Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned říj 27, 2024 9:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2021 1:26 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 71
Zdravím - nemá někdo tady dostupný článek Velká cholesterolová lež , původně z WM-Magazínu nebo tak nějak ? Starý odkaz se mi brání...... \":-(\"(((
Máám Ai-zánět štítné žlázy ( Hashi-thyr. ) a terazky jsem tlačen kvůlivá zvýšenému cholesterolu ( 6,4 ) do statinů 10mg obden......
Stravu mám běžnou, občas "keto" - bůček, škvarky, koleno jen se zeleninou a pohybu spíš dost ..... 3-4x týdně terénní běh 6-10 km aj.
Ale stresu asi celkem taky dost, zejména v rodině...... \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2021 3:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28390
Bydliště: Poděbrady
jojoba píše:
Zdravím - nemá někdo tady dostupný článek Velká cholesterolová lež , původně z WM-Magazínu nebo tak nějak ? Starý odkaz se mi brání...... \":-(\"(((
Máám Ai-zánět štítné žlázy ( Hashi-thyr. ) a terazky jsem tlačen kvůlivá zvýšenému cholesterolu ( 6,4 ) do statinů 10mg obden......
Stravu mám běžnou, občas "keto" - bůček, škvarky, koleno jen se zeleninou a pohybu spíš dost ..... 3-4x týdně terénní běh 6-10 km aj.
Ale stresu asi celkem taky dost, zejména v rodině...... \":shock:\"

Ten článek vyšel na různých místech v několika verzích tedy nevím kterou myslíte, ale jednu máte v příloze.


Přílohy:
Velka_cholesterolova_lez.pdf [135.21 KiB]
595 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: sob úno 13, 2021 7:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
jojoba píše:
terazky jsem tlačen kvůlivá zvýšenému cholesterolu ( 6,4 ) do statinů

Ad cholesterol: nemyslím si, že sa jedná o Veľké klamstvo - podobné vyhlásenia majú jediný účel, kliknúť na článok (clickbait). Mám empirickú skúsenosť, že keď dva tábory sa hádajú o svoju pravdu, tak ju majú často obidve strany. Preto si myslím, že pre veľkú časť populácie je cholesterol problém (viď. výsledky mnohých štúdií) a veľká časť populácie s cholesterolom nemá problém.

Veľmi totiž záleží od typu stravovania a genetiky. Naozaj platí neprežierať sa (človek je viac adaptovaný na deficit ako mierny prebytok), zistiť, čo vám robí dobre (aj keby to mali byť len 4 potraviny) a obmedziť sachre (hlavne trans tuky aka keksíky, čokolády); tonu ovocia (ovocné stromy sú dnes prakticky všetky GMO); alkohol.

Ad statíny: Nenechajte sa nikam zatlačiť lekárom. Mne chcela gastroenterologička amputovať žlčník, celý čas papagájovala, na čo mi je nefunkčný žlčník. Strašila ma opakovane s rakovinou, že včera umriem, ak si ho nenechám operovať. Možno má pravdu a pani doktorka je veštec, ale nakoniec bol na 2/3 funkčný a môj selský rozum mi hovorí, že prvý krok je pokúsiť sa ho vyliečiť. Akokoľvek. A okay, ak sa nedá, tak sa nedá. Doktori môžu nabehnúť so skalpelom. To isté platí pre vás: najprv sa pokúste zmeniť životosprávu (radikálne!), povedzme rok, dva a keď sa nič nezmení, tak lieky vám neutečú - môj názor.

(všetci dr. sú fanúšikovia keto - nepodstatné, dôležité je info o statínoch)

Dr. Eric Berg - Statins: Side Effects & Alternative Ways to Lower Cholesterol:
https://www.youtube.com/watch?v=ynpqxnxtLi8
https://www.youtube.com/watch?v=Db9rkEzKeJE
https://www.youtube.com/watch?v=qsD_t4AKDWM

Dr. Ken Berry - 10 Worrisome Things STATIN Drugs do you Your Body:
https://www.youtube.com/watch?v=HgEv-tOAY8M

Dr. Rob Cywes - Understanding Cholesterol and Statins:
https://www.youtube.com/watch?v=4leOaX-w89s

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2021 1:08 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 71
Díky za odkaz na článek a další prameny ke studiu...... AJ není moje silná stránka ( zvládám jiné J ) ale nějak to zvládnu.

K stravě - už tak 10 let se vyhýbám řepnému cukru, vyjímečně třtinový, sladím pouze medem či sladkým ovocem - jabka, sušené meruňky, fíky, datle.
Zrušil jsem pšenici, max. špalda, žádné brambory - max. batáty, dtto těstoviny,....
Žádný alkohol - jenom omezeně / příležitostně pivo.
Pohyb taky je, takže problém bude stres. Sem spíše introvert cholerik. Dost věcí mě nastartuje a dusím to v sobě. Ničím si zdraví pro věci, které nezměním = zbytečně, a vo tom to asi u mě je. Ale sem už asi taky starej pes, takže to nedám jinak.... \":cry:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2021 2:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28390
Bydliště: Poděbrady
jojoba píše:
Díky za odkaz na článek a další prameny ke studiu...... AJ není moje silná stránka ( zvládám jiné J ) ale nějak to zvládnu.

K stravě - už tak 10 let se vyhýbám řepnému cukru, vyjímečně třtinový, sladím pouze medem či sladkým ovocem - jabka, sušené meruňky, fíky, datle.
Zrušil jsem pšenici, max. špalda, žádné brambory - max. batáty, dtto těstoviny,....
Žádný alkohol - jenom omezeně / příležitostně pivo.
Pohyb taky je, takže problém bude stres. Sem spíše introvert cholerik. Dost věcí mě nastartuje a dusím to v sobě. Ničím si zdraví pro věci, které nezměním = zbytečně, a vo tom to asi u mě je. Ale sem už asi taky starej pes, takže to nedám jinak.... \":cry:\"

Pak je potřeba si vzpomenout na éru Hippies a vrátit se k přírodě. Myslím tím kytičky, akorát bych je nehulil to má moc rychlý náběh a ničí do určité míry mozek, ale dávat si dle potřeby Fénixovy slzy, nebo Posvátné máslo ghí. Jednak se dá i volit zda chcete psychotropní efekt nebo ne podle toho zda bude mít rostlina pouze CBD nebo CBG nebo si zvolíte rostlinu ostřejší s obsahem THC. U té ostré je potřeba se raději vzdát řízení motorových vozidel protože test na THC užívání registruje i mnoho dní po použití. U rostlin bez THC tento problém odpadá a klid v duši lze navodit tak silný že při větších dávkách lze docílit stavu že vám bude i jedno zda vám hoří barák. Přitom je ale schopnost uvažování a rozhodování velice dobrá a jako bonus který sice není "vědecky" dokázaný, ale prakticky dlouhodobě odzkoušený že pravidelní uživatelé prakticky nikdy neonemocní rakovinou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2021 7:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
[quote="jojoba":35r1t9ne]vyjímečně třtinový, sladím pouze medem či sladkým ovocem - jabka, sušené meruňky, fíky, datle[/quote:35r1t9ne]
Fruktóza je horšia v tom, že ju dokáže metabolizovať iba pečeň (

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2021 7:45 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 71
[quote="Jarda":9hfqyzjm]...... pravidelní uživatelé prakticky nikdy neonemocní rakovinou.[/quote:9hfqyzjm]
To je sice fajn bonus, ale když vidím některé politické aktivisty ( a další ), tak mám docela vítr z brzké demence..... \":-)\"))
Kytičky v slzách jsou dobrá věc, ale jsem pesimista - jak ověřit výsledné složení/účinek neškodné odrůdy ? I tytok krasotinky umějí mutovat nebo evoluce ?
Kafe a čaj ( zelený ) samo bez cukru, fruktóza jen v ovoci, což by v komplexu a koncentraci ty

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: ned úno 14, 2021 9:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
jojoba píše:
čaj ( zelený ) samo bez cukru

Som si vydýchol \":D\", aj keď Pu-erh ľudia bežne pijú s medom, lebo má takú zemitú chuť. Ktoré enzýmy máte vyskúšané a s akým výsledkom? (o serrapeptáze som už čítal, ale nemám skúsenosti). A skúste kokosový olej - je rádovo lepší ako olivový a cena plus mínus podobná.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2021 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28390
Bydliště: Poděbrady
[quote="jojoba":2cyfdcb6]To je sice fajn bonus, ale když vidím některé politické aktivisty ( a další ), tak mám docela vítr z brzké demence..... \":-)\"))
Kytičky v slzách jsou dobrá věc, ale jsem pesimista - jak ověřit výsledné složení/účinek neškodné odrůdy ? I tytok krasotinky umějí mutovat nebo evoluce ?
Kafe a čaj ( zelený ) samo bez cukru, fruktóza jen v ovoci, což by v komplexu a koncentraci ty

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2021 8:47 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 71
neti píše:
Ktoré enzýmy máte vyskúšané a s akým výsledkom? (o serrapeptáze som už čítal, ale nemám skúsenosti). A skúste kokosový olej - je rádovo lepší ako olivový a cena plus mínus podobná.

Enzymy jsem zkoušel dle info u sousedů U pramene, před vánocema jsem dal měsíc základní ( broadband ), pak měsíc bromelain a terazky tu s-peptázu. Očekávám zlepšení zanedbaných střev a souvisejícího. Zatím zaznamenáno snad něco jako čištění, zlepšení konzistence defekace a nějaké snad i změny v psychice (+). Další možná překryto prodělaným stresem v lednu. Vzhledem k letitosti zanedbávání jsem spíše pro změny pozvolné, zázraky nečekám. Zkouším teď i muškát s mlíkem na noc. Účinek první zaujal, se uvidí dál. \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2021 12:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Okay, držím palce... Inak mi včera dr. poslala výsledky a tiež mám vyšší cholesterol a LDL. Podľa informácií, ktoré som našiel na internete, príčinou môže byť prechodný stav po zmene životosprávy - znížil som sachre na 100 g / den, zvýśil príjem tukov - ktoré sa najčastejšie manifestuje chudnutím (v mojom prípade viscerálny tuk). A chudnutie = vyplavovanie obsahu tukových buniek, vrátane zásob cholesterolu (a inak aj odpadné látky, ktoré sa v tukoch ukladajú, preto niektorým ľuďom býva nevoľno). Preto môže byť v krvi vyšší obsah cholesterolu. Okrem toho vysoký cholesterol a LDL nie je príčinou onemocnení, ale skôr vyšší a chronický obsah glukózy (malé množstvo jedla každé 2 hodiny) a nezdravá pečeň (stukovatená ap).

Intermittent Fasting and Ketosis May Spike Your Cholesterol...at Least:
https://www.youtube.com/watch?v=0OJltvn0mVM

Video hovorí o tom, že treba brať do úvahy zostatkový cholesterol, čiže celkový mínus HDL mínus LDL a ten porovnať (pozor, hodnoty sú na americkú normu mg/dL, ktorú treba prepočítať na mmol/l): 18 mg/dL = 0,999 mmol/l; 24 mg/dL = 1,332 mmol/l; 30 mg/dL = 1,665 mmol/l). Neviem, či som zdelenie pochopil správne, pretože mi hodnota vyšla < 0 (-0,024 mmol/l).

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: úte úno 16, 2021 6:13 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 71
Tak ten vztah chl a hubnutí je zajímavý....... když jsem vypnul pšenici + cukr a šel do masa ( vč. bůčku ) bez příloh jen se zeleninou, tak jsem zhubnul bez dalšího skoro o 10 kg. Něco jsem pak postupně zase nabral, ale od listopadu jsem ke dnešku ubral ca. 6 kg. Takže ty hodnoty cholesterolu by mohly hrát, cukr v krvi byl taky okolo 6. Takže to vidím jako proces čištění. To by bylo dobře. \":shock:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2024 10:19 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 71
Tak aktualizace po pár letech......něco lépe, něco ne.....byla EP kyčle a i mrtvička. Estrogenová dominance. Pro neúspěch léky na vysoký tlak. Terazky prudí i s cholesterolem ( TC 6-7, LDL 3-4 ). Zkoušel jsem z nouze ( výživa s posunem od škodlivin, sport ) krátkodobě statiny - blbě na žaludek a dále. Nějak trochu Ezetimib - drobné zlepšení omezením vstřebávání CH ze střeva, očekávám zvýšení produkce v játrech jako reakci. Odpovídalo by filozofii, že tělo ví kolik ho potřebuje nejlépe a umí si to řídit jako obranou reakci na systémové potíže.....? Jaterní markery sou v normě, CRP taky, Apo A taky, ApoB zvýšené. MED mi vnucuje kombo atorvastatin + ezetimib, že pokud nebude CH nízkej - do 1,4 tak zvažuje iPCSK9 ....te se mi líbí eště méně než statiny. Má někdo zkušenost ? Zaujala mne taky lumbrokináza na vyčištění ateroplátů. Někdo mi doporučoval navalit hořčík a vit. C, někdo niacin nebo lecitin.....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv říj 10, 2024 7:04 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1973
jojoba píše:
Tak aktualizace po pár letech......něco lépe, něco ne.....byla EP kyčle a i mrtvička. Estrogenová dominance. Pro neúspěch léky na vysoký tlak. Terazky prudí i s cholesterolem ( TC 6-7, LDL 3-4 ). Zkoušel jsem z nouze ( výživa s posunem od škodlivin, sport ) krátkodobě statiny - blbě na žaludek a dále. Nějak trochu Ezetimib - drobné zlepšení omezením vstřebávání CH ze střeva, očekávám zvýšení produkce v játrech jako reakci. Odpovídalo by filozofii, že tělo ví kolik ho potřebuje nejlépe a umí si to řídit jako obranou reakci na systémové potíže.....? Jaterní markery sou v normě, CRP taky, Apo A taky, ApoB zvýšené. MED mi vnucuje kombo atorvastatin + ezetimib, že pokud nebude CH nízkej - do 1,4 tak zvažuje iPCSK9 ....te se mi líbí eště méně než statiny. Má někdo zkušenost ? Zaujala mne taky lumbrokináza na vyčištění ateroplátů. Někdo mi doporučoval navalit hořčík a vit. C, někdo niacin nebo lecitin.....

Faktem je, že s věkem klesá produkce DHEA a CoQ10 a s tím pohybem venku na slunci (nestačí samotný vitamín D3) a konzumací vnitřností a tuků pasených zvířat se to u nás také moc nepřehání. Hladina cholesterolu odpovídá aktivitě štítné žlázy, která se dá povzbudit křemíkem s následnou tvorbou ceruloplasminu v játrech a přímo sirovodíkem zpětně regulovaným poměrem zinku k mědi. Takže s těmi doplňky Vám někdo bez bližšího vysvětlením nastínil pouze některé kofaktory syntázy oxidu dusnatého a metabolismu sirných aminokyselin (metylace, transsulfurace až po enzymatické a oxidativní rozkládání a recyklaci cysteinu a sirovodíku v těle), ale hlavní měniče, doposud praktikované hry s pacošema na zlý cholesterol v potravě, nezmínil.

A novel hypothesis for atherosclerosis as a cholesterol sulfate deficiency syndrome
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4456713/
Potential Effects of Natural H2S-Donors in Hypertension Management
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9024781/
SULPHUR-CONTAINING AMINO ACIDS METABOLISM IN EXPERIMENTAL HYPER- AND HYPOTHYROIDISM IN RATS
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29099709/
The low-down on Magnesium Supplements
https://perfectsupplementsaustralia.com.au/blogs/blog/the-low-down-on-magnesium-supplements?srsltid=AfmBOoqBpvvj9xSgoTVWgSF7szjuHM4z1t3kUpNey9aw7ZnVgOh55yAv

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne úte říj 15, 2024 4:34 pm, celkově upraveno 7

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cholesterol
PříspěvekNapsal: čtv říj 10, 2024 9:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28390
Bydliště: Poděbrady
jojoba píše:
Tak aktualizace po pár letech......něco lépe, něco ne.....byla EP kyčle a i mrtvička. Estrogenová dominance. Pro neúspěch léky na vysoký tlak. Terazky prudí i s cholesterolem ( TC 6-7, LDL 3-4 ). Zkoušel jsem z nouze ( výživa s posunem od škodlivin, sport ) krátkodobě statiny - blbě na žaludek a dále. Nějak trochu Ezetimib - drobné zlepšení omezením vstřebávání CH ze střeva, očekávám zvýšení produkce v játrech jako reakci. Odpovídalo by filozofii, že tělo ví kolik ho potřebuje nejlépe a umí si to řídit jako obranou reakci na systémové potíže.....? Jaterní markery sou v normě, CRP taky, Apo A taky, ApoB zvýšené. MED mi vnucuje kombo atorvastatin + ezetimib, že pokud nebude CH nízkej - do 1,4 tak zvažuje iPCSK9 ....te se mi líbí eště méně než statiny. Má někdo zkušenost ? Zaujala mne taky lumbrokináza na vyčištění ateroplátů. Někdo mi doporučoval navalit hořčík a vit. C, někdo niacin nebo lecitin.....

Mimo to co vám píše správně člen Alopat by jste se dle mého názoru měl zaměřit na střeva která pochopitelně reagují na změny stravovacího režimu, případně na léčiva, ale základ regulace cholesterolu je stejně primárně v mikrobiomu střeva. Něco k této tématice máte třeba zde https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8347163/ , ale stačí poškádlit strejdu Googla a určitě vám nabídne dost inspirativních studií na toto téma.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz