Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:17 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 11:57 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Jarda píše:
Já tam také nepíšu, že jde o nějaký gurmánský zážitek, vím že je dost hnusná, ale zase dobře funguje a právě ta cibule tam má zásadní význam. Jediné, co se pro to dá udělat, je dát ji méně, ale zase to bude trvat déle, tak ono to vyjde asi nastejno, buď rychle a je to rána, nebo pomalu a mořit se dlouho. Cibule obsahuje vedle četných sirných sloučenin rovněž řadu účinných fenolových látek, mezi něž patří zejména flavonoid kvercetin. Experimentální výsledky u pokusných zvířat se vesměs shodují, že cibule snižuje krevní tlak. Klinických studií u lidí je však málo a proto se zatím nedají vyvodit zobecňující závěry, ale funguje to. Výtěžnost dvouhřídelového lisu je opravdu někde jinde a hlavně umí zelené byliny, což je další, co můžete vyzkoušet, ale o moc chutnější než ta cibule to zase není.

Dobrý den Jardo,

tak jsem si po delší době našel chvilku k samostudiu. Dříve jste mi radil na vysoký tlak tu cibulovou šťávu s okurkama. Jak už jsem psal zažívám po každém vypití muka, ale v kombinaci s 4xdenně 1g chloridu draselného, cca1,2l karotkové šťávy a cca 1l šťavy z pomerančů grepů a citronu denně mi tlak klesl z původních cca 175/100 na 145-150/80.
Můj dotaz se týká látky Flavonoid Kvercitin kterou jste zmiňoval. Kdesi na netu jsem přišel k tomuto:Flavonoid kvercetin se v rostlinách vyskytuje ve formě glykosidů (rutin, isokvercitrin), které jsou významnými antioxidanty. Jejich využitelnost je však nízká vzhledem k nepatrné rozpustnosti ve vodě. Má to nějaký vliv na vstřebání do těla?
Nepíši to proto že bych snad pochyboval o učinnosti (evidnetně mi něco z té kombinace zabírá), ale spíše ze zvědavosti jestli je toto pravda, tak či není nějaká jiná možnost jak tuto látku dostat do těla efektivněji.
Ještě by mne zajímalo jestli až mi tlak klesne na běžné hodnoty mám tu cibulovou šťávu pít nadále.
Díky moc předem za Váš čas


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 8:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Dobrý den Jardo,

tak jsem si po delší době našel chvilku k samostudiu. Dříve jste mi radil na vysoký tlak tu cibulovou šťávu s okurkama. Jak už jsem psal zažívám po každém vypití muka, ale v kombinaci s 4xdenně 1g chloridu draselného, cca1,2l karotkové šťávy a cca 1l šťavy z pomerančů grepů a citronu denně mi tlak klesl z původních cca 175/100 na 145-150/80.
Můj dotaz se týká látky Flavonoid Kvercitin kterou jste zmiňoval. Kdesi na netu jsem přišel k tomuto:Flavonoid kvercetin se v rostlinách vyskytuje ve formě glykosidů (rutin, isokvercitrin), které jsou významnými antioxidanty. Jejich využitelnost je však nízká vzhledem k nepatrné rozpustnosti ve vodě. Má to nějaký vliv na vstřebání do těla?
Nepíši to proto že bych snad pochyboval o učinnosti (evidnetně mi něco z té kombinace zabírá), ale spíše ze zvědavosti jestli je toto pravda, tak či není nějaká jiná možnost jak tuto látku dostat do těla efektivněji.
Ještě by mne zajímalo jestli až mi tlak klesne na běžné hodnoty mám tu cibulovou šťávu pít nadále.
Díky moc předem za Váš čas

Tak vidíte, prostě to funguje, tak proč se snažíte to zkoumat. Ono je docela i jedno jak moc se vstřebává pokud to funguje, navíc dle mého názoru nejde pouze o tuto látku, to je jenom jeden z významných faktorů a cibule obsahuje více dalších významných látek, které ovlivňují pozitivně mnoho zdravotních problémů. Pokud krevní tlak srovnáte do normálu, můžete pití této gurmánské speciality omezit, ale naprosto ji vynechat zřejmě nebude vhodné, asi by se po nějaké době zase tlak patrně zvýšil, ovšem nemusí to nastat, to budete muset vyzkoušet. Jinak flavonoidy zásadně zlepšují krevní oběh, chrání vás před tvorbou krevních sraženin snižováním přilnavosti krevních destiček a brání oxidaci lipoproteinů s nízkou hustotou. Jde o druh krevních tuků, které zapříčiňují arteriosklerózu. Výzkum prováděný na univerzitě ve Wageningenu (Nizozemsko) dokazuje, že kvercetin se ve střevě dobře vstřebává bez ohledu na to, zda se cibule konzumuje syrová, nebo vařená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 8:21 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 7:53 pm
Příspěvky: 49
Chcel by som sa spytat v com je vyhodnejsie pit odstavenu zeleninu, ovocie. Ci nie je lepsie zjest napr. cely pomaranc ako ho odstavit a vypit iba stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
john26 píše:
Chcel by som sa spytat v com je vyhodnejsie pit odstavenu zeleninu, ovocie. Ci nie je lepsie zjest napr. cely pomaranc ako ho odstavit a vypit iba stavu.

To by jste jich musel sníst tolik, že to není ani teoreticky možné a hlavní rozdíl je v době vstřebávání, tedy i ve využitelnosti. Na trávení celého plodu potřebujete množství energie a využitelnost je tedy minimální, zatím co u šťávy se látky vstřebávají prakticky okamžitě a energie zůstává celá pro vás.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 9:16 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Zdravím všechny,
včera jsem porpvé vyzkoušel smísit cca 1,25l karotkové šťávy s kyselinou askorbovou a ponechal do rána v lednici Dal jsem 2,5menších čajových lžic. Chtěl jsem se zeptat jestli se nějak pozná že je šťáva stále čerstvá? Chuťově byla zcela jiná než vypitá ihned po odšťavnění, ale to jsem připisoval spíše tomu Céčku.
Jelikož vstávám ráno velmi brzy chtěl bych tuto techniku vychytat co nejlépe a o 15min si prodloužit spánek, tak prosím o radu.
Díky všem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 9:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Zdravím všechny,
včera jsem porpvé vyzkoušel smísit cca 1,25l karotkové šťávy s kyselinou askorbovou a ponechal do rána v lednici Dal jsem 2,5menších čajových lžic. Chtěl jsem se zeptat jestli se nějak pozná že je šťáva stále čerstvá? Chuťově byla zcela jiná než vypitá ihned po odšťavnění, ale to jsem připisoval spíše tomu Céčku.
Jelikož vstávám ráno velmi brzy chtěl bych tuto techniku vychytat co nejlépe a o 15min si prodloužit spánek, tak prosím o radu.
Díky všem

Za uvedených podmínek je šťáva celkem solidně konzervována céčkem a neměla by nijak výrazně oxidovat. Jako vhodné je ji mít v naprosto plné a dobře uzavřené PET lahvi a pak vydrží celkem bez potíží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 12:24 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Jarda píše:
Za uvedených podmínek je šťáva celkem solidně konzervována céčkem a neměla by nijak výrazně oxidovat. Jako vhodné je ji mít v naprosto plné a dobře uzavřené PET lahvi a pak vydrží celkem bez potíží.

Plnou jsem jí neměl, ale napadlo mě že v tom bude problém a petku jsem zmáčknul a tím z ní "plnou" udělal. Je tedy nějaké znamení které by poukázalo na to že šťáva již není čerstvá? Že jsem dal například málo Céčka, nebo už byla uskladněná déle než je zdrávo. Například barva, chuť atd.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Plnou jsem jí neměl, ale napadlo mě že v tom bude problém a petku jsem zmáčknul a tím z ní "plnou" udělal. Je tedy nějaké znamení které by poukázalo na to že šťáva již není čerstvá? Že jsem dal například málo Céčka, nebo už byla uskladněná déle než je zdrávo. Například barva, chuť atd.
Díky

To by jste poznal, většinou začne pěnit a padá na jazyk, prostě nemá pitnou chuť, ale po takové dávce céčka je to velice nepravděpodobné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Ovocné šťávy (hlavně míchání)
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 7:44 pm 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:20 pm
Příspěvky: 6
Zdravím všechny členy fóra,
měl bych pár otázek k ovocným šťávám \":)\"

Nějaké obecné rady k míchání ovocných šťáv ? Mám k dispozici pomeranče, jablka, grepy, ananas, kiwi, banány (ten do šťávy rozmačkávám celý). Budou kombinace fungovat podobně, jako kdybych šťávy vypil zvlášť s lehkým odstupem ?

Mrkev můžu přidat do jakékoliv vyhovující kombinace ?

Pro příklad uvádím pár kombinací co by mě zajímaly, nejspíš budou v pohodě:
pomeranč, grep
pomeranč, jablko

Dá se s něčím míchat ananas a kiwi ?

A co na to lehce přemnožené kvasinky ? Zatím piju z ovocných šťáv jenom šťávu z grepů a mrkve. Ovoce jím vcelku pouze ráno, ale na šťávu z pomerančů a jablek mám celkem chuť.

Jaká množství jsou vhodná ke každodennímu pití (z kvasinkami i bez kvasinek) ? Postřehl jsem, že pomeranč by neměl být problém (ale nevím co na to kvasinky), ale třeba grep, ananas a jablka opatrněji ? Asi by mi po vypití nemělo být těžko, nebo se může jednat o projev detoxikace ?

Pomeranče a grepy loupu škrabkou, ale maličko ošetřené slupky zbude ve formě teček. Mám si s nimi lámat hlavu/jak moc je chem. ošetření škodlivé ? Navíc mám strach, jestli jsem sloupnul dostatek slupky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Misa píše:
Zdravím všechny členy fóra,
měl bych pár otázek k ovocným šťávám \":)\"

Nějaké obecné rady k míchání ovocných šťáv ? Mám k dispozici pomeranče, jablka, grepy, ananas, kiwi, banány (ten do šťávy rozmačkávám celý). Budou kombinace fungovat podobně, jako kdybych šťávy vypil zvlášť s lehkým odstupem ?

Mrkev můžu přidat do jakékoliv vyhovující kombinace ?

Pro příklad uvádím pár kombinací co by mě zajímaly, nejspíš budou v pohodě:
pomeranč, grep
pomeranč, jablko

Dá se s něčím míchat ananas a kiwi ?

A co na to lehce přemnožené kvasinky ? Zatím piju z ovocných šťáv jenom šťávu z grepů a mrkve. Ovoce jím vcelku pouze ráno, ale na šťávu z pomerančů a jablek mám celkem chuť.

Jaká množství jsou vhodná ke každodennímu pití (z kvasinkami i bez kvasinek) ? Postřehl jsem, že pomeranč by neměl být problém (ale nevím co na to kvasinky), ale třeba grep, ananas a jablka opatrněji ? Asi by mi po vypití nemělo být těžko, nebo se může jednat o projev detoxikace ?

Pomeranče a grepy loupu škrabkou, ale maličko ošetřené slupky zbude ve formě teček. Mám si s nimi lámat hlavu/jak moc je chem. ošetření škodlivé ? Navíc mám strach, jestli jsem sloupnul dostatek slupky.

Kombinace vždy fungují jinak, než samostatný produkt a míchat více druhů, pokud máte kvasinky, bych zrovna nedoporučoval. Mrkev se dá přidávat opravdu všude a ty kombinace vyhovují, ale na kvasinky asi ideální stejně nejsou. Pokud vám to rozeběhne kvasinky, tak můžete vyzkoušet fungicidní rostliny a dají se buď přímo přidávat, nebo používat těsně po šťávě. Vhodné množství je od 0,5 litru nahoru a dají se vypít klidně i tři litry, ovšem dost to záleží na individuální snášenlivosti. Tak jak tom loupete, to plně vyhovuje, nějaké reziduální látky stejně nejdou odstranit ani mytím, ani loupáním.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 10:26 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Kombinace vždy fungují jinak, než samostatný produkt a míchat více druhů, pokud máte kvasinky, bych zrovna nedoporučoval. Mrkev se dá přidávat opravdu všude a ty kombinace vyhovují, ale na kvasinky asi ideální stejně nejsou. Pokud vám to rozeběhne kvasinky, tak můžete vyzkoušet fungicidní rostliny a dají se buď přímo přidávat, nebo používat těsně po šťávě. Vhodné množství je od 0,5 litru nahoru a dají se vypít klidně i tři litry, ovšem dost to záleží na individuální snášenlivosti. Tak jak tom loupete, to plně vyhovuje, nějaké reziduální látky stejně nejdou odstranit ani mytím, ani loupáním.

Tak toto mám vyzkoušené. Jakmile si dám více kombinací do šťavy, tak mám řidkou stolici, a cítím se pár hodin po vypití nějak divně a unaveně. Ale pokud dám do šťávy max.dva druhy ovoce, tak se nic neděje. A je jedno, jestli je to pomeranč, nebo jablko. Prostě to moc nemíchat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 10:21 am 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:20 pm
Příspěvky: 6
Díky za odpovědi. Grep a mrkev je v pohodě kombinace na kvasinky ? Nebo radši ten grep zvlášť ? Nemůže moc grepové šťávy škodit ? A vypít třeba najednou 0,5l pomerančové šťávy by tedy neměl být problém, když mi potom nebude špatně a přidám k tomu kokosový olej ? Ten baštím po lžičkách, lepší si ho dát před nebo po ? Už to asi moc pitvám ... \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned lis 14, 2010 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Misa píše:
Díky za odpovědi. Grep a mrkev je v pohodě kombinace na kvasinky ? Nebo radši ten grep zvlášť ? Nemůže moc grepové šťávy škodit ? A vypít třeba najednou 0,5l pomerančové šťávy by tedy neměl být problém, když mi potom nebude špatně a přidám k tomu kokosový olej ? Ten baštím po lžičkách, lepší si ho dát před nebo po ? Už to asi moc pitvám ... \":)\"

Ano, ta kombinace vyhovuje a pokud přidáte i fungicidy, tak se kvasinkám u vás dařit nebude. Moc grepové šťávy určitě škodit může, ale s tím nic nenaděláte, pomerančová nevadí nijak, tak pijte tu, ale léčí spíše ta grepová. Vypít 0,5 litru šťávy není žádné hrdinství, já piji minimálně 0,5-1,5 litru denně stále. Na kokosový olej si dávejte také pozor, sice je relativně zdravý, ale bohužel může provokovat zánětlivé procesy v těle a dost ničit rovnováhu prvků. Jinak olej klidně přímo do jídla, ten se nemusí užívat samostatně


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 9:12 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Tak jsem se na dříve zmiňované konzervovaní šťáv Céčkem po dvou dnech vyprdnul. Přide mi to chuťově dost hnusné a nemám z jejího vypití tak dobrý pocit jako z čerstvé.
Chtěl jsem se zeptat pana Jardy jaký má názor na Aloe vera obecně. Mám namysli pouze přírodní formu těchto produktů, jako například tento 100% gel.
[u:mnxgq3ti]

Naposledy upravil Honza28 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 9:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
[quote="Honza28":bmztzobv]Tak jsem se na dříve zmiňované konzervovaní šťáv Céčkem po dvou dnech vyprdnul. Přide mi to chuťově dost hnusné a nemám z jejího vypití tak dobrý pocit jako z čerstvé.
Chtěl jsem se zeptat pana Jardy jaký má názor na Aloe vera obecně. Mám namysli pouze přírodní formu těchto produktů, jako například tento 100% gel.
[u:bmztzobv]

Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz