Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 12:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cecko a okolnosti jeho uzivani
PříspěvekNapsal: úte čer 22, 2010 9:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Zaujala mne tato webova stranka(resp.info z nich, nikoli ty predrazene produkty...):

http://www.symbinatur.com/Vysoke-davky- ... 31_61.html
Odtud cituji:
Vitamin C neničí vitamin B 12, to je důležité zjištění a také nesnižuje hladinu serotoninu, jak se dříve myslelo. Prof. Schmidt dokonce tvrdí opak. U depresivních nálad podává infuze s vit. C až do dávky 30 g a má s tím velice dobré zkušenosti. Vit. C působí na acidobazickou rovnováhu a při zkoumání pufrovacího systému vyšlo, že vitamín C reaguje neutrálně.

http://www.symbinatur.com/Vysoke-davky- ... 31_58.html
Člověk není schopen produkovat vlastní vitamin C. Ten má asi 20 funkcí, které plní. Přispívá celkovému metabolizmu, aby dobře fungoval. Přitom nedochází k překyselení. Ascorbová kyselina se metabolizuje alkalicky.


http://www.symbinatur.com/Vysoke-davky- ... 31_57.html
http://www.symbinatur.com/Vysoke-davky- ... 31_59.html

http://www.symbinatur.com/Vysoke-davky- ... ka-31.html
Kontraidikace

U metabolické dekompenzace - renální insuficience - bychom neměli provádět infuzi s vit. C. U glomerulonefritidy také nedávat a dále, kde je defekt glukózo-6-fosfát dehydrogenázy. U zjištěné tvorby oxalátových ledvinových kamínků. Nemoci typu- hemochromatóza, thalasemie.U dětí pod 12 let.

Velká pozornost a obezřetnost se má věnovat při podávání vysokých dávek vitamínu C u pacientů se sklonem k ledvinným kamínkům a stejně tak u pacientů, kteří musí dodržovat dietu se sníženým obsahem natria.

Po vysoké dávce tohoto vitamínu může stoupnout jeho koncentrace v moči a může ovlivnit klinicko biochemické parametry ( glukózy, kyseliny močové, kreatininu, anorganického fosfátu), takže se výsledky mohou jevit jako falešně pozitivní. Po vysoké dávce vitaminu C se také může jevit falešně zkouška na okultní krvácení. U diabetiků může být po infuzi pozorována labilní glukózová křivka.

Vzájemné reakce s jinými prostředky:
Kyselina askorbová může ovlivňovat účinky antikoagulancií. Současné užívání askorbové kyseliny a fluphenazinu vede ke snížení koncentrace fluphenazinu v séru. Současné užívání askorbové kyseliny a kyseliny acetylosalicylové sníží vylučování kyseliny acetylosalicilové do moči a naopak zvýší vylučování kyseliny askorbové. Saliciláty inhibují vstup kyseliny askorbové do leukocytů a trombocytů. Vysoké dávky vitaminu C by měly následovat po chemoterapii (podle poločasu rozpadu chemoterapeutika 1-3 dny), tady klinická data o možných interakcích chybějí.

Těhotenství a kojení: tato terapie by neměla být prováděna.

Zajímavé informace, ale těch ledvinových kamínků bych se zase tak nebál, pokud současně s vitamínem C dodáte velké dávky hořčíku, není s tím žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 8:34 am 
Offline

Registrován: ned kvě 09, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 30
Hezký den, měla bych dotaz, na tu kombinaci céčka s hořčíkem to se asi nesmí najednou do sklenice že? Potřebuji poradit s čím bych ten hořčík mohla mixnout, velmi mi totiž vadí ta chuť a i v nižších koncentracích se mi z něj obrací žaludek.Přitom cítím že mi dělá dobře, když už nějaký do sebe dostanu. Mám chlorid hořečnatý od vás. Dalo by se to s něcím smíchat, nebo třeba plnit do kapslí? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Azul píše:
Hezký den, měla bych dotaz, na tu kombinaci céčka s hořčíkem to se asi nesmí najednou do sklenice že? Potřebuji poradit s čím bych ten hořčík mohla mixnout, velmi mi totiž vadí ta chuť a i v nižších koncentracích se mi z něj obrací žaludek.Přitom cítím že mi dělá dobře, když už nějaký do sebe dostanu. Mám chlorid hořečnatý od vás. Dalo by se to s něcím smíchat, nebo třeba plnit do kapslí? Děkuji.

Obávám se, že vás moc nepotěším, dle mého názoru není vhodné ho míchat s ničím, pouze s vodou, protože ihned se vším reaguje a využitelnost prudce klesá. Nicméně pokud vám vyloženě nechutná, tak ho třeba přidávejte do čerstvé šťávy, ale budete asi muset dávat víc, aby si tělo dokázalo něco vybrat a hořčík přijmout. Do kapslí ho můžete vyzkoušet, manželce také nechutná a cpe ho do kapslí, ale jedná se o hrozné blbnutí a těch kapslí je potřeba hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: JAK UZIVAT chlorid horciku
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 10:44 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...dle mého názoru není vhodné ho míchat s ničím, pouze s vodou, protože ihned se vším reaguje a využitelnost prudce klesá. Nicméně pokud vám vyloženě nechutná, tak ho třeba přidávejte do čerstvé šťávy, ale budete asi muset dávat víc, aby si tělo dokázalo něco vybrat a hořčík přijmout. Do kapslí ho můžete vyzkoušet, manželce také nechutná a cpe ho do kapslí, ale jedná se o hrozné blbnutí a těch kapslí je potřeba hodně.

Mne nevadi ta chut roztoku ze sypkeho CHLORIDU horciku(MgCl), ale v rodine take resime ze to je pro nektere nechutne....moc dobre to vylepsi chut pokud si zacali pridavat solanku z himal.soli. Ale koukam ze asi jak pisete to hned reaguje a vyuzitelnost klesa(i v RO?) \":?:\" ....Zasadne asi tedy bude lepe pouzivat destilku nebo vodu z osmozy aby to co nejmene reagovalo a vyuziti horciku v tele bylo co nejvetsi....

Takze vase drivejsi doporuceni brat nalacno horcik se zinkem se tyka nejspise pouze tabletek LAKTATU horciku, ale nikoliv chloridu horciku(bral jsem jej doted spolu se zinkem \":(\" )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 3:25 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 09, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 30
Tak to jsem ráda že nejsem sama taková frfňa. Ještě dotázek do těch kapslí normálně nacpat ten prášek a zapít větším množstvím vody- mohlo by to takto stačit? Díky moc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: JAK UZIVAT chlorid horciku
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 6:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Mne nevadi ta chut roztoku ze sypkeho CHLORIDU horciku(MgCl), ale v rodine take resime ze to je pro nektere nechutne....moc dobre to vylepsi chut pokud si zacali pridavat solanku z himal.soli. Ale koukam ze asi jak pisete to hned reaguje a vyuzitelnost klesa(i v RO?) \":?:\" ....Zasadne asi tedy bude lepe pouzivat destilku nebo vodu z osmozy aby to co nejmene reagovalo a vyuziti horciku v tele bylo co nejvetsi....

Takze vase drivejsi doporuceni brat nalacno horcik se zinkem se tyka nejspise pouze tabletek LAKTATU horciku, ale nikoliv chloridu horciku(bral jsem jej doted spolu se zinkem \":(\" )

To je špatně pochopeno, dotaz se týkal kombinace s vitamínem C a já jsem, jako ne zcela ideální verzi, připustil mix s čerstvou šťávou. Nikde tedy neruším žádné ze svých předchozích doporučení a se zinkem a himalájskou solí se chlorid hořečnatý určitě snáší dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 6:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Azul píše:
Tak to jsem ráda že nejsem sama taková frfňa. Ještě dotázek do těch kapslí normálně nacpat ten prášek a zapít větším množstvím vody- mohlo by to takto stačit? Díky moc.

Pokud vás to bude bavit se s tím patlat, tak proč ne, ale alespoň používejte ty největší kapsle velikosti 00. Zapíjet se kapsle zase tak moc nemusí, bohatě stačí 0,2 l vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 7:34 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 445
Jarda píše:
Udělejte si pokus, jak hluboko jste v deficitu vitamínu C. Začněte na 2000 jednotek a zvyšujte dávku, až do momentu, kdy se dostaví průjem, což je stav předávkování. Vše ostatní tělo potřebuje a pravděpodobně Vás překvapí, jak vysoká dávka to je. Při tak špatném životním a stravovacím režimu, jaký je v naší zemi běžný, je jeho spotřeba opravdu obdivuhodná a potravinami téměř nedosažitelná.
Kolik 1000mg tablet lze spolykat v 1 dávce ? 3ks nebo i více ? Zkouším po snídani 2 tablety, po obědě 3 tablety, odpoledne po jídle 2 tablety. Průjem zatím nikde... Podle doporučení na obalu (brát 1 tabletu obden) jsem za den sežral půlměsíční dávku \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: stř čer 23, 2010 8:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Kolik 1000mg tablet lze spolykat v 1 dávce ? 3ks nebo i více ? Zkouším po snídani 2 tablety, po obědě 3 tablety, odpoledne po jídle 2 tablety. Průjem zatím nikde... Podle doporučení na obalu (brát 1 tabletu obden) jsem za den sežral půlměsíční dávku \":-)\"

Jediné omezení je opravdu ten průjem a není vhodné do sebe narvat mnoho naráz, tím se průjem sice vyvolá, ale správná dávka se nepozná. Berte tak 3000-5000 mg na jednu dávku a zvyšujte počet dávek, nicméně lidé ve velkém deficitu mohou brát i obdivuhodných 30000 mg a také jsem se setkal i se spotřebou 75000 mg bez průjmu, tělo to prostě všechno spotřebovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 7:45 am 
Offline

Registrován: ned kvě 09, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 30
Prosím ještě o radu kolik se toho hořčíku asi bere a kolik se ho do kapslí 00 vejde.Tak rámcově vím že do průjmu ale jestli mám začít s jedním gramem, nebo méně. Pro mě to bude záchrana ty kapsle, nezvládla jsem víc než 130mg do tři deci a i to se mi už šprajcovalo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 7:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Azul píše:
Prosím ještě o radu kolik se toho hořčíku asi bere a kolik se ho do kapslí 00 vejde.Tak rámcově vím že do průjmu ale jestli mám začít s jedním gramem, nebo méně. Pro mě to bude záchrana ty kapsle, nezvládla jsem víc než 130mg do tři deci a i to se mi už šprajcovalo.

Tak bohužel toto přesně neposoudím, nikdy jsem nic takového nezkoumal, ale tuším, že na kávovou lžičku bude tak 5 kapslí, čili jedna kapsle tedy cca 0,5-0,6 g, ovšem není problém jich naplnit více, zvážit a zjistit průměrnou váhu jedné kapsle. Jediné omezení je skutečně průjem, jinak tělo dávku potřebuje, začal bych tedy na třech kapslích denně a každý den bych jednu přidal, až do toho průjmu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lecitin
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 10:41 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jak se divate na prospesnost samotneho extrahovaneho Lecitinu v kapslich, jestlize je ze soji a soju nedoporucujete?
Pomaha pri uceni studentum....(cholesterol mne nezajima, maso a syry temer nejim \":)\" )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lecitin
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 1:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Jak se divate na prospesnost samotneho extrahovaneho Lecitinu v kapslich, jestlize je ze soji a soju nedoporucujete?
Pomaha pri uceni studentum....(cholesterol mne nezajima, maso a syry temer nejim \":)\" )

Osobně kapsle a pilulky moc nemusím, čili já bych to nebral a soju už vůbec ne, ta je škodlivá v každé podobě. Cholesterol není pouze z potravin živočišného původu, ale tělo si ho samo tvoří, tak se na to zase tak moc nespoléhejte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon čer 28, 2010 8:55 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 445
Jarda píše:
Jediné omezení je opravdu ten průjem a není vhodné do sebe narvat mnoho naráz, tím se průjem sice vyvolá, ale správná dávka se nepozná. Berte tak 3000-5000 mg na jednu dávku a zvyšujte počet dávek, nicméně lidé ve velkém deficitu mohou brát i obdivuhodných 30000 mg a také jsem se setkal i se spotřebou 75000 mg bez průjmu, tělo to prostě všechno spotřebovalo.

Pokud mi průjem vyvolá až dávka např. 20g denně, tak to znamená, že mám pak brát dlouhodobě dávku jen o něco nižší aniž bych riskoval nadměrnou zátěž ledvin nebo překyselení - pokud by ho C opravdu výrazně zhoršilo ? Někde jsem tu zahlédl, že berete "jen" 2g denně... Já teď beru cca už týden 12g/den + něco v jídle/šťávách a průjem nikde tak chci "vystoupat" na nějaký limit (mezitím snad stihnu přečíst knihu o vitamínu C abych byl chytřejší).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon čer 28, 2010 9:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28377
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Pokud mi průjem vyvolá až dávka např. 20g denně, tak to znamená, že mám pak brát dlouhodobě dávku jen o něco nižší aniž bych riskoval nadměrnou zátěž ledvin nebo překyselení - pokud by ho C opravdu výrazně zhoršilo ? Někde jsem tu zahlédl, že berete "jen" 2g denně... Já teď beru cca už týden 12g/den + něco v jídle/šťávách a průjem nikde tak chci "vystoupat" na nějaký limit (mezitím snad stihnu přečíst knihu o vitamínu C abych byl chytřejší).

Veškerý vitamín C, který nevyvolá průjem, prostě tělo potřebuje a není důvod brát nižší dávku. Tu moji denní dávku jste nějak špatně četl a pod 5 g se skoro nedostávám, běžně beru 7 g, ale třeba v zimních měsících klidně i těch 12 g. V knize se dozvíte, že i dávka 30 g není nijak zvláštní a sám jsem měl pacienta, který bral 75 g deně.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz