Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte črc 02, 2024 2:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob led 29, 2011 9:16 am 
Offline

Registrován: čtv led 20, 2011 1:27 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, je mi 48 let,nekouřím, nepiji, o úplňku držím půst, snažím se žít zdravě a donedávna jsem byla relativně zdravá. Před dvěma měsíci se u mě začaly projevovat žaludeční potíže - pocit přeplněného žaludku, pálení v jícnu a krku, někdy i pálení jazyka, občas i rtů. Nevysledovala jsem žádnou souvislost s požitím jídla, potíže jsem měla prakticky od rána, kdy jsem se probudila do večera. Postupně jsem vyřazovala potraviny, u nichž se dalo předpokládat, že by mohly vyvolávat alergii - moučné výrobky, mléčné výrobky - žádná změna.Asi 20 dnů jím převážně syrovou stravu. Pálení jazyka ustalo, PH moči se mi daří držet v doporučované výši. Lékařka mi předepsala Helicid, ten jsem zkoušela brát asi 5 dní, ale žádný viditelný efekt se nedostavil, takže jsem ho přestala brát (nikdy jsem žádné léky neužívala a jsem velký odpůrce moderní medicíny). Vyšetření ultrazvukem bylo bez nálezu, rentgen žaludku - žaludek hákovitě plochý, hypersekrece, iritace duodena. Šanghaprakšalanu jsem už prováděla v minulosti, takže jsem zopakovala minulý týden. Dnes jsem přistoupila k vamanadhautí, což jsem ještě nezkoušela a trochu jsem měla obavy,zda to zvládnu. Nebylo to stoprocentní, podařilo se mi vyzvracet jen litr a půl ze dvou litrů vody, nicméně nebylo to tak hrozné. Můj dotaz - při zvracení se voda postupně zabarvovala do růžova - krev? Mám postup opakovat nebo radši ne?Byla mi bylinkářkou doporučena šťáva ze syrové brambory na lačný žaludek a dále podle čínské medicíny 2 x denně Regalon a dračí krev. Beru asi 5 dní, možná mírné zlepšení. (mimochodem syrovou stravu mi vehementně nedoporučoval,prý je silně jinová a v zimě se vůbec nehodí, snad v létě a jen trochu).Začala jsem též užívat B-komplex, neboť jsem kdesi v poradně četla,že pálení jazyka může způsobovat nedostatek vitamínů B.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob led 29, 2011 9:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
jarka62 píše:
Dobrý den, je mi 48 let,nekouřím, nepiji, o úplňku držím půst, snažím se žít zdravě a donedávna jsem byla relativně zdravá. Před dvěma měsíci se u mě začaly projevovat žaludeční potíže - pocit přeplněného žaludku, pálení v jícnu a krku, někdy i pálení jazyka, občas i rtů. Nevysledovala jsem žádnou souvislost s požitím jídla, potíže jsem měla prakticky od rána, kdy jsem se probudila do večera. Postupně jsem vyřazovala potraviny, u nichž se dalo předpokládat, že by mohly vyvolávat alergii - moučné výrobky, mléčné výrobky - žádná změna.Asi 20 dnů jím převážně syrovou stravu. Pálení jazyka ustalo, PH moči se mi daří držet v doporučované výši. Lékařka mi předepsala Helicid, ten jsem zkoušela brát asi 5 dní, ale žádný viditelný efekt se nedostavil, takže jsem ho přestala brát (nikdy jsem žádné léky neužívala a jsem velký odpůrce moderní medicíny). Vyšetření ultrazvukem bylo bez nálezu, rentgen žaludku - žaludek hákovitě plochý, hypersekrece, iritace duodena. Šanghaprakšalanu jsem už prováděla v minulosti, takže jsem zopakovala minulý týden. Dnes jsem přistoupila k vamanadhautí, což jsem ještě nezkoušela a trochu jsem měla obavy,zda to zvládnu. Nebylo to stoprocentní, podařilo se mi vyzvracet jen litr a půl ze dvou litrů vody, nicméně nebylo to tak hrozné. Můj dotaz - při zvracení se voda postupně zabarvovala do růžova - krev? Mám postup opakovat nebo radši ne?Byla mi bylinkářkou doporučena šťáva ze syrové brambory na lačný žaludek a dále podle čínské medicíny 2 x denně Regalon a dračí krev. Beru asi 5 dní, možná mírné zlepšení. (mimochodem syrovou stravu mi vehementně nedoporučoval,prý je silně jinová a v zimě se vůbec nehodí, snad v létě a jen trochu).Začala jsem též užívat B-komplex, neboť jsem kdesi v poradně četla,že pálení jazyka může způsobovat nedostatek vitamínů B.

Nastudujte si zde krkací test a pouvažujte, zda máte nějaký dlouhodobějším stres. Předpokládám, že se vám netvoří kyselina chlorovodíková a pokud test toto potvrdí, tak ji dodávejte a budete mít klid. Jinak s tou krví, to je docela normální, protože většina lidí má drobné trhlinky na stěně žaludku a jak žaludek, tak střevo dost často drobně krvácí, což při běžném životě nezpozorujete, ale takto ano. Většinou se to po pár výplachách srovná a problém zmizí, je to stejné jako s odřeným kolenem, prostě umýt a nechat zatáhnout. Syrová brambora je na žaludek výborná, to klidně používejte a k těm dalším věcem se nedovedu vyjádřit, běžně je nepoužívám. Syrová strava opravdu jinová je, ale dá se vhodně kompenzovat stravou jangovou, čímž se stane vyváženou a to potřebujete jak v zimním, tak v letním období, jen rovnováha znamená zdraví. Nedostatek vitamínů skupiny B způsobují parazité, kterých má každý v sobě celou slušnou zoologickou zahradu a pak se není čemu divit, že jim chybí béčka, když si tím krmí svoje nezvané nájemníky. Pročtěte si tedy něco o parazitech a pokud máte nějaké domácí mazlíčky, tak ani nic číst nemusíte a rovnou si proveďte odčervení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob led 29, 2011 12:09 pm 
Offline

Registrován: čtv led 20, 2011 1:27 pm
Příspěvky: 6
Děkuji, to s tou krví mě uklidnilo. Měla jsem obavy, abych si nějak neublížila. K tomu nedostatku kyseliny chlorovodíkové, čím je způsoben její nedostatek a jak to napravit? Ráda bych dosáhla stavu, kdy vše pracuje tak jak má. A ještě jedna otázka - teprve zpětně jsem si uvědomila, že počátek mých potíží se zhruba shoduje s dobou, kdy můj malý syn přinesl ze školky jakousi virózu spojenou s zvracením a průjmy. Postihlo to celou rodinu, u ostatních s průjmy, u mě pouze asi dvoudenní žaludeční nevolností, bez zvracení. Myslíte, že to může mít souvislost? Samozřejmě máme pejska, takže o parazitech nastuduji a vše potřebné provedu. Přeji krásný den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob led 29, 2011 2:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
jarka62 píše:
Děkuji, to s tou krví mě uklidnilo. Měla jsem obavy, abych si nějak neublížila. K tomu nedostatku kyseliny chlorovodíkové, čím je způsoben její nedostatek a jak to napravit? Ráda bych dosáhla stavu, kdy vše pracuje tak jak má. A ještě jedna otázka - teprve zpětně jsem si uvědomila, že počátek mých potíží se zhruba shoduje s dobou, kdy můj malý syn přinesl ze školky jakousi virózu spojenou s zvracením a průjmy. Postihlo to celou rodinu, u ostatních s průjmy, u mě pouze asi dvoudenní žaludeční nevolností, bez zvracení. Myslíte, že to může mít souvislost? Samozřejmě máme pejska, takže o parazitech nastuduji a vše potřebné provedu. Přeji krásný den.

Většinou její nedostatek způsobuje stres, nebo špatná strava. Tak co se týká nákazy nějakou virózou, tak určitě to možné je, ale pouze jako důsledek, nikoliv jako primární problém. Většinou se virus může zabydlet pouze v těle s narušenou imunitou a ta je narušena z výše uvedených příčin. Také parazit se snadněji zabydlí v těle s nízkou imunitou, protože jinak ho většinou tělo donutí se odstěhovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: žaludek
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 1:07 am 
Offline

Registrován: pon led 10, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 9
Dobry den, potrebuju dat zpatky do poradku zaludek po gastritide, mel byste nejake doporuceni, jak zaludek podporit a ev. ceho se vyvarovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žaludek
PříspěvekNapsal: ned led 30, 2011 9:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Daasa píše:
Dobry den, potrebuju dat zpatky do poradku zaludek po gastritide, mel byste nejake doporuceni, jak zaludek podporit a ev. ceho se vyvarovat?

Základ je v očistách a správné stravě, která netlumí tvorbu kyseliny chlorovodíkové, což je základ k prostředí v žaludku ve kterém se nemnoží nepřátelské bakterie, vše je zde již mnohokrát popsáno, pak fórum trochu prohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: čtv úno 03, 2011 6:22 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 396
Chystám se praktikovat Vámi popsané výplachy žaludku, zvracení mi nikdy nedělalo problémy. Spíše mám strach jestli zvracení neškodí tělu? Jestli se nějak zbytečně nenamáhají některé tkáně, přece jen zvracení asi není přirozeně používaná tělesná funkce. A má význam vůbec výplachy provádět, když nějaké problémy se žaludkem nemám? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2011 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Chystám se praktikovat Vámi popsané výplachy žaludku, zvracení mi nikdy nedělalo problémy. Spíše mám strach jestli zvracení neškodí tělu? Jestli se nějak zbytečně nenamáhají některé tkáně, přece jen zvracení asi není přirozeně používaná tělesná funkce. A má význam vůbec výplachy provádět, když nějaké problémy se žaludkem nemám? Děkuji

Zda máte problémy, nebo ne, to netuším, ale výplach u zdravého člověka ničemu nevadí, naopak značně zlepšuje mnoho energetických vlastností organizmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2011 8:52 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Tak jsem absolvovala první výplach žaludku. Bála jsem se toho, nemám ráda zvracení. Na 1L jsem vyprázdnila 400ml. Já vím, nic moc, ale na poprvé aspon něco. Pak už mi to moc nešlo, to jsem strkala do krku už celou ruku. Je to určitě o psychice, nejsem zrovna člověk, co hned zvrací, takže jsem si představovala kde co, ale nic. Hold musím cvičit. Ale to co tam bylo nevypadalo zrovna vábně. Zápach žádný, ale byly tam zbytky jídla (dnes ráno na lačno) a bílé chuchvalce. Nevíte, jak bych mohla po této očistě ošetřit oči? Vždycky jsem měla po zvracení červené nateklé oči, potřebuju je trošku ošetřit, abych mohla vyjít mezi lidi. Bude co platné, když udělám výplach očí močí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2011 11:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Tak jsem absolvovala první výplach žaludku. Bála jsem se toho, nemám ráda zvracení. Na 1L jsem vyprázdnila 400ml. Já vím, nic moc, ale na poprvé aspon něco. Pak už mi to moc nešlo, to jsem strkala do krku už celou ruku. Je to určitě o psychice, nejsem zrovna člověk, co hned zvrací, takže jsem si představovala kde co, ale nic. Hold musím cvičit. Ale to co tam bylo nevypadalo zrovna vábně. Zápach žádný, ale byly tam zbytky jídla (dnes ráno na lačno) a bílé chuchvalce. Nevíte, jak bych mohla po této očistě ošetřit oči? Vždycky jsem měla po zvracení červené nateklé oči, potřebuju je trošku ošetřit, abych mohla vyjít mezi lidi. Bude co platné, když udělám výplach očí močí?

No vidíte, stačí chtít a jde všechno, na první pokus dobrý a máte představu jak vypadá zaneřáděný žaludek člověka zevnitř a stejně pak vypadají i další orgány trávicího traktu. Není se pak čemu divit, že člověk je vlastně chodícím septikem, který hnije a kvasí, což se lékařům zdá normální , ale tělu se to normální nezdá a na tento stav nás svědomitě a usilovně upozorňuje formou různých zdravotních potíží. Proceduru je vhodné opakovat denně tak 14 dní a uvidíte ty rozdíly. Zvracení se dá celkem dobře vyvolat tak, že si kořen jazyka podráždíte starým kartáčkem na zuby, nebo nějakým husím brkem, což se velice osvědčovalo při žranicích ve středověku. Červené oči výplach močí velice zklidní, nebo pokud máte koloidní stříbro, většinou stačí pár kapek a také je klid.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 9:00 pm 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Někde jsem četla, že solanin z brambor může dráždit žaludeční sliznici. Naopak se zase doporučuje na žaludek bramborová šťáva. Tak jsem z toho jelen.
Co se týče melounové šťávy, je jedno z jakého melounu nebo musí být z vodního (toho s červenou dužinou)?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Někde jsem četla, že solanin z brambor může dráždit žaludeční sliznici. Naopak se zase doporučuje na žaludek bramborová šťáva. Tak jsem z toho jelen.
Co se týče melounové šťávy, je jedno z jakého melounu nebo musí být z vodního (toho s červenou dužinou)?

Solanin obsahují zelené brambory a ty asi nejíte. Nevím, na co chcete tu melounovou šťávu, ale z hlediska zásaditosti je to jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výplach žaludku
PříspěvekNapsal: stř úno 09, 2011 10:23 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 19, 2010 11:25 am
Příspěvky: 7
zuzis píše:
Tak jsem absolvovala první výplach žaludku. Bála jsem se toho, nemám ráda zvracení. Na 1L jsem vyprázdnila 400ml. Já vím, nic moc, ale na poprvé aspon něco. Pak už mi to moc nešlo, to jsem strkala do krku už celou ruku. Je to určitě o psychice, nejsem zrovna člověk, co hned zvrací, takže jsem si představovala kde co, ale nic. Hold musím cvičit. Ale to co tam bylo nevypadalo zrovna vábně. Zápach žádný, ale byly tam zbytky jídla (dnes ráno na lačno) a bílé chuchvalce. Nevíte, jak bych mohla po této očistě ošetřit oči? Vždycky jsem měla po zvracení červené nateklé oči, potřebuju je trošku ošetřit, abych mohla vyjít mezi lidi. Bude co platné, když udělám výplach očí močí?
ked som si robil prvykrat vyplach zaludka, tak tiez som mal po nom velmi natecene a opuchnute oci a pod nimi sa mi urobilo nieco ako pehy \":D\" zrejme popraskali zilky, alebo co. Ale uz s tym nemam problemy, staci mat pocas zvracania zavrete oci \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 11:17 am 
Offline

Registrován: pon úno 07, 2011 1:35 pm
Příspěvky: 24
Výplach žaludku se celkem zdařil, podařilo se mi vyzvracet zpátky zhruba 2/3 vypité vody žloutozelené barvy. Na závěr, to už jsem se musela hodně snažit aby šlo něco ven, to bylo pak s příměsí krve. Pak jsem asi hodinu krkala jako o závod... přemýšlím, z čeho to může být, z překyselení, jak se o tom píše v lékařských učebnicích, asi sotva..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: výplach žaludku
PříspěvekNapsal: sob úno 19, 2011 11:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28313
Bydliště: Poděbrady
dagi píše:
Výplach žaludku se celkem zdařil, podařilo se mi vyzvracet zpátky zhruba 2/3 vypité vody žloutozelené barvy. Na závěr, to už jsem se musela hodně snažit aby šlo něco ven, to bylo pak s příměsí krve. Pak jsem asi hodinu krkala jako o závod... přemýšlím, z čeho to může být, z překyselení, jak se o tom píše v lékařských učebnicích, asi sotva..

To bývá od namnožených šmejdů v žaludku, ale pravidelné čištění je vypláchne, žaludek si sedne na své správné místo a začne lépe tvořit kyselinu chlorovodíkovou. Slušná tvorby kyseliny má veliké výhody pro dobrý zdravotní stav, čili čištění není nikdy dost.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 330 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz