne, pokracujte dal v ocistach streva, od vanoc zatim mnoho vody neuteklo. Tech par klystyru co mate za sebou, to je opravdu jen minimum. Musite take zacit s ocistou jater a dalsich organu. Ty kruhy pod ocima napovidaji tomu, ze jsou vase jatra oslabena.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 20, 2015 10:51 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ates píše:
Mnoha lidem vadí, pokud se do klystýru přidá citronová šťáva. Kyseliny z citrónu vrlmi dráždí sliznici střeva a pár lidí tu dokonce psalo, že po klystýru s citronovou šťávou krváceli z konečníku. Pokožka je odrazem stavu našich střev, proto se Vám po podráždění střevní sliznice objevil ekzém.

Nemyslim si, ze to ma na svedomi citron. To budou nejspis toxiny, ktere se tlaci ven pres kuzi a sliznici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř led 21, 2015 9:24 pm 
Offline

Registrován: úte led 20, 2015 9:49 pm
Příspěvky: 2
miram píše:
Konzumujete cukr, psenici a testoviny, jste prekyselena. To nebude tak honem s tim vylecenim akne, pokracujte dal v ocistach streva, od vanoc zatim mnoho vody neuteklo. Tech par klystyru co mate za sebou, to je opravdu jen minimum. Musite take zacit s ocistou jater a dalsich organu. Ty kruhy pod ocima napovidaji tomu, ze jsou vase jatra oslabena.

Zkusím si změřit pH, ale na vyloženě překyselení bych to netipovala. Snažím se co nejvíc stravovat raw, většinou tak kolem 70-80%. Cukru se vyloženě vyhýbám, opravdu jen výjimečně ve formě nějakého sirupu. Jinak sladím stévií. Pšenici se snažím co nejvíc omezovat. Překyseluje hlavně pšenice nebo všechny věci, co obsahují lepek? Pravda je, že žitné krekry mám k věčeři tak třikrát do týdne. Určitě to ještě změním, děkuju za rady \":)\" Očistu jater udělám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 25, 2015 3:43 pm 
Offline

Registrován: úte lis 25, 2014 8:39 pm
Příspěvky: 5
Dobry den, chystam sa na klystir s vlastnou urinou.. chcel by som sa vsak predtym opytat na nejake veci, ktore tu uz boli urcite spominane ale nie vsetky som stihol zaregistrovat:
1. Je potrebene mat ph mocu v norme pocas toho ked chcem robit urinovy klystir alebo to proces neovplyvnuje ??
2. Pri prvom pokuse pouzit nieco ine ako urinu ?? napr. vod+citron
DAKUJEM


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Příprava před klystýrem
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 1:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Cimone píše:
Dobrý den,

rozhodla jsem se změnit svůj životní styl a začít s detoxikací těla, která začíná třítýdenními klystýry. Chtěla jsem se zeptat, jaká strava je při této metodě vhodná. Již dva dny jím pouze ovoce (jablka) a zeleninu (červená paprika), od pátku začínám pít ovocné fresh šťávy a zítra ráno se chystám na svůj první klystýr. Dělám to tak dobře nebo bych neměla jíst vůbec nebo je to jedno? Děkuji za Vaši odpověď.

Na provedení klystýru nemá strava zásadní vliv, ten můžete dělat kdykoliv a kdekoliv, jiná věc je zlepšení funkce střeva, tam pochopitelně uvedená strava zásadně pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 2:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
TerezaB píše:
Dobrý den,

Chtěla jsem se Vás zeptat na pár věcí, které nastaly po týdenní klystýrové kúře. Začala jsem aplikovat každý den ráno na lačno klýstýrovou kúru s vymačkaným citronem asi po třech dnech se mi objevil na rukou můj již půl roku neobjevený atopický ekzém a další den u mě propukla jakási viróza ( kašel a rýma ). Se stoupajícími pocity slabosti jsem po týdnu s kúrou přestala s tím, že chci nadále pokračovat až se doléčím. Neléčím chemickými léky, pouze bylinami. Chtěla jsem se zeptat zda projevy ekzému a ona viróza mají spojitost s očistou? A ještě jsem opomněla zmínit, že jsem kojící matka.

Děkuji Vám za odpověd.

Tam jsou dvě možnosti, buď uvolnění toxinů, nebo podráždění střeva jak píše člen Ates. Vyzkoušejte pokračovat v klystýrech s vlastní urinou, ty střeva zklidňují a pokud problém odezní, alespoň máte odzkoušeno proč vám problém vznikl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 2:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
[quote="Ketly":14oo8434]Dobrý den, k Vánocům jsem dostala knížku Cesta ke zdraví od Michaila Tombaka. Znovu jsem se dostala ke klystýrům, které jsem poprvé zkoušela asi před půl rokem. Trápí mě akné (+ teď ještě chlamydie, ale ty musím řešit jinak). Takže jsem najela na jeho plán. První týden jsem si každý den dělala 1,5 l převařené vody s šťávou z půlky citrónu. Vždycky to udržím tak 5 minut. Potom už dostávám pocit na zvracení a motá se mi hlava. Druhý i třetí týden jsem se snažila dělat si klystýry obden, ale ne vždycky se mi to povedlo (ale splnila jsem ty 3-4 za týden). Teď najíždím na poslední týden, kdy se klystýry dělají jednou za 3 dny. Bohužel nevidím vůbec žádné zlepšení na pleti. Teď v pátek se proto chystám na šanku. Jsem vegan, cukr i pšenici konzumuju opravdu v malém množství (třeba jednou za týden těstoviny). Pít se snažím v dostatečném množství, ale občas to je prostě jen litr za den, což se snažím zlepšit. Trápí mě i kruhy pod očima. Myslíte, že moje příčina by mohla být v játrech? Psychiku jsem po všech těch letech (asi pěti) vyloučila. Změnila jsem během dospívání svůj postoj k sobě samé. Mám milujícího partnera i rodinu. Nic, co by se na mě výrazně odráželo. Děkuji[/quote:14oo8434]
Už to že udržíte nálev pouze pár minut značí, že střevo je podrážděné, zřejmě v nějakém lehkém zánětu a pak projevy na pokožce zmizet opravdu nemohou. Osobně zde radím nejíst obilí a vím proč, vyzkoušejte ho na dva týdny zcela vynechat a uvidíte zda se stav zlepší. Jinak ty kruhy kolem očí mohou být nadledvinky,

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 2:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
carbo1 píše:
Dobry den, chystam sa na klystir s vlastnou urinou.. chcel by som sa vsak predtym opytat na nejake veci, ktore tu uz boli urcite spominane ale nie vsetky som stihol zaregistrovat:
1. Je potrebene mat ph mocu v norme pocas toho ked chcem robit urinovy klystir alebo to proces neovplyvnuje ??
2. Pri prvom pokuse pouzit nieco ine ako urinu ?? napr. vod+citron
DAKUJEM

Nebojte se, prostě naprosto bez zkoumání urinu použijte, nehrozí nic nepříjemného. Hodnota pH není podstatná a není ani důvod střeva předčišťovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 15, 2015 2:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
someone01 píše:
Zdravím, nějakou dobu praktikuji klystýry a při několika posledních se mi stalo, že jsem nebyl schopen ze sebe dostat i více než odhadem půl litru tekutiny. Dávám si standartně přibližně 2 litry. Ten zbytek v sobě prostě mám, nic neboli, netlačí, prostě se to "vsákne". Jen 1 se mi stalo, že jsem se v noci vzbudil s křečovitou bolestí a musel jsem na toaletu. Vyšla ze mě stolice průjmové konzistence. Čím to může být? Opravdu už běžně ve mě zůstává 200-300 ml, cítím jak to ve mě šplouchá. \":D\" Jinak normálně mám stolici v pořádku, s vylučováním žádný problém.. \":)\".

Dále byc měl ještě dotaz ohledně vegetariánství. V současnosti jsem všežravec uvažující o vegetariánství. Mám trochu obavy ohledně svého vývoje, jelikož mi je necelých 18,měl jsem lehce opožděnou pubertou a stále ještě rostu. Rozhodně bych si nerad ublížil a nechci nic lámatt přes koleno. Rád bych kdyby mi někdo popsal, jak vypadá jeho běžných několik dnů, co jí (a vaří).. Jestli se nevyskytly nějaké problémy, třeba úbytek svalové hmoty a pod. Sportuji a vedu vcelku aktivní život. Také bych si nechal doporučit nějakou dobrou vege. kuchařku obsahující rychlé, zdravé a chutné pokrmy (jak jinak že \":)\" ). Také jednoduché, jelikož s vařením bych se musel teprve seznámit \":D\". Kdybyste třeba znali nějaký dobrý (a seriózní) web, kde by byly recepty a fungující fórum. \":)\" Díky za případné rady.. \":)\"

Podle všeho by to chtělo dát trochu pauzu a klystýr dělat dle potřeby třeba jednou za týden a uvidíte. Hodně častým a denním použitím klystýru většího objemu může střevo do určité míry zlenivět, tedy mu to neumožňujte. Vegeteriánství je pro nedospělého jedince trochu problém, pokud neví přesně jak správně potraviny kombinovat a užívat, je totiž schopen si přivodit celkem zásadní deficity živin a to dobře být nemusí. Základem pro vás nesmí být sebelepší kuchařka, ale kalkulování stravy na nějaké nutriční kalkulačce a hned uvidíte co vám chybí a čeho dodáváte naopak moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kysele zapáchající výsledek
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 1:13 am 
Offline

Registrován: stř říj 15, 2014 11:18 pm
Příspěvky: 13
Jarda píše:
Pokud jde o první vyprázdnění po klystýru, je to v pořádku, citrón přeci je cítit kysele.

Děkuji za reakci. Jako klystýr obmněňuji vodu s citronem, jindy urinu, poslední dobou i vodu se sodou.
Dnes jsem aplikoval sodu v klystýru (asi lžičku a půl na 2 litry teplé vody). V toaletě opět stejně zapáchající výsledek jako kdysi. Spíše bych ho popsal jako kyselo-kvasící zápach. Sleduji pH moči, ráno 6,5, během dne sotva přeleze 7, večer se vrací zpět na 6,5. Zítra očekávám hodnoty podstatně vyšší. Organizmus je tedy dost překyselený, lze s tím spojovat ten zápach?
Snídám kefír/jogurt a ovoce, k obědu většinou zeleninový salát s jabl. octem, oliv. olejem. Během dne vypiju víc než 2,5l vody. 2x denně na velkou, ale občas je třeba tlačit. Min. 1x týdně Lepicol nebo lžička sody v hrnku vody.
Děkuji za Váš názor.

_________________
Tomáš K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 10:39 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Dobrý den.Co říkáte na očistu střeva prijímavou Zaječuckou kyselkou viz elixirmladi.cz?

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Domácí klystýr
PříspěvekNapsal: sob úno 21, 2015 7:42 am 
Offline

Registrován: sob úno 21, 2015 7:07 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat v jakém období je nejlepší provádět očistu tlustého střeva?
Dočetla jsem se, že nejlepší je udělat očistu daného orgánu a pak následně udělat očistu jater.

Už dlouho přemýšlím, že si v lékárně koupím irigátor.

Moje otázka zní, jak často výplachy provádět. Jestli stačí obyčejná voda z kohoutku, nebo musí být nějak filtrovaná, popřípadě jestli vodu ještě o něco obohatit (citron, káva), jak dlouho vodu v sobě držet.

A nějaký postup při lepší aplikaci.
Budu ráda za každou radu a tip jak při klystýru postupovat.

Děkuji mnohokrát

Týna


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned bře 01, 2015 9:09 pm 
Offline

Registrován: ned bře 01, 2015 8:59 pm
Příspěvky: 1
Prosím o pomoc.
Klystýr zvládám, at urinou, vodou s citronem či jablečným octem.
Měla jsem dost nepříjemnou chřipku a zánět dutin + 2x píchané ucho. (na vysvětlení, proč tak blbnu)
Dala jsem špatné pořadí tekutin do nádoby na přípravu, napřed ocet pak vodu- takže ocet vniknul do trubičky, směs se nepromíchala a popálila mi střeva. Noc byla strašná, křeče, pak i krev, teplota. Ted,druhý den lepší, jím šetřivou víceméně bezezbytkovou stravu- ale břicho stále bolí a každou chvíli musím na WC. když to popíši lehce krvavé hleny.
Poradíte mi někdo,jak to pokud možno rychle napravit?
Vitamín B? Sem tam si vezmu Paralen, pomůže i Ibalgin, ale to se bojím, aby to nezačalo krvácet. Díky moc!!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz