neti píše:
Zamieňaš strach (z tigra) za úzkosť (strach obavy bez jasnej príčiny). Strach je emócia a emócie sú prirodzené. Strach úzkosť necíti iba psychopat (záchranári, chirurgovia, vojaci, horolezci).
To ty si myslíš, že úzkosť a strach sú od seba oddelené. Úzkosť je druh strachu.
Tebou spomínané profesie nakladajú so životom - reálne sa tam riskuje fyzický život. Ja som písal o tom, že ak má človek akékoľvek strachy, ktorých nerešpektovanie ale NEVEDIE ku možnej smrti (alebo vážnemu zraneniu), tak vtedy je to "duševná choroba" (ktorú máme skoro absolútne všetci). Ak však chirurg bude operovať nie svoju dcéru, ale nejakú "cudziu" veľmi starú ženu z domova dôchodcov ktorá už nikoho nemá, môže byť, že ten chirurg nebude mať žiaden strach - pretože jej prípadnou smrťou nepríde o nič (nezáleží mu na nej, a vie, že aj bez operácie by mohla zomrieť každým dňom), a "polodementní" (to nie je urážka) starí dôchodcovia z domova dôchodcov (takí tam väčšinou sú) po dotyčnej možno nebudú ani smútiť.
Emócie sú program Matrixu, prirodzená je len nekonečná láska v nekonečnej jednote (to tvrdí David Icke, a v tomto s ním súhlasím).
Ale tento topic nie je vôbec o strachu, takže už do tohto topicu nebudem túto tému rozvádzať.
K uzemňovaniu....Začal som doma praktizovať "denný 30-60 minútový kúpeľ nôh v mŕtvom mori takmer až po kolená". 32 litrové vedro, voda s kuchynskou soľou v koncentrácii 35%, uzemňované káblom napojeným na WC stúpačku...... Budem to meniť raz za mesiac. Ak si to chcem zohriať, odoberiem 5 litrov z vedra, zohrejem v hrnci na "horúce", vlejem späť do vedra (v ktorom zostalo asi 17 litrov slanej vody), a môžem si takto s namáčanými a špičkovo (BEZKONKURENČNE) uzemňovanými nohami čítať, počúvať hudbu, pozerať video..... Myslím, že prakticky nič intenzívnejšie uzemňujúce pre telo než uzemnená slaná voda v takej silnej koncentrácií ani neexistuje.... Ak si človek nechce strčiť nohy do železných pilín.
Bezkonkurenčné zdravotné účinky mŕtveho mora nemajú absolútne nič spoločné s pestrosťou minerálov v ňom (lebo tá brutálna koncentrácia aj tak nedovolí žiadnemu vstrebať sa do tela), ale s tým, že vďaka veľmi silnému nasýteniu vody minerálmi (ktoré v tomto prípade slúžia AKO "KôŇ", nie ako liečivo) je tá voda "brutálne vodivá", vďaka čomu má uzemňovanie (ak sa človek kúpe priamo v mŕtvom mori, ALEBO si tak silný soľný roztok uzemnil v domácich podmienkach) tie najsilnejšie účinky.
Mnohonásobne silnejšie, než keby človek naboso stál na zarosenej tráve, mnohonásobne silnejšie, než keby človek brodil potok.
Samozrejme pri namáčaní si nôh do "mŕtveho mora" (ktorým môžeme nazvať aj
uzemnený 35% koncentrovaný roztok soli vo vedre) sa neprechádzame, nechodíme po nerovnostiach (masáž reflexných zón"), nepôsobí na nás zvuk lesa, jeho vône, spomínaná fyzická aktivita........ Ale účinok uzemňovania bude mnohonásobne väčší. Veď už len pre porovnanie - pitná voda je okolo 80x menej vodivá než voda s koncentráciou soli 3.5%..... a to je 10 násobne menšia koncentrácia, než koncentrácia 35%..... A pritom nohy v uzemnenej pitnej vode (alebo v potoku, v rieke) uzemňujú telo podstatne silnejšie, než nohy dotýkajúce sa trávy.
Čo tým chcem povedať? Chôdza naboso po vodivej zemi je fajn z dôvodu uzemňovania sa (nie nejakej valnej intenzity), pohybu, dýchania čerstvého vzduchu, počúvania zvukov prírody, vnímania živých tvorov (živočíchy, rastliny)..... ale nohy ponorené do uzemnenej vody s koncentráciou soli ako v mŕtvom mori, to je až nepredstaviteľný rozdiel vrámci výmeny voľných elektrónov (v prospech uzemnenej vody s koncentráciou soli ako v mŕtvom mori).
To, že uzemňovanie chodidiel pomocou "uzemnenej vody so soľou koncentrácie mŕtveho mora" bude mať kľudne aj 5000X silnejší uzemňovací efekt než státie na zarosenej tráve (AJ z dôvodu, že na tráve stojíš len ploskami chodidiel, čo je oveľa menšia styčná plocha s vodivou látkou, než keď sú namočené nohy po kolená), tak to samozrejme neznamená, že môžeme očakávať 5000x intenzívnejší účinok......... JE JASNÉ, že uzemňovací zdravotný účinok
nebude priamo úmerný jeho intenzite.
Avšak treba si uvedomiť, že prechádzka naboso zďaleka nie je len o uzemňovaní ako takom......... Je to aj o reflexnej masáži chodidiel, termoregulácii chodidiel (ak chodíme po studenom, mokrom, alebo horúcom), o radosti z pohybu. Toto všetko SPOLU vytvára priaznivý efekt, aj keď uzemňovanie v prípade "chôdze naboso po lesnej pôde" nebude nijako zvlášť intenzívne, pokiaľ od neho budeme očakávať rýchle výsledky. Ak sa ich rýchlo dočkáme, tak určite nie z dôvodu, že sme stáli dve hodiny chodidlami na trávniku (kľudne ja počas sedenia za piknikovým stolom, alebo na stoličke s rukami na kolenách), ale z dôvodu, že sme pri tom chodili, mali chôdzou masírované plosky chodidiel, vnímali rôzne teploty na chodidlách (čo ovplyvňovalo vnútorné orgány), atď.
Takže ako som už v tomto príspevku spomínal, začínam si denne máčať nohy až takmer po kolená v 35% roztoku slanej vody (obyčajná kuchynská soľ), ktorý budem meniť raz za mesiac (v takej vode nevznikne žiadny život z dôvodu takej koncentrácie soli, čiže ani baktérie sa tam nenamnožia), zohrievať si tú vodu vo vedre spôsobom "odoberiem 5 litrov slanej vody z vedra, zohrejem na veľmi horúcu teplotu, vlejem naspäť do vedra"....čiže ma to bude stáť úplné minimum peňazí, možno 4€ mesačne aj s plynom sporáku, ktorý využijem na zohrievanie....