Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 3:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 13, 2013 9:25 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 13, 2013 7:03 pm
Příspěvky: 11
[quote="Jarda":1pfgmve4]Osobně bych ve vašem případě projel šanku jednou za 14 dní a jinak jel kávové klystýry, to bude mít asi větší efekt, čistí se tak i

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 15, 2013 1:20 pm 
Offline

Registrován: pát lis 15, 2013 12:58 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den.Je mi 22 let. Dnes jsem (myslím že úspěšně) provedl SP. Po probuzení jsem vypil litr vody, po 30 min jsem začal pít vodu osolenou. Na ex mi to nešlo, pil jsem proto po sklenicich. Nutkání navštívit WC se dostavilo asi po necelém litru. Pokračoval jsem po sklenicích do té doby než ze mě tekla voda. Nebyla to voda čirá ale žlutá. Jelikož ze mě vyšla asi 4 krát čistá ale žlutá(barva pořád stejná) usoudil jsem tedy, že to muže být jak jste zmiňoval : ,,při pojídání kurkumy a kari místo čiré vody žlutá, obarvit ji může i žluč". Následoval 1,5 litru heřmánkového čaje ( na který jsem se vyloženě těšil po té slané vodě \":)\" ). Po čaji jsem byl asi dvakrat na WC pak už to přestalo. Po 45 minutách rýže + máslo. Citím se opravdu SKVĚLE \":wink:\" Chtěl bych vám proto moc poděkovat !!! A poslední věc : hodně mi pomohla navodit tu správnou náladu relaxační hudba proto doporučuji. Pro ty co ještě SP nezkusili a mají nějaké obavy...: Nebojte se toho, začátek není příjemný ale ten pocit na konci za to rozhodně stojí !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 15, 2013 9:04 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
Zdravim,
pise se tu bila ryze. Mohu pouzit bilou jasminovou, aniz bych drazdil strevo ?

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 22, 2013 4:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 21, 2013 9:51 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den, pane Jardo,

včera jsemn si udělal tuhle očistu a po cca necelých dvou litrech jsem šla na WC a dá se říct, že od začátku ze mě šla voda bez čehokoliv, pouze jasně žlutá. Když to bylo po pěti litrech pořád stejné, už jsem to zabalila. Jsem alergická na heřmánek, tak jsem jej nepila. Snědla jsem rýži a červenou čočku (nenadýmá), pila jsem neperlivou Magnesii a kopřivový čaj. Vzbudila jsem se nad ránem a svrbělo mě celé tělo. Jsem ekzematik, opět (asi po čtrnácti letech a nevím už, co s tím, tak jsem zkusila tuto metodu). Dala jsem si tedy vanu s lněným olejem a trochu to ustoupilo. Na snídani jsem měla pohankovou kaši pouze ve vodě, pak jsem šla spát, protože jsem byla hrozně unavená. Vzbudila jsem se za další cca 4 hodiny, s tím, že cítím nadýmání, což se mi v běžném životě stává vyjíměčně a divím se, že se to děje po této proceduře.
Má to vypadat takto? Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 22, 2013 10:56 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 21, 2013 9:51 pm
Příspěvky: 7
A taky mám celý den dost podrážděnou náladu a jsem unavená... Žádný příval energie a radosti se nekoná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 8:40 am 
Offline

Registrován: čtv lis 21, 2013 9:51 pm
Příspěvky: 7
A další zjištění, od očisty mě přepadají záchvaty zimnice, jakoby zevnitř, kdy je pro mě těžké se zahřát. A teď, druhý den po očistě už můžu směle říct, že se mi ekzém v obličeji, zejména na čele, viditelně (a hlavně pocitově) zhoršil...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 23, 2013 9:55 pm 
Offline

Registrován: pon črc 08, 2013 6:46 am
Příspěvky: 10
Zdravím všechny,
jelikož už půl roku čistím tělo těmi mírnějšími prostředky, odkyseluji a snažím se jíst zdravě, tak ekzém na rukou se ani nehnul. A tak jsem si velmi dlouho pročítala toto vlákno o šance, abych se se vším seznámila.Před šankou jsem měla velmi dietní týden a okurkový režim a klystýry. Bude mi padesát a nikdy jsem se nečistila. Vážím 59 kg, měřím 162cm.
Vše jsem si připravila a prostudovala dle návodu na titulní straně ( jak jsou tam ty hezké obrázky stolice).
Také jsem četla i na jiných forech, že se mají cvičit 4 cviky za sebou, no ale natolik jsem důvěřovala postupu od p. Zajíčka, že stačí jen úklony, že jsem tedy po vypití prvního 1,5l cvičila jen tyto úklony - hezky v klídku, pozitivně naladěná. No a pod žaludkem to zabublalo a sifon naskočil. Bafla jsem další plnou petku s vlažnou vodou a solí a šup tam s ní, šlo to na dva dlouhé doušky a já si představovala, že sedim někde na lavičce na kolonádě ve Varech a je mi nádherně. A zase úklony.
Zle mi vůbec nebylo, ani jsem neměla plný žaludek, odtékání dolů ze žaludku fungovalo. No ale v tom místě se to nějak zastavilo a voda nechtěla téct dál dolů. Tak jsem jen tak pro jistotu začla cvičit všechny 4 cviky. Další vodu jsem nepila.
A najednou se,, kolonáda'' \":shock:\" někam vytratila... Mastila jsem pro klystýr 2x a zase jsem cvičila... A zase se nic nedělo, vyteklo ze mě trochu hnědé vody z toho klystýru. Začla jsem v 8 ráno a bylo 10 hod. To už jsem byla dost na pochybách a v obavách o svoje ledviny jsem volala p. Zajíčkovi, ten mě uklidnil, za což mu moooc děkuji. Takže jsem pokračovala v opakovaném cvičení všech cviků a pak to povolilo. Opět jsem vypila další petku a cvičila, záchůdek a pak ještě jednu a cvičila- zas záchůdek,
voda byla čistá, takže jsem dokončila čajem a když vyšel, tak pak po třičtvrtě hodině rýži s máslem.Pak se dostavil nádherný pocit- něco jako úplný klid a štěstí....
Další dva dny jsem odpočívala, nic mě nebolelo, jen svaly od cvičení.
Píšu svoji zkušenost a doporučuji všem šanku - ale nebuďte tak sebevědomí- jako já a radši si vše projděte, popřípadě si vemte asistenci někoho zkušenějšího. Podívejte se i na videa, což jsem já neudělala. Nechci tímto příspěvkem nějak očernit p. Zajíčka, že tam má napsáno, že jemu stačí úklony. Každý jsme jiný a já začátečník.
To byla jen a jen moje blbost, že jsem si nepročetla i první příspěvěk na začátku vlákna, kde je krásný návod ke stažení. \":oops:\" Mylně jsem se domnívala, že je stejný jako ten na titulce.
Budu pokračovat v očistách a začínám se sirnou patlanicí.
Děkuji za vaše stránky p. Zajíčku, moc mi pomáhají


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 24, 2013 5:55 pm 
Offline

Registrován: ned lis 24, 2013 5:42 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den.

Mám dotaz. Dělám šanku již asi po čtvrté, sifon se otevírá normálně po cca 2 litrech slané tekutiny, ale i se slanou vodou a heřmánkem na konci vypiju celkem cca 5.5 l tekutiny, ale ven ze mě vyjde tak zteží třetina a to na konci vychází čistá voda jak jí piju a potom zabarvená po heřmánku. Může být problém v tom, že nedávám tolik sole jeko dle návodu?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 30, 2013 3:17 pm 
Offline

Registrován: sob lis 30, 2013 1:51 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, zkoušela jsem tuto metodu. Při pití prvního 1,5 litru mu bylo špatně od žaludku, ale když voda postoupila dál, bylo to dobré. Ovšem při pití druhého 1,5 litru se mi udělalo strašně špatně a začala jsem zvracet. Nejprve jsem zvracela jen vodu, pak už vodu s krví. Bylo mi na omdlení. Kůru jsem přerušila, ale pak jsem se snažila vypít alespoň heřmánek. Teď se snazim do sebe dostat alespoň trochu rýže s maslem, ale nevím jesti bych vůbec měla jist. Asi zajdu k lékaři. J.k.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 9:11 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 8:59 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den.

V úterý, na nov, se chystám na šanku, poprvé. Mám několik dotazů, jak se stravovat den předem. Chtěla jsem mít zítřejší dne hlavně na šťávách, ovoci, zelenině a veganské stravě. V úterý jen rýži a ve středu jsem chtěla opět mít stravu založenou hlavně na ovoci a zelenině a kysaném zelí, kvůli bakteriím.. Avšak vidím, že do 24 hodin se nedoporučuje ovoce a zelenina. Mohu se zeptat na důvod? Nebude vadit tělu, když po této době do něj "nacpu" hodně ovoce a zeleniny. Nerada bych nadělala více škody- než-li užitku. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon pro 02, 2013 4:25 pm 
Offline

Registrován: pon pro 02, 2013 12:24 pm
Příspěvky: 2
Dnes som po prvý krát vyskúšal túto techniku. Nie som si úplne istý či to prebiehalo v poriadku, tak by som sa chcel poradiť.

Zobudil som sa o 8 ráno, dal som si cca 500dl čistéj vody, počkal cca 40min a začal som piť slanú teplú vodu.
Začal som okolo 8:40. Namiešal som si 6g soli na liter a vypil 2,5dl na ex, spravil cviky, až kým som nevypil 6 pohárov.

Potom som šiel na záchod a prišla prvá stolica. Tak som pokračoval, voda, cviky a nič sa už nedialo. Tak som vypil ešte (okrem prvých 6 pohárov) 7 pohárov po 2,5dl slanej vody.

Nakoniec som si myslel, že niečo robím zle tak som vypil ešte 3 poháre harmančekoveho čaju a sadol si k PC To už bolo cca 10 hodín. Až okolo 10:20 ráno sa ozvala príroda. Do 11 som potom radšej sedel iba na záchode. Taktiež som si dal o 11 ryžu s maslom. Po cca 50min som sa prvý krát napil, ale lne tak trošku, aby som nemusel stále behať na WC.

Ja osobne som mal pocit, že to nešlo úplne hladko, aj keď nakoniec sa dostavil efekt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 8:36 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 9:31 am
Příspěvky: 1
Dobrý den
včera som sa dostala na tuto stranku a zaujala ma tato metoda očisty čreva.Moj problem je,že sa velmi nezdravo stravujem,mám nadvahu a velkým problemom je zapach z ust,ktorý určite po absolvovaní vyšetrení pochádza zo žaludka.Mám stale nafuknute brucho,pocit ťažoby ked zjem napr. len mandarinku citim akoby mi išlo prasknut brucho,velmi ťažko sa mi po normalnom jedle ulavuje, citim ťažobu pocit plneho brucha aj 4 hodiny po jedle,trapia ma neustale vetry,mierne krče v bruchu.Chcela by som vyskusat očistu,skusila som vypit v nedelu a v pndelok rano nalačno iba 6 dcl čistej vlažnej vody a strašne ma obidva dni s toho bolelo asi 10 minut brucho,myslela som,že mi praskne,preto mám obavu ,že tých 6 litrov nevypijem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 10:45 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 8:59 pm
Příspěvky: 2
Ahoj. Tak jsem do toho dnes šla a mám stejné zkušenosti jako Zork. Bylo mi špatně, ale nic moc se nedostavilo. TAk jsem si řekla, že to ukončím. Vypila jsem heřmánek a potom se mi udělalo špatně od žaludku, šlo to horem \":-(\" Dala jsem si vodu a najednou se efekt dostavil. Na slanou vodu jsem se ale nemohla nai podívat a tak tu po douškách popíjím obyčejnou vodu nebo heřmánkový čaj a čistím se. Asi to nedám do uplného konce: průzražné vody dolem, ale i tak se asi očista trochu povedla. Cítím se unaveně a je mi zima.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 11:03 am 
Offline

Registrován: pon pro 02, 2013 12:24 pm
Příspěvky: 2
Mirka8657 píše:
Ahoj. Tak jsem do toho dnes šla a mám stejné zkušenosti jako Zork. Bylo mi špatně, ale nic moc se nedostavilo. TAk jsem si řekla, že to ukončím. Vypila jsem heřmánek a potom se mi udělalo špatně od žaludku, šlo to horem \":-(\" Dala jsem si vodu a najednou se efekt dostavil. Na slanou vodu jsem se ale nemohla nai podívat a tak tu po douškách popíjím obyčejnou vodu nebo heřmánkový čaj a čistím se. Asi to nedám do uplného konce: průzražné vody dolem, ale i tak se asi očista trochu povedla. Cítím se unaveně a je mi zima.

Aj ja som bol unavený a bola mi zima, trvalo to asi do cca 17:00, potom som už bol schopný normálnejšie fungovať.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte pro 03, 2013 12:40 pm 
Offline

Registrován: sob lis 30, 2013 1:51 pm
Příspěvky: 2
Dobry den, vsem, co po vypiti slane vody zvraceli. Dnes jsem byla s tim zvracenim krve u lekare a lekarka z teto kury nebyla nadsena. Pokud pry chci delat takovouto ocistu tela, v zadnem pripade
nemam pouzivat slanou vodu. Predepise mi na to specialni roztok, ktery je k travicimu ustroji setrny. Take je treba si uvedomit, ze nikdo nevime,v jakem stavu nase travici ustroji je. Takze pozor!!!!
Toto je vsak pouze moje osobni zkusenost, jak je videt, spousta lidi s touto metodou ma zkusenost pozitivni.
Nicmene, ted zacinam obchazet vsechny mozne lekare, aby se zjistil zdroj krvaceni.....


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz