Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:49 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 10:01 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
smajliss píše:
... Po tomto šíleném měsíci, jsem se dal na vitariánskou vysoce sacharidovou stravu a nezaznenávám zhoršování. Při přechodu jsem akorát prvních pár dní bojoval s plynatostí, ale ta vymizela, když jsem začal jíst více monodietně.

Je fajn že někdo došel až takhle daleko. 3 týdny už je doba kdy se dají hodnotit výsledky. Těch pár dní plynatosti potvrzují i další výpovědi co jsem četl na zrahničních serverech, kdy se lidem z počátku i výrazně přihoršovalo, než se stav zlepšil.
Je dost možné že toto stadium mnohé lidi odradí. Možná také se stav zlepší jen u lidí, kde je kvasinka výrazně zvládlá z předchozí protikvasnkové diety či půstu a u ostatních se zhoršuje déle či stále.

Dejte určitě vědět jak se stav vyvíjí dále.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 10:30 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
smajliss píše:
Už jsem to tu možná někde psal, ale můžu to sepsat znova. Příznaky candidy: Syndrom dráždivého tračníku, lupy, akné. Začal jsem 14 denním džusovým půstem, kde jsem zjistil, že džusy (hodně ovocných) jsou jenom částečné řešení. Tedy že umí candidu vyplavit, ale neumí ji umravnit kompletně. Po půstu zmizel dráždivý tračník a akné. Ovšem lupy na to vůbec nereagovali a bylo jich fakt hodně. Poté jsem přešel na hodně přísnou bezsacharidovou dietu(0,1), kterou jsem držel asi 13 dní. Udělal jsem mnoho klystýrů. Po čas 13 dnů jsem každý den jedl česnek, cibuly, chilli papričky a lupy se ztrácely každým dnem ! A to vše jsem zakončil klasickým půstem, kdy jsem udělal během 3 dnů 6 klystýrů (urinové a ten poslední byl s MMS). Po půstu jsem zaznamenal nejradikálnější úbytek lupů a měl jsem hlavu hezky čistou, jako v těch reklamách na head and shoulders. Po tomto šíleném měsíci, jsem se dal na vitariánskou vysoce sacharidovou stravu a nezaznenávám zhoršování. Při přechodu jsem akorát prvních pár dní bojoval s plynatostí, ale ta vymizela, když jsem začal jíst více monodietně.

Byl jsem již v zoufalé situaci, tak jsem dělal poměrně zoufalé činy, ale myslím, že se to vyplatilo. Určitě taky záleží na předchozím stavu candidy, někdo jí má rozlezlou více a někdo méně. Někomu by třeba ten jeden měsíc na uzdravení nestačil, to nemůžu posoudit a nebudu tedy říkat, že znám recept na candidu, protože někomu, kdo je na tom hůře by to nemuselo fungovat.

Diagnostikoval ti někdo candidu? Obávám se, že kdybys začal léčit candidu 14denním popíjením džusů, velmi masivně by sis ji zhoršil. A taky se obávám, že tvoje zkušenosti jsou naprosto k ničemu...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 10:50 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Vševěd píše:
Diagnostikoval ti někdo candidu? Obávám se, že kdybys začal léčit candidu 14denním popíjením džusů, velmi masivně by sis ji zhoršil. A taky se obávám, že tvoje zkušenosti jsou naprosto k ničemu...

Jsem si jistý, že jsem měl přemnoženou candidu. A já nikde nepíšu, že má někdo následovat moje zkušenosti, ale už jenom fakt, že jsem si dokázal vyléčit dráždivý tračník, což je nemoc, která RAPIDNĚ snižuje kvalitu života, je doufám povzbuzující a jestli dodám motivaci aspoň jednomu člověku, tak moje psaní nebylo marné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 10:57 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
smajliss píše:
Jsem si jistý, že jsem měl přemnoženou candidu. A já nikde nepíšu, že má někdo následovat moje zkušenosti, ale už jenom fakt, že jsem si dokázal vyléčit dráždivý tračník, což je nemoc, která RAPIDNĚ snižuje kvalitu života, je doufám povzbuzující a jestli dodám sílu aspoň jednomu člověku, tak moje psaní nebylo marné.

Jsi si jistý? Tak to potom jo...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 10:59 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
smajliss píše:
Jsem si jistý, že jsem měl přemnoženou candidu. A já nikde nepíšu, že má někdo následovat moje zkušenosti, ale už jenom fakt, že jsem si dokázal vyléčit dráždivý tračník, což je nemoc, která RAPIDNĚ snižuje kvalitu života, je doufám povzbuzující a jestli dodám motivaci aspoň jednomu člověku, tak moje psaní nebylo marné.

Super, díky za zkušenosti. Je bezva že se podařilo takové zlepšení. Budu zvědavý jak se Vaše zkoumání bude vyvíjet dále.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 3:32 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
[quote="smajliss":1ss33neg]Jestli můžu dát pár rad. Jsem již 22 dní na vysoce sacharidové stravě a candida se stále neprojevuje:

- Hlavní je vychytat si stravu tak, aby člověk neplynatěl. To je základ a chvilku mi trvalo, než jsem tu stravu vyladil.
- Oříšky a semínka nejíst, pokud si člověk nehlídá kousání, rozmělňování v puse. Já to vyřešil tak, že oříšky a semínka vždy pomelu a jím je jako prášek a ještě předtím si dám HCL.
- Nemyslet na tu obecně známou věc "sacharidy krmí candidu", ale myslet pozitivně a věřit pozitivním účinkům ovoce a zeleniny.

Ještě mě napadl jeden postup, který může zpříjemnit přestup na vysocesacharidovou dietu. Užívání goji a lněného semínka. Nebo zkrátka potravin, které dokážou rozlepit slepené buňky, kdy lněné semínko je zřejmě nejúčinější, díky omega 3 mastným kyselinám.

Můj jídelníček je poměrně stálý. Zhruba do 14:00 jím ovoce. V drtivé většině monodietně. Od 14:00 zařazuju zeleninu. Taky monodietně a nebo ve formě salátů. Oříšky, semínka nebo kokosový olej dávám až na večer, pokud mám hlad.[/quote:1ss33neg]
Za info o plynatění Ď. Dám si na to pozor. S tím sem měl problém po prvních dvou banánech rozmixovaných se stroužkem česneku. Po tom mi dost kručelo v břiše. Po obědě ze čtyř banánů a česneku už problém nebyl a večeře byla klasická zeleninová, bezsacharidová a nenadýmavá. Dnes budu opět na banánech a pak přejdu na další druhy ovoce, který sem si koupil.

Já si během boje s kvasinkou mixuju všechno, abych tělu usnadnil zpracování potravy. Zaměřuju se i na jídlo, který se dá snadno strávit. Takže dřív to byly jen zeleninový saláty a tučný večeře. Teď tak na týden nebo dva úplně vyřadím semínka a ořechy, abych vyloučil jejich případnej negativní vliv, a omezím kefír, kterej nebudu konzumovat každej den nebo podstatně snížím dávky. Oříšky a semínka mixuju tak dlouho, dokud důkladně rozmixovaná hmota nezačne hrudkovatět. Do mixéru sem pak přidával přepuštěný máslo, kefírovej tvaroh a chilli papričky (kapsaicin pomáhá s trávením tuků a při rozmixování v tucích dokonce skoro nepálí).

Něco o trávení: http://zelenepotraviny1.webnode.cz/news/proces-traveni/

Udělejte si fungicidní přepuštěný máslo:

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Naposledy upravil Xeelee dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 6:43 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
sakul píše:
smajliss píše:
... Po tomto šíleném měsíci, jsem se dal na vitariánskou vysoce sacharidovou stravu a nezaznenávám zhoršování. Při přechodu jsem akorát prvních pár dní bojoval s plynatostí, ale ta vymizela, když jsem začal jíst více monodietně.

Je fajn že někdo došel až takhle daleko. 3 týdny už je doba kdy se dají hodnotit výsledky. Těch pár dní plynatosti potvrzují i další výpovědi co jsem četl na zrahničních serverech, kdy se lidem z počátku i výrazně přihoršovalo, než se stav zlepšil.
Je dost možné že toto stadium mnohé lidi odradí. Možná také se stav zlepší jen u lidí, kde je kvasinka výrazně zvládlá z předchozí protikvasnkové diety či půstu a u ostatních se zhoršuje déle či stále.

Dejte určitě vědět jak se stav vyvíjí dále.

Je to sice fajn,ale co tato strava udělá s člověkem dlouhodobě jste nepřemýšleli?Ať dá vědět za rok na tomto stravování jak se má.


Naposledy upravil Pavel Veselý dne pát bře 23, 2012 6:51 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 6:45 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Vševěd píše:
Diagnostikoval ti někdo candidu? Obávám se, že kdybys začal léčit candidu 14denním popíjením džusů, velmi masivně by sis ji zhoršil. A taky se obávám, že tvoje zkušenosti jsou naprosto k ničemu...

Jó i mě by stačila třetinka džusu ze sebelepšího ovoce(kromě grepu což se divím) a prdim a motá se mi hlava půl dne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 6:48 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
smajliss píše:
Už jsem to tu možná někde psal, ale můžu to sepsat znova. Příznaky candidy: Syndrom dráždivého tračníku, lupy, akné. Začal jsem 14 denním džusovým půstem, kde jsem zjistil, že džusy (hodně ovocných) jsou jenom částečné řešení. Tedy že umí candidu vyplavit, ale neumí ji umravnit kompletně. Po půstu zmizel dráždivý tračník a akné. Ovšem lupy na to vůbec nereagovali a bylo jich fakt hodně. Poté jsem přešel na hodně přísnou bezsacharidovou dietu(0,1), kterou jsem držel asi 13 dní. Udělal jsem mnoho klystýrů. Po čas 13 dnů jsem každý den jedl česnek, cibuly, chilli papričky a lupy se ztrácely každým dnem ! A to vše jsem zakončil klasickým půstem, kdy jsem udělal během 3 dnů 6 klystýrů (urinové a ten poslední byl s MMS). Po půstu jsem zaznamenal nejradikálnější úbytek lupů a měl jsem hlavu hezky čistou, jako v těch reklamách na head and shoulders. Po tomto šíleném měsíci, jsem se dal na vitariánskou vysoce sacharidovou stravu a nezaznenávám zhoršování. Při přechodu jsem akorát prvních pár dní bojoval s plynatostí, ale ta vymizela, když jsem začal jíst více monodietně.

Byl jsem již v zoufalé situaci, tak jsem dělal poměrně zoufalé činy, ale myslím, že se to vyplatilo. Určitě taky záleží na předchozím stavu candidy, někdo jí má rozlezlou více a někdo méně. Někomu by třeba ten jeden měsíc na uzdravení nestačil, to nemůžu posoudit a nebudu tedy říkat, že znám recept na candidu, protože někomu, kdo je na tom hůře by to nemuselo fungovat.

Lupy nemusí nutně souviset s kandidou.Dřív jsem si to taky myslel ale teď už vím že to může být i jinak.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 6:51 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
[quote="Xeelee":3hr47vle]Za info o plynatění Ď. Dám si na to pozor. S tím sem měl problém po prvních dvou banánech rozmixovaných se stroužkem česneku. Po tom mi dost kručelo v břiše. Po obědě ze čtyř banánů a česneku už problém nebyl a večeře byla klasická zeleninová, bezsacharidová a nenadýmavá. Dnes budu opět na banánech a pak přejdu na další druhy ovoce, který sem si koupil.

Já si během boje s kvasinkou mixuju všechno, abych tělu usnadnil zpracování potravy. Zaměřuju se i na jídlo, který se dá snadno strávit. Takže dřív to byly jen zeleninový saláty a tučný večeře. Teď tak na týden nebo dva úplně vyřadím semínka a ořechy, abych vyloučil jejich případnej negativní vliv, a omezím kefír, kterej nebudu konzumovat každej den nebo podstatně snížím dávky. Oříšky a semínka mixuju tak dlouho, dokud důkladně rozmixovaná hmota nezačne hrudkovatět. Do mixéru sem pak přidával přepuštěný máslo, kefírovej tvaroh a chilli papričky (kapsaicin pomáhá s trávením tuků a při rozmixování v tucích dokonce skoro nepálí).

Něco o trávení: http://zelenepotraviny1.webnode.cz/news/proces-traveni/

Udělejte si fungicidní přepuštěný máslo:

Naposledy upravil Pavel Veselý dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 7:10 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Pavel Veselý píše:
Je to sice fajn,ale co tato strava udělá s člověkem dlouhodobě jste nepřemýšleli?Ať dá vědět za rok na tomto stravování jak se má.

Pavle, Sakul přešel do opozice, aby mi dal najevo, že nesouhlasí s mým vystupováním. Ačkoliv se sám přesvědčil o nesmyslnosti těchto tezí, bude pro
ně teď horovat:-) Nízkosacharidová dieta není k ničemu, ale sám si dal dva banány a pokorně se k ní vrátil, protože sám ví, že je to jediná cesta jak kvasinky neživit.
Do hry vstupuje vysoká politika \":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
"měl jsem candidu dva týdny, pak jsem chvilku pil džusy a lupy mi zmizely a byl jsem zdravý"
jó a zapomněl jsem, že si kolega dal kakao, pak vyběhnul na kopec, přiběhnul domů a candidu vys.ral \":wink:\"

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 23, 2012 7:25 am 
Offline

Registrován: stř srp 25, 2010 12:45 pm
Příspěvky: 733
Vševěd píše:
Sakule, jestli jsi měl nebo máš nějaké psychické problémy, může se ti zdát, že je má každý kolem tebe. Mám známou co chodila k Ing. Bláhové a ta podle ní měla nějakého cizopasníka,
pak jí prodala pilule, jí to přešlo a ona od té doby, kdykoliv potká někoho, kdo se jí svěří se zdravotními problémy, má jasnou odpověď: za to můžou cizopasníci:-)
přiznávám, že můj písemný projev není zrovna moc přívětivý, ale dávám přednost tomu říct upřímně co si myslím, než lžím zaobaleným do pěkných slovíček, tak jak to ty máš rád:-)

Klasicky Vseved nikdy neprizna svoji chybu. \":mrgreen:\" \":mrgreen:\" \":lol:\" Vsevede uz sis vylecil kvasinku? Ja jo heč! \":lol:\" Vsak proto ta kvasinka v jeho tele mimo kontrolu, je proste takova nerizena strela a zasahuje lidi do mist kde maji bolistky. Neuvedomuje si asi, ze sam se tim v dlouhodobem horizontu zranuje a upevnuje si kvasinkovou intoleranci, kde neni symbioza psychosomaticka tam mozna nastane disbalanace mikroflory. Premyslej o tom? Je to mozna nedostatek tolerance a pokory vuci sobe i ostatnim. Nema cenu za kazdou cenu prosazovat svuj nazor, jit pres mrtvoli. Popremejslej o tom. Kde neni Laska neni bozi pozehnani.

_________________
Doporucuji motorku, zenu +
[b]Video: http://www.youtube.com/watch?v=wQgPLMTVfGc
Knihy na ulozto.cz: Cerna labut, Nenechte sebou manipulovat, Mym marodum, Co_nam_telo_rika, Doba jedova 1, ZákladyMužskéhoŠovinismu
http://www.csfd.cz/zebricky/nejlepsi-filmy/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 24, 2012 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
smajliss píše:
Už jsem to tu možná někde psal, ale můžu to sepsat znova. Příznaky candidy: Syndrom dráždivého tračníku, lupy, akné. Začal jsem 14 denním džusovým půstem, kde jsem zjistil, že džusy (hodně ovocných) jsou jenom částečné řešení. Tedy že umí candidu vyplavit, ale neumí ji umravnit kompletně. Po půstu zmizel dráždivý tračník a akné. Ovšem lupy na to vůbec nereagovali a bylo jich fakt hodně. Poté jsem přešel na hodně přísnou bezsacharidovou dietu(0,1), kterou jsem držel asi 13 dní. Udělal jsem mnoho klystýrů. Po čas 13 dnů jsem každý den jedl česnek, cibuly, chilli papričky a lupy se ztrácely každým dnem ! A to vše jsem zakončil klasickým půstem, kdy jsem udělal během 3 dnů 6 klystýrů (urinové a ten poslední byl s MMS). Po půstu jsem zaznamenal nejradikálnější úbytek lupů a měl jsem hlavu hezky čistou, jako v těch reklamách na head and shoulders. Po tomto šíleném měsíci, jsem se dal na vitariánskou vysoce sacharidovou stravu a nezaznenávám zhoršování. Při přechodu jsem akorát prvních pár dní bojoval s plynatostí, ale ta vymizela, když jsem začal jíst více monodietně.

Byl jsem již v zoufalé situaci, tak jsem dělal poměrně zoufalé činy, ale myslím, že se to vyplatilo. Určitě taky záleží na předchozím stavu candidy, někdo jí má rozlezlou více a někdo méně. Někomu by třeba ten jeden měsíc na uzdravení nestačil, to nemůžu posoudit a nebudu tedy říkat, že znám recept na candidu, protože někomu, kdo je na tom hůře by to nemuselo fungovat.

No myslím, že dohadů a hašteření je zde za těch pár dní vzniklo opravdu dost a logika skoro žádná. Také musím přiznat, že pravdu má i člen ravima, když říká, že krotit tento vznikající chaos už nestíhám a pak i občas dělám chyby. Nicméně to tak nějak shrnu a jak to vidím já, tak asi nejlépe situaci vystihl i vyzkoušel člen smajliss, poroto ho cituji. Dle mého názoru není vhodné dlouhodobě ani jedno uvedené řešení a každé bude po nějaké době přinášet zdravotní komplikace. Je třeba si uvědomit, že existuje i mnoho dalších pohledů na uvedený problém, jako je rozdíl klimatických pásem, střídání ročních období, jin a jag, ajurvédské dóši a mnoho dalších aspektů, které do hloubky probírat raději nebudu, abych do toho nevnášel zmatek ještě větší. Dle mého názoru jde tedy dokonce i uvedené stravovací režimy střídat, stejně jako to pravděpodobně dělali naši předkové, prostě nikdo z nich nemohl v našem klimatickém pásmu držet vysokosacharidovou dietu celoročně a v zimních měsících musel určitě lovit a jíst maso a tuk ulovených zvířat. Po zimním období již byla zvěř unavená a vyčerpaná, tedy bez tuku a náš předek také, čili většinou měl hlad a tím vypálil veškeré nadbytečné tuky a mohl začít celkem bez problémů jíst zase sacharidy. Zde vidím ten zlomový bod, který nikdo nezmínil, prostě nějakou dobu nežrat nic, tedy půst a pak přejít na sacharidy, což by teoreticky fungovat mohlo, ale pozvolné přecházení z tuku na sacharidy je zřejmě hovadina, to bych asi také nedoporučoval, tělo totiž nevezme sacharid kvůli tukům a kvasinka pojede jako dráha. Sice nevědomky, ale evidentně správně, je to vlastně uvedené v citaci a jak vidno patrně funkční.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 9:33 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Já se domnívám, že hlavní problém spočívá v tom, že každý kdo má díru do pr... se cítí být objevitelem a průzkumníkem a snaží se vymyslet vymyšlené.
Je zcela naprosto zřejmé, že přechod z bezsacharidové diety na sacharidovou lze učinit, ovšem nikoliv ovocem, tj. jednoduchým cukrem. Pokud s něčím
začít období po dietě, potom jsou to např. batáty, které mají velmi velmi nízký glykemický index, takřka na úrovni zeleniny. Nebo začít s celozrnnou rýží.
To jsou potraviny, na které by člověk měl přejít, a v malém množství je začít zařazovat do své diety, po dejme tomu třech měsících nejtvrdší diety.
Další, velmi důležitá část, která se tu často přehlíží je, že dieta NENÍ způsobem, jak se zbavit kvasinek. Je to jenom cesta k zabránění toho, aby se kvasinky
nevrátily. Daleko důležitější jsou fungicidní přípravky, ale ty skutečně účinné, na kterou máte reakci /a reakcí se nemyslí průjem \":lol:\" jak se tady někteří
domnívají/. Kaprylová kyselina /ne kokosový olej, ten je málo koncentrovaný/, horopito, tyhle dva mně napadají jako pro mně nejúčinnější. Účinnější jsou
samozřejmě antimykotické léčiva...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 11:01 am 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
máte někdo vystudováno, zda je vhodné při této dietě zařadit třeba více obilovin jako např. pohanka nebo jáhly (jezené zároveň se zeleninou) na úkor ovocných chodů ? samozřejmě s patřičným odstupem od ovoce.

taky mě napadá, jak je to se sirnou patlanicí ? ta mému trávení dělá vyloženě dobře, ale asi by bylo možné ji jíst jen jako poslední jídlo, aby se tuky nepotkaly se sacharidy ?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 201 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz