Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 22, 2024 5:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nervus radialis
PříspěvekNapsal: sob říj 05, 2024 1:42 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 16, 2011 10:45 am
Příspěvky: 16
Zdravím.
Mám skřípnutý nerv na ruce, konkrétně nervus radialis - a nemůžu tak narovnat prsty nahoru, hýbat se se zápěstím a s palcem. Předloktí mám necitlivé. Jsem už týden na nemocenské.
Beru vitamíny B... pak hořčík, Aescin na prokrvení, probiotika a vůbec se to nelepší :-( Je ještě něco dalšího, co by mi pomohlo? Děkuji.


Přílohy:
radialis.jpg
radialis.jpg [ 117.39 KiB | Zobrazeno 40598 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nervus radialis
PříspěvekNapsal: ned říj 06, 2024 7:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28389
Bydliště: Poděbrady
Silonka píše:
Zdravím.
Mám skřípnutý nerv na ruce, konkrétně nervus radialis - a nemůžu tak narovnat prsty nahoru, hýbat se se zápěstím a s palcem. Předloktí mám necitlivé. Jsem už týden na nemocenské.
Beru vitamíny B... pak hořčík, Aescin na prokrvení, probiotika a vůbec se to nelepší :-( Je ještě něco dalšího, co by mi pomohlo? Děkuji.

Tak asi bude hodně záležet na tom co vám ten stav způsobilo protože většinou jde o mechanické poranění a pak jde o to jak je závažné. Obecně platí že útlak je většinou způsoben zánětem v některém místě průchodu nervu paží nebo zápěstím a v zásadě tedy zpravidla dobře reaguje na aplikaci jakéhokoliv prostředku nebo suplementu který tlumí zánět. Medicína zpravidla nasazuje nesteroidní protizánětlivé léky, kortikosteroidy a klid, nějaké info máte zde https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5902095/ a z mého pohledu bych vyzkoušel molekulární vodík, butyrát, MSM, DMSO, kurkumin a případně cokoliv dalšího co je schopno potlačovat zánět včetně úpravy stravy na protizánětlivou tedy zvednout omega 3 mastné kyseliny. Pomoci může i úprava střevního mikrobiomu pomocí konkrétních bakterií, případně kvasinek sacharomyces boulardii které potlačují zánět a ovlivňují osu střevo mozek k čemuž máte některé informace v této studii https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7433133/.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nervus radialis
PříspěvekNapsal: úte říj 08, 2024 12:00 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 16, 2011 10:45 am
Příspěvky: 16
Děkuji za odpověď. Nerv se mi poškodil útlakem, přeležela jsem ho. Obnovuje se hrozně pomalu :-(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nervus radialis
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2024 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28389
Bydliště: Poděbrady
Silonka píše:
Děkuji za odpověď. Nerv se mi poškodil útlakem, přeležela jsem ho. Obnovuje se hrozně pomalu :-(

No ale nepíšete v které části, v některých místech by na ten problém šlo působit i pomocí obkladů a tím také ztlumit zánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nervus radialis
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2024 9:30 am 
Offline

Registrován: čtv čer 16, 2011 10:45 am
Příspěvky: 16
Bylo to přeležení a to v části předloktí. Necítím palec a nemůžu zvednout prsty nahoru. Utlačený nerv radialis v místě předloktí, zánět nemám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nervus radialis
PříspěvekNapsal: čtv říj 10, 2024 8:50 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28389
Bydliště: Poděbrady
Silonka píše:
Bylo to přeležení a to v části předloktí. Necítím palec a nemůžu zvednout prsty nahoru. Utlačený nerv radialis v místě předloktí, zánět nemám.

Tak ono zánět nemusíte přímo vnímat bohatě stačí když je průchod nervu lehce opuchlý což jednak není vidět a mnohdy ani nemusí být cítit. Každopádně obkladem například ricinovým olejem by jste určitě nic nepokazila a může zafungovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nervus radialis
PříspěvekNapsal: čtv říj 10, 2024 9:36 am 
Offline

Registrován: čtv čer 16, 2011 10:45 am
Příspěvky: 16
Moc děkuji za radu, dnes vyzkouším. Olej mám doma.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz