Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:16 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 15, 2011 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, je možné použiť pri Sankhapraksalane namiesto klasickej kuchynskej soli soľ himalájsku ?
Ďakujem za odpoveď.

Určitě a je vhodnější než ta běžná kuchyňská sůl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 12:00 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Od rana delam druhou sanku,abych procistila to co uvizlo v trubkach pri zacpe po sance z minuleho tydne. Tentokrat jsem dala mene soli nez uvadity vy Jardo,ale drzim se ostatnich navodu na sanku tj. 5 gr soli na litr, a uz me neboli zaludek a nezvracim jako minule,ale mam zas jiny problem. Od rana od 7,30 piju vodu se soli,stolice predtim probehla ok, po poziti vody jsem sla po nejake dobe taky ok.Ale posledni 2 hodiny se nic ve strevech nehybe.Piju,cvicim,delala jsem maly klystyr balonkem 2x,udelala jsem velky klystyr a stale mam bricho plne vody a uz nevim co dal.Premyslim,zda pokracovat v sance,ale po 3,5 hodinach uz jsem vycerpana.Mate nejaky napad vy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 1:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maria píše:
Od rana delam druhou sanku,abych procistila to co uvizlo v trubkach pri zacpe po sance z minuleho tydne. Tentokrat jsem dala mene soli nez uvadity vy Jardo,ale drzim se ostatnich navodu na sanku tj. 5 gr soli na litr, a uz me neboli zaludek a nezvracim jako minule,ale mam zas jiny problem. Od rana od 7,30 piju vodu se soli,stolice predtim probehla ok, po poziti vody jsem sla po nejake dobe taky ok.Ale posledni 2 hodiny se nic ve strevech nehybe.Piju,cvicim,delala jsem maly klystyr balonkem 2x,udelala jsem velky klystyr a stale mam bricho plne vody a uz nevim co dal.Premyslim,zda pokracovat v sance,ale po 3,5 hodinach uz jsem vycerpana.Mate nejaky napad vy?

Inovace v osvědčených postupech je vždy na prd, nyní v sobě máte málo slanou vodu, která tělo nenutí ji vypudit a ona se patrně bude včetně sole pomalu vstřebávat, čili jde o dost hloupý postup. Někdy nedovedu pochopit, proč lidé stále něco zdokonalují na postupu starém mnoho století a tedy již naprosto jednoznačně vychytaném. Teoreticky by se to dalo rozhýbat klystýrem a pokud vyjde alespoň část jenom dobře, přičemž bych doporučil vypít ještě ten heřmánek a snad to z vás vytlačí, on je také lehce laxativní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 1:47 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Inovace to zadna neni,tuto koncentraci uvadejii dalsi prameny vcetne jogy. I Malachov ve sve knize a to neni zadny blbec bez zkusenosti. \":)\" Minulou sanku jsme delali oba s pritelem on podle tohoto navodu a ja v koncetraci dle Vas.Ja na rozdil od nej mela bolesti zaludku i po skonceni sanky a behem ni jsem zvracela a to nekolikrat ,kdy teze o bubline uz by davno nebyla platna.Takze tentokrat jsem mela dost dobry duvod vyuzit starou osvedcenou koncentraci 5g /litr -zhruba kavova lzicka.Voda se bohuzel zastavila odhaduji nekde mezi prechodem tenkeho a tlusteho streva,presne v miste,kde byla i ona zatka pri zacpe po minule sance. Po jidle /jahlova kase s cca 80g masla-po minule silne zacpe uz ryzi riskovat nehodlam a masla jsem pridala vice aby to lepe klouzalo/se asi po pul hodine spustil sifon a vetsina vybehla ven. \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 9:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maria píše:
Inovace to zadna neni,tuto koncentraci uvadejii dalsi prameny vcetne jogy. I Malachov ve sve knize a to neni zadny blbec bez zkusenosti. \":)\" Minulou sanku jsme delali oba s pritelem on podle tohoto navodu a ja v koncetraci dle Vas.Ja na rozdil od nej mela bolesti zaludku i po skonceni sanky a behem ni jsem zvracela a to nekolikrat ,kdy teze o bubline uz by davno nebyla platna.Takze tentokrat jsem mela dost dobry duvod vyuzit starou osvedcenou koncentraci 5g /litr -zhruba kavova lzicka.Voda se bohuzel zastavila odhaduji nekde mezi prechodem tenkeho a tlusteho streva,presne v miste,kde byla i ona zatka pri zacpe po minule sance. Po jidle /jahlova kase s cca 80g masla-po minule silne zacpe uz ryzi riskovat nehodlam a masla jsem pridala vice aby to lepe klouzalo/se asi po pul hodine spustil sifon a vetsina vybehla ven. \"8)\"

Malachov určitě není blbec bez zkušeností, ovšem je otázkou, zda uvažuje s tak otřesným žrádlem, kterým nás zde zásobují. Ono je naprosto něco jiného provádět tuto proceduru dále na východě, kde je strava přeci jenom lepší a také psychika lidí není tak zbouraná. Mnou uváděná slanost zabírá i v problematických případech a vymete střevo celkem spolehlivě, přičemž prakticky nikdo si zatím na žaludek nestěžoval a až na občasné ublinknutí nemají lidé s tímto postupem problém. Podle všeho je vaše střevo již dost narušené a patrně i třeba zúžené zánětem, čili pravidelné čištění lze určitě doporučit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 10:59 am 
Offline

Registrován: čtv bře 17, 2011 10:55 am
Příspěvky: 3
Zdravím pane Jaroslave,mám k Vám prosbu..napíšu Vám takhle aspon nějaké info o mě.Žena 35 let,váha
78kg,výška 168 cm...nádváha cca 15kg ..snažím se už tři měsíce dát dolu nějaké
to kilo,ale bezvýsledně..pročetla jsem Vaše stanky,ale nějak se mě vše
motá..ted jsem si udělal očistu střev Šp,proběhla dobře,cítila jsem se
po ní velmi lehce a svěže.Ted mám v planu očistu jater,nemohu sehnat
empskou sůl,ale ta se dá u Vás objednat.Nyní jsem byla u obvodáka a
testy ukazuji krev v moči a zvýšeny cukr o 0,2.jinak mám pod očima
stale příručni zavazadla,váčky,vypadají jako nalité tekutinou..dnes
jsem zakoupila lak.papírky a moje ph moči bylo 6 a večer 7..byla bych ráda pokud
byste mě nějak navedl na spranou cestu k uspěšnému zbavení se mých kil
co mám navíc.Určitě jsem Vám nepodala moc info,pokud potřebujete
další,napíši..předem moc díky .S pozdravem Alena


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 12:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
newmind píše:
Zdravím pane Jaroslave,mám k Vám prosbu..napíšu Vám takhle aspon nějaké info o mě.Žena 35 let,váha
78kg,výška 168 cm...nádváha cca 15kg ..snažím se už tři měsíce dát dolu nějaké
to kilo,ale bezvýsledně..pročetla jsem Vaše stanky,ale nějak se mě vše
motá..ted jsem si udělal očistu střev Šp,proběhla dobře,cítila jsem se
po ní velmi lehce a svěže.Ted mám v planu očistu jater,nemohu sehnat
empskou sůl,ale ta se dá u Vás objednat.Nyní jsem byla u obvodáka a
testy ukazuji krev v moči a zvýšeny cukr o 0,2.jinak mám pod očima
stale příručni zavazadla,váčky,vypadají jako nalité tekutinou..dnes
jsem zakoupila lak.papírky a moje ph moči bylo 6 a večer 7..byla bych ráda pokud
byste mě nějak navedl na spranou cestu k uspěšnému zbavení se mých kil
co mám navíc.Určitě jsem Vám nepodala moc info,pokud potřebujete
další,napíši..předem moc díky .S pozdravem Alena

Epsomku vám mohu poslat je v nabídce na konci fóra včetně dalších produktů, tak si to projděte. Ta krev v moči a ty pytlíky jsou ledviny a rozhodně není dobré je trápit, chce to zvýšit průtok, optimálně pomocí melounové kůry, která je zde také popsaná a uvidíte. Rozhodně musíte prakticky zcela vynechat ze stravy živočišné bílkoviny a mouku s cukrem. Správný průběh pH zdravého člověka máte zde http://www.zdravi-az.cz/doc/R11%2058-59 ... s_jedl.pdf a u nemocného je vhodné držet na moči pH 7,5-7,8 do odeznění problémů, po co největší část dne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 1:22 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 17, 2011 10:55 am
Příspěvky: 3
Dobře,takže tedy ,ted mám prolít ledviny.Narazila jsem na diskuzi,že se mohou při této proceduře hýbnout kameny a je to velmi bolestivé,co potom?Až tedy dořesím ledviny,měly by "pytlíky" a krev v moči zmizet?ještě k té Sankhapraksalaně,nikdy jsem očistu střev nedělala až ted poprve,jak jsem psala,voda prošla v pořadku,na konci čistá ..druhý den jsem jedla jen rýži,pila čaj .třetí den brokolice+rýže a čaj,dnes brambory+brokolice+mrkev a opět čaj,piju na místo kafe špaldové kafe se soj.mlékem..cukry a maso jsem vyřadila hned po Sankhapraksalaně.Mám tedy v této stravě pokračovat?Ta špalda se soj.mlékem je dobře?Jde mi o to dostat se do rovnováhy,jak psychické tak fizické a především se dostat na svou původní váhu.Děkuji.

Jej já zapoměla,jeden den to byl ještě vařený lopaný hrach+rajčata.Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
newmind píše:
Dobře,takže tedy ,ted mám prolít ledviny.Narazila jsem na diskuzi,že se mohou při této proceduře hýbnout kameny a je to velmi bolestivé,co potom?Až tedy dořesím ledviny,měly by "pytlíky" a krev v moči zmizet?ještě k té Sankhapraksalaně,nikdy jsem očistu střev nedělala až ted poprve,jak jsem psala,voda prošla v pořadku,na konci čistá ..druhý den jsem jedla jen rýži,pila čaj .třetí den brokolice+rýže a čaj,dnes brambory+brokolice+mrkev a opět čaj,piju na místo kafe špaldové kafe se soj.mlékem..cukry a maso jsem vyřadila hned po Sankhapraksalaně.Mám tedy v této stravě pokračovat?Ta špalda se soj.mlékem je dobře?Jde mi o to dostat se do rovnováhy,jak psychické tak fizické a především se dostat na svou původní váhu.Děkuji.

Jej já zapoměla,jeden den to byl ještě vařený lopaný hrach+rajčata.Děkuji.

To vám nikdo neodpoví jak se situace bude vyvíjet, to už chcete čiré jasnovidectví a píšu zde, že ho neovládám. Možná by bylo vhodné si nechat před tím udělat sono ledvin a máte o mnoho větší jistotu. Také nepočítejte s tím, že co jste vytvářela usilovně řadu let, odstraníte za jeden den, to je dost naivní. Navíc strava také žádná výhra a pokud chcete odstranit své problémy, tak zcela vynechat pět bílých jedů a to nekompromisně. Mouka patří do těch bílých jedů a sóju nedoporučuji konzumovat vůbec, je škodlivá v jakékoliv podobě. Váha se srovná sama na váhu z cca 18 ti let, ale chce to nějakou dobu vydržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2011 9:02 am 
Offline

Registrován: čtv bře 17, 2011 10:55 am
Příspěvky: 3
Také jsem si to myslela s tím sonem,díky,nechám udělat a pak zkusím melounovou kůru.Pročetla jsem tady hodně,tak jestli to dobře chápu,chce to začít očistou celého organismu.Děkuji za Váš názor a odpověd,přeji krásné dny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2011 10:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
newmind píše:
Také jsem si to myslela s tím sonem,díky,nechám udělat a pak zkusím melounovou kůru.Pročetla jsem tady hodně,tak jestli to dobře chápu,chce to začít očistou celého organismu.Děkuji za Váš názor a odpověd,přeji krásné dny.

Ano, gruntovat a zase gruntovat, vše ostatní si srovná tělo samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2011 11:18 am 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Dobrý den, hlásím se po provedení druhé šánky která proběhla v neděli ráno.
Procedura byla snadnější a rychlejší než ta předchozí pití slané vody nedělalo větší obtíž a
Sifón se dostavil okamžitě. Žádné kaly ze mě nevycházely jen průběžně žlutá zbarvená voda.
Ten den jsem si udělal i zásaditou koupel a néti (očista nosu). Ale ráno mě překvapil plivací test který byl ihned pozitivní cca do peti vterin to jsem předtím neměl plus barva jazyka úplně bílá. Snad se nepřemnožily kvasinky protože jsem se ten den nacpal laktobacily až moc. Snad je to projev, že jsou na ústupu ale nevim… Jinak ráno barva stolice jasně žlutá tak světlou sem ještě předtím neměl. Předtím jsem si říkal jestli má ta šánka smysl když ze mě stejně vychází jen voda ale pak sem si uvědomil jak ta procedura funguje a ona by měla i z těla vyloučit toxiny které asi nemusi být nijak zbarveny tudíž nejsou videt je to tak? Děkuji za odpověď

edit: výše uvedeny post byl napsan mnohem dříve kvůli nefunkčnosti fóra nebyl vložen. Jen doplním, že jsem udělal už třetí šánku bez problémů ale co mě celkem trápí je zahleněnost i když se stravuju jen ovoce zel, kefir, orisky a sem tam nejakou tu omastenou rýži s pažitkou a hodně štáv tak 3 litry... tak doufám, že je to jen proces očišťování.... Jo a celkem jedna zajímavost od doby kdy se čistim tak ráno vstávám v 8 i dřív což předtim jsem spal klidne do 12 a jsem čilej s chutí pracovat. Večer v devet se mi automaticky klimbaj oči tak to beru jako pozitivum čištění teda doufám \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte bře 29, 2011 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Dobrý den, hlásím se po provedení druhé šánky která proběhla v neděli ráno.
Procedura byla snadnější a rychlejší než ta předchozí pití slané vody nedělalo větší obtíž a
Sifón se dostavil okamžitě. Žádné kaly ze mě nevycházely jen průběžně žlutá zbarvená voda.
Ten den jsem si udělal i zásaditou koupel a néti (očista nosu). Ale ráno mě překvapil plivací test který byl ihned pozitivní cca do peti vterin to jsem předtím neměl plus barva jazyka úplně bílá. Snad se nepřemnožily kvasinky protože jsem se ten den nacpal laktobacily až moc. Snad je to projev, že jsou na ústupu ale nevim… Jinak ráno barva stolice jasně žlutá tak světlou sem ještě předtím neměl. Předtím jsem si říkal jestli má ta šánka smysl když ze mě stejně vychází jen voda ale pak sem si uvědomil jak ta procedura funguje a ona by měla i z těla vyloučit toxiny které asi nemusi být nijak zbarveny tudíž nejsou videt je to tak? Děkuji za odpověď

edit: výše uvedeny post byl napsan mnohem dříve kvůli nefunkčnosti fóra nebyl vložen. Jen doplním, že jsem udělal už třetí šánku bez problémů ale co mě celkem trápí je zahleněnost i když se stravuju jen ovoce zel, kefir, orisky a sem tam nejakou tu omastenou rýži s pažitkou a hodně štáv tak 3 litry... tak doufám, že je to jen proces očišťování.... Jo a celkem jedna zajímavost od doby kdy se čistim tak ráno vstávám v 8 i dřív což předtim jsem spal klidne do 12 a jsem čilej s chutí pracovat. Večer v devet se mi automaticky klimbaj oči tak to beru jako pozitivum čištění teda doufám \":)\"

Ono se při této proceduře dost pohne s bordelem v těle a většinou dochází k masivnímu odhleňování, což bude asi i váš případ. Správně jste pochopil, že nejde jenom o vypláchnutí střeva, ale ona se do značné míry vyčistí i lymfa, což je velice dobré. Jinak ta úprava denního režimu naprosto odpovídá potřebám zdravého člověka a nevidím v ní problém. Možná bych vyzkoušel na pár dní vynechat ten kefír a rýži, co to udělá, někoho tyto potraviny bohužel mohou zahleňovat a docela dost. Například pohanka a jáhly tento problém nevyvolávají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 8:36 am 
Offline

Registrován: úte bře 15, 2011 2:15 pm
Příspěvky: 3
zdravim, jde pouzit pri Sankhapraksalane misto kuchynske soli Epsonskou sul ci himalajskou sul?Omlouvam se zda uz toto bylo zodpovezeno, je tady 390 odpovedi a jsem nove zaregistrovany


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2011 9:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
japonec píše:
zdravim, jde pouzit pri Sankhapraksalane misto kuchynske soli Epsonskou sul ci himalajskou sul?Omlouvam se zda uz toto bylo zodpovezeno, je tady 390 odpovedi a jsem nove zaregistrovany

Určitě je to zde napsáno a obě jsou dokonce vhodnější, než běžná sůl, přičemž ta epsomská sůl je sice nejvhodnější, ale také na chuť nejhorší, čili si musíte vybrat dle vašich chuťových vjemů.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz