Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 11:57 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 12:51 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Z Angela dostanete neco podobneho jako z kvalitniho mixeru.

Inzenyr

Tak ste ma presvedčili že pre mňa nemá význam investovať do angela, radšej kúpiť dobrý výkonný mixer.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 4:56 am 
Offline

Registrován: stř srp 04, 2010 12:31 am
Příspěvky: 153
Deane píše:
Tak ste ma presvedčili že pre mňa nemá význam investovať do angela, radšej kúpiť dobrý výkonný mixer.

Vždy záleží na tom co se lisuje! Třeba z obyčejných jablek Angel dělá pyré, šneky to neberou, leze to nahoru... tedy jako z mixeru. Jablka je proto lepší zmoštovat, tj. hrubě nadrtit, zmáčknout v plátýnkách a velice chutná šťáva je pak i z padančat a šklebíšťat, kterých v sezoně se všude válí habaděj. Na straně druhé třeba na mrkvi, červ. řepě, travách a pod., tam Angel prostě nemá konkurenci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 11:42 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Dobry den. Konečne sme sa definitívne rozhodli kupit nový odstavovac. Žiaľ, Angel si momentálne nemôžeme dovoliť, aj keď to inzenyr cenovo krásne zhrnul. Mohli by ste mi poradiť, ktorý z tychto Omega vybrať - Omega 8006, Sany alebo Oscar Neo? Napr Sany je vyrobený z BPA... Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 1:26 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
pecador píše:
Vždy záleží na tom co se lisuje! Třeba z obyčejných jablek Angel dělá pyré, šneky to neberou, leze to nahoru... tedy jako z mixeru. Jablka je proto lepší zmoštovat, tj. hrubě nadrtit, zmáčknout v plátýnkách a velice chutná šťáva je pak i z padančat a šklebíšťat, kterých v sezoně se všude válí habaděj. Na straně druhé třeba na mrkvi, červ. řepě, travách a pod., tam Angel prostě nemá konkurenci.

Psal jsem pouze neco podobneho, ne stejneho. \":-)\"
Z mixeru musite tak 50% veci precedit a pak vyhodite znacnou cast stavy do odpadu a uspora je kde, no prece v kosi. \":-(\"
Pokud delate pouze most, tak mate pravdu. Ja jablka odstavuji vcetne jader vzdy s necim, takze jak to mam nakrajene, tak tam davam stridave jablko - mrkev, jablko - celer, jablko - petrzel, jablko -zazvor atd. Ja pouzivam oboje Angela i Vitamix, dle potreby. Ale jedno druhe uplne nenahradi, to casem zjistite take. Treba korenovou zeleninu a travy s pridanim namoceneho maku, nikdy mixerem nezpracujete, tak jako v Angelu. Naopak ovoce se v mixeru zase zpracovava vyborne, v Angelu hur.
Banan, avokado, merunky, jahody v odstavovaci asi tezko zpracujete.
Pokud je ted moznost koupit misto Vitamixu mixer G21, tak kdo nema dostatek penez, muze klidne zacit tim mixerem, a pak teprve zakoupit Angela.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 1:33 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="ivana p.":d6abyal6]Dobry den. Konečne sme sa definitívne rozhodli kupit nový odstavovac. Žiaľ, Angel si momentálne nemôžeme dovoliť, aj keď to inzenyr cenovo krásne zhrnul. Mohli by ste mi poradiť, ktorý z tychto Omega vybrať - Omega 8006, Sany alebo Oscar Neo? Napr Sany je vyrobený z BPA... Ďakujem.[/quote:d6abyal6]
Asi bych ve vasi situaci volil mixer G21, vysledek bude urcite lepsi nez u Vami zminovanych odstavovacu.



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 3:25 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Keď som kolegovi hovoril čo som sa tu dočítal a ukazoval som mu na tablete ten G21 tak ho to zaujalo a hľadal, našiel toto, je to ešte lacnejšia možnosť pre tých čo opravdu nemajú veľa peňazí, 21 tis. otáčok
http://www.klarstein.sk/Kuchynske-spotr ... -ocel.html
potom sú tam aj výkonnejšie,
http://www.klarstein.sk/Kuchynske-spotr ... 21686.html
http://www.klarstein.sk/Kuchynske-spotr ... 21689.html

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 4:53 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Keď som kolegovi hovoril čo som sa tu dočítal a ukazoval som mu na tablete ten G21 tak ho to zaujalo a hľadal, našiel toto, je to ešte lacnejšia možnosť pre tých čo opravdu nemajú veľa peňazí, 21 tis. otáčok
http://www.klarstein.sk/Kuchynske-spotr ... -ocel.html
potom sú tam aj výkonnejšie,
http://www.klarstein.sk/Kuchynske-spotr ... 21686.html
http://www.klarstein.sk/Kuchynske-spotr ... 21689.html

S tim prvnim moc parady neudelate, G21 ma 37.000 otacek/ 1.500W, tento pouze 21.000 otacek/ 1.000W a jeste pri nizsim vykonu.
To je skoro polovicni pocet otacek.
Ty druhe dva nejsou nic jineho, nez jinak pojmenovana G21, tady jim dokonce slibuji 40.000, ale spis bych veril na tech 37.000 otacek. \":-)\"

Inzenyr


Naposledy upravil inzenyr dne úte úno 10, 2015 7:51 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 6:58 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Ty druhe dva nejsou nic jineho, nez jinak pojmenovana G21, tady ji dokonce slibuji 40.000, ale spis bych veril na tech 37.000 otacek. \":-)\"
Inzenyr

To mi je jasné. Rozdiel môže byť len v tom, kto si to dá do číny vyrobiť a či nemecká firma lepšie neustráži kvalitu než česká. Ale môže to byť aj naopak.
Ten lacnejší menší by som videl tak pre jedného dvoch ľudí, pre rodinu určite ten výkonnejší.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 7:49 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
To mi je jasné. Rozdiel môže byť len v tom, kto si to dá do číny vyrobiť a či nemecká firma lepšie neustráži kvalitu než česká. Ale môže to byť aj naopak.
Ten lacnejší menší by som videl tak pre jedného dvoch ľudí, pre rodinu určite ten výkonnejší.

Tyto mixery si do Ciny vyrabet nikdo nezadava. Cinan sproste skopiroval VITAMIX a chrli to na trh. S tou kvalitou to bude stejne. Cinani na to nalepi TUV, GES a je vymalovano, dal to uz nikdo neresi.
Pokud se neco pokazi, tak se to zakaznikovi s klickovanim vymeni. Obchody si toho musi koupit o neco vic, aby mely kusy na vymenu. Cinan jim zadnou zaruku neda, takze jim ani nic nevymeni. To uz jsem konsultoval s ALZOu, GME a jinymi obchody, vsude je to stejne. Maximalne mohou uplatnit to, ze je vetsina vyrobku vadna, a to s tim maji jeste hromadu prace.

Ty mixery nerozdeluji podle toho, pro kolik lidi jsou, ale podle vysledku mixovani. Mixer s 21.000 otacek neudela stejny vysledek jako mixer s 37.000 otacek. Z toho mixeru s 21.000 otackami budou ve stave vetsi kousky nez z mixeru s 37.000 otackami. Na to aby byl vysledek srovnatelny s Angelem, musim Vitamix pustit na maximum a mixovat minimalne minutu, spis ale dele.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 10:24 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
inzenyr píše:
Cinan jim zadnou zaruku neda, takze jim ani nic nevymeni. To uz jsem konsultoval s ALZOu, GME a jinymi obchody, vsude je to stejne. Maximalne mohou uplatnit to, ze je vetsina vyrobku vadna, a to s tim maji jeste hromadu prace.
Inzenyr

Nejaké malé skúsenosti s reklamovaním u čínanov mám, objednával som u nich LED žiarovky a nejaké mi prestali svietiť, dve roztrhlo jak žabu. Bola to s nimi komunikácia jak s debilom, no nakoniec mi dali aspoň body za ktoré u nich nakúpim. Ešte som ich nevyužil ale mám už vybraté asi čo kúpim.
inzenyr píše:
Mixer s 21.000 otacek neudela stejny vysledek jako mixer s 37.000 otacek. Z toho mixeru s 21.000 otackami budou ve stave vetsi kousky nez z mixeru s 37.000 otackami. Na to aby byl vysledek srovnatelny s Angelem, musim Vitamix pustit na maximum a mixovat minimalne minutu, spis ale dele.
Inzenyr

To je mi jasné. Minúta mixovania neni problém. Nutribullet tiež rozmixoval lepšie než nejaký klasický mixér, s odšťavovačom sa nedal porovnávať. Ten lacnejší som ani kolegovi neradil.
No neviem prečo myslíte že si do číny nikto výrobu nezadáva, však značkové firmy si tam dávajú vyrábať, hlavne tie lacnejšie (hobby) modely.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 11:09 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
[quote="inzenyr":gqtxne8y]Asi bych ve vasi situaci volil mixer G21, vysledek bude urcite lepsi nez u Vami zminovanych odstavovacu.



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte úno 10, 2015 11:36 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
ivana p. píše:

Chcete mi tým teda naznačiť, že radšej ako vypiť liter mrkvovej šťavy z Omegy, si mam dať dve mrkvy rozmixovane v tomto mixery?

Dve mrkve by sa nerovnali litru šťavy. Musela by ste jej zjesť kilo. K tým výpočtom by som len poznamenal že asi vychádzajú z ceny mrkve v Prahe. U nás v Kauflande hodinu pred záverečnou kúpim kilo mrkve aj za 2 centy.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 11, 2015 12:06 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Deane píše:
Dve mrkve by sa nerovnali litru šťavy. Musela by ste jej zjesť kilo. K tým výpočtom by som len poznamenal že asi vychádzajú z ceny mrkve v Prahe. U nás v Kauflande hodinu pred záverečnou kúpim kilo mrkve aj za 2 centy.

Ved práve, kilo mrkvy určite jesť nebudem, takze osobne si myslím, že lepší liter šťavy z Omegy, ale nie som expert.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 11, 2015 12:24 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ivana p. píše:
Ved práve, kilo mrkvy určite jesť nebudem, takze osobne si myslím, že lepší liter šťavy z Omegy, ale nie som expert.

Ja Vam zitra zmerim Angelem, kolik potrebuji mrkve na litr stavy, odhaduji neco pres kilo, tak asi 1,3 kg. S OMEGY tak 15% az 20% stavy vyhodite do odpadu, protoze to lepe nejde odstavit, z mixeru ne. Pokud mate mrkev za 2 centy, tak je Vam to asi jedno. U nas stoji kilo mrkve v LIDLu 15,- Kc, ale to ted k jaru zlevnili, tak pred mesicem stalo kilo mrkve skoro 20,- Kc. V Kauflandu to bude podobne.
V Praze jsem na takovou slevovou akci jeste nenarazil ani v trznici, ale zase nechodim do obchodu tak casto, nemam duvod tam neco kupovat.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 11, 2015 12:30 am 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
inzenyr píše:
Ja Vam zitra zmerim Angelem, kolik potrebuji mrkve na litr stavy, odhaduji neco pres kilo, tak asi 1,3 kg. S OMEGY tak 15% az 20% stavy vyhodite do odpadu, protoze to lepe nejde odstavit, z mixeru ne. Pokud mate mrkev za 2 centy, tak je Vam to asi jedno. U nas stoji kilo mrkve v LIDLu 15,- Kc, ale to ted k jaru zlevnili, tak pred mesicem stalo kilo mrkve skoro 20,- Kc. V Kauflandu to bude podobne.
V Praze jsem na takovou slevovou akci jeste nenarazil ani v trznici, ale zase nechodim do obchodu tak casto, nemam duvod tam neco kupovat.

Inzenyr

Ste milý, ale nemusíte. Omega určite nie je taká efektívna ako Angel. Mne sa skôr jedna o kvalitu šťavy, vitamíny a enzýmy. Mrkvu tiez kupujem v Lidli, Kaufland nemám poruke.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz