Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 8:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 6:15 pm 
Offline

Registrován: stř črc 29, 2009 8:12 am
Příspěvky: 30
Jarda píše:
Nevím jak přesně je to dlouho, co někdo moudrý řekl, „ Jez do polosyta, pij do polopita a vyjdou ti dlouhá léta“. Ten člověk měl pravdu a nic nikdy se na tom nezmění i kdyby reklama říkala cokoliv. Je ovšem holým faktem, že jde o závislost, kterou ovládne pouze silný jedinec a také vždy upozorňuji i na společenský rozměr, kdy je nevhodné se ovládat, jako třeba domáhat se na svatbě krouhaného zelí, to tam asi budete za magora a raději bych si dal řízek.

máte pravdu jasně , že by Vás měli ostatní za magora, smutnější na tom všem spíš je , že magoři jsou oni , ničí si zdraví a mnohdy vědomě-)))))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
vendy píše:
máte pravdu jasně , že by Vás měli ostatní za magora, smutnější na tom všem spíš je , že magoři jsou oni , ničí si zdraví a mnohdy vědomě-)))))

Tak s tím nic nenaděláte a jediný způsob jak s těmi lidmi vycházet, je daný problém ignorovat a na nějakou dobu se přizpůsobit v rámci možností společnosti s kterou se momentálně z nějakého důvodu vyskytuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Oskar930Pro(HuromSlowJuicer)
PříspěvekNapsal: sob pro 18, 2010 1:27 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Tak i když nám starý typ bílého sítka už 2x praskl, naštěstí ještě v záruce, tak dodavatel nejodstavnovac.cz (p.Krejčí) se zachoval solidně a zaslal vždy nové...nyní už ten novž typ sítek(poslal bílé i žluté a dokonce i podstavec ze kterého vytéká šťáva a odpad.

Tak jsem zvědav jak dlouho vydrží ten nový typ sítek...
Jediné co tomu teď trochu dává zabrat je ananas s kůrou a ořechová mléka, ale zatím dobrý...je nutno průběžně přilévat vždy trochu čisté vody a tím pomoci šneku v lisování.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: hurom slow juiser
PříspěvekNapsal: úte pro 28, 2010 11:46 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
zdravim vsetkych odstavujucich.
dnes som sa stala stastnou majitelkou (dufam) hurom slow juiseru.
este nevyskusany, iba som precitala navod a mam jednu dilemu

-pisu, ze treba vybrat kostky a tvrde semena, samozrejme ze kostky zo sliviek a ceresni napr. tam nedam, ale co kostecky v hrozne? mohlo by to stroj poskodit? pripadne jablka a hrusky nezbavene jadierok. pozerala som ich prezentacne video, odstavovali tam kadeco, aj hrozno tusim, no mohlo to byt pokojne bezkostkove.
mimochodom, v tom navode je toho dost malo, cakala som trochu viac info o tom, co mozem (teda predpokladam ze vsetko) odstavovat, teda skor, na co si dat pozor. nieco malo som vsak vycitala z diskusii tu aj na vitarianovi.

-este hladam na webe (zatial bez vysledku) ako robit orechove mlieko v odtavovaci. na nete som nasla receptov par, vo vseobecnosti, 100g napr. mandli zaliat 1l vody a potom v tomto umixovat, precedit a je to. takto sa robi mlieko aj v odstavovaci? mam na mysli ten omer orechov a vody. tiez, namocit treba na 24 ci staci 12 hodin?

k odstavovacu bola aj kniha - liecenie prirodnymi stavami - no tam ani zmienka o orechoch.

no a moj hurom je ten inovovany, s jednym sitkom, tak zajtra zacinam, som zvedava \":)\")))


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 29, 2010 12:36 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Hroznové víno jsem odšťavňovala jen 1x, ale semínka jsou malá a křehká, toho bych se fakt nebála.
Mandlové mléko jsem dělala jen 1x, chuť byla poměrně slabá, lepší je kokosové. Zkoušej sama, jaké poměry ti budou vyhovovat, ale obecná rada - naředit se to dá vždycky, naopak nikoli.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 30, 2010 10:09 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Kometa píše:
Hroznové víno jsem odšťavňovala jen 1x, ale semínka jsou malá a křehká, toho bych se fakt nebála.
Mandlové mléko jsem dělala jen 1x, chuť byla poměrně slabá, lepší je kokosové. Zkoušej sama, jaké poměry ti budou vyhovovat, ale obecná rada - naředit se to dá vždycky, naopak nikoli.

dakujem, tak budem smelo robit hrozno. to mlieko som este neskusala, odkladam, mam zatial vyskusane jablko, hrusku, pomarance mandarinky, zo zeleniny iba cviklu, cibulu uhorku a mrkvu.
sme spokojni, hoci ta satav nie je uplne cista, malicko drte tam je, ale s tym som pocitala, lebo sa to tu pisalo.
mam inovvovany huron - teda iba jedno sito, co by malo byt spevnene, takze uvidime \":)\"
vytaznost myslim fajn, ctrusy okolo 90% mrkva iba nejakych 70% no tu som si nerobila iluzie.
jablka asi 80.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 15, 2011 11:24 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
uz nejaky cas stavime s huromom a chcela by som tu este napisat k tomu obsahu vlakniny v stavach. ano, je tam celkom dost kuskov, ale nam sa osvedcilo bez straty stavy, preliat este raz cez odstavovac hotovu stavu, kusky sa uplne minimalizuju a stavy vobec nie je menej, nejako to totizto este posunie to, co ostalo v stroji, dokonca v niektorych pripadoch sme mali este tak o 10-20ml stavy viac, co nie je vela, ale opticky potesi \":lol:\"
detom odsttavujeme rano, zatial ovocie, na zeleninku musia este dorast \":lol:\"
ja si robim este poobede zeleninove zmesi.
vytaznost je myslim primerana, angel to urcite nie je, ale aj tak super.

uplne super robi hrozno, co je ale asi prirodzene.
zelene listy prerezavam na kratke vlakna, lebo sa to moze upchat. tych vsak naraz vela neodstavujem, takze opat, mrkva to isti- precisti \":)\"

bolo tu spominane cistenie naliatim vody, toto funguje super, zmyje to vsetko hrube a cistenie sitka je jedine, co zaberie trosku casu.
toto liatie vody uplne vynechavame, odkedy prelievame hotovu stavu este raz, ta to precisti dostacujuco.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 16, 2011 1:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
uz nejaky cas stavime s huromom a chcela by som tu este napisat k tomu obsahu vlakniny v stavach. ano, je tam celkom dost kuskov, ale nam sa osvedcilo bez straty stavy, preliat este raz cez odstavovac hotovu stavu, kusky sa uplne minimalizuju a stavy vobec nie je menej, nejako to totizto este posunie to, co ostalo v stroji, dokonca v niektorych pripadoch sme mali este tak o 10-20ml stavy viac, co nie je vela, ale opticky potesi \":lol:\"
detom odsttavujeme rano, zatial ovocie, na zeleninku musia este dorast \":lol:\"
ja si robim este poobede zeleninove zmesi.
vytaznost je myslim primerana, angel to urcite nie je, ale aj tak super.

uplne super robi hrozno, co je ale asi prirodzene.
zelene listy prerezavam na kratke vlakna, lebo sa to moze upchat. tych vsak naraz vela neodstavujem, takze opat, mrkva to isti- precisti \":)\"

bolo tu spominane cistenie naliatim vody, toto funguje super, zmyje to vsetko hrube a cistenie sitka je jedine, co zaberie trosku casu.
toto liatie vody uplne vynechavame, odkedy prelievame hotovu stavu este raz, ta to precisti dostacujuco.

To jsou pro další případné zájemce o tento přístroj cenné zkušenosti, protože jinak vlastně člověk kupuje produkt o kterém nic neví a to vždy budí nedůvěru.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 2:56 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Neviem aký Hurom (možno nejaký ruský...) má pani Martina46, keďže mne pri použití 1kg mrkvy Hurom odšťaví asi 4,5dcl šťavy (0,9 - 1kg mrkvy a 4 menšie, ale nie maličké jablká = 8dcl šťavy, pričom z jabĺk je šťavy minimálne 3dcl).
Mimochodom, som s Huromom spokojný... pokiaľ ho netreba čistiť... Trvá mi to aj 4 minúty rezkého čistenia (teda rýchleho), a to na odstavovace.sk dávali 5/5 za čistenie... v skutočnosti tam patrí 3/5 za čistenie, lebo tie nádoby na šťavu a odpad sú tvarom stvorené asi pre 8 ročné deti... navyše sa blbo umýva to okrúhle sitko, a tá biela "kostra" s tými gumami... vlastne, celý stroj sa veľmi zle umýva.
Ale to by nemalo odradiť... 4 minúty (krkolomného umývania) hore dole... \":D\"
edit : to Martina46 : Ďakujem za tip, skúsim to s tým prepláchnutím pomocou šťavy... \":wink:\" , ale šťavu z mkrvy (4,5dcl z 1kg mrkvy) to aj tak nenavýši. Odkiaľ máte Hurom Vy ? ... \":shock:\"

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 6:08 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
NOWOCAYN píše:
Neviem aký Hurom (možno nejaký ruský...) má pani Martina46, keďže mne pri použití 1kg mrkvy Hurom odšťaví asi 4,5dcl šťavy (0,9 - 1kg mrkvy a 4 menšie, ale nie maličké jablká = 8dcl šťavy, pričom z jabĺk je šťavy minimálne 3dcl).
Mimochodom, som s Huromom spokojný... pokiaľ ho netreba čistiť... Trvá mi to aj 4 minúty rezkého čistenia (teda rýchleho), a to na odstavovace.sk dávali 5/5 za čistenie... v skutočnosti tam patrí 3/5 za čistenie, lebo tie nádoby na šťavu a odpad sú tvarom stvorené asi pre 8 ročné deti... navyše sa blbo umýva to okrúhle sitko, a tá biela "kostra" s tými gumami... vlastne, celý stroj sa veľmi zle umýva.
Ale to by nemalo odradiť... 4 minúty (krkolomného umývania) hore dole... \":D\"
edit : to Martina46 : Ďakujem za tip, skúsim to s tým prepláchnutím pomocou šťavy... \":wink:\" , ale šťavu z mkrvy (4,5dcl z 1kg mrkvy) to aj tak nenavýši. Odkiaľ máte Hurom Vy ? ... \":shock:\"

nowocayn, ja som kupila hurom na eujuicers.sk vy asi tiez odtial?
s tou mrkvou je to divne, vyzera to skor na nejaku velmi slabu mrkvu na stav, mimochodom, samozrejme, ze vytaznost sa nerovna angelu, videla som na youtube aj porovnanie greenstar s huromom a GS robil cca o 10ml viac stavy ako hurom, cize cim drahsi stroj, tym lepsie.
a verim, ze v lete pri cerstvom ovozele to bude opyt ine.
najma jablka su dost odlisne, mali sme jedny kysle a velmi tvrde z jednoty a vytaznost bola velmi dobra a stava cista uz pred preliatim stavy znovu cez stroj. teraz stavim uhorky kazdy dena su rake maksie, no neviem, stavy z nich zas tam moc nie je.

zaujimala by ma vytaznost zemiaku, myslela som, ze bude vela stavy, ale kdeze, nie su to sice mega tvrde krumple, aje aj tak, je to asi viac skrobovve ako stavove. tiez z cvikle mi moc nejde, ale vacsinou je maksia. najviac lezie z klickov \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 8:59 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Martina46 : Pani Martina, tiež mám odšťavovač s ejuicers... to je to isté ako odstavovace.sk
Takže vy odšťavujete aj klíčky ? Hmmm... zdá sa mi, že by mali mať niekoľkonásobne viac vitamínov ako zelenina (možno aj niekoľkonásobne viac enzýmov), takže...bolo by fajn v dávke takých 50-80-100ml denne ich zaradiť do mixu zeleninových štiav ? Hmmm pán Jarda ? Ale ďalšia piplačka... s klíčením... Oplatí sa, či to nie je až tak potrebné, keďže denne pijem taký liter štiav ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 9:28 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
U Huromu jsem měřila výtěžnost mrkve jen 1x a taky byla okolo 50%, víc je podle mě nereálné. Červenou řepu šťavím tak, že jí jednou proženu strojem, zaleju teplou vodou a proženu podruhý, dostane se tak dost dobrých látek i ze sušší řepy.

Hurom se opravdu nedá dlouhodobě čistit jen pouhým opláchnutím, jako jsem kdysi viděla na jednom videu. Ale vzhledem k tomu, že jsem nikdy nečistila jiný odšťavňovač (kromě prastaré odstředivky, kterou jsem čistila ještě mnohem déle, neb měla plochu jemného sítka tak 20x větší), tak si neztěžuji a nehodnotím. Celkově jsem s ním spokojená, hlavně se mi líbí, že si narozdíl od GS a podobně stavěných strojů sám suroviny papká a nemusím je do něj pěchovat.

Množství šťávy holt s čerstvostí ovozelu hodně souvisí. Štvou mě třeba měkčí domácí jablka, ze kterých leze hodně hustá šťáva a když je neprokládám něčím jiným, odšťavňovač se ucpe. Ale ono to stejně s mrkvičkou a pomerančem chutná nejlépe \":)\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 9:31 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Jaké klíčky odšťavňujete?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 9:53 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
[quote="NOWOCAYN":24h6e40u]to Martina46 : Pani Martina, tiež mám odšťavovač s ejuicers... to je to isté ako odstavovace.sk
Takže vy odšťavujete aj klíčky ? Hmmm... zdá sa mi, že by mali mať niekoľkonásobne viac vitamínov ako zelenina (možno aj niekoľkonásobne viac enzýmov), takže...bolo by fajn v dávke takých 50-80-100ml denne ich zaradiť do mixu zeleninových štiav ? Hmmm pán Jarda ? Ale ďalšia piplačka... s klíčením... Oplatí sa, či to nie je až tak potrebné, keďže denne pijem taký liter štiav ?[/quote:24h6e40u]
Nowocayn, klicky su urcite super (momentalne fazulky mungo, ine som este nestavila, iba klicila - sosovica, pohanka cicer), nam nechutia, vyskusali sme toho viac, no je to na chutiach ludi. takze aspon ich odstavujeme. priprava vobec nie je zlozita, pozrite si Jardov sposob pripravy (prispevok -úte lis 02, 2010 9:05 pm) a uvidite, ze to zabere 2 minuty denne, kym su klicky hotove:



Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 18, 2011 9:55 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Kometa píše:
U Huromu jsem měřila výtěžnost mrkve jen 1x a taky byla okolo 50%, víc je podle mě nereálné. Červenou řepu šťavím tak, že jí jednou proženu strojem, zaleju teplou vodou a proženu podruhý, dostane se tak dost dobrých látek i ze sušší řepy.

Hurom se opravdu nedá dlouhodobě čistit jen pouhým opláchnutím, jako jsem kdysi viděla na jednom videu. Ale vzhledem k tomu, že jsem nikdy nečistila jiný odšťavňovač (kromě prastaré odstředivky, kterou jsem čistila ještě mnohem déle, neb měla plochu jemného sítka tak 20x větší), tak si neztěžuji a nehodnotím. Celkově jsem s ním spokojená, hlavně se mi líbí, že si narozdíl od GS a podobně stavěných strojů sám suroviny papká a nemusím je do něj pěchovat.

Množství šťávy holt s čerstvostí ovozelu hodně souvisí. Štvou mě třeba měkčí domácí jablka, ze kterých leze hodně hustá šťáva a když je neprokládám něčím jiným, odšťavňovač se ucpe. Ale ono to stejně s mrkvičkou a pomerančem chutná nejlépe \":)\"

no mne sa to s tou mrkvou nezda, to je dost malo....? ja to asi otestujem, lenze cistu mrkvu sme stvili tusim iba raz. este nejaky lacny zdroj vymaknut...

klicky zatial iba mungo, ale urcite ide vsetko a myslim, ze aj dost stavy ide z toho.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz