Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 12:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2010 1:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Snadno to odstraní relativně krátké namočení do Sava na studny, bohatě stačí 5-10 minut a pak omýt teplou vodou. Při prvním lisování, po takovémto čištění, počáteční šťávu vylijte a bude to zase jako nové.

Do čistého, neriedeného Sava?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2010 9:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Do čistého, neriedeného Sava?

Ano do čistého neředěného Sava, ale do toho na desinfekci studny, ne do toho na podlahu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 8:39 am 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Ano do čistého neředěného Sava, ale do toho na desinfekci studny, ne do toho na podlahu.

Ja pouzivam Savo Original a ředím ho vodou podle návodu na největší koncentraci. Zdá se mi to dostatečně účinné. V případě, že použiju neředěné savo, je možné ho použít opakovaně?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 7:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Ja pouzivam Savo Original a ředím ho vodou podle návodu na největší koncentraci. Zdá se mi to dostatečně účinné. V případě, že použiju neředěné savo, je možné ho použít opakovaně?

Ano, dá se to po použití zase nalít do původního obalu a používat opakovaně, případně ho zpracovat na běžné použití a na další pokus koupit novou láhev. U nás se to vždy dokáže zpracovat, takže jsem to nikdy opakovaně nepoužíval, ale určitě by to nijak nevadilo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 11:42 am 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
Dali oslovi dvě hlávky ovsa a pošel hladem. Už jsem byl rozhodnutý pro koupi juiceru Hurom, pro jeho nezpochybnitelnou výtěžnost a rychlost, ale pak jsem našel v akci Matstone 6 v jednom (jako Wildcat). Ten druhý bude asi méně kvalitní, ale zas umí různé vychytávky, ale hlavně je fest levnější. Hurom se dá ve verzi Oskar koupit teď za 8.100 na aukru. Máte někdo některý z nich? Nebo nemáte, ale i sebemenší náznak rady mi velmi pomůže. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 12:40 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Salix píše:
Dali oslovi dvě hlávky ovsa a pošel hladem. Už jsem byl rozhodnutý pro koupi juiceru Hurom, pro jeho nezpochybnitelnou výtěžnost a rychlost, ale pak jsem našel v akci Matstone 6 v jednom (jako Wildcat). Ten druhý bude asi méně kvalitní, ale zas umí různé vychytávky, ale hlavně je fest levnější. Hurom se dá ve verzi Oskar koupit teď za 8.100 na aukru. Máte někdo některý z nich? Nebo nemáte, ale i sebemenší náznak rady mi velmi pomůže. \":)\"

Máme doma od štvrtka Huroma, zatiaľ spokojnosť, len čo ma prekvapilo je, že štava obsahuje dosť vlákniny. Aspom keď to porovnám s vysoko otáčkovou odstredivkou, tak si treba na to zvyknúť a tak zvažujem, že či ho nevrátim, pretože tu myslím aj pán Jarda spomínal, že na vlákninu sa viažu pesticídy. Zas neni problém to precediť cez čajové sitko a potom je štava bez tej vlákniny, ale za tie peniaze, ako poznamenala aj manželka, by to mohlo aj samo štavu robiť \":)\"
Tak teraz zvažujem či neísť radšej napríklad do Omega 8006, len som ešte nepreveroval, či aj z tohto odštavnovača ide vláknitá štava. Z Angel Juicera ide čistá štava bez vlákniny?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 2:28 pm 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
mohy píše:
Máme doma od štvrtka Huroma, zatiaľ spokojnosť, len čo ma prekvapilo je, že štava obsahuje dosť vlákniny. Aspom keď to porovnám s vysoko otáčkovou odstredivkou, tak si treba na to zvyknúť a tak zvažujem, že či ho nevrátim, pretože tu myslím aj pán Jarda spomínal, že na vlákninu sa viažu pesticídy. Zas neni problém to precediť cez čajové sitko a potom je štava bez tej vlákniny, ale za tie peniaze, ako poznamenala aj manželka, by to mohlo aj samo štavu robiť \":)\"
Tak teraz zvažujem či neísť radšej napríklad do Omega 8006, len som ešte nepreveroval, či aj z tohto odštavnovača ide vláknitá štava. Z Angel Juicera ide čistá štava bez vlákniny?

A nebyla k tomu dvě různě propustná sítka? U některých typů / výrobců Huromu jsem to viděl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 8:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
mohy píše:
Máme doma od štvrtka Huroma, zatiaľ spokojnosť, len čo ma prekvapilo je, že štava obsahuje dosť vlákniny. Aspom keď to porovnám s vysoko otáčkovou odstredivkou, tak si treba na to zvyknúť a tak zvažujem, že či ho nevrátim, pretože tu myslím aj pán Jarda spomínal, že na vlákninu sa viažu pesticídy. Zas neni problém to precediť cez čajové sitko a potom je štava bez tej vlákniny, ale za tie peniaze, ako poznamenala aj manželka, by to mohlo aj samo štavu robiť \":)\"
Tak teraz zvažujem či neísť radšej napríklad do Omega 8006, len som ešte nepreveroval, či aj z tohto odštavnovača ide vláknitá štava. Z Angel Juicera ide čistá štava bez vlákniny?

Ten přístroj sice neznám, ale pozor na to, dokonce i ten Angel má ve šťávě takovou jemnou vlákninu, to podle mého názoru ani jinak u lisů tohoto typu nejde. Berte to tak, že u odstředivky projde pouze čistá šťáva, ale u lisu je tlak tak velký, že něco prostě projít musí. Pokud vám to zásadně vadí, tak stačí to nechat v hrníčku vystoupat nahoru a sebrat lžící, cedit se to nemusí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 8:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
mohy píše:
Tak teraz zvažujem či neísť radšej napríklad do Omega 8006, len som ešte nepreveroval, či aj z tohto odštavnovača ide vláknitá štava. Z Angel Juicera ide čistá štava bez vlákniny?

Z Angela tiež nejde úplne čistá šťava. Je tak trochu ako veľmi jemný džús. Tiež som bola prekvapená, keď som po prvý krát prešla z odstredivky na Angel. Nebol by problém nasadiť ešte jedno jemnejšie sitko do nádobky kde šťava odteká, ale chutí mi však viac s tou dužinou, je taká plnšia.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 9:01 pm 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
Mohy, za kolik jste Huroma pořídil? Nakupoval jste u vás na Slovensku?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 9:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Sybilla píše:
Z Angela tiež nejde úplne čistá šťava. Je tak trochu ako veľmi jemný džús. Tiež som bola prekvapená, keď som po prvý krát prešla z odstredivky na Angel. Nebol by problém nasadiť ešte jedno jemnejšie sitko do nádobky kde šťava odteká, ale chutí mi však viac s tou dužinou, je taká plnšia.
Já zas neznám Angel (doufám, že ho někdy během kurzu - snad už letos - zkouknu u Jardy), používám Omegu 8004, kterou tedy považuji za bezva volbu; šťáva z ní taky obsahuje malinké procento dužiny, ale uvědomte si, že to je zanedbatelný zlomek oproti tomu, kolik vlákniny se při lisování oddělí a kolik kontaminované vlákniny tedy nekonzumujete. Je to prostě skvělý výsledek a tak drobounké množství dužiny Vám neuškodí, nebojte. V takto nízkém procentu obsahu dužiny ve šťávě totiž pozitivní účinky dužiny na střeva, která vlákninu potřebují, rozhodně převýší nemilou skutečnost, že dužina je kontaminovaná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 9:39 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Salix píše:
Mohy, za kolik jste Huroma pořídil? Nakupoval jste u vás na Slovensku?

Bral som ho unas zo Slovenska za 399€ + "zdarma" knižka "Liečenie prírodnými šťavami".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 9:39 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Jarda píše:
Ten přístroj sice neznám, ale pozor na to, dokonce i ten Angel má ve šťávě takovou jemnou vlákninu, to podle mého názoru ani jinak u lisů tohoto typu nejde. Berte to tak, že u odstředivky projde pouze čistá šťáva, ale u lisu je tlak tak velký, že něco prostě projít musí. Pokud vám to zásadně vadí, tak stačí to nechat v hrníčku vystoupat nahoru a sebrat lžící, cedit se to nemusí.

Ďakujem za poznatok, tak ostanem teda pri tom Huromovi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 9:43 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Sybilla píše:
Z Angela tiež nejde úplne čistá šťava. Je tak trochu ako veľmi jemný džús. Tiež som bola prekvapená, keď som po prvý krát prešla z odstredivky na Angel. Nebol by problém nasadiť ešte jedno jemnejšie sitko do nádobky kde šťava odteká, ale chutí mi však viac s tou dužinou, je taká plnšia.

U mňa je to tak 50/50, deťom to zatiaľ cedím. Mám taký sublejtívny pocit, že keď je štava aj bez tých drobnejších čiastočiek, tak ju telo lepšie a rýchlejšie využije aj ako keby bola taká lahšia. Tiež sa mi zdá, že tie čiastočky ako keby trochu štartovali trávenie. Je to to len veľmi krátka skúsenosť, tak to ešte nechcem uzatvárať a ešte uvidím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 15, 2010 9:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
mohy píše:
Mám taký sublejtívny pocit, že keď je štava aj bez tých drobnejších čiastočiek, tak ju telo lepšie a rýchlejšie využije aj ako keby bola taká lahšia. Tiež sa mi zdá, že tie čiastočky ako keby trochu štartovali trávenie
Nezbývá mi, než potvrdit! Za poslední rok jsem přečetl šílený kvanta literatury a jelikož na to mám podobnou paměť, jako Jarda, vím jen, že jsem to někde četl, ale už nevím, u kterého autora - možná přímo u nejpovolanějšího, Walkera, fakt si teď nejsem autorem jist. Zpočátku jsem totiž pil čistou ščávu a pak mne napadlo část vlákniny (oddělené při lisování) zas do ščávy vrátit, jako kvůli vláknině pro střeva - však jsem to taky určitou dobu dělal. Pak jsem se ale někde dočetl, že taková ščáva je mnohem, mnohem hůře stravitelná a zdrží se v žaludku o hodně déle, než ščáva čistá (filtrovaná). Takže ano, šťávu bez dužiny tělo využije efektivněji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz