Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 9:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: úte črc 13, 2010 11:38 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Stále řeším, nakolik si mam zeleninu porcovat noži a mixérem a nakolik zuby. Jde o to, že vzhledem k mým kloubně-šlachovo-svalovým potížím pro mě není důkladné kousání bezproblémové. Takže vždy řeším dilema, co je menší zlo.

Například teď jsem snědla mísu nahrubo nastrouhané červené řepy, ale moc jsem tomu kousání nedala a přesto mě teď bolí a přeskakují panty. Takže příště budu muset strouhat najemno a nebo jí fakt proženu mixérem a budu pomalu pojídat, abych tu kaši proslinila.

Blbé ale je, že i když by nerez neměl ovozel tak moc ovlivňovat tak asi ovlivňuje. Cítím to pokaždé, když strouhám jablko, dostává kovovou pachuť.

Nevíte, zdali vitamíny ničí i amalgámový plomby?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2010 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Stále řeším, nakolik si mam zeleninu porcovat noži a mixérem a nakolik zuby. Jde o to, že vzhledem k mým kloubně-šlachovo-svalovým potížím pro mě není důkladné kousání bezproblémové. Takže vždy řeším dilema, co je menší zlo.

Například teď jsem snědla mísu nahrubo nastrouhané červené řepy, ale moc jsem tomu kousání nedala a přesto mě teď bolí a přeskakují panty. Takže příště budu muset strouhat najemno a nebo jí fakt proženu mixérem a budu pomalu pojídat, abych tu kaši proslinila.

Blbé ale je, že i když by nerez neměl ovozel tak moc ovlivňovat tak asi ovlivňuje. Cítím to pokaždé, když strouhám jablko, dostává kovovou pachuť.

Nevíte, zdali vitamíny ničí i amalgámový plomby?

Kousání je vždy nejlepší a co nejdůkladnější, jinak raději najemno strouhat a mixování pouze výjimečně. Tak u těch plomb netuším, ale zdravé určitě nejsou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 11:39 am 
Offline

Registrován: úte dub 20, 2010 12:03 am
Příspěvky: 4
Co se děje se zeleninou, než dorazí do hypersuper:
http://www.zvedavec.org/prispevky/2010/07/3843-dejte-se-rajce.htm
včetně diskuse, jsou tam nějaké další postupy.

Také to vysvětluje ty hromady syntetických vitamínů, které Jarda doporučuje jíst, protože ono v takové zelenině toho moc není. Nebo vůbec nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 12:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
teto píše:
Co se děje se zeleninou, než dorazí do hypersuper:
http://www.zvedavec.org/prispevky/2010/07/3843-dejte-se-rajce.htm
včetně diskuse, jsou tam nějaké další postupy.

Také to vysvětluje ty hromady syntetických vitamínů, které Jarda doporučuje jíst, protože ono v takové zelenině toho moc není. Nebo vůbec nic.

No jak vidíte, tak matka příroda byla vytlačena v zájmu zisku některých společností a navíc celou tuto lumpárnu vyloženě podporuje státní správa, která by se paradoxně měla za vaše peníze, ze kterých žije, starat o vás. Ne o nějakého cizího spekulanta, který peníze z republiky stejně odváží a nám tu za pár let zbude holá prdel, protože zde nebude nikdo produkovat nic. Jedná se opravdu o tristní výsledek blbosti důvěřivých spoluobčanů, protože kdyby se tento šmejd nekupoval, tak by ho sem ani nikdo nevozil a žilo by se nám mnohem lépe. Celá ekonomika i zdraví lidí vždy funguje nejlépe tam, kde si lidé přímo prodávají své výrobky a produkty a řetězce z toho vynechají. Je to pouze o lenosti kombinované z blbostí, ale s tím asi nic nenaděláme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 1:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
teto píše:
Co se děje se zeleninou, než dorazí do hypersuper:
http://www.zvedavec.org/prispevky/2010/07/3843-dejte-se-rajce.htm
včetně diskuse, jsou tam nějaké další postupy.
Také to vysvětluje ty hromady syntetických vitamínů, které Jarda doporučuje jíst, protože ono v takové zelenině toho moc není. Nebo vůbec nic.

Přesně taková rajčata jsem nedávno koupila v Kauflandu. Když i po 14 dnech vypadaly naprosto nezměněně, začlo mi to být podezdřelé.
Není nakonec ta pizza zdravější? \":-)\" \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 3:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Přesně taková rajčata jsem nedávno koupila v Kauflandu. Když i po 14 dnech vypadaly naprosto nezměněně, začlo mi to být podezdřelé.
Není nakonec ta pizza zdravější? \":-)\" \":-)\"

No nevím, ale asi to vyjde skoro nastejno, nicméně alespoň ta rajčata obsahují živou vlákninu, která se docela dobře kadí, což se o pizze říci nedá. Tedy bych asi stále volil i ta mizerná rajčata, než tu super pizzu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 8:40 pm 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Ako upravit túto zeleninu tak aby si zachovala minerály,vitamíny, enzýmy atd.
Zrejme nevarit alebo?
Ďakujem


Přílohy:
cukina.jpg
cukina.jpg [ 14.95 KiB | Zobrazeno 15872 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv črc 15, 2010 8:50 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Mně cukýna moc chutná, víc jak okurka, klidně jí schroupu jen tak. Nebo nastrouhám a ochutím dle nálady (buď home-made vitariánským dressingem nebo podlehnu tisíci ostrovů od Hellmans \":oops:\" ). Škoda jí vařit.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: pát črc 16, 2010 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Ako upravit túto zeleninu tak aby si zachovala minerály,vitamíny, enzýmy atd.
Zrejme nevarit alebo?
Ďakujem

Tak členka Kometa má pravdu, je chutná syrová a dá se zpracovávat jako okurky, ale také se z ní dají udělat cuketové řízky a třeba s pečenou bramborou jsou opravdu špičkové.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: ned črc 18, 2010 8:00 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravim!
Chci se zeptat když chci použít okurkovou nebo melounovou šťávu na odkyselení ale nemam možnost ji připravit v práci a chci si ji donést z domova ve tmavé lahvi naplněné po okraj a uložit v lednici,mám ji ještě zakonzervovat vitaminem C (čajovou lžičku nebo méně) a nebo se tím alkalický efekt zruší?A za jak dlouho po jídle ji mohu pít?Jídlo třeba sirná patlanina se zeleninou a kefírem anebo s ovocem a kefírem,případně pohanka,patlanina,zelenina kefír.Tato jídla mne zasytí tak na 3-4 hodiny,mohu na ně nalít okurkovou šťávu třeba už za hodinu?
Děkuji!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: ned črc 18, 2010 9:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravim!
Chci se zeptat když chci použít okurkovou nebo melounovou šťávu na odkyselení ale nemam možnost ji připravit v práci a chci si ji donést z domova ve tmavé lahvi naplněné po okraj a uložit v lednici,mám ji ještě zakonzervovat vitaminem C (čajovou lžičku nebo méně) a nebo se tím alkalický efekt zruší?A za jak dlouho po jídle ji mohu pít?Jídlo třeba sirná patlanina se zeleninou a kefírem anebo s ovocem a kefírem,případně pohanka,patlanina,zelenina kefír.Tato jídla mne zasytí tak na 3-4 hodiny,mohu na ně nalít okurkovou šťávu třeba už za hodinu?
Děkuji!

Určitě je vhodnější do ní přidat ten vitamín C a jak se bude chovat zásadotvornost nemám vyzkoušené, já ji používám pouze čerstvou, ale předpokládám, že s tím nebude zásadní problém. Odstup od jídla minimálně 30 minut, optimálně hodina, až dvě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 2:57 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
a jak je to s mixovanou zeleninou? U té to nevadí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 3:14 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Tohle téma mě moc zajímá, protože jsem se rozhodla změnit svoje stravovací návyky,
ale přiznám se ve svém okolí nemám v tomto moc velkou podporu, i když sama tomu věřím.
Zajímalo by mě moc jak dlouho jíte čistě rostlinnou stravu bez tepelných úprav? A jestli i přes tyto
stravovací návyky býváte někdy nemocný? Či máte nějaké zdravotní potíže. Předem moc děkuji za odpověď. Janka
--------------------------------------------------------------------------------


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 9:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Janka píše:
a jak je to s mixovanou zeleninou? U té to nevadí?

Netuším smysl otázky, nějak to upřesněte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: pon črc 19, 2010 9:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Janka píše:
Tohle téma mě moc zajímá, protože jsem se rozhodla změnit svoje stravovací návyky,
ale přiznám se ve svém okolí nemám v tomto moc velkou podporu, i když sama tomu věřím.
Zajímalo by mě moc jak dlouho jíte čistě rostlinnou stravu bez tepelných úprav? A jestli i přes tyto
stravovací návyky býváte někdy nemocný? Či máte nějaké zdravotní potíže. Předem moc děkuji za odpověď. Janka
--------------------------------------------------------------------------------

Na okolí se vyprdněte, to nemůže mít na vaše rozhodnutí nejmenší vliv. Stravuji se takto již více jak 25 let a až na naprosté výjimky jsem vlastně stále fit a i to občasné selhání je většinou ze stresu, který mám ze svého debilního podnikání, jinak by to fungovalo na 100 %.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz