Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř čer 26, 2024 8:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 4:15 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Tak som mixér dostal a obratom ho vraciam. Návod v nemčine, však balík prišiel z Berlína. Zastrčil som do zásuvky a mixér beží, no vypínač je v polohe off. Nejde vypnúť, kolečkom na reguláciu otáčok môžem točiť koľko chcem, otáčky stále rovnaké. Okrem toho nádoba je z nejakého obyčajného makrolonu, nevyzerá vôbec kvalitne. Takže ruky preč od značky Klarstein!!!

Vitamix take bezi velice pomalu, kdyz ho zapojite do zasuvky. Pravdepodobne je to kvuli chlazeni motoru. Jak je to U G21 nevim. Otacky jdou zvysovat az date vypinac do polohy ON.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 4:27 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Tak nie, on beží na vysoké otáčky, neviem odhadnúť aké. Pri polohe off ani on regulácia otáčok nefunguje.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 4:35 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Tak nie, on beží na vysoké otáčky, neviem odhadnúť aké. Pri polohe off ani on regulácia otáčok nefunguje.

Ano, to je v poradku.
Problem asi bude spis s nadobou, pokud je opravdu z makrolonu, coz je jeden z obchodnich nazvu polykarbonatu obsahujiciho Bisfenol A.
U Vitamixu a G21 tvrdi, ze nadoba Bisfenol A neobsahuje. Otazka je, zda je to skutecne pravda.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 5:04 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ako to myslíte že je to v pořádku? Otáčky sú stále stejné. Prepnem na ON<>OFF točím kolieskom, stále žiadna zmena. Ten materiál ja nedokážem tak presne posúdiť, nevidím tam nikde značku. Makrolon by mal iba PC, niečo o tých materiáloch viem. V práci s tým pracujem. Používame viac materiálov, PC Apec, Makrolon, Lexan, potom Ultradur viac druhov, Ultem, ten je z USA, Ultramid, Innopol a iné, no na tej nádobe opravdu nikde nevidím označenie.
Píšu tiež BPA Free, možno tá nádoba je dobrá, neviem. Kolega kúpil ten slabší 21 tis. otáčok a tam že je nádoba nejaká ťažká zo skla. Nevidel som ho, neviem porovnať.
Majú tam aj nejaký 2G ktorý má mať 32 tis. otáčok ale zdá sa že on jednoducho beží ako ho napadne.
Teraz som si všimol že napriek tomu že sa všetky typy podobajú ako jedno vajce druhému tak u každého píšu o nádobe niečo iné, dokonca že je z PVC.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 10:10 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Deane píše:
Ako to myslíte že je to v pořádku? Otáčky sú stále stejné. Prepnem na ON<>OFF točím kolieskom, stále žiadna zmena. Ten materiál ja nedokážem tak presne posúdiť, nevidím tam nikde značku. Makrolon by mal iba PC, niečo o tých materiáloch viem. V práci s tým pracujem. Používame viac materiálov, PC Apec, Makrolon, Lexan, potom Ultradur viac druhov, Ultem, ten je z USA, Ultramid, Innopol a iné, no na tej nádobe opravdu nikde nevidím označenie.
Píšu tiež BPA Free, možno tá nádoba je dobrá, neviem. Kolega kúpil ten slabší 21 tis. otáčok a tam že je nádoba nejaká ťažká zo skla. Nevidel som ho, neviem porovnať.
Majú tam aj nejaký 2G ktorý má mať 32 tis. otáčok ale zdá sa že on jednoducho beží ako ho napadne.
Teraz som si všimol že napriek tomu že sa všetky typy podobajú ako jedno vajce druhému tak u každého píšu o nádobe niečo iné, dokonca že je z PVC.

Omlouvam se, spatne jsem precetl Vas prispevek ohledne toho prepinace, pokud se otacky nemeni ani v jedne poloze prepinace, tak je opravdu neco spatne.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2015 12:11 am 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
inzenyr píše:
Pokud je silikonove tesneni na pechovadle neposkozene, tak tesni az moc dobre. Teprve po navlhceni stavou s nim jde dobre pechovat.
Ma to neprijemny efekt, ze skutecne muze dojit k pruniku stavy do prevodovky.

Zakladem je dodrzet u Angelu vse, co jsem zde uz uvedl:
1) Sito mit trvale ulozene v nadobe s vodou, aby nedochazelo k ucpani odvoru v situ.
2) Na ozubenou osu hnaci hridele si zakoupit distancni podlozku u firmy Akros 0,2mm, pripadne 0,3mm a mit ji pri lisovani nasazenou na ozubene ose. Hnaci hridel pritlacuje pres distancni podlozku tesnici O-krouzek a zamezuje tak pruniku stavy do prevodovky Angela. Pozor, podlozky pod srouby se pouzit nedaji, maji prilis velkou tloustku.
Doporucuji si tech distancnich podlozek koupit vic najednou, jsou tenke a daji se snadno pri nepozornosti znicit nebo pripadne vyhodit do kose zaroven s odpadem.

Inzenyr

Inzenyre diky moc za cenne informace. Kterou presne z techto? http://www.akros.cz/podlozky-distancni-din-988/a2/prod/ At je jistota ze koupim dobre..


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 20, 2015 1:12 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
freml píše:
Inzenyre diky moc za cenne informace. Kterou presne z techto? http://www.akros.cz/podlozky-distancni-din-988/a2/prod/ At je jistota ze koupim dobre..

Nejvhodnejsi je tato:
podložka 12 x18x0.2,(distanční) DIN 988/A2
Kód:10098800121802

Kdyz jsem distancni podlozky kupoval, tak tloustku 0,2mm nemeli, koupil jsem tri podlozky o tloustce 0,1mm a dve podlozky o tloustce 0,3mm.
0,1mm je dost tenka a snadno se ohne, 0,3mm je uz dost silna, ale jeste u meho Angela vyhovuje, aby se netrela hridel o sito.
Kazdy Angel je trochu original, protoze jsou vyrabeny rucne, takze je asi nejvhodnejsi pokud nebudou mit tu nejvhodnejsi tloustku 0,2mm koupit alespon dve podlozky o sile 0,1mm a alespon jednu podlozku o sile 0,3mm. Tloustka 0,2mm jde pripadne slozit ze dvou podlozek 0,1mm.
Distancni podlozka obcas zustane nalepena na hrideli, takze se muze stat, ze ji vyhodite do odpadu, proto je vhodne kvuli postovnemu koupit nejakou podlozku do rezervy.

Distancni podlozka spolehlive zamezila protekani stavy do prevodovky.
Uz to funguje 5 mesicu od doby, kdy mi stava zacala do prevodovky zase prosakovat.
Musim ale priznat, ze Angelu davam radne zabrat. Denne delam 1,2 litru stavy z jablek a korenove zeleniny vcetne namoceneho maku a to vsechno nadvakrat odstavene.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 11, 2015 11:52 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Mixér som zabalil na odoslanie ale v pondelok mám nejaké vybavovačky tak som sa rozhodol osobne zájsť do Bratislavy do ich predajne ho odniesť, mailom mi ponúkli tú možnosť. Som zvedavý čo mi povedia.

Edit:
Tak som mixér odniesol do predajne, bolo to zbytočné, mohol som ho poslať poštou. Prebral to predavač, teda žiaden technik, iba ma rozčúlil hlúpym komentárom že som ho ja mohol pokaziť, takže sme si vymenili trochu ostrých slov. Ani do krabice nepozrel, že si to pozrie servisný technik. Takže zbytočne som nadbehol 100 kilometrov. Dúfam že mi ho nepošlú opravený, hneď ako prídu peniaze objednám G21 keď ho máte už odskúšaný.

Tak som objednal G21 tot:
http://datacomp.sk/mixer-g21-ga-gs1500- ... QC46PmG-Lg

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 16, 2015 5:35 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
G21 je doma a je to taká masívnejsia masina oproti tomu ktorý som vrátil. Tak narýchlo zom ho vyskúsal trochou goji, banán, jablko, kúsok zázvoru a aj zene sa to asi pozdávalo lebo povedala že na zajtra kúpi zeleninu aby sme vyskúšali zeleninové.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 16, 2015 5:52 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Deane píše:
G21 je doma a je to taká masívnejsia masina oproti tomu ktorý som vrátil. Tak narýchlo zom ho vyskúsal trochou goji, banán, jablko, kúsok zázvoru a aj zene sa to asi pozdávalo lebo povedala že na zajtra kúpi zeleninu aby sme vyskúšali zeleninové.

Mam G21 uz necely rok a zatim super. Az na to, ze mezitim u nas trochu zvedli cenu. Ten co jsi vracel vypada parametrove stejne, ne-li lip, nez G21, a u nas je o dost levnejsi. Muzes jeste jednou napsat proc je podle tebe spatnej? Protoze obcas se na nej nekdo znamy pta. A pripadne jeste jestli muzete nekdo porovnat G21/Vitamix s NutriBullet? Pokud uz se to tu nekde porovnavalo, tak jen dejte vedet a ja prohrabu diskuzi. Dik, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 16, 2015 7:16 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja som ho vrátil pretože mi došiel vadný kus. Je to vyšej uvedené. Oproti G21 sú plasty telesa aj nádoby už na pohľad slabšie. To som ani nevedel, až keď som G21 vybalil som to zistil.
G21 aj u nás zdražel asi o 20€. Ja som ho našiel za 192€, inak ja všade za 202€.
Nutribullet mám doma pokazený po 3 mesiacoch používania, ložisko je kaput a utrhli sa kábliky na kondenzátoroch. Na pripravu patlaniny pre jedného je to dobré ale na smoties slabota, len ak na cesty.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 16, 2015 9:37 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Deane píše:
Ja som ho vrátil pretože mi došiel vadný kus. Je to vyšej uvedené. Oproti G21 sú plasty telesa aj nádoby už na pohľad slabšie. To som ani nevedel, až keď som G21 vybalil som to zistil.
G21 aj u nás zdražel asi o 20€. Ja som ho našiel za 192€, inak ja všade za 202€.
Nutribullet mám doma pokazený po 3 mesiacoch používania, ložisko je kaput a utrhli sa kábliky na kondenzátoroch. Na pripravu patlaniny pre jedného je to dobré ale na smoties slabota, len ak na cesty.

Dik moooc. Ten G21 me nadchnul a zatim se tento pocit nezmenil, tak uz ho ma cela nase rodina a soused v baraku \":D\" . Dcera ma origos Vitamix a asi 10 dni mela muj G21 a kdyz porovnavala, tak u neceho rikala, ze G21 potrebuje delsi cas, ale ne o moc, a u pomazanek nebo ceho rikala, ze je G21 lepsi. Navic G21 lip vypada, aspon muj cerveny proti jejimu cernymu Vitamixu. Takze v kazdem pripade srovnatelny za mnohem nizsi cenu.
Ten nemeckej a NutriBullet me zajimaly, aby mi nahodou neco neuteklo. Tak pokud jeste bude mit nekdo v okoli zajem, budu dal doporucovat G21.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 20, 2015 1:51 pm 
Offline

Registrován: pon bře 09, 2015 3:06 pm
Příspěvky: 9
Dobrý den, doporučíte mi nějaký kvalitní odšťavňovač?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2015 9:28 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
pavlinastibrova píše:
Dobrý den, doporučíte mi nějaký kvalitní odšťavňovač?

Ano, Angel.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2015 11:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28312
Bydliště: Poděbrady
Libka píše:
Dobrý den,po pečlivém uvážení jsem se rozhodla investovat do Angela.Jen bych se chtěla ještě zeptat,jsou-li pro mne šťávy z ovoce a zeleniny zcela vhodné,když jsem jasná váta.

To je otázka, jak které, ale určitě se dají v rozumném množství dodávat. Vždy přeci můžete přidat něco co bude prohřívat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz