Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 06, 2024 12:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv čer 17, 2010 1:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Díky Jardovi a Muflonovi za tipy. Už jsem to sehnala v dm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 10:47 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
to Jarda : Pán Jarda, údajne nakladaná zelenina je nevhodná pri candide. Kvasená zelenina bude tak isto nevhodná ?
Mimochodom, pri candide sú nevhodné mungo klíčky (ostatné klíčky sú vraj v poriadku). Dokonca ani vlašské orechy nie sú vhodné.
Sranda... mal som peknú pleť, pokožku hlavy už v poriadku...ale čo som spravil ? Ako predraňajky som začal jesť jablká alebo sušené hrozienka, každý deň riadnu porciu mungo a 100g nenamočených vlašských orechov... Čo sa stalo ? Začali sa mi robiť vyrážky na tvári, a hlava ma znova svrbí, zas tam mám kvasinky...
Prečo ich nemajú mama a sestra ? Pripadá mi to, že intolerancia spomínaných potravín bude dosť výrazne záležitosťou psychického charakteru (princíp akcia-reakcia). Inak si to neviem vysvetliť.
V ďalších príspevkoch skopírujem vhodné a nevhodné potraviny počas liečby Candidy, ktoré som našiel na internete. Uvediem aj zdroj.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Naposledy upravil NOWOCAYN dne sob čer 19, 2010 11:01 am, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 10:48 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
(zdroj: www.candida.inetcz.com )
I. část -Potraviny, kterým se vyhýbáme (pri Candide, pozn. Nowocayn)
Vydáno dne 31. 01. 2007 (21454 přečtení)

Poděkování Dirkovi za námahu a práci s překladem



Zelenina nakládaná

Nápoje
ovocné džusy
šumivé nápoje
alkoholické nápoje
káva
černý čaj

Maso, ryby a vejce
uzená a zpracovaná masa:
uzené ryby
nakládané maso
uzené nebo maso nakládané do soli
klobásy
hot dog
hovězí konzerva
silně kořeněný uzený plátek z hovězí plece
šunka

Ořechy a semena
burské oříšky
pražené, solené ořechy
pistáciové ořechy
pekanové ořechy
vlašské ořechy

Ovoce
sušené nebo kandované ovoce

Sladidla
Čtěte pečlivě nálepky a všímejte si bedlivě jakýkoliv slov končících na „óza“.
Umělá sladidla
ječný slad
hnědý cukr
kukuřičný sirup
krystalový cukr a cukr moučka
datlový cukr
dextróza
fruktóza
ovocné cukry
glukóza
med
javorový sirup
jasanový cukr
melasa
monosacharidy
polysacharidy
sorbitol
sacharóza
turbinadový cukr

Ořechová a semenná másla
arašídová pomazánka

Obiloviny a semena

pšenice
organická pšenice
kuskus
bulharská pšenice
krupice
durhamská pšenice

Různé
droždí včetně:
pekařské droždí
pivovarské kvasnice
výživné kvasnice
kynuté pekařské výrobky
droždí obsahující vitamíny (hledejte nálepky s nápisem „bez droždí“)
kofein (včetně čokolády)
mléčné výrobky
černý pepř
jedlé houby
Hotové chuťové přísady obsahující přísady, cukry, ocet:
hořčice
kečup
worčestr
BBQ omáčka
majonéza
tamari

Dodatečné poznámky:

Plíseň roste ve zbytcích jídla, pokud je pořádně nezmrazíte. Používejte dobře utěsněné skleněné nádoby přiměřené velikosti a neskladujte je více než jeden den. Nejlepší je zbytky zmrazit.

Vyhýbejte se skrytým cukrům v jídle. Čtěte nálepky! Často jsou tam skryty cukry v:
pečicích směsích, kečupu, salátovém dresinku, naložené zelenině, lančmítu, chlebu, dipech a v slazených jogurtech.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 10:49 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
(zdroj : www.candida.inetcz.com)
II. část - Potraviny, které jíme v omezeném množství (pri candide, pozn. Nowocayn)
Vydáno dne 31. 01. 2007 (15278 přečtení)

Poděkování za námahu a práci s překladem Dirkovi


Zelenina
sladké brambory
červené brambory
maniok
vařená mrkev
pastiňák
řepa
dýně
škrobové šťávy (všechny kromě špagetové dýně nebo žluté šťávy, které patří mezi OK potraviny)
jam
**lilková zelenina včetně
paprika
paprika koření
chili papričky
baklažán
ground cherry
pepino
paprika
jamajský pepř
brambory
dýně
rajčata
tomatillo

**běžné alergeny – pokud jsou příznivě snášeny, pravidelně střídejte

Luštěniny
flat fazole
hrášek
červená čočka
sója (běžný alergen) *
fazol měsíční
* pokud je snášeno, pravidelně střídat

Nápoje / džusy
zředěné 100% citrónové nebo brusinkové džusy – mohou se zředit vodou a osladit stevií.

Mrkvová a řepná šťáva
(1/4 šálku na porci)

stevia, chicolin nebo glycerín – oslazená domácí ořechová mléka

Maso, ryby a vejce
vepřové (tolerováno – pouze nenaložené do soli, neuzené a neslazené)



Čerstvé ovoce (nemražené nebo konzervované), pokud je snášeno:
(Buďte opatrní v používání ve fázi dvě a tři pouze v dietě)
jablka
meruňka
borůvky
grapefruit
broskev
hrušky
ananas
švestky
jahody (pouze organické)
maliny (pouze organické)

Sladidla
Raději se vyhýbáme sladidlům celkově (kromě stevie, chicolinu a rostlinného glycerínu).

Ořechy
Kešu ořechy * (vysoký obsah škrobu a běžně kontaminovány plísní).

Obiloviny a semena
Bezlepkové nízkoglykemické obiloviny / semena
pohanka
bílá dlouhá rýže (střídmě)
teff
*laskavec
*quinoa
*divoká rýže

* vysokoproteionové a nízkoglykemické – viz dietní pokyny týkající se užití těchto obilovin.

Vysokoglykemické bezglutenové obiloviny (užívat střídmě)
proso, jáhly
neloupaná rýže

Gluten obsahující obiloviny v přírodním stavu (užívat opatrně, pokud vůbec ve fázi tři diety)
ječmen
kamut
oves
žito
pšenice špalda
celozrnné obilné těstoviny z jakýkoliv výše uvedených obilovin

Různé
S kyselinou mléčnou kvašené kyselé zelí
jogurt*
kefír*
* pokud jsou snášeny, používejte pravidelně

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 10:53 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
(zdroj : www.candida.inetcz.com)
III. část - Potraviny, které jíme neomezeně (pri candide, pozn. Nowocayn)
Vydáno dne 31. 01. 2007 (19218 přečtení)

Poděkování Dirkovi za námahu a práci s překladem

Zelenina:
artyčok
arugula
chřest
bambusové výhonky
listy z řepy
bok choy
brokolice
růžičková kapusta
lopuchový kořen
kapusta
syrová mrkev (vařená – omezeně)
květák
celer hliznatý
celer zahradní
pažitka
listy z collardu
mangold
okurka
pampeliškové listy
čekanka
locika lesní
fenykl
česnek
jicama
kapusta
kedlubna
pórek
hlávkový salát
listy z hořčice
ibišek jedlý (sléz velkokvětý)
cibule
petržel
ředkvičky
tuřín
výhonky cibule
šalotka
šťáva z rozmačkaných špaget
špenát
klíčky (kromě mung fazolí
švýcarský mangold
tuřín
řeřicha potoční
cuketa



Maso, **ryby, **vajíčka:
antilopa
hovězí
buvolí
kuřecí
cornwallská slepice
kachna
husa
lovné ptactvo
jehněčí
králík
telecí
zvěřina
jiné červené maso
**vajíčka z organických kuřat nebo jiné drůbeže
husa
bažant
krůta
**ryby: mezi některé z nejméně znečištěním kontaminované ryby patří:
abalone, ančovičky, cabrilla (Mexico),
krabí tyčinky (Korea), langusta, plotice,platýz (U.S.), kanic, halibut, Jack makrela
(Chile), humr (Kanada, Austrálie, Kalifornie, Mexico, Nový Zéland, Thajsko), makrela (Chile), marlin, Orange Roughey, ústřice, treska (Kanada), červená mořská ryba z čeledi Lutjanidae nebo z čeledi Sparidae, okoun (Florida), sardinky mušle, mořský okoun, mořský pstruh (Argentina a Uruguay), garnáti – divocí, skvrnitý pstruh(Mexico), oliheň, Wahoo, pstruh (Island)
** vejce jsou vysoce alergenická a měla by se pravidelně střídat (pokud jsou dobře snášena)

Koření:
Organicky vypěstované čerstvé bylinky. Sušené koření, které není starší šesti měsíců a je
uskladněno na suchém chladném místě.

Ovoce (pokud je snášeno, pravidelně střídejte]:
Avokádo
citróny
limetky
brusinky (čerstvé nebo přírodně sušené)

Sladidla:
sušený extrakt ze stevie
potravinový stupeň rostlinný glycerin
(alergické upozornění: pochází z kukuřice nebo kokosu)
přírodně mletý čekankový kořen nebo čekankový extrakt

Nápoje:
čištěná voda
citrónová nebo limetková voda
Pau D´Arco čaj (anti-houbovitý)
čaj Rooibos (anti-oxidant)
*všechny přírodní bylinné čaje – vysoká kvalita nebo čerstvé ke snížení risku kontaminací plísní
*bublinková voda / sodová voda s příchutěmi a stevií nebo 100% citrónový nebo brusinkový džus (pouze příležitostně)
*čerstvé neslazené zeleninové šťávy

Ořechy a semena:
mandle – v přírodním stavu
para ořechy
lískové ořechy
makadamové ořechy
piniové oříšky

Semena:
dýňová
sezamová
slunečnicová
konopná (v lusku jsou snášena lépe, ale opražená a bez lusku jsou výborným zdrojem vlákniny).

Ořechové a semenné tuky
Střídmé použití zabrání nadměrné produkci hlenu:
mandle
makadamové ořechy
konopí
sezam
dýňová semínka
sezamové (tahini)
slunečnice

Tuky a oleje
Vysoké kvality, za studena lisované a uskladněny v neprůhledných nádobách v lednici:
len
dýně
konopí
sezam
extra panenský olej (kupovat v tmavé skleněné nádobě a uchovat v chladu)
Na vaření:
čištěné polotekuté máslo z buvolího mléka
organické kokosové máslo
palmový olej
olivový olej

Luštěniny
Aduki fazole
černé fazole
černooký hrášek
hnědá čočka
mladý hrášek
zelené fazole
zelená čočka
červený bob
lupina
námořní fazole
bílý hrášek
fazolový lusk

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob čer 19, 2010 8:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, údajne nakladaná zelenina je nevhodná pri candide. Kvasená zelenina bude tak isto nevhodná ?
Mimochodom, pri candide sú nevhodné mungo klíčky (ostatné klíčky sú vraj v poriadku). Dokonca ani vlašské orechy nie sú vhodné.
Sranda... mal som peknú pleť, pokožku hlavy už v poriadku...ale čo som spravil ? Ako predraňajky som začal jesť jablká alebo sušené hrozienka, každý deň riadnu porciu mungo a 100g nenamočených vlašských orechov... Čo sa stalo ? Začali sa mi robiť vyrážky na tvári, a hlava ma znova svrbí, zas tam mám kvasinky...
Prečo ich nemajú mama a sestra ? Pripadá mi to, že intolerancia spomínaných potravín bude dosť výrazne záležitosťou psychického charakteru (princíp akcia-reakcia). Inak si to neviem vysvetliť.
V ďalších príspevkoch skopírujem vhodné a nevhodné potraviny počas liečby Candidy, ktoré som našiel na internete. Uvediem aj zdroj.

Co je, nebo není vhodné, velice záleží na konkrétním stavu daného jedince a nedá se říci obecně toto vadí a toto ne. Každému bude fungovat něco jiného, ale základ platí prakticky pro každého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: děti a candida
PříspěvekNapsal: ned čer 27, 2010 10:01 pm 
Offline

Registrován: úte čer 22, 2010 10:29 pm
Příspěvky: 2
Zdravim Vas pane Jardo a ostatni radci!
Mam dve deti(2 a 4 roky) a od malinka trpi nafouklym briskem. Rano je maji nafoukle nejmin a pak se to behem dne jenom zhorsuje a nejvetsi balonky maji vecer. Jsem presvedsena, ze trpi premnozenou candidou. Sama jsem prvni problemy se zazivanim mela jeste pred tehotenstvim(take nadymani), ale na gastrenterologii se na nic neprislo a tim jsem to uzavrela. Nyni, cca po peti letech si myslim, ze trpim premnozenim kvasinek a snazim se zjistit vse pro jejich zredukovani. Candida albicans mi byla potvrzena behem tehotenstvi na gynekologii a tak predpokladam, ze jsem ji na deti mohla prenest. Na tomto servu se mi dari najit spoustu informaci ke stravovani a lecbe candidy u me, ale naprosto tapu v tom, jake kroky podniknout u deti. Mam strach u nich experimentovat. Na jare jsem zkousela krmit je nekolika lzickama kokosoveho oleje denne(cca6tydnu)-bez vysledku + zhruba pul roku se u nich snazim o stravu predevsim bez cukru a peciva+omezit mlecne vyrobky, coz se mi na 100%rozhodne nedari, ale udelali jsme v tom velky pokrok. Snazim se jim do jidel propasovat maximum pohanky, jahel,.. ryze se nam dari jen bila basmati, misto masa vice lustenin, ale napr. se zeleninou je stale boj. Na pecivo mivaji velkou chut a tak jim ho nahrazuji plackama ze spaldy, prestoze vim, ze to neni idealni. Mouky tedy pouzivam nejvice dve-pohankovou a tu spaldovou. Jidlo jim tedy nejcasteji varim a skryvam v nem zeleninu(ruzne omacky atd), morske rasy, lusteniny, ale mivaji i maso, nejcasteji bile, napr. kralika-kdyz se podari. Vim, ze bila rize ani spaldova mouka pro ne nebude to idealni, problem ale je, ze vubec nevim, co tedy pro ne idealni je. Sem tam zaradim jogurt-zhruba ob den-napr.selsky bily -take vim, ze to neni OK, ale miluji ho,zda se, ze je tolik nenadyma a je to jen pozustatek z mlecnych vyrobku, ktere pred rokem jedli masivne -pri me tehdejsi predstave, ze delame dobre. Po syrovem ovoci se nadymaji podle me nejvic, tak ho sem tam povarim-zda se mi pak pro ne mene nadymajici,ale jinak napr. syrova jablka maji temer denne na svaciny a snazim se to s nicim nemichat. Vubec tedy netusim, cim je vlastne zasytit, kdyz maji porad hlad. Nejvetsim problem asi je, ze se mi nedari vnutit jim dost zasadotvorne stravy - napr. z testovinoveho salatu se zeleninou vyberou jen napr. kukuricne testoviny a zbytek nechaji na taliri. Vzdy si z talire vyberou tu varenou cast a vse syrove ponechaji. Ten starsi se teda snazi obcas snist napr. okurek nebo rajcata, ten mladsi ji vareny kvetak a tim nas seznam zeleniny pomalu konci.Docela se jeste dari varena brokolice.Z ovoce teda maximum jablek, citrusy ten mladsi odmita a sama tapu v tom, jestli jsou pro ne vubec vhodne. Stavy z tohoto ovoce by asi pili. Driv jsem je delavala-pomixovala ovoce, precedila pres sito,ale po precteni nekolika makrobio knih jsem s tim prestala, no a nyni nevim. Precejen pro candidu to ideal take nebude kvuli vysokemu obsahu cukru. MMS zatim nemam odvahu u kluku zkusit, mozna az to otestuji na sobe zmenim nazor. Mame doma tibetskou houbu, ale mleko mame jen z obchodu. Myslim, ze presto by to pro ne mohlo mit prinos a tak jim kefir asi zacnu podavat-snad delam spravne??nevim kolik denne si mohu dovolit jim davat, aby je to nezahlenovalo. Pres pul roku davame denne lactobacilus acidofilus, ale s tim asi prestaneme-docetla jsem se nyni nahodou zcela poprve, ze pro deti do 7 let vhodny acidofilus neni. Takze zase nevim??Take davame rybi tuk v tobolkach. Jinak ted byli cca pul roku velmi casto nachlazeni a zahleneni, stolici mivaji vetsinou denne, ale pachnouci a spise ridsi. Odbery z krve na alergie, celiakii atd a stery z konecniku na nic neprisly.
Mam v zasobe jeste opravdu hodne otazek, ale pro zacatek bych Vas moc chtela poprosit o radu, od ceho se odpichnout, co vlastne davat jist, at nemaji stale hlad, jaky zdoj bilkovin bude nej, nebo ktere vitaminy a doplnky zkusit. Sem tam jim davame zinek,kdyz si vzpomenu-mame pokracovat? Chystam plan, ze zkusim v nejakem obdobi rotovat klukum kokosovy olej, oreganovy olej a grepove kapky vcetne diety co nejvice bez jednoduchych cukru a mouky, ale nevim, co dokazeme a co jim pak vlastne davat jist, je mi jich hrozne lito, kdyz maji na to ci ono chut a staly hlad a navic okoli(babicky,...)mi v tom moc nepridava...
Mockrat Vam dekuji, jestli se tim vsim prolouskate az sem a pokusite se mi poradit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: děti a candida
PříspěvekNapsal: pon čer 28, 2010 8:10 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
ostruzinka píše:
Zdravim Vas pane Jardo a ostatni radci!
Mam dve deti(2 a 4 roky) a od malinka trpi nafouklym briskem. Rano je maji nafoukle nejmin a pak se to behem dne jenom zhorsuje a nejvetsi balonky maji vecer. Jsem presvedsena, ze trpi premnozenou candidou. Sama jsem prvni problemy se zazivanim mela jeste pred tehotenstvim(take nadymani), ale na gastrenterologii se na nic neprislo a tim jsem to uzavrela. Nyni, cca po peti letech si myslim, ze trpim premnozenim kvasinek a snazim se zjistit vse pro jejich zredukovani. Candida albicans mi byla potvrzena behem tehotenstvi na gynekologii a tak predpokladam, ze jsem ji na deti mohla prenest. Na tomto servu se mi dari najit spoustu informaci ke stravovani a lecbe candidy u me, ale naprosto tapu v tom, jake kroky podniknout u deti. Mam strach u nich experimentovat. Na jare jsem zkousela krmit je nekolika lzickama kokosoveho oleje denne(cca6tydnu)-bez vysledku + zhruba pul roku se u nich snazim o stravu predevsim bez cukru a peciva+omezit mlecne vyrobky, coz se mi na 100%rozhodne nedari, ale udelali jsme v tom velky pokrok. Snazim se jim do jidel propasovat maximum pohanky, jahel,.. ryze se nam dari jen bila basmati, misto masa vice lustenin, ale napr. se zeleninou je stale boj. Na pecivo mivaji velkou chut a tak jim ho nahrazuji plackama ze spaldy, prestoze vim, ze to neni idealni. Mouky tedy pouzivam nejvice dve-pohankovou a tu spaldovou. Jidlo jim tedy nejcasteji varim a skryvam v nem zeleninu(ruzne omacky atd), morske rasy, lusteniny, ale mivaji i maso, nejcasteji bile, napr. kralika-kdyz se podari. Vim, ze bila rize ani spaldova mouka pro ne nebude to idealni, problem ale je, ze vubec nevim, co tedy pro ne idealni je. Sem tam zaradim jogurt-zhruba ob den-napr.selsky bily -take vim, ze to neni OK, ale miluji ho,zda se, ze je tolik nenadyma a je to jen pozustatek z mlecnych vyrobku, ktere pred rokem jedli masivne -pri me tehdejsi predstave, ze delame dobre. Po syrovem ovoci se nadymaji podle me nejvic, tak ho sem tam povarim-zda se mi pak pro ne mene nadymajici,ale jinak napr. syrova jablka maji temer denne na svaciny a snazim se to s nicim nemichat. Vubec tedy netusim, cim je vlastne zasytit, kdyz maji porad hlad. Nejvetsim problem asi je, ze se mi nedari vnutit jim dost zasadotvorne stravy - napr. z testovinoveho salatu se zeleninou vyberou jen napr. kukuricne testoviny a zbytek nechaji na taliri. Vzdy si z talire vyberou tu varenou cast a vse syrove ponechaji. Ten starsi se teda snazi obcas snist napr. okurek nebo rajcata, ten mladsi ji vareny kvetak a tim nas seznam zeleniny pomalu konci.Docela se jeste dari varena brokolice.Z ovoce teda maximum jablek, citrusy ten mladsi odmita a sama tapu v tom, jestli jsou pro ne vubec vhodne. Stavy z tohoto ovoce by asi pili. Driv jsem je delavala-pomixovala ovoce, precedila pres sito,ale po precteni nekolika makrobio knih jsem s tim prestala, no a nyni nevim. Precejen pro candidu to ideal take nebude kvuli vysokemu obsahu cukru. MMS zatim nemam odvahu u kluku zkusit, mozna az to otestuji na sobe zmenim nazor. Mame doma tibetskou houbu, ale mleko mame jen z obchodu. Myslim, ze presto by to pro ne mohlo mit prinos a tak jim kefir asi zacnu podavat-snad delam spravne??nevim kolik denne si mohu dovolit jim davat, aby je to nezahlenovalo. Pres pul roku davame denne lactobacilus acidofilus, ale s tim asi prestaneme-docetla jsem se nyni nahodou zcela poprve, ze pro deti do 7 let vhodny acidofilus neni. Takze zase nevim??Take davame rybi tuk v tobolkach. Jinak ted byli cca pul roku velmi casto nachlazeni a zahleneni, stolici mivaji vetsinou denne, ale pachnouci a spise ridsi. Odbery z krve na alergie, celiakii atd a stery z konecniku na nic neprisly.
Mam v zasobe jeste opravdu hodne otazek, ale pro zacatek bych Vas moc chtela poprosit o radu, od ceho se odpichnout, co vlastne davat jist, at nemaji stale hlad, jaky zdoj bilkovin bude nej, nebo ktere vitaminy a doplnky zkusit. Sem tam jim davame zinek,kdyz si vzpomenu-mame pokracovat? Chystam plan, ze zkusim v nejakem obdobi rotovat klukum kokosovy olej, oreganovy olej a grepove kapky vcetne diety co nejvice bez jednoduchych cukru a mouky, ale nevim, co dokazeme a co jim pak vlastne davat jist, je mi jich hrozne lito, kdyz maji na to ci ono chut a staly hlad a navic okoli(babicky,...)mi v tom moc nepridava...
Mockrat Vam dekuji, jestli se tim vsim prolouskate az sem a pokusite se mi poradit.

Z mléka je jediná možnost a to doma vyrobený domácí kefír z tibetské-kefírové houby a produkty z něj. Obilí vadí skoro každé a především to s lepkem je jednoznačně špatné. Je potřeba pravidelně kontrolovat stav pomocí plivacího testu a dle toho se chovat. Ovoce a zeleninu do nich lze dobře dostat v přesnídávkách a čerstvých šťávách, alespoň tak to dělá moje starší dcera, která řešila u svých dětí stejné potíže. V celé té stavě chybí enzymy a zde je výborný ananas, který dětem i docela chutná a na zásadité prostředí těla melouny, co se do nich vejde. Makrobiotika je hovadina vymyšlená na likvidaci lidí kvasinkami, neznám makrobiotika, který by nebyl zamořený kvasinkami. Kefíru mohou pít co snesou, klidně litr denně, akorát jim musíte do něčeho propašovat slunečnicové semínko kvůli mědi, aby se jim neztrácelo železo a to se dá doplnit melasou, tak lžíci denně. Také musíte dodávat hořčík, toho mají dnešní lidé naprostý nedostatek. MMS není problém, doma ho u dětí běžně používáme. Jíst zásadité potraviny, hlavně zeleninu, ovoce, pseudoobiloviny, pečené brambory, vařené fazole, kefír a produkty z něj, ořechy, semínka a nemůže jim nic chybět. Jinak vitamíny, prvky a minerály, jak zde běžně doporučuji a zinek určitě ano. Střídání těch olejů klidně vyzkoušejte a nastudujte si potraviny s betainem, které podporují tvorbu kyseliny chlorovodíkové, což zase nesnášejí kvasinky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: děti a candida
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 8:18 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Jarda píše:
V celé té stavě chybí enzymy a zde je výborný ananas, který dětem i docela chutná ...

Ananas na kvasinku nevadí? Hrozně mi chutná šťáva z něj, ale bála jsem se, protože má asi 18% cukru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: děti a candida
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 8:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Ananas na kvasinku nevadí? Hrozně mi chutná šťáva z něj, ale bála jsem se, protože má asi 18% cukru.

To je otázka, někomu ano a někomu ne, ale pokud přidáte kokosový tuk, tak by nijak vadit neměl, já ho zmiňuji především v souvislosti s dodávkou enzymů, které jsou nutné u lidí s jakoukoliv zdravotní problematikou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Candidoza-PREHLED OPATRENI V KOSTCE
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 12:37 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Pokud nekomu vysel plivaci test(nebo chcete vedet jak se provadi) na kvasinky na candidozu, tak doporucuju napr. tento odkaz(kde je vytah toho podstatneho z tohoto vlakna a par dalsich informaci navic....a to v prehledne forme:



Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candidoza-PREHLED OPATRENI V KOSTCE
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2010 7:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":1bgywgu2]Pokud nekomu vysel plivaci test(nebo chcete vedet jak se provadi) na kvasinky na candidozu, tak doporucuju napr. tento odkaz(kde je vytah toho podstatneho z tohoto vlakna a par dalsich informaci navic....a to v prehledne forme:



Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte črc 06, 2010 11:12 am 
Offline

Registrován: pát čer 18, 2010 2:08 pm
Příspěvky: 5
Moze sa jest kvaskovy chlieb pri protikvasinkovej diete?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte črc 06, 2010 12:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
nika262 píše:
Moze sa jest kvaskovy chlieb pri protikvasinkovej diete?

Osobně zastávám názor, že jakýkoliv chleba je nevhodný, ale konkrétně tento druh je až tak nejméně problematický. Nicméně pokud ho budete jíst, tak opravdu pouze samotný a velice dobře žvýkat, jakékoliv kombinace stav většinou zhoršují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: úte črc 06, 2010 4:53 pm 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Po kysaném zelí z obchodu vadí pak jablka a další potraviny?
To stejné i po kefíru - musím dávat odstup, nebo nevadí ovoce hned poté?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz