Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 2:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 95  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř bře 19, 2014 8:21 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
freml píše:
Ano vlastne hlavne výtěžnost. Ze stejné mrkve jsem doma z kila udelal 455 ml a u kamaráda na Angelovi ten den 695 ml. Chtel jsem si overit jestli nekecají..Pokud bychom byli doma dva, tak to neřeším, ale jestli se to stane stravovacim stylem větší rodiny, je to už znát. Nejen finančně, ale také toho času a energie...

ano, mozem to z vlastnej skusenosti potvrdit a plne suhlasim.
ak angel juicer zotrva vo svojej funkcnosti aspon 6 rokov, samozrejme nadejam sa ze to bude
minimalne 16 rokov \":P\" , tak oznacenie - mercedes medzi odstavnovacmi si hrdo zasluzi. \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 19, 2014 5:58 pm 
Offline

Registrován: stř zář 26, 2012 10:50 am
Příspěvky: 76
freml píše:
Ano vlastne hlavne výtěžnost. Ze stejné mrkve jsem doma z kila udelal 455 ml a u kamaráda na Angelovi ten den 695 ml. Chtel jsem si overit jestli nekecají..Pokud bychom byli doma dva, tak to neřeším, ale jestli se to stane stravovacim stylem větší rodiny, je to už znát. Nejen finančně, ale také toho času a energie...

A zkoušel jste na Omeze tu drť projet dvakrát a pak porovnat vytěžnost s Angelem?Já osobně mám Omegu,nejsem vitarián a pro mou potřebu cca 1L denně stačí.
Odšťavnuji hlavně listovou a kořenovou zeleninu a až na salátové okurky není problém.Největší plus u Omegy je pro mne jednoduchost čištění,když jsem viděl videa u Angela,tak na to bych nemněl nervy:)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 19, 2014 10:09 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
TomasV píše:
A zkoušel jste na Omeze tu drť projet dvakrát a pak porovnat vytěžnost s Angelem?Já osobně mám Omegu,nejsem vitarián a pro mou potřebu cca 1L denně stačí.
Odšťavnuji hlavně listovou a kořenovou zeleninu a až na salátové okurky není problém.Největší plus u Omegy je pro mne jednoduchost čištění,když jsem viděl videa u Angela,tak na to bych nemněl nervy:)

Ja mám Samson, podľa obrázkov je to podobné Omege a opravdu 2x to ním prehnať je dosť účinné. A čistenie je veľmi snadné a rýchle.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 19, 2014 10:52 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
freml píše:
Ano vlastne hlavne výtěžnost. Ze stejné mrkve jsem doma z kila udelal 455 ml a u kamaráda na Angelovi ten den 695 ml. Chtel jsem si overit jestli nekecají..Pokud bychom byli doma dva, tak to neřeším, ale jestli se to stane stravovacim stylem větší rodiny, je to už znát. Nejen finančně, ale také toho času a energie...

A pokud mate kvalitni mrkev, jako mam ja ze sve zahradky, tak tim Angelem prozenu jeste jednou ten odpad a vyteznost je jeste znatelne vyssi. \":-)\"

U mrkve ze supermarketu bych to radeji nedelal, je otazka co z toho odpadu jeste Angel vymacka navic, co clovek uz nechce.

Inzenyr


Naposledy upravil inzenyr dne stř bře 19, 2014 11:12 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 19, 2014 11:10 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
TomasV píše:
A zkoušel jste na Omeze tu drť projet dvakrát a pak porovnat vytěžnost s Angelem?Já osobně mám Omegu,nejsem vitarián a pro mou potřebu cca 1L denně stačí.
Odšťavnuji hlavně listovou a kořenovou zeleninu a až na salátové okurky není problém.Největší plus u Omegy je pro mne jednoduchost čištění,když jsem viděl videa u Angela,tak na to bych nemněl nervy:)

Jaky mate problem s cistenim Angela, ja to mam hotove tak do tri az ctyr minut, podle toho co odstavuji. To zase neni takova doba vzhledem k tomu, ze pokud odstavujete za mesic hlavne zeleninu nakoupenou za cca 2.000,- Kc, tak za 10 let usetrite na rozdilu vyteznosti cca 72.000,- Kc. To za to delsi cisteni stoji nebo ne?
Vetsi problem bych videl v rychlosti lisovani, tam je podle mne OMEGA rychlejsi.
Na Angelu udelam tak 1,4 litru stavy z 0,5 kg mrkve, 3 jablek, jedne cervene repy, maleho celeru ( nebo ctvrtky velkeho celeru), dvou lzic maku a pul sklenice nakliceneho munga za cca 20 minut. Vsechno prohnane Angelem 2x. OMEGA to podle mne zvladne rychleji, akorat ne 2x, to uz mi odmitala znova lisovat, pouze se tou drti naplnil snek.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 20, 2014 11:58 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
inzenyr píše:
Jaky mate problem s cistenim Angela, ja to mam hotove tak do tri az ctyr minut, podle toho co odstavuji. To zase neni takova doba vzhledem k tomu, ze pokud odstavujete za mesic hlavne zeleninu nakoupenou za cca 2.000,- Kc, tak za 10 let usetrite na rozdilu vyteznosti cca 72.000,- Kc. To za to delsi cisteni stoji nebo ne?
Vetsi problem bych videl v rychlosti lisovani, tam je podle mne OMEGA rychlejsi.
Na Angelu udelam tak 1,4 litru stavy z 0,5 kg mrkve, 3 jablek, jedne cervene repy, maleho celeru ( nebo ctvrtky velkeho celeru), dvou lzic maku a pul sklenice nakliceneho munga za cca 20 minut. Vsechno prohnane Angelem 2x. OMEGA to podle mne zvladne rychleji, akorat ne 2x, to uz mi odmitala znova lisovat, pouze se tou drti naplnil snek.

Inzenyr

Píšete 20 minut. Myslite čistě čas lisování? nebo je v tom i příprava zeleniny a čištění přístroje? Diky za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 22, 2014 6:36 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
angel jucier 15-30 minut pre 0,5-1 liter stavy
5-10 min priprava a cistenie ovoci, zeleniny
5-10 min odstavnovanie
5-10 min cistenie

my ludia sme proste experti
urobit nieco pre vlastne zdravie, tak tam pocitame kazdu minutu s rozhorcenim
ale behat po obchodoch, cumiet do telky, atd. atd dokazeme cele hodiny bez problemu \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 10:01 am 
Offline

Registrován: ned bře 23, 2014 9:43 am
Příspěvky: 11
inzenyr píše:
To vytekani stavy ze soukoli si velice peclive hlidejte. Jakmile k tomu dojde, je poskozeny O-krouzek na hnaci hrideli a je treba ho okamzite vymenit.
Ja to netusil, tak jsem to neudelal a stalo mne to koupi noveho krytu soukoli.
EUJ na proteceni stavy do soukoli a nasledne vyreznuti lozisek nedava zaruku. \":-(\"
Momentalne resim nahradu lozisek nerezovymi lozisky v krytu, ktery mi zbyl navic.
Bude k dispozici jako nahradni.
Zaroven musim vyresit i nahradni O-Krouzek na hnaci hrideli, casem dojde k jeho opotrebeni.

Inzenyr

Trošku mě děsíte. Na angelu se mi občas zdá, že z toho tesnění hnacího hřídele vytéká nějaká tmavá tekutina. Zpracovávám na něm jenom kořenovou zeleninu. Nevíte jak je složité sundat horní kryt a angel otevřít? Chtěl bych se podívat dovnitř jak vypadá stav ložisek.Díky Michal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 12:33 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
mkrabot píše:
Trošku mě děsíte. Na angelu se mi občas zdá, že z toho tesnění hnacího hřídele vytéká nějaká tmavá tekutina. Zpracovávám na něm jenom kořenovou zeleninu. Nevíte jak je složité sundat horní kryt a angel otevřít? Chtěl bych se podívat dovnitř jak vypadá stav ložisek.Díky Michal

horny kryt vyzaduje trosku sily, inak vsade su sroby, elektrika je na svorkach, takze s opatrnostou
sa vam to urcite podari pomalicky rozobrat a bez prolemov poskladat . \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 9:20 pm 
Offline

Registrován: ned bře 23, 2014 9:43 am
Příspěvky: 11
dushan74 píše:
horny kryt vyzaduje trosku sily, inak vsade su sroby, elektrika je na svorkach, takze s opatrnostou
sa vam to urcite podari pomalicky rozobrat a bez prolemov poskladat . \":-)\"

dushane dík za radu, na tom horním víku jsem včera skončil, oddělal jsem šrouby, ale víko nešlo ven, tak jsem to nakonec nechal být. Zítra to zkusím znovu.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 11:18 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
freml píše:
Píšete 20 minut. Myslite čistě čas lisování? nebo je v tom i příprava zeleniny a čištění přístroje? Diky za odpoved

Ano, 20 minut myslim pouze cas lisovani. Priprava muze trvat od par minut, kdyz si koupite tu umelou mrkev a jablka v supermarketu nebo pul hodiny, kdyz mam vlastni mrkev, repu a celer ze zahradky. Musim vse 2x umyt, okrajet a mrkev zbavit dratovce. Za to je to 100% BIO zelenina a ovoce i s parazity. \":-)\"

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 23, 2014 11:39 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
mkrabot píše:
Trošku mě děsíte. Na angelu se mi občas zdá, že z toho tesnění hnacího hřídele vytéká nějaká tmavá tekutina. Zpracovávám na něm jenom kořenovou zeleninu. Nevíte jak je složité sundat horní kryt a angel otevřít? Chtěl bych se podívat dovnitř jak vypadá stav ložisek.Díky Michal

Pokud Vam z tesneni kolem hnaciho hridele vyteka tmava tekutina, tak uz mate s nejvetsi pravdepodovnosti poskozeny O-Krouzek, ale jeste nemate poskozene GUFERO, ktere je za O-krouzkem. Takze zatim staci vymenit ten O-krouzek.
Pokud by Vam uz vytekala tmava tekutina ze spodniho otvoru na krytu prevodovky, tak uz mate poskozene i GUFERO a je potreba vymenit O-krouzek i GUFERO.
Kvuli vymene O-krouzku, ale neni nutne sundavat horni kryt, to je potreba az pri vymene GUFERA.
Pokud mate jeste Angela v zaruce, tak pri demontaz motoru z prevodovkou ze spodniho krytu je zajisteny barvou jeden z prednich sroubu u prevodovky.
Poskozenim barvy se pripravite o zaruku. Bez poskozeni barvy se ale nedostanete k prevodovce.

Kryt je drzeny temi prolisy na bocich horniho a spodniho krytu. Mne pomaha do horniho krytu z obou boku smerem zespoda par uderu dlani. Kryt se pomalu vysune nahoru.
Vzhledem k tomu, ze kazdy Angel je original, tak budete muset mozna pouzit i jiny zpusob demontaze, treba dvou sroubovaku na postupne vypaceni krytu.
Pozor na poskrabani krytu.
Kryt se hure montuje, nez demontuje. Tam uz si sroubovaky pomoci musim, jinak horni kryt nepretahnu pres ten spodni. Kazdy ma trochu jiny tvar.
V kazdem pripade, az budete Angela skladat, tak asi vzhuru nohama, tak si ho podlozte nejakou mekci cistou latkou.
I prach v koberci dokaze ten vylesteny nerez krytu poskrabat.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 9:53 am 
Offline

Registrován: úte kvě 22, 2012 2:15 pm
Příspěvky: 160
inzenyr píše:
Pokud Vam z tesneni kolem hnaciho hridele vyteka tmava tekutina, tak uz mate s nejvetsi pravdepodovnosti poskozeny O-Krouzek, ale jeste nemate poskozene GUFERO, ktere je za O-krouzkem. Takze zatim staci vymenit ten O-krouzek.
Pokud by Vam uz vytekala tmava tekutina ze spodniho otvoru na krytu prevodovky, tak uz mate poskozene i GUFERO a je potreba vymenit O-krouzek i GUFERO.
Kvuli vymene O-krouzku, ale neni nutne sundavat horni kryt, to je potreba az pri vymene GUFERA.
Pokud mate jeste Angela v zaruce, tak pri demontaz motoru z prevodovkou ze spodniho krytu je zajisteny barvou jeden z prednich sroubu u prevodovky.
Poskozenim barvy se pripravite o zaruku. Bez poskozeni barvy se ale nedostanete k prevodovce.

Kryt je drzeny temi prolisy na bocich horniho a spodniho krytu. Mne pomaha do horniho krytu z obou boku smerem zespoda par uderu dlani. Kryt se pomalu vysune nahoru.
Vzhledem k tomu, ze kazdy Angel je original, tak budete muset mozna pouzit i jiny zpusob demontaze, treba dvou sroubovaku na postupne vypaceni krytu.
Pozor na poskrabani krytu.
Kryt se hure montuje, nez demontuje. Tam uz si sroubovaky pomoci musim, jinak horni kryt nepretahnu pres ten spodni. Kazdy ma trochu jiny tvar.
V kazdem pripade, az budete Angela skladat, tak asi vzhuru nohama, tak si ho podlozte nejakou mekci cistou latkou.
I prach v koberci dokaze ten vylesteny nerez krytu poskrabat.

Inzenyr

ano, najviac namahy a zrucnosti vyzaduje hlavny horny kryt.
inak u mna zrejme korejci pozabudli s tou farbou.
ak sa nemylim tak som tam napocital 13 srobov ( okrem spodneho ventilatora)
a ani jeden nebol prekryty farbou. prave som sa cudoval ze tam neboli ziadne specialne sroby, plastove
ani ine plombove zaslepky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 11:53 am 
Offline

Registrován: ned bře 23, 2014 9:43 am
Příspěvky: 11
inzenyr píše:
Pokud Vam z tesneni kolem hnaciho hridele vyteka tmava tekutina, tak uz mate s nejvetsi pravdepodovnosti poskozeny O-Krouzek, ale jeste nemate poskozene GUFERO, ktere je za O-krouzkem. Takze zatim staci vymenit ten O-krouzek.
Pokud by Vam uz vytekala tmava tekutina ze spodniho otvoru na krytu prevodovky, tak uz mate poskozene i GUFERO a je potreba vymenit O-krouzek i GUFERO.
Kvuli vymene O-krouzku, ale neni nutne sundavat horni kryt, to je potreba az pri vymene GUFERA.
Pokud mate jeste Angela v zaruce, tak pri demontaz motoru z prevodovkou ze spodniho krytu je zajisteny barvou jeden z prednich sroubu u prevodovky.
Poskozenim barvy se pripravite o zaruku. Bez poskozeni barvy se ale nedostanete k prevodovce.

Kryt je drzeny temi prolisy na bocich horniho a spodniho krytu. Mne pomaha do horniho krytu z obou boku smerem zespoda par uderu dlani. Kryt se pomalu vysune nahoru.
Vzhledem k tomu, ze kazdy Angel je original, tak budete muset mozna pouzit i jiny zpusob demontaze, treba dvou sroubovaku na postupne vypaceni krytu.
Pozor na poskrabani krytu.
Kryt se hure montuje, nez demontuje. Tam uz si sroubovaky pomoci musim, jinak horni kryt nepretahnu pres ten spodni. Kazdy ma trochu jiny tvar.
V kazdem pripade, az budete Angela skladat, tak asi vzhuru nohama, tak si ho podlozte nejakou mekci cistou latkou.
I prach v koberci dokaze ten vylesteny nerez krytu poskrabat.

Inzenyr

Moc díky za informace. Tekutina je tmavá, zkusím se podívat dovnitř, ale radši si to nechám až na víkend - bude víc času.
Angel je sice ještě v záruce ale jede každý den a kdo nemaže nejede \":-)\".
Kryt asi zkusím vypáčit plastovou špachtlí. Inženýre jak měníte ten vnější O-kroužek, nepoškodí se při jeho výměně to silikonové pouzdro? Kleště na pk a pinzeta asi ne. Na výměnu kroužku a gufera máte koupený orginal ND u EJ nebo používáte normální MVQ kroužek? Ten kroužek by to asi chtělo měnit pravidelně, určitě se opotřebuje a pak netěsní. Kroužek se před nalisováním asi namaže silikonem. Za kroužkem je to nějak zahnědlé, to před tím nebylo, šťáva se určitě dostala dovnitř.
Michal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 24, 2014 12:39 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
mkrabot píše:
Moc díky za informace. Tekutina je tmavá, zkusím se podívat dovnitř, ale radši si to nechám až na víkend - bude víc času.
Angel je sice ještě v záruce ale jede každý den a kdo nemaže nejede \":-)\".
Kryt asi zkusím vypáčit plastovou špachtlí. Inženýre jak měníte ten vnější O-kroužek, nepoškodí se při jeho výměně to silikonové pouzdro? Kleště na pk a pinzeta asi ne. Na výměnu kroužku a gufera máte koupený orginal ND u EJ nebo používáte normální MVQ kroužek? Ten kroužek by to asi chtělo měnit pravidelně, určitě se opotřebuje a pak netěsní. Kroužek se před nalisováním asi namaže silikonem. Za kroužkem je to nějak zahnědlé, to před tím nebylo, šťáva se určitě dostala dovnitř.
Michal

Vymenit GUFERO neni tak jednoducha zalezitost. Za GUFEREM je jeste v krytu nalisovane lozisko, takze pokud chcete menit GUFERO, tak nejdriv musite sundat lozicko. Do toho bych se bez pripravku rozhodne nepoustel, protoze lozisko se musi vysunout tlakem nebo tahel, aby se neposkodilo loze. Na to musite mit nejaky pripravek.

O-krouzek vymenite bez problemu, k vymene nic rozdelavat nemusite. Vetsinou to resim spendlikem nebo necim podobnym ostrym, i kdyz O-krouzek pripadne napichnete tak stejne jeste tesni, jenom ho nesmite natrhnout. To pouzdro je silonove, to se jen tak poskodit neda, pokud pres nej neco nepacite.
S EUJ jsem ten O-krouzek jeste neresil, pouze jsem je upozornil na to, ze v baleni zadny nahradni O-krouzek neni, a ze na tuto moznost vazne poruchy a pravidelnou vymenu O-krouzku, nikde neupozornuji.
Zatim jsem tam dal krouzek k vodovodnim bateriim, co jsem koupil v Bauhausu.
O-krouzky pak musim objednat u firmy DIMER.
http://www.dimer.cz/tesneni/praha_PH.html

Jeste uvazuji o tom, ze do silonove pouzdra udelam jeste jeden zapich s vetsim prumerem a do nej dam jeste jeden O-krouzek, ktery bude tesnit proti ozubene hrideli.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz