Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2012 4:21 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Shini píše:
Dobry den,
rad bych se zeptal majitelu Angela, jak jsou na tom s opotrebenim hrideli. Vcera nam prisel, manzelka s detma samozrejme neodolali a prohnali skrz to nekolik mrkvi a jablko (vsechno pekne okrajene a odrhnute), a kdyz se mi to pozdeji dostalo do rukou, tak me prekvapilo, jak jsou hridele odrene. Na nepohanene hrideli jsou v oblasti vstupniho otvoru odrene/ostipane zadni (vzhledem ke smeru otaceni) hrany a na te druhe jsou odpovidajici sramy dole mezi vybezky. Kdybychom tam sypali pisek tak nereknu, ale od par mrkvi bych podobny vysledek necekal... Je to normalni a holt to potrebuje nejak usadit (a mam pocitat s tim, ze v drti/ve vysledku nejakou dobu bude ocelovy prach) nebo to ukazuje na vadu/predchozi pouziti/cojavim... ? Diky za informace;).

Hridele se provozem zabihaji, takze stopy po frezovacim nastroji se postupne zahlazuji do leskleho povrchu. Na zubech vsak neni mozne, aby byly ostipane nebo ulomene. To snad ani neni mozne, protoze hridele jsou vyrobene z nerez oceli, ktera neni krehka, ale velice houzevnata, cili driv se ohe nez by se ulomila. Muzete poslat nejakou fotku, bez optickeho zhodnoceni neni mozne poradit zda reklamovat.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2012 11:45 pm 
Offline

Registrován: čtv led 12, 2012 11:36 am
Příspěvky: 4
inzenyr píše:
Hridele se provozem zabihaji, takze stopy po frezovacim nastroji se postupne zahlazuji do leskleho povrchu. Na zubech vsak neni mozne, aby byly ostipane nebo ulomene. To snad ani neni mozne, protoze hridele jsou vyrobene z nerez oceli, ktera neni krehka, ale velice houzevnata, cili driv se ohe nez by se ulomila. Muzete poslat nejakou fotku, bez optickeho zhodnoceni neni mozne poradit zda reklamovat.

Inzenyr

Prave, vsude pisou jak je to odolne, tak mi prislo hodne zvlastni, ze by se tam kvuli par mrkvim udelalo neco takoveho... Zkusil jsem to vyfotit, snad je to na tom dobre videt. Takhle vypadaji hrany hridele bez nahonu. Ty zuby jsou jinde krasne hladke, i kdyz je znat lehke otreni na mistech, kde se dotykaji, ale tohle je do nich vyryte..


Přílohy:
hridel3.JPG
hridel3.JPG [ 47.39 KiB | Zobrazeno 11383 krát ]
hridel1.JPG
hridel1.JPG [ 25.49 KiB | Zobrazeno 11383 krát ]


Naposledy upravil Shini dne čtv led 12, 2012 11:51 pm, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 12, 2012 11:47 pm 
Offline

Registrován: čtv led 12, 2012 11:36 am
Příspěvky: 4
A jeste zarezy na pohanenem valci, ty jsou skoro uplne dole mezi zuby. Zase je to vsude jinde pekne hladne, tohle je tam vyryte.


Přílohy:
hridel5.JPG
hridel5.JPG [ 29.31 KiB | Zobrazeno 11383 krát ]
hridel4.JPG
hridel4.JPG [ 55.36 KiB | Zobrazeno 11383 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 2:28 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Shini píše:
A jeste zarezy na pohanenem valci, ty jsou skoro uplne dole mezi zuby. Zase je to vsude jinde pekne hladne, tohle je tam vyryte.

Tohle je rozhodne na reklamaci, pokud v tom vase zena nemela pilniky, vrtaky nebo dlata. Tohle vypada, ze to vzniklo pri vyrobe, protoze pricne vrypy by jeste mohly vzniknout pouzitim, ale podelne vrypy jedine tim, ze tam spadne kus kaleneho zeleza.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 4:06 am 
Offline

Registrován: čtv lis 18, 2010 9:05 pm
Příspěvky: 22
To co si v tom pomlel svokru aj s choditkom?

Urcite to reklamuj.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 13, 2012 10:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Shini píše:
Dobry den,
rad bych se zeptal majitelu Angela, jak jsou na tom s opotrebenim hrideli. Vcera nam prisel, manzelka s detma samozrejme neodolali a prohnali skrz to nekolik mrkvi a jablko (vsechno pekne okrajene a odrhnute), a kdyz se mi to pozdeji dostalo do rukou, tak me prekvapilo, jak jsou hridele odrene. Na nepohanene hrideli jsou v oblasti vstupniho otvoru odrene/ostipane zadni (vzhledem ke smeru otaceni) hrany a na te druhe jsou odpovidajici sramy dole mezi vybezky. Kdybychom tam sypali pisek tak nereknu, ale od par mrkvi bych podobny vysledek necekal... Je to normalni a holt to potrebuje nejak usadit (a mam pocitat s tim, ze v drti/ve vysledku nejakou dobu bude ocelovy prach) nebo to ukazuje na vadu/predchozi pouziti/cojavim... ? Diky za informace;).

Uvedené poškození se nedá získat ani při velice destruktivním zacházení, třeba moje dcera v tom semlela nerezovou kudlu a pouze lehké poškození, ale slušnou práci na zubech odvádí písek, což se u některé mrkve nezdá, ale je přímo zarostlý v těle mrkve. Manželka jednou koupila mrkev tak prorostlou pískem, že to chroupalo obdivuhodně a na zubech to pak je dost znát i když toto už je hodně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 8:37 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Zdravím,
přidám svoje zkušenosti s nástavcem pro lisování oleje k odšťavovači Omega 8004, třeba se někomu hodí.


Lis na olej + Omega 8004,8006,8224
===============================

Koupený 27.7.2011
Doufal jsem že na tom půjde lisovat kokosový olej který za rozumnou cenu není u nás na trhu, nakonec se podařilo. Ale pro lepší funkčnost se ukázaly nutné nějaké úpravy (dodělej si doma).

Mytí:
Jak to umýt, katastrofa, vnitřek plastového krytu je zaflákaný od oleje, těleso uvnitř taky, nejde to rozložit, a zbytky oleje rychle žluknou a lepí se jak mucholapka, nejde to pak umýt skoro vůbec. Kryt je ze dvou částí, horní a spodní, jsou sešroubované, rozšrouboval jsem to. Vnitřek, hlavní kovové těleso lisu se šnekem se dá normálně nasadit na motor holé bez krytu, stejně jako s krytem. Spodní díl krytu není potřeba, horní se jednoduše nasune shora na kovové těleso a drží, přidá se násypka a je to. Po skončení lisování se horní kryt jednoduše sejme, vytře utěrkou nebo vymeje, hlavní kovové těleso se uvolní, sejme, krásně umeje v horké vodě. Nevím co to je za vtipnou konstrukci, celé to působí jako zadeklovaný prototyp, ale bez toho spodního krytu to chodí bez problému a mytí je hračka.

Příčky:
Musel jsem odfrézovat ty pitomé příčky ve vstupním otvoru, silně překážejí, asi aby tam někdo nestrčil lžičku v blbým úhlu do drážky šneku. Popostrčit se to dá kdyžtak vařečkou nebo špejlí, pokud ji šnek sežvejkne tak ten kousek špejle v pohodě projde.

Štěrbina:
Úplně mi u toho scházela regulace výstupní štěrbiny pro pokrutiny, docela vážnej nedostatek. Výstupní štěrbina je pevně daná konstrukcí, je to asi nějakej kompromis pro většinu semen. Některá tužší semena a kokos to ucpou, přehřívá se to, skřípá, sténá, motor je silnej a nezastaví se, hrozí utržení upevňovací manžety. Na původních fotkách bylo vidět ještě něco jako matka a klíč, možná to byla regulace té štěrbiny, nevím, nevěděli o tom nic ani v MIPAM, mám už asi nějakou novější verzi kde nic takového nebylo.
Podařilo se trochu uvolnit štěrbinu tím že jsem posunul těleso o 3mm dál od motoru. Odšrouboval jsem z kovového tělesa plastovou uchycovací přírubu drženou 4-mi šrouby (jinak pod ní byl taky pěknej mastnej humus), vystřihnul jsem podložku tl.3mm (z pěnového lina do koupelny) vyplňující celý prostor mezi plastovou přírubou a kovovým tělesem, vložil ji mezi těleso a přírubu, přišrouboval přírubu zpět 4-mi novými šrouby M4x15 + podložky. Šrouby jsou o 3mm delší než původní, závit v hliníkovém tělese je mělký, původní kratší šrouby by se mohly vytrhnout). Tím je těleso o 3mm dál od motoru a šnek který je tlačen dozadu a opírá se jen o motor je víc utopený o 3mm, štěrbina je volnější. Teď projde i kokos a těleso se ani nezahřívá.
Štěrbina by taky šla zvětšit jednoduše převrtáním na trochu větší průměr, ale to už by bylo nevratné.

Jinak to funguje dobře, čerstvý doma zastudena lisovaný panenský olej, to je věc.


Naposledy upravil ganesa dne stř úno 01, 2012 2:31 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 8:44 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Přidám ještě popis lisování různých semen, z mých poznámek (Lis na olej + Omega).


Lněné semínko 35% oleje (výtěžnost oleje)
-------------------------------------------
(Kaufland)
Tragédie, ucpává se, musí se dávat zpětný chod, vrací se pak mastná kaše a zalepí se vstupní otvor. Nevím proč jim to šlo tak dobře že to doporučují na 1.místě. Nepomůže nic, zahřátí, hnědý len, zlatý len, ale koupený asi vloni, snad moc suchý, v zatavených sáčcích.
(Ráj krmiv)
ok, nasype se, projde bez problému, pokrutiny jsou na omak teplé vlhké, dodávka v pytli, rozváženo po 1kg, nevím v čem je rozdíl.


Mák 35% oleje
---------------
(Kaufland)
ok, nasype se, projde bez problému, ale co s tím, mletý mák chutná líp


Sezam loupaný 40% oleje
--------------------------
(Kaufland)
ok, nasype se, projde bez problému


Konopí neloupané 30% oleje
-----------------------------
(Dietka 26.50Kč/200g = 132.50Kč/1kg)
(Ráj krmiv 70Kč/1kg)
ok, nasype se, projde bez problému (loupat to skoro nejde, tvrdá slupka, měkké jádro)


Mandle 5% oleje
---------------
(Kaufland, sekané)
nanic, byl to jen pokus


Kokos strouhaný 55-60% oleje
--------------------------------
(Stila Natura, Kaufland)
ok, kokos je kyprý jako sníh, poklepávat na násypku, najednou max 100g, pak se začne přehřívat a pokrutiny jsou dohněda jako pražené kokosové plátky. Z tvrdých pokrutin jde namlít perfektní hladká kokosová mouka na FidibusClassic, a přidávat třeba do pečiva. Perfektní panenský olej, čistý sněhobílý tuk, aromatický.
Kokos v doprodeji Kaufland z 03.2011 9.90Kč/200g, a z něj 83Kč/1000g oleje = 75Kč/l oleje. Na trhu cca 400Kč/l (!), asi dílo nějakých potravinářských mafií, ve světě se z něj dělá bionafta. Kupoval jsem potravinářský cca za 80Kč/kg, i to je drahé na běžný potravinářský tuk, a už zase není k sehnání. Buď rychle zmizí z nabídky nebo rychle zmizí firma která ho nabízela.
Kokos Stila Natura Kaufland má opravdu 64.5% tuku jak je na obalu, na rozdíl od Dr.Ensa Tesco který má mít podle obalu 60.7% tuku a měl tak 20%

Vylisoval jsem asi 1.5l oleje, ale pak mi to zase nejde, ucpává se lis, přehřívá, sténá. Motor je silný, krásně to utáhne, ale šnek vytlačuje těleso dopředu a opírá se o motor, hrozí to utržením upevňovací manžety, nevím čím to je. Nakonec jsem to vyřešil mírným uvolněním štěrbiny (viz úprava), teď bez problému, bez zahřívání, jen se musí občas popostrčit, kokos je jako sníh. U lisování kokosu je třeba to trochu zahřát, nad 25stC, kokosový tuk musí být tekutý, jinak se nevylisuje.



Slunečnice loupaná 45% oleje
------------------------------
(Albert)
ok, nasype se, projde bez problému, nevím proč jim to v Eujuicers nešlo, že před tím varovali.


Slunečnice neloupaná 40% oleje
--------------------------------
(OBI 16Kč/0.5kg = 32Kč/kg)
ok, musí se občas popostrčit špejlí, cena je poloviční, výtěžnost skoro stejná jako u loupané. V oleji je trochu černého kalu ze slupek, ale nevadí, usadí se.


Řepka 20% oleje
-----------------
(Ráj krmiv)
ok, nasype se, projde bez problému. Má mít cca 40% oleje, ?


Ostropestřec mariánský 15% oleje
----------------------------------
(stará zásoba 25let)
ok, nasype se, projde bez problému. Má mít cca 30% oleje, ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 01, 2012 3:54 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ganesa píše:

Mytí:
Jak to umýt, katastrofa, vnitřek plastového krytu je zaflákaný od oleje, těleso uvnitř taky, nejde to rozložit, a zbytky oleje rychle žluknou a lepí se jak mucholapka, nejde to pak umýt skoro vůbec. Kryt je ze dvou částí, horní a spodní, jsou sešroubované, rozšrouboval jsem to. Vnitřek, hlavní kovové těleso lisu se šnekem se dá normálně nasadit na motor holé bez krytu, stejně jako s krytem. Spodní díl krytu není potřeba, horní se jednoduše nasune shora na kovové těleso a drží, přidá se násypka a je to. Po skončení lisování se horní kryt jednoduše sejme, vytře utěrkou nebo vymeje, hlavní kovové těleso se uvolní, sejme, krásně umeje v horké vodě. Nevím co to je za vtipnou konstrukci, celé to působí jako zadeklovaný prototyp, ale bez toho spodního krytu to chodí bez problému a mytí je hračka.


Jednoduche umyti je pomoci parniho cistice, ja tak obcas myji i Angela, take se dostava stava kam nema. Zatyka kolem os do telesa Angela.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 4:08 pm 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
inzenyr píše:

Jednoduche umyti je pomoci parniho cistice, ja tak obcas myji i Angela, take se dostava stava kam nema. Zatyka kolem os do telesa Angela.

Inzenyr

Díky za tip, parní čistič určitě pořídím. Bude se s ním dobře mýt to kovové těleso lisu od oleje. Celý sešroubovaný nástavec asi ne, kdybys ho měl v ruce, pochopil bys. A ještě nevím jestli by ten plast vydržel 100stC bez deformace. Pak vyzkouším.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 6:03 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ganesa píše:
Díky za tip, parní čistič určitě pořídím. Bude se s ním dobře mýt to kovové těleso lisu od oleje. Celý sešroubovaný nástavec asi ne, kdybys ho měl v ruce, pochopil bys. A ještě nevím jestli by ten plast vydržel 100stC bez deformace. Pak vyzkouším.

Je k tomu ale treba kvalitni parni cistic, ne ty kachny za par stovek, temi to vycistit nepujde. Bez problemu s tim musi jit umyt i ten plast, pokud by ten plast nevydrzel tu teplotu do 100°C, tak by nevydrzel ani ten tlak a pri lisovani by se rozpadnul. Parnim cisticem, respektive parnim vysavacem cistim velice slozite tvary, takze vycistit lis nemuze byt zadny problem.

http://www.parnicistic.estranky.cz nebo http://www.parnivysavac.estranky.cz

muzete se podivat na me stranky \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 8:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
ganesa píše:
Přidám ještě popis lisování různých semen, z mých poznámek (Lis na olej + Omega).


Lněné semínko 35% oleje (výtěžnost oleje)
-------------------------------------------
(Kaufland)
Tragédie, ucpává se, musí se dávat zpětný chod, vrací se pak mastná kaše a zalepí se vstupní otvor. Nevím proč jim to šlo tak dobře že to doporučují na 1.místě. Nepomůže nic, zahřátí, hnědý len, zlatý len, ale koupený asi vloni, snad moc suchý, v zatavených sáčcích.
(Ráj krmiv)
ok, nasype se, projde bez problému, pokrutiny jsou na omak teplé vlhké, dodávka v pytli, rozváženo po 1kg, nevím v čem je rozdíl.


Mák 35% oleje
---------------
(Kaufland)
ok, nasype se, projde bez problému, ale co s tím, mletý mák chutná líp


Sezam loupaný 40% oleje
--------------------------
(Kaufland)
ok, nasype se, projde bez problému


Konopí neloupané 30% oleje
-----------------------------
(Dietka 26.50Kč/200g = 132.50Kč/1kg)
(Ráj krmiv 70Kč/1kg)
ok, nasype se, projde bez problému (loupat to skoro nejde, tvrdá slupka, měkké jádro)


Mandle 5% oleje
---------------
(Kaufland, sekané)
nanic, byl to jen pokus


Kokos strouhaný 55-60% oleje
--------------------------------
(Stila Natura, Kaufland)
ok, kokos je kyprý jako sníh, poklepávat na násypku, najednou max 100g, pak se začne přehřívat a pokrutiny jsou dohněda jako pražené kokosové plátky. Z tvrdých pokrutin jde namlít perfektní hladká kokosová mouka na FidibusClassic, a přidávat třeba do pečiva. Perfektní panenský olej, čistý sněhobílý tuk, aromatický.
Kokos v doprodeji Kaufland z 03.2011 9.90Kč/200g, a z něj 83Kč/1000g oleje = 75Kč/l oleje. Na trhu cca 400Kč/l (!), asi dílo nějakých potravinářských mafií, ve světě se z něj dělá bionafta. Kupoval jsem potravinářský cca za 80Kč/kg, i to je drahé na běžný potravinářský tuk, a už zase není k sehnání. Buď rychle zmizí z nabídky nebo rychle zmizí firma která ho nabízela.
Kokos Stila Natura Kaufland má opravdu 64.5% tuku jak je na obalu, na rozdíl od Dr.Ensa Tesco který má mít podle obalu 60.7% tuku a měl tak 20%

Vylisoval jsem asi 1.5l oleje, ale pak mi to zase nejde, ucpává se lis, přehřívá, sténá. Motor je silný, krásně to utáhne, ale šnek vytlačuje těleso dopředu a opírá se o motor, hrozí to utržením upevňovací manžety, nevím čím to je. Nakonec jsem to vyřešil mírným uvolněním štěrbiny (viz úprava), teď bez problému, bez zahřívání, jen se musí občas popostrčit, kokos je jako sníh. U lisování kokosu je třeba to trochu zahřát, nad 25stC, kokosový tuk musí být tekutý, jinak se nevylisuje.



Slunečnice loupaná 45% oleje
------------------------------
(Albert)
ok, nasype se, projde bez problému, nevím proč jim to v Eujuicers nešlo, že před tím varovali.


Slunečnice neloupaná 40% oleje
--------------------------------
(OBI 16Kč/0.5kg = 32Kč/kg)
ok, musí se občas popostrčit špejlí, cena je poloviční, výtěžnost skoro stejná jako u loupané. V oleji je trochu černého kalu ze slupek, ale nevadí, usadí se.


Řepka 20% oleje
-----------------
(Ráj krmiv)
ok, nasype se, projde bez problému. Má mít cca 40% oleje, ?


Ostropestřec mariánský 15% oleje
----------------------------------
(stará zásoba 25let)
ok, nasype se, projde bez problému. Má mít cca 30% oleje, ?

Zajímavé poznatky a u toho lnu je to dáno vyloženě odrůdou, některé jdou dobře a jiné prakticky vůbec i když na první pohled jde o stejné semínko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 02, 2012 10:07 pm 
Offline

Registrován: pát zář 30, 2011 9:02 pm
Příspěvky: 129
Zdravím. Má tu někdo Green Star 1000, 2000 nebo 3000? Potřeboval bych prokonzultovat pár detailů, popřípadě bychom si mohli vyměnit zkušenosti s nejlepší využitím tohoto přístroje.

_________________
Čl. obětuje zdraví,aby vydělal peníze.Pak obětuje peníze,aby získal zpět zdraví.Je tak úzkostlivý ohledně budoucnosti,žesi neužívá přítomnost;následkem čehož nežije v přítomnosti,ani v budoucnosti;žije,jakoby neměl umřít a pak umírá,aniž kdy skutečně žil


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 8:39 am 
Offline

Registrován: ned lis 07, 2010 5:48 pm
Příspěvky: 50
Bydliště: Pardubice
Filip08 píše:
Zdravím. Má tu někdo Green Star 1000, 2000 nebo 3000? Potřeboval bych prokonzultovat pár detailů, popřípadě bychom si mohli vyměnit zkušenosti s nejlepší využitím tohoto přístroje.

Mám jeho předchůdce o několik generací, GREEN POWER, koupený v r.1998 v MIPAM. Podle fotek na netu má shodné lisovací ústrojí jako Green Star 1000. O jaké detaily jde?

Výrobek co mám já je bohužel nevydařený. Plasty začaly praskat pár měsíců po koupi, při minimálním občasném použití, praskalo snad všechno kromě tělesa motoru. V záruce vyměnili, a nové praskaly po čase znovu. Podle konzultace v MIPAM, výrobce pod tlakem konkurence změnil subdodavatele plasových dílů. No bezva. Stroj za 24400Kč. Lisovací ústrojí jeho nástupce už údajně nepraská, ale čumák prý zase nepasuje na GREEN POWER. Takové inovace miluju.
Díly mají trhliny, ale drží, lisovat se dá bez problému. Plastové zubaté kolečko na jednom ozubeném hřídeli prasklo taky (stejně nevím nač tam je, asi jen kvůli hlučnosti). Výměna v záruce, prasklo po čase znovu, už jsem neměl nervy, funguje to i bez něj.

Teď další problém, při odšťavování vojtěšky. Ozubené hřídele se zastavily, motor běžel, a ozývalo se nepříjenmé drnčení jako když přeskakují zuby. Tak jsem to začal rozebírat tak abych se dostal do převodovky, a moje obavy se potvrdily. V převodovce jsou plastová ozubená kola. Sice žádné neprasklo, ale to nejnamáhanější na hnacím hřídeli je nalisované jen na vroubkování hřídele, a tam to zřejmě přeskakuje (malý průměr, drobné vroubkování, velký kroutící moment, plast). Dřív, když se přetížil, tak se motor zastavil, stačilo dát zpětný chod, vyčistit a jelo se dál. Zatím ještě uvažuju co s tím.
V převodovce taky pěknej humus, trochu tam nateklo, ani se nedivím, byl skřípnutý neusazený těsnící o-kroužek, někde přemíra vazeliny, vedle suché ložisko a černý kovový prach. Lajdácky poskládané. Bude to chtít občas rozebrat i převodovku, zkontrolovat a udělat údržbu. A to ho používám jen příležitostně.

Jinak se jeví jako přímo stvořený pro odšťavování stonků (kopřivy, vojtěška, mangold, mrkvová, petrželová, celerová nať). Stačí jedním koncem vložit, sám si je natahuje, paráda, ven leze už jen vlhká vata. To ostatní je horší (mrkev, zelí), to abych tam tlačil celou svojí váhou, a je to na opakovaný průchod. Ten pomaloběžnej systém je u některých plodin nutností. Třeba ředkev jinde odšťavnit nejde, šťáva sice je, ale na odstředivce jde z toho hroznej smrad, je to jak bojovej chemickej útok, zamořenej celej byt (asi kvůli provzdušnění, oxidaci), na Championu je to lepší, a jen Green Power to zvládne úplně bez zápachu. Taky na něm melu mák (tedy dřív, teď po tom problému zatím ne). Dám homogenizační vložku místo sítka, a cca 0.5kg máku je pomleto během minuty, je to fofrem. Pokud se náhodou kousne, zpětný chod, a mák sypat pak po částech.

Zajímalo by mě jestli měl někdo víc rozebraný Angel Juicer. Uvažuju o něm. Zvenku vypadá krásný celokovový nezničitelný, ale jestli má v převodovce taky plastová kola (tam není normálně vidět), tak potěš pámbu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 11:55 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ganesa píše:
Mám jeho předchůdce o několik generací, GREEN POWER, koupený v r.1998 v MIPAM. Podle fotek na netu má shodné lisovací ústrojí jako Green Star 1000. O jaké detaily jde?

Výrobek co mám já je bohužel nevydařený. Plasty začaly praskat pár měsíců po koupi, při minimálním občasném použití, praskalo snad všechno kromě tělesa motoru. V záruce vyměnili, a nové praskaly po čase znovu. Podle konzultace v MIPAM, výrobce pod tlakem konkurence změnil subdodavatele plasových dílů. No bezva. Stroj za 24400Kč. Lisovací ústrojí jeho nástupce už údajně nepraská, ale čumák prý zase nepasuje na GREEN POWER. Takové inovace miluju.
Díly mají trhliny, ale drží, lisovat se dá bez problému. Plastové zubaté kolečko na jednom ozubeném hřídeli prasklo taky (stejně nevím nač tam je, asi jen kvůli hlučnosti). Výměna v záruce, prasklo po čase znovu, už jsem neměl nervy, funguje to i bez něj.

Teď další problém, při odšťavování vojtěšky. Ozubené hřídele se zastavily, motor běžel, a ozývalo se nepříjenmé drnčení jako když přeskakují zuby. Tak jsem to začal rozebírat tak abych se dostal do převodovky, a moje obavy se potvrdily. V převodovce jsou plastová ozubená kola. Sice žádné neprasklo, ale to nejnamáhanější na hnacím hřídeli je nalisované jen na vroubkování hřídele, a tam to zřejmě přeskakuje (malý průměr, drobné vroubkování, velký kroutící moment, plast). Dřív, když se přetížil, tak se motor zastavil, stačilo dát zpětný chod, vyčistit a jelo se dál. Zatím ještě uvažuju co s tím.
V převodovce taky pěknej humus, trochu tam nateklo, ani se nedivím, byl skřípnutý neusazený těsnící o-kroužek, někde přemíra vazeliny, vedle suché ložisko a černý kovový prach. Lajdácky poskládané. Bude to chtít občas rozebrat i převodovku, zkontrolovat a udělat údržbu. A to ho používám jen příležitostně.

Jinak se jeví jako přímo stvořený pro odšťavování stonků (kopřivy, vojtěška, mangold, mrkvová, petrželová, celerová nať). Stačí jedním koncem vložit, sám si je natahuje, paráda, ven leze už jen vlhká vata. To ostatní je horší (mrkev, zelí), to abych tam tlačil celou svojí váhou, a je to na opakovaný průchod. Ten pomaloběžnej systém je u některých plodin nutností. Třeba ředkev jinde odšťavnit nejde, šťáva sice je, ale na odstředivce jde z toho hroznej smrad, je to jak bojovej chemickej útok, zamořenej celej byt (asi kvůli provzdušnění, oxidaci), na Championu je to lepší, a jen Green Power to zvládne úplně bez zápachu. Taky na něm melu mák (tedy dřív, teď po tom problému zatím ne). Dám homogenizační vložku místo sítka, a cca 0.5kg máku je pomleto během minuty, je to fofrem. Pokud se náhodou kousne, zpětný chod, a mák sypat pak po částech.

Zajímalo by mě jestli měl někdo víc rozebraný Angel Juicer. Uvažuju o něm. Zvenku vypadá krásný celokovový nezničitelný, ale jestli má v převodovce taky plastová kola (tam není normálně vidět), tak potěš pámbu.

Zkusim Angela rozebrat a podivat se do nej, zatim mne nastvalo pouze prislusenstvi. Osobne byt Vami, bych ten odstavovac po treti reklamaci vratil a pozadoval zpet penize. Ze zakona po trech reklamacich na to mate plne pravo. Za ty nekrestanske penize nema zadnou cenu si ho nechavat, zvlast az po zaruce budete muset platit vsechny nahradni dily. Ze zakona by se take mela zaruka prodlouzit o dobu, kdy vam odstavovac nefunguje a cekate na zarucni opravu.

Je treba si uvedomit to, ze zadne plastove zarizeni neni stavene na tento provoz, ktery od nej my ocekavame, aby jste na nem 3x denne doslova drtili repu, brambory, mak, orechy, semena a pod. Tyhle zarizeni jsou stavene na to, ze na nem 3x za tyden udelate stavu z nejakeho ovoce.
Takovemu naporu muze odolat pouze celokovove zarizeni, nejlepe z kvalitniho nerezu a s prevody z kalene oceli.
Taky doma nejite s plastovymi pribory, jak dlouho by Vam asi vydrzely?

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz