Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon črc 01, 2024 6:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte pro 20, 2011 10:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned zář 25, 2011 9:32 am
Příspěvky: 17
jani píše:
Pokud vám alergolog cpal i tzv. ultrazvukový inhalátor ( já o něj úspěšně žádala ), tak neváhejte, pokud do něj dáte k inhalaci koloidní stříbro, bude to přínosem jak pro nosík, tak pro dýchací ústrojí.

Ne ne, to vůbec. Asi jsem se špatně vyjádřila, mám na mysli takovou tu pumpičku, co se "pšoukne" do pusy zároveň s nádechem... no nevzpomenu si, jak se to jmenuje...

Jarda píše:
Tak voda je asi to nejméně vhodné co jste mohla použít, již voda přisolená funguje lépe a ideálně funguje vlastní urina. Křenová kašička mňamka zrovna není, ale maká spolehlivě, tak ji prubněte.

Aha, to jsem zas něco zkonila \":D\"
Na používání uriny jsem bohužel ještě nenašla odvahu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř pro 21, 2011 10:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Eyw píše:
Aha, to jsem zas něco zkonila \":D\"
Na používání uriny jsem bohužel ještě nenašla odvahu.

Tak zahoďte předsudky a uvidíte jaká je to paráda, nic lepšího neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pát pro 23, 2011 8:57 am 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Jarda píše:
Tak počáteční reakce na urinu mohou být dost silné a není to nic neobvyklého. Také ten případný čpavek a bílkoviny, tam je vhodné si denní dávku bílkovin přepočítat a uvažovat, že 10 dkg zeleniny obsahuje určitě 2 g bílkovin, čili kilo má cca 20 g a to je docela dost, pokud by jste s tímto ve výpočtu neuvažoval.

Tak problém jsem již vyřešil. Pomohlo přisolení uriny, asi tak poloviční dávkou mořské soli, co jsem dával do vody. Výplach je pak vyloženě příjemný. Problém je asi v prříliš malé hustotě uriny a osmóza pak probíhá směrem do těla a ne naopak. To zřejmě způsobuje to pálení.
Teď nastává otázka, zda ji nepřisolovat i pro výplach střev. Tam to bude asi stejné. Jaký je Váš názor na to, pane Zajíčku?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pát pro 23, 2011 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
OndraN píše:
Tak problém jsem již vyřešil. Pomohlo přisolení uriny, asi tak poloviční dávkou mořské soli, co jsem dával do vody. Výplach je pak vyloženě příjemný. Problém je asi v prříliš malé hustotě uriny a osmóza pak probíhá směrem do těla a ne naopak. To zřejmě způsobuje to pálení.
Teď nastává otázka, zda ji nepřisolovat i pro výplach střev. Tam to bude asi stejné. Jaký je Váš názor na to, pane Zajíčku?

To máte pravdu nízká slanost dráždí tkáně a je nepříjemná, ale zase na druhou stranu sůl vysušuje, čili dávat ji pravidelně do střeva také není moc dobrý nápad, to je rozumné tak dvakrát týdně a to je horní hranice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv pro 29, 2011 4:01 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 29, 2011 3:53 pm
Příspěvky: 2
Začala jsem zkoušet očistu dutin. Aplikace je mi vyloženě příjemná. Protože mi začínala slabší rýma, zkoušela jsem to 3x denně. Třetí den se mi však dostavili šílená zelená rýma, ucpal se mi nos a pálí mne obličej okolo očí a nosu. Dělám něco špatně? Předpokládám, že jsem zahleněná a že je nutná očista střeva. Ale jak často můžu dělat klystýr? Za jak dlouho uvidím nějaké zlepšení? Dále při výplachu mi ze začátku teče tekutina i do pusy, ale po chvíli to přestane.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: čtv pro 29, 2011 11:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
pidalka58 píše:
Začala jsem zkoušet očistu dutin. Aplikace je mi vyloženě příjemná. Protože mi začínala slabší rýma, zkoušela jsem to 3x denně. Třetí den se mi však dostavili šílená zelená rýma, ucpal se mi nos a pálí mne obličej okolo očí a nosu. Dělám něco špatně? Předpokládám, že jsem zahleněná a že je nutná očista střeva. Ale jak často můžu dělat klystýr? Za jak dlouho uvidím nějaké zlepšení? Dále při výplachu mi ze začátku teče tekutina i do pusy, ale po chvíli to přestane.

Nevím, čím jste to proplachovala, ale u uriny by se to stát nemělo. Špatně by byla obyčejná pitná voda, musí se minimálně trochu osolit. Střevo se dá při zahlenění čistit i několikrát denně, třeba ráno a večer, některé prameny doporučují i vícekrát. Zlepšení se ukáže celkem rychle, většinou již druhý den. To zatékání do úst je zpočátku normální, po nějaké době tréninku se to již nestává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 12:19 am 
Offline

Registrován: čtv pro 29, 2011 3:53 pm
Příspěvky: 2
Děkuji moc za rychlou odpověď. První 2 dny jsem používala urinu. Pak jeden den slanou vodu. Nyní, čtvrtý den jsem se vrátila k urině. Nevadí, že to vyplachuji tak 0,5l uriny na obě dírky? Jak je člověk začátečník, tak je z toho dost vyplašený, jestli nedělá něco špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pát pro 30, 2011 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
pidalka58 píše:
Děkuji moc za rychlou odpověď. První 2 dny jsem používala urinu. Pak jeden den slanou vodu. Nyní, čtvrtý den jsem se vrátila k urině. Nevadí, že to vyplachuji tak 0,5l uriny na obě dírky? Jak je člověk začátečník, tak je z toho dost vyplašený, jestli nedělá něco špatně.

Na tom já chybu nevidím patrně, to děláte správně, čili zřejmě problém je skutečně od zaneseného střeva a spustilo se to vrchem naplno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: ned led 08, 2012 11:59 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:57 pm
Příspěvky: 6
Dobrý den, jaký máte názor na vyplachování nosní dutiny vývarem z přesličky a anýzu? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 11:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
b09 píše:
Dobrý den, jaký máte názor na vyplachování nosní dutiny vývarem z přesličky a anýzu? Děkuji

Tak to vyzkoušejte a budete vidět, jde o opravdu silnou kávu a myslím, že to je spíše pro tvrdší nátury, já bych dal raději urinu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2012 12:07 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:57 pm
Příspěvky: 6
Praveze to aplikuju kazdy den uz skoro rok a rymu jsem chytnul nedavno zas. Trpim jednou za rok na takove ty vodnate rymy kdy vam neskutecne slzi oci (nejsem na nic alergickej). Je to uz pomalu muj ranni ritual bych rekl. I kdyby to melo ucinek maximalne psychicket tak s tim asi neskoncim. Urcite to v necem prospiva jen proti ryme asi moc ne. \":)\"
Vim ze ryma je dusledek zhlenovani organismu, ale bylo mi receno ze prave tento odvar rozpousti a vyplavuje ruzne usazeniny a hleny z tela.

Postup je asi nasledovny. Lehnu si na postel hlavu do zaklonu a do nosnich direk nakapu 6ml tohoto odvaru. Hlava musi bejt v zaklonu aby odvar nnestekl do krku. Pockam az to prestane palit (tak kolem minuty) a vysmrkam. Pak to udelam jeste jednou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2012 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
b09 píše:
Praveze to aplikuju kazdy den uz skoro rok a rymu jsem chytnul nedavno zas. Trpim jednou za rok na takove ty vodnate rymy kdy vam neskutecne slzi oci (nejsem na nic alergickej). Je to uz pomalu muj ranni ritual bych rekl. I kdyby to melo ucinek maximalne psychicket tak s tim asi neskoncim. Urcite to v necem prospiva jen proti ryme asi moc ne. \":)\"
Vim ze ryma je dusledek zhlenovani organismu, ale bylo mi receno ze prave tento odvar rozpousti a vyplavuje ruzne usazeniny a hleny z tela.

Postup je asi nasledovny. Lehnu si na postel hlavu do zaklonu a do nosnich direk nakapu 6ml tohoto odvaru. Hlava musi bejt v zaklonu aby odvar nnestekl do krku. Pockam az to prestane palit (tak kolem minuty) a vysmrkam. Pak to udelam jeste jednou.

No, to je sice všechno hezké, ale naprosto to neřeší primární příčinu, tedy zanesené střevo. Vyzkoušejte vyčistit to střevo a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 3:29 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:57 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
No, to je sice všechno hezké, ale naprosto to neřeší primární příčinu, tedy zanesené střevo. Vyzkoušejte vyčistit to střevo a uvidíte.

Tech radikalnich metod (treba ta joginska) bych se docela bal. Vy uz to delate radu let a vypadate byt i bez stresu. Ja jsem typicka obet moderni stresove doby. Je mi 27, zrovna dodelal vejsku a pracuju na velmi stresovem miste.
Neexituje nejaka forma pripravy do zacatku? Nikdy jsem to nedelal a z mnoha zdroju vim, ze se tim da i uskodit. Cetl jsem neco o psylliu...
Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: stř led 11, 2012 10:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
b09 píše:
Tech radikalnich metod (treba ta joginska) bych se docela bal. Vy uz to delate radu let a vypadate byt i bez stresu. Ja jsem typicka obet moderni stresove doby. Je mi 27, zrovna dodelal vejsku a pracuju na velmi stresovem miste.
Neexituje nejaka forma pripravy do zacatku? Nikdy jsem to nedelal a z mnoha zdroju vim, ze se tim da i uskodit. Cetl jsem neco o psylliu...
Dekuji

Nebuďte posera, takové riziko rozhodně nehrozí a všechno je jednou poprvé. V době, kdy jsem s tím začínal, jsem byl totálně v hajzlu a dle doktorů jsem měl před sebou ještě celé tři měsíce života. Nějak jim ten odhad nevyšel, ale to bylo tím, že ze mě vyšel ten bordel, který jsem měl v sobě uložený ze stresů a přežírání doplněného chlastáním. Psilium je také dobré, ale problém dlouhodobě neřeší, to uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista dalších tělních dutin
PříspěvekNapsal: ned led 15, 2012 2:49 pm 
Offline

Registrován: ned led 08, 2012 11:57 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Nebuďte posera, takové riziko rozhodně nehrozí a všechno je jednou poprvé. V době, kdy jsem s tím začínal, jsem byl totálně v hajzlu a dle doktorů jsem měl před sebou ještě celé tři měsíce života. Nějak jim ten odhad nevyšel, ale to bylo tím, že ze mě vyšel ten bordel, který jsem měl v sobě uložený ze stresů a přežírání doplněného chlastáním. Psilium je také dobré, ale problém dlouhodobě neřeší, to uvidíte.

Tady nejde o to, ze bych se samotne procedury bal jako spis nasledku. Sam v postupu pisete ze by ho nemeli delat lide co maj strevni potize. Ja konkretne nemam potrebu jit vickrat za den, ale stolice je ridka. Hlavne rano se casto probouzim s bolesti, píchánim v brise. Doktorka tvrdi ze je to stresem. Pritom ho nejak zvlast nepocituju. Uz je to docela dlouho. Vlastne co jsem skoncil skolu. Od nového roku se vyvyaruju masa, sladkého, alkoholu, kterému jsem nikdy neholdoval... ale zatím bez efektu.

Jinak vam gratuluju, ze jste to zvladnul. Aspon jste mel nejakou hmatatelnou diagnozu. U me je to stres, uzkost kterou defakto nikdo lecit neumi. Jen sam pacient (ti slabsi za pomoci terapeutu) kdyz najde klic. Nepocitam potlacovani onech pocitu temi nejvetsimi svinsvy na farmaceutickem trhu nebo alkoholem, drogami.
Ten stres, ale od neceho musi pramenit. Ted nemyslim z venku, ale ten akumulovanej stres v tele, kterej clovek nevydejcha, predejcha. U me se nahromadil behem studia. Aspon mi to tak vsichni tvrdi. Nejsem zrovna typ na bojare oslavy po zvladnute zkousce (jsem samotar), ale pred zkouskou jsem to prozival jako vsichni. Treba u me je to nahromadeny ve strevech (kdo vi?), ale je pak vhodná radikalni očista kdyz je to vase slabina? V tom je ta obava aby se to nezhorsilo... neumiram ale citim ze neni neco v poradku. Clovek, který nema co ztratit tak se do toho vrhne skoro bez hlavě. Ja zadnou diagnozu nemam. Napr. sono bricha, ledvin, jater v poradku. To same krev, moc... jsem za to rad, ale necitim se dobre.
Ono se rika do 30 si zivot nicime a po 30 ho zaciname spravovat. \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 344 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz