Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 12:35 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 10:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
rawjozi píše:
ja som mal dve odstredivky, potom som mal snekovy - vitalmax, potom oscar neo a teraz mam angel juicer a je to super. stal 880 eur ale je to investicia. odpad je minimalny a stava z neho je liek \":)\" kto to mysli vazne so stavami tak si casom tak ci tak kupi angel juicer \":)\"
moja skusenost \":)\"

Máte pravdu zde to není o kompromisech a raději si připlatit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Angel Juicer 5500
PříspěvekNapsal: ned kvě 05, 2013 10:39 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 05, 2013 10:34 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, na základě mj. tohoto fora jsem 17.4. zakoupila Angel Juicer 5500. Odšťavňujeme denně. Dnes jsem zjistila, že silikonové těsnění síta je prasklé. Je to normální po necelých třech týdnech nebo to mám zkusit reklamovat? Jaké máte zkušenosti Vy?
Ať zkouším jak zkouším, vždy při zapnutí svorky se těsnění trochu shrne, asi je to tím. Odšťavňuji zejména mrkev, zelené listy, celer etc. Na hrubé síto nezbyly penízky.. snad časem, takže do měkkého ovoce se nepouštím.
Děkuji za radu, Barule


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Angel Juicer 5500
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2013 1:22 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Barule píše:
Dobrý den, na základě mj. tohoto fora jsem 17.4. zakoupila Angel Juicer 5500. Odšťavňujeme denně. Dnes jsem zjistila, že silikonové těsnění síta je prasklé. Je to normální po necelých třech týdnech nebo to mám zkusit reklamovat? Jaké máte zkušenosti Vy?
Ať zkouším jak zkouším, vždy při zapnutí svorky se těsnění trochu shrne, asi je to tím. Odšťavňuji zejména mrkev, zelené listy, celer etc. Na hrubé síto nezbyly penízky.. snad časem, takže do měkkého ovoce se nepouštím.
Děkuji za radu, Barule

eh to je mrzuté. Mám tohoto Angela (ve verzi 7500, liší se elektronikou, takže mechanicky je to identické) jen o čtyři měsíce déle než Vy a bez problémů... helejte, my Vám tady na fóru stejně nepomůžeme = určitě zkuste těsnění reklamovat, takhle brzo s ním přece nemůžete mít problémy. Těsnění nemůže tak rychle podléhat "běžnému opotřebení", čili očekávám, že reklamaci Vám dodavatel vyřídí kladně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Angel Juicer 5500
PříspěvekNapsal: pon kvě 06, 2013 5:16 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Síce to s odšťavovačom nič nemá spoločné, ja som si kúpil postrekovač cez net a pri prvom postrekovaní mi začalo tiecť z krytky kde je pružinka a po chvíľke odletela aj krytka s pružinou do neznáma, myslel som si že nič nevyreklamujem, len som napísal mail predajcovi čo mi poradí no a na druhý deň som mal novú celú pištol doma. Nič som im nemusel ani posielať ani fotky. Ide čisto o serióznosť predajcu a dovozcu. Ja som mal šťastie na toho správneho.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 12:07 pm 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
Vřele mohu doporučit odšťavňovač Omega 8004.

Velice dobrá vítěžnost - pomeranč, grep, hroznové víno, citron, mango, ananas, zelená tvrdá jablka,
pampeliška, špenát a různé listí. Ještě budu testovat rybíz, borůvky, švestky, zelí atd.

Dobrá výtěžnost - mrkvev, č. řepa, jahody, kedluben, celer, kopřiva, klasická barevná jablka, pozor na
moučná jablka skladovaná přes zimu!!! nelze odšťavňovat samotná, pouze v kombinaci s mrkví která průběžně
čistí šnek.
Nespokojen jsem pouze s vítěžností u samotné okurky ze supermarketu. Možná se toto změní s okurkou z trhu,
nebo od pěstitele.

Nutno připomenot že za cenu cca 9000 kč má Omega 8004 také pouzdro na homogenizaci.
Díky krátkému šneku zustává minimum zbytků uvnitř tubusu. Jako kuchař zaměřený na alternativní
vegetariánskou a vitariánskou stravu toto velice vítám. Díky homogenizaci, uděláte mnoho
dobrého chutného jídla, které bude mít lepší vstřebatelnost a starvitelnost. Zastávám názor, že je to
lepší než mixování.

Co se tíče vítežnosti osobně jsem si byl prohlednout u výrobce Angela. Určitě je u něj výtěžnost vyšší, ne však
o 30 až 50 % oproti omeze 8004 jak tu někde píše člen Jindra. Je to tak 10 - 20% a to hlavně u mrkve. Mrkev
umí Angel bezkonkurenčně, tedy i kořenovou zeleninu. Za 24000 kč bych u Angela 5005 očekával
plné vybavení. Pochybuji trochu o homogenizačním pouzdru u Angela, je dost dlouhé a pravděpodobně
v něm bude zustávat dost zbytků, které bude nutné dolovat ven. Např u ořechů.

Sám postupuji takto zakoupil jsem Omegu 8004 na odšťavňování a homogenizaci. Následně začnu šetřit na
Angela 5005 bez příslušenství. (Tedy bez homogenizačního pouzdra a jemného sítá cca 9000 kč.) Po té si
ponechám jak Omegu 8004 na homogenizaci, anas, hrozen, jahody, rybíz, tak Angela 5005 na ostatní
odšťavování které mu jde na výbornou.

Přeji všem příznivcům zdraví a-z mnoho litrů kvalitní ovozel šťávy.
Ve štávách je život a spoustu energie, kdo ještě nevěří za čas uveří.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 12:25 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Jara píše:
Vřele mohu doporučit odšťavňovač Omega 8004.

Velice dobrá vítěžnost - pomeranč, grep, hroznové víno, citron, mango, ananas, zelená tvrdá jablka,
pampeliška, špenát a různé listí. Ještě budu testovat rybíz, borůvky, švestky, zelí atd.

Dobrá výtěžnost - mrkvev, č. řepa, jahody, kedluben, celer, kopřiva, klasická barevná jablka, pozor na
moučná jablka skladovaná přes zimu!!! nelze odšťavňovat samotná, pouze v kombinaci s mrkví která průběžně
čistí šnek.
Nespokojen jsem pouze s vítěžností u samotné okurky ze supermarketu. Možná se toto změní s okurkou z trhu,
nebo od pěstitele.

Nutno připomenot že za cenu cca 9000 kč má Omega 8004 také pouzdro na homogenizaci.
Díky krátkému šneku zustává minimum zbytků uvnitř tubusu. Jako kuchař zaměřený na alternativní
vegetariánskou a vitariánskou stravu toto velice vítám. Díky homogenizaci, uděláte mnoho
dobrého chutného jídla, které bude mít lepší vstřebatelnost a starvitelnost. Zastávám názor, že je to
lepší než mixování.

Co se tíče vítežnosti osobně jsem si byl prohlednout u výrobce Angela. Určitě je u něj výtěžnost vyšší, ne však
o 30 až 50 % oproti omeze 8004 jak tu někde píše člen Jindra. Je to tak 10 - 20% a to hlavně u mrkve. Mrkev
umí Angel bezkonkurenčně, tedy i kořenovou zeleninu. Za 24000 kč bych u Angela 5005 očekával
plné vybavení. Pochybuji trochu o homogenizačním pouzdru u Angela, je dost dlouhé a pravděpodobně
v něm bude zustávat dost zbytků, které bude nutné dolovat ven. Např u ořechů.

Sám postupuji takto zakoupil jsem Omegu 8004 na odšťavňování a homogenizaci. Následně začnu šetřit na
Angela 5005 bez příslušenství. (Tedy bez homogenizačního pouzdra a jemného sítá cca 9000 kč.) Po té si
ponechám jak Omegu 8004 na homogenizaci, anas, hrozen, jahody, rybíz, tak Angela 5005 na ostatní
odšťavování které mu jde na výbornou.

Přeji všem příznivcům zdraví a-z mnoho litrů kvalitní ovozel šťávy.
Ve štávách je život a spoustu energie, kdo ještě nevěří za čas uveří.

Opravdovou vyteznost uvidite, az si poridite Angela. \":-)\"
Zalezi co odstavujete, ale minimalne 20% tam rozdil byt muze.
Za 24.000,- Kc Angela mohou pouzivat jeste vase vnoucata, odejit muze pouze elektronika diky EU, ktera zakazala pajet olovnatou pajkou.

Omegu pujde pripadne pouzit na pripojeni lisu na olej.
Omegu nejde pouzivat, pokud zpracovavate vetsi mnozstvi, treba rybizu, aronie nebo rakytniku.
Omega se Vam prehreje, vypne tepelna pojistka a vychladnuti trva minimalne pul hodiny.
Jinak nic lepsiho pod Angelem neporidite.

Jenom k tem jablkum, pokud jsem nepouzival jablka kupovana v obchode, ale jablka ze zahrady, tak zadny problem s moucnatosti a nasledne odstavovanim nebyl.
Ted jsem bral lonska jablka z jahodarny z Vranan po 16,- Kc kg a odstavovat jdou naprosto bez problemu.
Moucnata jablka koupite akorat v supermarketech.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 6:56 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Nutno připomenot že za cenu cca 9000 kč má Omega 8004 také pouzdro na homogenizaci.
Díky krátkému šneku zustává minimum zbytků uvnitř tubusu. Jako kuchař zaměřený na alternativní
vegetariánskou a vitariánskou stravu toto velice vítám. Díky homogenizaci, uděláte mnoho
dobrého chutného jídla, které bude mít lepší vstřebatelnost a starvitelnost. Zastávám názor, že je to
lepší než mixování.

Zdravím,
můžete tu uvést co všechno na omeze homogenizujete,osobně druhej nástavec používám pouze na výrobu kvašeného zelí,kde není potřeba zelí ručně strouhat a nemusí se přidávat sůl.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 12:03 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
Musím urobiť pár kritických postrehov
na angel juicer.
Hriadele vykazujú opotrebovanie, take
fľaky ,zrejme nejaká chemická reakcia.
Plastové misky na šťavu, po 6mesiacoch
denne užívanie- misky sú totál zničené.
Tiež tesnenie silikónove je takmer ko \":x\"

Písal som na firmu čo nám to dodala,
akosi bez odpovede.
Inak šťavy sú super, vyťaženosť úžasná.
Tak len toľko.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 12:36 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
dushan74 píše:
Musím urobiť pár kritických postrehov
na angel juicer.
Hriadele vykazujú opotrebovanie, take
fľaky ,zrejme nejaká chemická reakcia.
Plastové misky na šťavu, po 6mesiacoch
denne užívanie- misky sú totál zničené.
Tiež tesnenie silikónove je takmer ko \":x\"

Písal som na firmu čo nám to dodala,
akosi bez odpovede.
Inak šťavy sú super, vyťaženosť úžasná.
Tak len toľko.

U tech sneku je to divne, je na ne pouzita chrom niklova ocel, takze by nemely s nicim beznym ragovat.
Hridele jsou vyrabene rucne a musi se zabehnout, dokonce je paruji, takze proto se prodavaji jako par a casem je na nich videt zabehnuti, funkci to nijak nevadi.
Misky jsem uz take kritizoval, proc nejsou z nerezu. Pokousel jsem se najit v CR vyrobce nerezovych misek.
Jeden vyrobce mi odpovedel, ze ano, ale pak z toho vycouval, vzhledem k tomu, ze jsem je pozadoval obdelnikove a ne kulate.
To silikonove tesneni mam zatim 2 roky a je v poradku, musi se dat pouze pozor, kdyz se sito zavira do obruby, aby bylo tesneni spravne navlecene.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 10:02 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
inzenyr píše:
Opravdovou vyteznost uvidite, az si poridite Angela. \":-)\"
Zalezi co odstavujete, ale minimalne 20% tam rozdil byt muze.
Za 24.000,- Kc Angela mohou pouzivat jeste vase vnoucata, odejit muze pouze elektronika diky EU, ktera zakazala pajet olovnatou pajkou.

Omegu pujde pripadne pouzit na pripojeni lisu na olej.
Omegu nejde pouzivat, pokud zpracovavate vetsi mnozstvi, treba rybizu, aronie nebo rakytniku.
Omega se Vam prehreje, vypne tepelna pojistka a vychladnuti trva minimalne pul hodiny.
Jinak nic lepsiho pod Angelem neporidite.

Jenom k tem jablkum, pokud jsem nepouzival jablka kupovana v obchode, ale jablka ze zahrady, tak zadny problem s moucnatosti a nasledne odstavovanim nebyl.
Ted jsem bral lonska jablka z jahodarny z Vranan po 16,- Kc kg a odstavovat jdou naprosto bez problemu.
Moucnata jablka koupite akorat v supermarketech.

Inzenyr

Děkuji za upozornění na ty jablka, máte pravdu je v tom ten supermarket.
Rybíz budu zkoušet až dozraje. Máme dva keře na zahradě. Záhradká je v Praze a je hodně malá.
Pěstuji trochu zeleniny, rajčata, dýně. Snad se mi již konečně podaří změnit bydliště abych mohl pěstovat více.

Ten lis na olej bude určitě šikovná věc. Z příspěvků zde na fóru vyplívá, že se na výrobě podílíte.
Tak vám přeji hodně štestí při práci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 10:45 am 
Offline

Registrován: ned bře 06, 2011 11:36 am
Příspěvky: 68
TomasV píše:
Nutno připomenot že za cenu cca 9000 kč má Omega 8004 také pouzdro na homogenizaci.
Díky krátkému šneku zustává minimum zbytků uvnitř tubusu. Jako kuchař zaměřený na alternativní
vegetariánskou a vitariánskou stravu toto velice vítám. Díky homogenizaci, uděláte mnoho
dobrého chutného jídla, které bude mít lepší vstřebatelnost a starvitelnost. Zastávám názor, že je to
lepší než mixování.

Zdravím,
můžete tu uvést co všechno na omeze homogenizujete,osobně druhej nástavec používám pouze na výrobu kvašeného zelí,kde není potřeba zelí ručně strouhat a nemusí se přidávat sůl.

Homogenizaci používám téměř každý den.

Lze homogenizovat např veškeré namočené ořechy a sušené ovoce, i kupovaný kokos zbavený tvrdé slupy.
Lze i takto připravit zeleninový salát, nebo ovocnou přesní dávku. To zelí jsem nezkoušel a kvašené zelí mám
rád. Určitě půjde udělat zelný salát s olejem a jablečným octem. Osobně si dělám takové různé pasty do
zeleninového salátu. Např. vemu trochu namočených ve vodě sušených rajčat ne v oleji, dále ořechy - jeden
druh nebo semena, (Len, sezam, chia pouze v kafe mlýnku), stroužek česneku, nebo kousek čili papričky,
trochu rajčat kousek okurky a proženu omegou. Pak přidám trochu himalájské soli, koření, lněný, nebo olivový
olej, avokádo a mám výbornou pastu do salátu. Díky zelenině je pasta dostatěčně vodnatá a hezky
se promíchá se špenátem a dalším listím.
Toto lze dělat na mnoho způsobů a kombinací. Té pasty pro jednoho stačí opravdu trochu. Je to mnohem lepší
než hodně olejnatý dresink se smetanou, nebo majonézou. Doporučuji příliš nepřekombinovávat potraviny.

Nechci se chvástat, ale to co si jednoduše připravím doma, jsem zatím nejedl v žádné vegetariánské ,ani
klasické restauraci, ani v těch vyhlášených. V Praze se začali rozjíždět některé RAW restaurace. Jsou drahé, ale
půjdu to alespoň ochutnat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 3:56 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Stále som nepochopil prečo všetko odšťavujete, to nemôžete to ovocie zjesť celé? Mne by bolo ľúto odšťavovať a zbytok vyhodiť.
Niečo iné je ako pán Jardo píše že odšťavuje bylinky napr. lucerku a zamrazí na zimu. Jablká, rýbezle, čučoriedky, ananás, ..... to všetko nepotrebujem odšťavovať, celé zjem. A mrkvu postrúhanú tiež.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 5:49 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
Deane píše:
Stále som nepochopil prečo všetko odšťavujete, to nemôžete to ovocie zjesť celé? Mne by bolo ľúto odšťavovať a zbytok vyhodiť.
Niečo iné je ako pán Jardo píše že odšťavuje bylinky napr. lucerku a zamrazí na zimu. Jablká, rýbezle, čučoriedky, ananás, ..... to všetko nepotrebujem odšťavovať, celé zjem. A mrkvu postrúhanú tiež.

Treba proto,že šťávy se straví do 15-20 minut?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 9:01 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
A to je k čomu užitočné? Na jednej strane sa píše že by sme mali jesť stravu ako naši prarodičia, no neviem ale moja prababka nemala žiaden elektronikou riadený odšťavovač. To najlepšie vyhodíte. Alebo šťavu vylisujete a potom z tej dužiny vyrábate akési akože dobroty.
Ja nechcem zpochybnovať ani protestovať, len by som chcel poznať pointu.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 9:26 am 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Deane píše:
A to je k čomu užitočné? Na jednej strane sa píše že by sme mali jesť stravu ako naši prarodičia, no neviem ale moja prababka nemala žiaden elektronikou riadený odšťavovač. To najlepšie vyhodíte. Alebo šťavu vylisujete a potom z tej dužiny vyrábate akési akože dobroty.
Ja nechcem zpochybnovať ani protestovať, len by som chcel poznať pointu.

Tak tomu říkám kouzlo nechtěného : dal sis do nicku něco, čím se odmítáš sám řídit. Máš k dispozici WorldWideWeb, tak tu moudrost hledej, zatím jsi jak se zdá zcela v zajetí té, která přichází sama...
Na těchto stránkách najdeš k danému tématu všechno co potřebuješ vědět, nebo si přečti knihy Normana W. Walkera, třeba tuhle : http://www.uloz.to/xX1P7GG/dr-norman-w- ... -stavy-pdf , chce to jen překonat lenost, pokud ti ovšem nejde jen o to někoho vyprovokovat, aby tě, jako Nevěřícího Tomáše, začal o věci přesvědčovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz