Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 4:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 10:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
esotery píše:
Zdravíčko,

rád bych si začal připravovat čerstvé šťávy, převážně z ovoce, popřípadě říznuté tvrdou zeleninou (klasika = jablko + mrkev).

Má představa je, že bych si každé ráno udělal půl litru (respektive litr, o víkendech s přítelkyní) freshe.

Myslíte, že by mi pro začátek mohl stačit odstředivkový přístroj? Fórum jsem si samozřejmě pročetl, ale nabyl jsem dojmu, že pokud si člověk nekoupí Angela, tak zvolí špatně. Já se na to dívám z pohledu obyčejného člověka co ještě přesně neví, jestli opravdu bude odšťavňovat každý den.

Samozřejmě by se mi líbil Hurom, Omega a nebo Neo, jenže ta investice je poměrně vysoká (samozřejmě zdraví se nedá vyvážit penězi;) ).

Celkem se mi líbí ETA 0032, která se dá objednat za velice slušné peníze. Jediné, co je odrazující je maximální doba odšťavňování limitovaná 2 minutama (pak 2m pauza). Ale nevím, jak je to horké. Nemá někdo zkušenost? Je stejná limitace u Rohnsonu r-427?

Radši bych teda český výrobek.


Díky moc \":)\".

Tak ono to není o tom, aby všichni šli do Angela, ale ono vás do toho postupně stejně dokope hlavně počítání, protože výtěžnost šťáv na levných odšťavňovačích je mizerná a tedy výsledek moc drahý, což je problém, ke kterému časem dospěje většina uživatelů. Pak bych spíše viděl koupit nějaký jetý přístroj na Aukru a po počátečním váhání ho zase prodat, nebo vyhodit a ztráta nebude tak bolet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 11:35 am 
Offline

Registrován: čtv led 10, 2013 3:16 am
Příspěvky: 6
pro Jardu:

Samozřejmě když si člověk spočítá, že Angel bude mít vyšší výtěžnost třeba o 15% (víc?:) ) než třeba Hurom (který podle toho co jsem nakoukal v porovnáních má vyšší výtěžnost než Omega nebo Oscar Neo), tak se mu to vrátí.

Otázka je, za jak dlouho. Tím, že se nechci stát vitariánem a mít šťávu spíš jako doplněk stravy, tak nevím, jestli by to bylo v konečném důsledku rentabilní. zvlášť když mám možnost mít ovoce ze zahrady.

Jak jste to myslel s tím použitým přístrojem? Použitou odstředivku nebo použitý pomalý lis?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 1:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
esotery píše:
pro Jardu:

Samozřejmě když si člověk spočítá, že Angel bude mít vyšší výtěžnost třeba o 15% (víc?:) ) než třeba Hurom (který podle toho co jsem nakoukal v porovnáních má vyšší výtěžnost než Omega nebo Oscar Neo), tak se mu to vrátí.

Otázka je, za jak dlouho. Tím, že se nechci stát vitariánem a mít šťávu spíš jako doplněk stravy, tak nevím, jestli by to bylo v konečném důsledku rentabilní. zvlášť když mám možnost mít ovoce ze zahrady.

Jak jste to myslel s tím použitým přístrojem? Použitou odstředivku nebo použitý pomalý lis?

U těch použitých přístrojů to máte jedno, prostě koupíte přístroj na vyzkoušení, zda vám bude tento životní přístup sedět a pokud to vyhodnotíte jako omyl, není problém se ho zase zbavit a tratíte minimum.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 5:41 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
esotery píše:
Zdravíčko,

rád bych si začal připravovat čerstvé šťávy, převážně z ovoce, popřípadě říznuté tvrdou zeleninou (klasika = jablko + mrkev).

Má představa je, že bych si každé ráno udělal půl litru (respektive litr, o víkendech s přítelkyní) freshe.

Myslíte, že by mi pro začátek mohl stačit odstředivkový přístroj? Fórum jsem si samozřejmě pročetl, ale nabyl jsem dojmu, že pokud si člověk nekoupí Angela, tak zvolí špatně. Já se na to dívám z pohledu obyčejného člověka co ještě přesně neví, jestli opravdu bude odšťavňovat každý den.

Samozřejmě by se mi líbil Hurom, Omega a nebo Neo, jenže ta investice je poměrně vysoká (samozřejmě zdraví se nedá vyvážit penězi;) ).

Celkem se mi líbí ETA 0032, která se dá objednat za velice slušné peníze. Jediné, co je odrazující je maximální doba odšťavňování limitovaná 2 minutama (pak 2m pauza). Ale nevím, jak je to horké. Nemá někdo zkušenost? Je stejná limitace u Rohnsonu r-427?

Radši bych teda český výrobek.


Díky moc \":)\".

Ja jsem vyzkousel vsechny moznosti pocinaje odsredivkou pres Huroma az k Angelu.

Stava z odstredivky neni chutove nic moc. To je dobre na hodne stavnate veci, pomerance, grepy, okurku.

Kazdy clovek, co zacina se stavami by mel predevsim zacit se zelenymi stavami, az potom by melo nasledovat ovoce.
Odstredivka si s ruznymi salaty, nati, vojteskou, jetelem, atd. neporadi.
Navic minimalne polovinu stavy vyhodite do odpadku, takze za pul roku uz na tech stavach dost prodelavate.
S lisovanim zeleneho maji v dost pripadech problem i lisovaci odstavovace typu HUROM.
Hrozi praskani sitek, ktere jsou lisovane z plastu.
Proto nakonec doporuceni konci u Angela.
I vyteznost mezi OMEGOU a Angelem je dost znacna, to Vam muze potvrdit Jindra, ktery z OMEGY prechazem na Angela.
Tam se ten rozdil, kdy zacnete prodelavat vlivem vyteznosti mezi Huromem a Angelem bude asi rok.
Chutove uz je znacny rozdil mezi odstredivkou a Huromem a stejne tak velky rozdil je mezi Huromem a Angelem.

Osobne si myslim, ze nez kupovat odstredivku, tak je lepsi koupit mixer a delat si smoothie. Pokud je mixer dostatecne silny, tak si poradi i se zelenym lupenim a vysledek je dost rychly oproti odstavovaci.

Nakonec muzete pouzivat jak mixer, tak odstavovac.
Mixer je rychly, z odstavovace zase vyhodite prebytecnou vlakninu.
Osobne uz uvazuji, ktery mixer zakoupit. V odstavovaci nejde vyrobit uplne vsechno, nebo je to v mixeru podstatne rychlejsi nez v odstavovaci.

Jinak spickovy mixer stoji asi 2/3 toho co Angel 5500, ale slusny mixer stoji mene jak Hurom.

http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/odst ... uicer-7500

http://www.eujuicers.cz/cs/katalog/mixery/domacnosti

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 5:47 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
esotery píše:
pro Jardu:

Samozřejmě když si člověk spočítá, že Angel bude mít vyšší výtěžnost třeba o 15% (víc?:) ) než třeba Hurom (který podle toho co jsem nakoukal v porovnáních má vyšší výtěžnost než Omega nebo Oscar Neo), tak se mu to vrátí.

Otázka je, za jak dlouho. Tím, že se nechci stát vitariánem a mít šťávu spíš jako doplněk stravy, tak nevím, jestli by to bylo v konečném důsledku rentabilní. zvlášť když mám možnost mít ovoce ze zahrady.

Jak jste to myslel s tím použitým přístrojem? Použitou odstředivku nebo použitý pomalý lis?


Pocitejte, ze ta vyteznost neni 15%, ale minimalne 20% a nekdy i 50%, to mluvim o rozdilu mezi Huromem a Angelem, u odstredivyky to muze byt klidne az 70%. Navic odstredivkou stavu silne okyslicite, takze se rychleji kazi.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 6:09 pm 
Offline

Registrován: čtv led 10, 2013 3:16 am
Příspěvky: 6
pro inženýra:

Samozřejmě nejideálnější by bylo mít doma více druhů spotřebičů pro zpracování ovoce, zeleniny, oříšku atp. . Ale většina z nás si peníze netiskne:).

Nad kvalitním mixérem jsem taky uvažoval, smoothies i více zasytí. Ovocné smoothies v létě si dělám pravidelně (v zimě jen banánový), akorát to není moc na žížu. Proto ten odšťavňovač.

Nejlepší asi bude, když si rozdíl mezi odstředivkou a lisem vyzkouším a rovnou porovnám chuť šťávy. Naštěstí tu možnost mám. Blbý bude, když ten lis bude vážně o pár tříd lepší, se zase plácnu přes kapsu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2013 9:04 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Já osobně vlastním jak odšťavňovač omega 8400 ,tak i mixér Vitamix5200,rozhodně mixér používám častěji,u té omegy odšťavnuji hlavně kořenovou zeleninu +okurka a zázvor asi 0,5l denně,podle mne kvalita štávy je dobrá a výtěžnost se velice zvýší pokud to nechám dvakrát nebo třikrát projet ,pro mne velká výhoda omegy,že se velice rychle čistí,já jsem s touto kombinaci maximálně spokojen.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 11, 2013 5:27 pm 
Offline

Registrován: čtv led 10, 2013 3:16 am
Příspěvky: 6
Je nějaký větší rozdíl mezi Omegou a Oscarem Neo? Protože většina dává přednost Omeze.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 11, 2013 11:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
esotery píše:
pro inženýra:

Samozřejmě nejideálnější by bylo mít doma více druhů spotřebičů pro zpracování ovoce, zeleniny, oříšku atp. . Ale většina z nás si peníze netiskne:).

Nad kvalitním mixérem jsem taky uvažoval, smoothies i více zasytí. Ovocné smoothies v létě si dělám pravidelně (v zimě jen banánový), akorát to není moc na žížu. Proto ten odšťavňovač.

Nejlepší asi bude, když si rozdíl mezi odstředivkou a lisem vyzkouším a rovnou porovnám chuť šťávy. Naštěstí tu možnost mám. Blbý bude, když ten lis bude vážně o pár tříd lepší, se zase plácnu přes kapsu.

Tak vyzkoušení rozdílu je vždy nejlepší a určitě vám pár minut praxe odpoví na mnoho dotazů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 12, 2013 11:24 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
esotery píše:
Samozřejmě když si člověk spočítá, že Angel bude mít vyšší výtěžnost třeba o 15% (víc?:) ) než třeba Hurom (který podle toho co jsem nakoukal v porovnáních má vyšší výtěžnost než Omega nebo Oscar Neo), tak se mu to vrátí.
Otázka je, za jak dlouho. Tím, že se nechci stát vitariánem a mít šťávu spíš jako doplněk stravy, tak nevím, jestli by to bylo v konečném důsledku rentabilní. zvlášť když mám možnost mít ovoce ze zahrady.
Jak jste to myslel s tím použitým přístrojem? Použitou odstředivku nebo použitý pomalý lis?

Můj názor: odstředivka je jasná - ohřívá a prokysličuje, to je šmejdovina, nebrat.

Esotery, jestli si na šťávě ráda pochutnáte, nesrovnávejte výtěžnost, nýbrž chuť. Čtyři roky mám Omegu a nedávno jsem ochutnal šťávu z Angela. Úúúúžasný rozdíl, Angel dává vynikající šťávu (a to teď mluvím jen o lahodné chuti, pomíjím výrazně vyšší výtěžnost). Dva tři týdny jsem pak zvažoval investici a Angela už mám. Ta chuť jeho šťávy je opravdu lahodná a stojí to za to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 12, 2013 4:32 pm 
Offline

Registrován: čtv led 10, 2013 3:16 am
Příspěvky: 6
pro Jindru:

*Rád \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 12, 2013 7:46 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
[quote="esotery":3vd7wswi]pro Jindru:

*Rád \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 12, 2013 8:16 pm 
Offline

Registrován: čtv led 10, 2013 3:16 am
Příspěvky: 6
pro Inzenyra:

Zrovna s tim Rohnsonem nemam dobrou zkusenost. Rodina od pritelkyne si ho poridila a po druhem pouziti ho museli dat na reklamaci. Zhruba po 20 minutovem odstavnovani se neco stalo s motorem a hnaci hridel zacala pod naporem prokluzovat, takze se snek netoci. A to cisteni nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 12:41 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
esotery píše:
pro Inzenyra:

Zrovna s tim Rohnsonem nemam dobrou zkusenost. Rodina od pritelkyne si ho poridila a po druhem pouziti ho museli dat na reklamaci. Zhruba po 20 minutovem odstavnovani se neco stalo s motorem a hnaci hridel zacala pod naporem prokluzovat, takze se snek netoci. A to cisteni nic moc.

To je dulezita informace pro vsechny, nejenom pro mne. Ano, pohonna jednotka je jina nez u HUROMA, na to jsem upozornoval.

Tipoval bych plastove prevody misto kovovych, takze jeste horsi realizace nez u HUROMA, kde je prevodovka dost hlucna.

Dekuji za informaci, uz na nej nebudu odkazovat.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 13, 2013 10:13 am 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
inzenyr píše:
Pokud pouzijete sve ovoce a zeleninu ze zahradky a nepouzivate k pestovani chemii, tak ji muzete odstavovacem prohnat vicekrat, ale u kupovaneho ovoce a zeleniny bych to asi moc nedoporucoval. Protoze pri opakovanem odstavovani se postupne uvolnuje i ta obsazena chemie, kterou musi pouzivat i na biopotraviny. Jinak bude treba v mrkvi obcas dratovec nebo v jablkach obcas obalec nebo jine potvory. To proste vypestovat bez chemie nejde.

To je zajimavá informace,jak moc látek se podle Vás může uvolňovat do samotné štávy,pokud vlákninu dvakrát nebo tříkrát odšťavním?Přes zimu se těžko dostanu k domácí zelenině.
Dodneška jsem byl přesvedčený ,že pití čerstvých zeleninových šťáv je nejlepší cesta jak do sebe dostat všechny potřebné enzymy,vitamíny a minerály bez většího rizika.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz