Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř čer 26, 2024 2:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned dub 11, 2010 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Ted jste mě trochu zarazil s tím správným pH během hubnutí. Během hubnutí správné pH nemám, ale snažím se ho srovnat směsí melasy, jedlé sody, citronu a vody, jak jste mi doporučil. To, že není hodnota pH v pořádku přisuzuji zakyselování při hubnutí, ale na tom jsme se nadávno shodli, že tak to prostě chodí a lidem, kteří mají co shazovat se pH srovná až když se dostanou na normální váhu - je to tak? Moje tělo nebylo nějak pevné ani před tím, než jsem začala hubnout, ale je pravda, že na to, že jsem zhubla tolik za tak krátkou dobu mi nikde nic nevisí.

To pH nemusí být naprosto přesně, to se opravdu srovnat při hubnutí příliš nedá, protože to hodně lítá, ale je potřeba se o to snažit. Čili to děláte správně a jak se budete dostávat ke své váze, tak se bude pH samo rovnat. Jak vidíte i tkáně reagují správně a jiný by po shození těchto kil vypadal jako pes Šarpej, tak to tedy děláte asi dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte dub 27, 2010 10:00 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Čo signalizuje žltá farba pokožky(tvár,podpažie,krk)?
Stane sa mi to vždy po mrkve.
Ked ju pijem tak chytím oranžovú farbu, no ked to vpracháva ide to do úplne žltej a vyzerá to hrozne, navyše je to nervovnomerné a ludia sa ma pýtajú či nemám žltačku alebo čo.
To, že mrkva farbí do oranžova viem, no je normálne že to prechádza do žltej?
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 8:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Čo signalizuje žltá farba pokožky(tvár,podpažie,krk)?
Stane sa mi to vždy po mrkve.
Ked ju pijem tak chytím oranžovú farbu, no ked to vpracháva ide to do úplne žltej a vyzerá to hrozne, navyše je to nervovnomerné a ludia sa ma pýtajú či nemám žltačku alebo čo.
To, že mrkva farbí do oranžova viem, no je normálne že to prechádza do žltej?
Ďakujem

Ano, takto se to při velkých dávkách mrkve projevuje a je vhodné si dávky vychytat na takovou míru a z takových plodin, aby se to nejevilo moc zřetelné. Do určité míry to ovlivní i horší stav jater, ale zase tak velký problém to nepředstavuje, jde o čistě kosmetickou chybu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 12:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Ano, takto se to při velkých dávkách mrkve projevuje a je vhodné si dávky vychytat na takovou míru a z takových plodin, aby se to nejevilo moc zřetelné. Do určité míry to ovlivní i horší stav jater, ale zase tak velký problém to nepředstavuje, jde o čistě kosmetickou chybu.

"...to ovlivní i horší stav jater... " Ako to ovplyvní stav pečene? Tým, sa pečeň zhorší? Alebo horšiu pečeň to ovplyvní k lepšiemu? Akosi z toho spojenia slov sa neviem celkom iste, ktorá možnosť je myslená, chem si to lel overiť.. Hovoríme v prvej vete o veľkých dávkach mrkvy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 1:52 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Sybilla píše:
"...to ovlivní i horší stav jater... " Ako to ovplyvní stav pečene? Tým, sa pečeň zhorší? Alebo horšiu pečeň to ovplyvní k lepšiemu? Akosi z toho spojenia slov sa neviem celkom iste, ktorá možnosť je myslená, chem si to lel overiť.. Hovoríme v prvej vete o veľkých dávkach mrkvy.

Je to myslené tak, že keď má pečen zhoršenú funkciu, tak človek viac zožltne. To isté písal pán Jarda pri štave z červenej repy. Konkrétna diskusia tu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 4:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
"...to ovlivní i horší stav jater... " Ako to ovplyvní stav pečene? Tým, sa pečeň zhorší? Alebo horšiu pečeň to ovplyvní k lepšiemu? Akosi z toho spojenia slov sa neviem celkom iste, ktorá možnosť je myslená, chem si to lel overiť.. Hovoríme v prvej vete o veľkých dávkach mrkvy.

Myšleno je to tak, že horší stav jater umožní získat tu barvu, jinak se téměř vše nadbytečné dokáže z těla vyloučit a barevný rozdíl kůže je nepatrný. Sice budete mít takovou lehce opálenou barvu i v zimních měsících, ale nijak mimořádné zbarvení se nedostaví, pokud jsou játra plně funkční, to samé platí i pro zbarvení stolice červenou řepou, kdy pak není barva červená, ale skoro černá. Je to poměrně jednoduchá a rychlá diagnostika stavu jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 6:49 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Myšleno je to tak, že horší stav jater umožní získat tu barvu, jinak se téměř vše nadbytečné dokáže z těla vyloučit a barevný rozdíl kůže je nepatrný. Sice budete mít takovou lehce opálenou barvu i v zimních měsících, ale nijak mimořádné zbarvení se nedostaví, pokud jsou játra plně funkční, to samé platí i pro zbarvení stolice červenou řepou, kdy pak není barva červená, ale skoro černá. Je to poměrně jednoduchá a rychlá diagnostika stavu jater.

Tak potom mám, na počudovanie po dvoch rokoch zdravej stravy v neporiadku pečeň. Pred dvomi týždňami som bola v súkromnej ambulancii prevencie a regenerácie, kde majú aj Skenar. Kvôli tomu Skenaru som tam vlastne šla. Nič som nemusela hovoriť, lekárka či vlastne ten Skenar, trafila presne na môj stále pretrvávajúci zápal MM. A povedala, aby som pila menej mrkvovej šťavy, lebo mám oranžový odtieň. Ja teda nič také nevidím, ani moje okolie a tej mrkvovej šťavy nepijem zase tak veľa, tak 3 dl, aj to nie každý deň. Spravila som aj hlúposť, keď som od urológa užívala ním predpísaný Ciplox 500, ten mi úplne rozhádzal tráviacu aj vylučovaciu sústavu a to čo mal riešiť nevyliečil. Obávam sa, že utrpela aj moja pečeň a asi aj slinivka. Chcela som cez víkend spraviť pečeňovú očistu, ale bálla som sa, aby som to ešte nezhoršila, tak som to neurobila. Teraz neviem čo mám robiť, lebo vnútro mám rozhasené, nič nefunguje ako má, farba stolice bola do včera svetlá asi ako biela kíáva ale pevná a dnes sa to zvrhlo na redšiu kozistenciu. Nie je to ešte hnačka, ale veľa k tomu nechýba. Tak smutne rozmýšľam, z ktorej strany by som sa mala pustiť do reparácie svojej telesnej schránky. Čo skôr a čo potom?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Tak potom mám, na počudovanie po dvoch rokoch zdravej stravy v neporiadku pečeň. Pred dvomi týždňami som bola v súkromnej ambulancii prevencie a regenerácie, kde majú aj Skenar. Kvôli tomu Skenaru som tam vlastne šla. Nič som nemusela hovoriť, lekárka či vlastne ten Skenar, trafila presne na môj stále pretrvávajúci zápal MM. A povedala, aby som pila menej mrkvovej šťavy, lebo mám oranžový odtieň. Ja teda nič také nevidím, ani moje okolie a tej mrkvovej šťavy nepijem zase tak veľa, tak 3 dl, aj to nie každý deň. Spravila som aj hlúposť, keď som od urológa užívala ním predpísaný Ciplox 500, ten mi úplne rozhádzal tráviacu aj vylučovaciu sústavu a to čo mal riešiť nevyliečil. Obávam sa, že utrpela aj moja pečeň a asi aj slinivka. Chcela som cez víkend spraviť pečeňovú očistu, ale bálla som sa, aby som to ešte nezhoršila, tak som to neurobila. Teraz neviem čo mám robiť, lebo vnútro mám rozhasené, nič nefunguje ako má, farba stolice bola do včera svetlá asi ako biela kíáva ale pevná a dnes sa to zvrhlo na redšiu kozistenciu. Nie je to ešte hnačka, ale veľa k tomu nechýba. Tak smutne rozmýšľam, z ktorej strany by som sa mala pustiť do reparácie svojej telesnej schránky. Čo skôr a čo potom?

Tak to mě připadá jako nesmysl a po tak malé dávce mrkve to snad ani není možné. Já jsem pil skoro rok i tři litry mrkvové šťávy denně a ani v tomto případě se nejednalo o nějak výrazný barevný problém. To bych spíše vsadil na ty mocné pilule, které určitě mrkev výrazně předčí. Opravu jater bych započal dodávkou ostropestřce mariánského, kde pro větší účinnost můžete přebraná semínka rozmixovat přímo v oleji z této rostliny v poměru 100 g semínek ostropestřce mariánského a 70 g oleje z ostropestřce mariánského. Pak budete užívat tu kašičku 3x denně kávovou lžičku po jídle do té doby, kdy k tomu začnete cítit odpor, čili ji tělo již nechce. Další opatření je opatrně aplikovat klystýr s aktivovaným MMS a pomaličku navyšovat dávky MMS, což zlikviduje ve střevech jakéhokoliv sajrajta. Srovnání pH je pro vás předpokládám samozřejmostí, čili to ani rozebírat nebudu. Mimo přírodní prostředky bych zatím zařadil Pancreolan vždy 2 tablety po jídle na podporu slinivky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 28, 2010 9:28 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Jarda píše:
Ano, takto se to při velkých dávkách mrkve projevuje a je vhodné si dávky vychytat na takovou míru a z takových plodin, aby se to nejevilo moc zřetelné. Do určité míry to ovlivní i horší stav jater, ale zase tak velký problém to nepředstavuje, jde o čistě kosmetickou chybu.

Ja to proste obmedzím.
Mne vadí iba tá žltá farba do ktorej to prechádza. Tá oranžová vyzerá skor ako opálenie.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 1:32 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Opravu jater bych započal dodávkou ostropestřce mariánského, kde pro větší účinnost můžete přebraná semínka rozmixovat přímo v oleji z této rostliny v poměru 100 g semínek ostropestřce mariánského a 70 g oleje z ostropestřce mariánského. Pak budete užívat tu kašičku 3x denně kávovou lžičku po jídle do té doby, kdy k tomu začnete cítit odpor, čili ji tělo již nechce.
Jarda píše:
Je to rozhodně zajímavý nápad a určitě není špatný, naopak se domnívám, že to může účinky opravdu dost zvednout. To užívání po jídle se mi moc nezdá, podle mě by se měla játra podpořit před akcí a ne po ní, kdy již to valný význam dle mého názoru nemá. Každopádně se tímto postupem ostropestřec dá skladovat relativně dlouho aniž by to mělo nějaký negativní vliv na kvalitu.
Jarda, tak teraz ste ma dokonale poplietli, kedy tu kasu vlastne uzivat. Zmenili ste odvtedy nazor pre nejaky novo nadobudnuty poznatok?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv dub 29, 2010 8:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Jarda, tak teraz ste ma dokonale poplietli, kedy tu kasu vlastne uzivat. Zmenili ste odvtedy nazor pre nejaky novo nadobudnuty poznatok?

Tak mým cílem určitě není ani nikoho poplést a ani jsem zase tak moc nezměnil názor, čili dále trvám na tom užívání před jídlem. Nicméně jsem vysledoval, že v případě většího rozhašení organizmu reaguje dost lidí na užívání před jídlem nevolností, což je projevem detoxikace. Pak se jim zdá, že léčba není vhodná, čili v případě Sybilly, která píše, že je celkově rozhašená, jsem raději doporučil začít s užíváním po jídle, kdy jsou účinky přeci jen mírnější a nevyvolává to tak velké reakce v organizmu. Pokud to ovšem snese, tak jednoznačně aktivovat játra před jídlem, ale z toho co popisuje se domnívám, že toto bude vhodnější postup.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pát kvě 07, 2010 10:30 pm 
Chtěla bych se zeptat s jakým časovým odstupem se můžou konzumovat různé druhy ovocných štáv. Je například možné vypít štávu z ananasu a za půl hodiny štávu z pomeranče nebo grepu?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob kvě 08, 2010 8:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Chtěla bych se zeptat s jakým časovým odstupem se můžou konzumovat různé druhy ovocných štáv. Je například možné vypít štávu z ananasu a za půl hodiny štávu z pomeranče nebo grepu?

Ovocné mezi sebou nemusí mít nějaké přestávky, ale mezi ovocem a zeleninou je dobré držet odstup alespoň dvě hodiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon kvě 17, 2010 5:11 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Co šťáva z baklažánu, který má údajně nadmíru solaninu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte kvě 18, 2010 6:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Co šťáva z baklažánu, který má údajně nadmíru solaninu?

Tu jsem nikdy nezkoušel a dle mého názoru to bude dost hnusné a navíc možná i značně nebezpečné, zvláště ve větším množství.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz