Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 6:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Janula píše:
Dufam ze nevadi ked si po sviatkoch urobim sanku. Bude to drsne, ale creva to budu potrebovat. Este ma napadlo, mne opuchaju uz dlhy cas lytka. Pravidelne mi opuchnu k obedu a k veceru su ako dva sudy. Srdce mam v poriadku, pecen mi vysla a jednu palicku odchilky od normal, ale vraj je to bezne a ak by som si test zopakovala, uz by to bolo ok. Toto mi povedala sestricka... Beriem magnezium, koenzim Q10 a davnejsie aj ine doplnky, tak moze to byt aj z toho. Ale co som sa chcela opytat, ci nevadi ta slana voda na tie lytka, pretoze pri mojich problemoch sa soli treba vyvarovat a ja v ten den dostanem do tela kvantum soli. Mam aj zacinajuce vystupene zily na lytkach. Na cievnom mi robili vysetrenia a zase len mierna odchilka od normalu a mam nosit podkolienky a uzivat detralex. Takze ma poslali prec s tym, ze je to uplne v poriadku... Bohuzial, pokial neumierate, tak ste v poriadku.

Pokud opuchají po delším sezení asi nejde o nic zásadního a pak není čeho se bát. Jinak ty žíly budou hlavně o nedostatku hořčíku, tak si to prostudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje prvni sanka
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 6:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Romus79 píše:
Mily pane Jardo,
Dnes jsem uspesne provedla svou prvni sanku podle Vaseho navodu.
Po porvnim litru a pul jsem sla hned na zachod,dalsi litr a pul jsem na zachod vubec nesla,i tak jsem pokracovala dale a natocila si treti litr a pul a zde jsem sla na zachod az ke konci dopiti,pak uz vse fungovalo skvele!Nez se ale sifon spustil,mela jsem obrovske krece v brise (stejne jako po sennem caji) a ruce uplne jako z mraznicky.Nevite,co ty krece zpusobuje?
Mam uz vice jako rok obcas silne bolesti pod pravym zebrem,i jsem s tim byla v nemocnici,nakonec jsem ale odmitla,aby "se mi podivali" do bricha.
Sanku jsem si udelala hlavne taky proto,ze jsem se osypala ekzemem po celem tele - nejvice na brise a zadech (od mala jsem ekzematik,ale nikdy jsem nemela na tele).
Moc dekuju za odpoved,Romca

Podle všeho nějaký zánět ve střevě v kombinaci a plynatostí, ale ten by měl po nějaké době čištění odeznít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 7:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Laurin73 píše:
Dobrý den,
chtěl bych se jen zeptat, jestli je nějaký rozdíl mezi použitím (respektive výsledkem) přípravku Fortrans a samotnou procedurou Sankhapraksalana a jestli samotná sůl nemůže nějakým způsobem poškodit ledviny.
Děkuji za Vaši odpověď.

Správně vám odpovídá členka miram a ten Fortrans je zbytečně razantní, ale použít se dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 8:59 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Jarda píše:
Janula píše:
Dufam ze nevadi ked si po sviatkoch urobim sanku. Bude to drsne, ale creva to budu potrebovat. Este ma napadlo, mne opuchaju uz dlhy cas lytka. Pravidelne mi opuchnu k obedu a k veceru su ako dva sudy. Srdce mam v poriadku, pecen mi vysla a jednu palicku odchilky od normal, ale vraj je to bezne a ak by som si test zopakovala, uz by to bolo ok. Toto mi povedala sestricka... Beriem magnezium, koenzim Q10 a davnejsie aj ine doplnky, tak moze to byt aj z toho. Ale co som sa chcela opytat, ci nevadi ta slana voda na tie lytka, pretoze pri mojich problemoch sa soli treba vyvarovat a ja v ten den dostanem do tela kvantum soli. Mam aj zacinajuce vystupene zily na lytkach. Na cievnom mi robili vysetrenia a zase len mierna odchilka od normalu a mam nosit podkolienky a uzivat detralex. Takze ma poslali prec s tym, ze je to uplne v poriadku... Bohuzial, pokial neumierate, tak ste v poriadku.

Pokud opuchají po delším sezení asi nejde o nic zásadního a pak není čeho se bát. Jinak ty žíly budou hlavně o nedostatku hořčíku, tak si to prostudujte.


Dobry vecer. Dakujem za odpoved. Lytka opuchaju kazdy den uz niekolko rokov. Sem tam sa stane ze neopuchnu, ale to je skor rarita. Nesedim vela, skor stojim a pohybujem sa. No sedela som 3 roky 12 h denne a vtedy sa to este zhorsilo. Teraz uz skoro rok mam zamestnanie pri ktorom sa pohybujem, ale mozem si aj sadnut, stat, takze to striedam. No lytka puchnu stale. Uz mam vysledky co ste chceli, ale to som Vam uz napisala prave teraz do sukromnej spravy. Hadam uz na nieco prideme. Ten horcik ked uzivam, zahmlieva sa mi niekedy pred ocami. Asi mam nizky tlak a horcik mi ho este viac znizuje. Jedna tableta obsahuje :Magnezium Oxid 835 mg a ekvivalent je 500 mg elementarneho magnezia. Priznam sa, ze nemam ani sajnu ake je to mnozstvo a kolko mam toho uzivat denne. Uzivam ho nepravidelne, skor si davam pri velkej zatazi, tusim to znizuje stres. Ale budem pravidelne ak mi to na tie zily pomoze...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 9:05 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
miram píše:
Janula píše:
Dufam ze nevadi ked si po sviatkoch urobim sanku. Bude to drsne, ale creva to budu potrebovat. Este ma napadlo, mne opuchaju uz dlhy cas lytka. Pravidelne mi opuchnu k obedu a k veceru su ako dva sudy. Srdce mam v poriadku, pecen mi vysla a jednu palicku odchilky od normal, ale vraj je to bezne a ak by som si test zopakovala, uz by to bolo ok. Toto mi povedala sestricka... Beriem magnezium, koenzim Q10 a davnejsie aj ine doplnky, tak moze to byt aj z toho. Ale co som sa chcela opytat, ci nevadi ta slana voda na tie lytka, pretoze pri mojich problemoch sa soli treba vyvarovat a ja v ten den dostanem do tela kvantum soli. Mam aj zacinajuce vystupene zily na lytkach. Na cievnom mi robili vysetrenia a zase len mierna odchilka od normalu a mam nosit podkolienky a uzivat detralex. Takze ma poslali prec s tym, ze je to uplne v poriadku... Bohuzial, pokial neumierate, tak ste v poriadku.

http://www.celostnimedicina.cz/otoky-nohou.htm


Dakujem Miram, ale zatial mi nic na tie lytka nepomaha. Studovala som vela, no zatial mi nic nepomohlo. Maste su na nic, mobivenal neviem ci ma dake ucinky, zatial som nic nespozorovala, stahujuce podkolienky mi skrtia zily v zahybe a nechapem ako to mozu predavat, ked to vobec nedrzi na lytkach a stale to pada. ked sedim a zohnem nohy, priskrti mi to zily pri zahybe ako ohnem nohu. No a cele su velmi nepohodlne, naozaj velmi neprijemne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 9:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzana1 píše:
Prave jsem zkousela ocisti strev pomoci slane vody...stihla jsem vypit pouze jedn 1,5 l hrnek s prvni davkou soli. Ke stolici doslo asi do 15 min., po te jsem vypila pouze pulku z 1,5 l davky a vse jsem do 2 sek. vyzvracela. Je tohle normalni reakce? Ted uz nemam odvahu pokracovat. Jak tu vodu do sebe mam dostat? Mate nekdo podobnou zkusenost?

Správně vám odpovídá členka miram a pokud by jste to tu četla, tak tu zkušenost má myslím podstatná část členů při prvním provedení procedury, protože neodhadnou rychlost pití slané vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak často?
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
veverka79 píše:
Dobrý den, dnes jsem provedla očistu tlustého střeva pomocí Sankhapraksalany. Musím přiznat, že jsem se bála a už "vůně" soli, kterou jsem sypala do vody mi nedělala příjemně. První 1,5 litru jsem v sobě neudržela a část jsem vyzvracela. Další 1,5 litru jsem již udržela, ale k vyprázdnění nedošlo. I když píšete, že není třeba cvičit, šla jsem se rozhýbat, aby přišel očekávaný výsledek, ale nic. Zkusila jsem vypít další 1,5 litru, ale cítila jsem ve střevech, že jsem plná vody a břicho jsem měla vypouklé. Nebylo mi zle, ale nepříjemně. Chodila jsem po bytě a až po hodině došlo k vyprazdňování. Mezitím jsem už nepila. Při čištění nedošlo tedy k výtoku čisté vody, jak popisujete. Chci se tedy zeptat, jak postupovat příště, kdyby k vyprazdňování nedocházelo takhle dlouho, jestli mám pokračovat v pití nebo pokračovat v pití až po prvním vyprázdnění. Také bych ráda věděla, jestli můžu Sankhapraksalanu zkusit znovu za týden, když nedošlo k úplnému vyčištění z důvodu výše uvedené komplikace. Děkuji za odpověď.
Věra

Tak předně musíte tak dva až tři dni jíst pouze zeleninu a ovoce, to se pak dobře nastartuje vyprazdňování a klidně ji za týden můžete zopakovat. Pokračovat v pití po prvním vyprázdnění je nutné, protože nikdo do sebe nedostane bez vyprázdnění 6 litrů vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Shanka a angína,
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
plejady píše:
Dobrý den, děkuji za pěkné a lidské stránky, hned jsem je doporučila dál.

Mám několik dotazů.
Dělala jsem Shanku dle návodu. Před tím dva dny víceméně dieta o štávách. Jím hodně vegetariánsky a dělenou stravu již několik let.
1) Po vypití cca 2 litrů slané vody a sifonu, a pomocného klystýru, začala vytékat už jen skoro čistá voda, navíc už jsem " nemohla", tak jsem dala závěrečný heřmánek.

2) Pak jsem dodržovala klid doma a dietku . Za dva dny nato v noci vypukla silná hnisavá bakteriální angína, stejná, jakou jsem měla před měsícem. Tu před měsícem jsem přechodila, ted jsem raději šla na Penicilin na týden. Na angíny jinak moc netrpím, naposledy před mnoha lety.

Mám dva dotazy:

1) měla jsem pokračovat až na šest litrů slané vody, aby se odmočily nánosy, nebo jsem už žádné neměla a stačilo to? Chtěla bych to vědět pro příště.

2) nemohla Shanka způsobit pokles imunity, že okamžitě vypukla angína? Nebo proč vypukla ta angína, může to mít nějakou souvislost?


Děkuji moc za Váš názor.
Monika

1)Na to prakticky nejde odpovědět, měla jste pokračovat, ale můžete kůru zopakovat a snažit se jít dál.
2)Zde bych souvislost asi nehledal, podle mě na to šanka neměla skoro žádný vliv. Šankaprakšalána naopak imunitu dost zvedá, tedy pokles imunity se mě moc nezdá. Patrně bylo tělo oslabeno již před tím a jde pouze o souhru náhod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 02, 2015 4:07 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
[quote="Jarda":21qgkh1h][quote="miram":21qgkh1h]Ja vim, ze bioritmicky jsou jatra nejaktivnejsi od 23 hodiny do 3 hodin do rana (v zimnim case tedy), nejvhodnejsi doba na ocistu jater je v jarnich mesicich, nejlepe pri uplnku, v zime se tedy ocista jater nedoporucuje.
Ale me by zajimalo, proc prave v zime kondice jater upada? U nas je tedka 33C a ja jsem mela 100 chuti si udelat tento tyden ocistu jater. Navic mame na zahrade strom plny citronu ...tak to je skoda.[/quote:21qgkh1h]Zima zvyšuje nároky na množství jídla, snižuje jeho využitelnost a tedy vzniká i více zplodin trávení, které musí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát led 02, 2015 8:44 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 04, 2012 4:50 am
Příspěvky: 17
Přidám svoji zkušenost. Když jsem dělala na podzim poprvé Sankhapraksalanu, byla jsem po ní několik dní rozhozená a měla jsem zakalenou urinu. Nikdy tím netrpím, mám přehled, skoro rok praktikuji urinoterapii.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob led 03, 2015 10:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
topolovka píše:
Přidám svoji zkušenost. Když jsem dělala na podzim poprvé Sankhapraksalanu, byla jsem po ní několik dní rozhozená a měla jsem zakalenou urinu. Nikdy tím netrpím, mám přehled, skoro rok praktikuji urinoterapii.

To se občas stává, šanka spouští masivní očistné procesy v těle a podobná reakce sice není častá, ale stát se to může. Pokud se střeva čistí pravidelně je ovšem taková reakce málo pravděpodobná, alespoň se s tím běžně nesetkávám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 08, 2015 12:40 pm 
Offline

Registrován: čtv led 08, 2015 12:31 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den,plánuji na tuto sobotu svou první Sanku.Musím přiznat,že po dlouhém čtení ostatních zkušenosti,jsem trochu nervózní. Je nutné mit prichystaný zmiňovaný klistýr,nebo je mozné to zvládnout pouze vrchem? Klistýr jsem měl naposledy jako malý a největší strach mám právě z něho.Ani netuším,jak a čím bych ho provedl.Rád bych to zvládl pokud možno bez něho.Dekuji predem za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 08, 2015 1:55 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Zbytečně se nestresujte, dá se to zvládnout i bez klystýru. Hlavně si na to udělat klid a nic neuspěchat. Když budete mít strach, že se to nepovede, tak Vám můžu zaručit, že se Vám to nepovede \":-)\" a i kdyby se to na poprvé nepovedlo, tak se nic neděje a je to dobrá zkušenost. Důležité, že jste si sám řekl, že do toho chcete jít....

Ideálně zkuste třeba den předem si dát půst....

Jinak sada na klystýr se dá koupit v každé lékárně. A není se čeho bát, nic to není....a tu na fóru je spoustu informací jak na to.

Držím palce!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 08, 2015 4:34 pm 
Offline

Registrován: čtv led 08, 2015 12:31 pm
Příspěvky: 3
Dekuji za info a podporu.Zatim to vyzkousim bez něho.
Prijde mi i dost náročné vypít během hodiny cca 6-7 l vody.Normálně pijí tak 2L denně a vím že je to málo,ale jsem odhodlaný to zmáknout.
Ještě jedna otázka ohledně půstu.Nestačilo by jen treba celý den jist zeleninu atd.Sportuji a jsem zvyklý jist 6x denně.Pár hodin bez jídla už žaludek říká své.Nedovedu si představit nejíst celý den a pak ještě dopoledne během očisty \":?\" .Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv led 08, 2015 8:30 pm 
Offline

Registrován: pon bře 25, 2013 4:14 pm
Příspěvky: 126
Zeleninou určitě nic nezkazíte (možná teď v zimě lepší napařená nebo dušená), jde o to se nenarvat...pak by to bylo utrpení:-). Až to zkusíte, tak uvidíte jak na to tělo reaguje a příště už to bude jen lepší \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz