Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 9:30 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 12:40 am 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Dobrý den, díky za odpověď a povzbuzení,
moc by mě zajímala ještě jedna věc. Někde na těhto stránkách jsem se dočetla, že jíte melounové slupky, jestli jsem to dobře pochopila.
Zajímalo by mě, jak je upravujete? Meloun mi moc chutná, ale slupky? Přijde mi to podivné. Je v nich něco dobrého?
Navíc ty z obchodu musí být dost chemicky ošetřované \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 6:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Janka píše:
Dobrý den, díky za odpověď a povzbuzení,
moc by mě zajímala ještě jedna věc. Někde na těhto stránkách jsem se dočetla, že jíte melounové slupky, jestli jsem to dobře pochopila.
Zajímalo by mě, jak je upravujete? Meloun mi moc chutná, ale slupky? Přijde mi to podivné. Je v nich něco dobrého?
Navíc ty z obchodu musí být dost chemicky ošetřované \":(\"

Slupky nejím, ale po odstranění té tvrdé slabé tmavě zelené slupky je odšťavním a piji šťávu. Odpovím tak, že v nich není nic špatného a třeba u mužů se starají o výbornou potenci, což není na škodu. Jsou navíc velice silně zásadotvorné a mají množství minerálů, enzymů a vitamínů. Nevidím tedy důvod je vyhazovat, což považuji v tomto případě za blbost a plýtvání penězi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: stř črc 21, 2010 10:03 pm 
Offline

Registrován: sob čer 26, 2010 9:09 am
Příspěvky: 32
Dobry den,
s bliziacim sa zberom jesenneho ovocia by som sa rad opytal nasledovne:

- plati zasada, ze zcasti nahnite ovocie je nakazene cele a nemalo by sa konzumovat ani po vykrojeni opticky problematickej casti.
- plati to ale aj pre ovocie (jablka) odtrhnute zo stromu, ktore su napadnute cervikom, ale zvysok plodu je v poriadku? Taketo ovocie ma samozrejme tendenciu zacat hnit zakratko po napadnuti cervom, ide mi ale o moznost jeho odstavenia po vykrojeni v pripade jeho vcasneho odtrhnutia (cize bol by tam zatial len cervik bez realnej hniloby).

Dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 8:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Zappy píše:
Dobry den,
s bliziacim sa zberom jesenneho ovocia by som sa rad opytal nasledovne:

- plati zasada, ze zcasti nahnite ovocie je nakazene cele a nemalo by sa konzumovat ani po vykrojeni opticky problematickej casti.
- plati to ale aj pre ovocie (jablka) odtrhnute zo stromu, ktore su napadnute cervikom, ale zvysok plodu je v poriadku? Taketo ovocie ma samozrejme tendenciu zacat hnit zakratko po napadnuti cervom, ide mi ale o moznost jeho odstavenia po vykrojeni v pripade jeho vcasneho odtrhnutia (cize bol by tam zatial len cervik bez realnej hniloby).

Dakujem

Ano, nahnilé ovoce je již na vyhození a jíst ho je hazard se zdravím. Pro červavé to neplatí, pokud není napadeno hnilobou, ale většinou to souvisí. Pokud tam bude pouze červ a žádné známky hniloby, můžete ho klidně spotřebovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 4:15 pm 
Offline

Registrován: pon črc 19, 2010 2:53 pm
Příspěvky: 61
Ještě k těm melounům:myslíte, že pokud vypijete pouze šťávu z těhto slupek, že se tam dostane vše potřebné?(vitamíny apod.)Já totiž odšťavňovač nemám, můžu je jíst vcelku?Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv črc 22, 2010 8:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Janka píše:
Ještě k těm melounům:myslíte, že pokud vypijete pouze šťávu z těhto slupek, že se tam dostane vše potřebné?(vitamíny apod.)Já totiž odšťavňovač nemám, můžu je jíst vcelku?Děkuji

To vám asi moc chutnat nebude a ani to není nutné, to doporučuji čistě z ekonomických důvodů, protože je škoda je vyhazovat a mají také jako šťáva vhodné vlastnosti. Můžete jíst pouze to červené a slupky holt vyhodíte, což sice vyjde dráž, ale je to naprosto stejně účinné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 1:17 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 26, 2010 3:23 pm
Příspěvky: 16
Jarda píše:
Slupky nejím, ale po odstranění té tvrdé slabé tmavě zelené slupky je odšťavním a piji šťávu. Odpovím tak, že v nich není nic špatného a třeba u mužů se starají o výbornou potenci, což není na škodu. Jsou navíc velice silně zásadotvorné a mají množství minerálů, enzymů a vitamínů. Nevidím tedy důvod je vyhazovat, což považuji v tomto případě za blbost a plýtvání penězi.

Já si odštavnuju melounové slupky celé i se zelenou tvrdou kůrou \":D\" ,nevím jestli je to dobře,ale chutná mi to.Myslím si,že brambory jsou víc chemicky ošetřovány a po umytí je taky jím se slupkou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: úte črc 27, 2010 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
ivvlik píše:
Já si odštavnuju melounové slupky celé i se zelenou tvrdou kůrou \":D\" ,nevím jestli je to dobře,ale chutná mi to.Myslím si,že brambory jsou víc chemicky ošetřovány a po umytí je taky jím se slupkou.

Ničemu to nevadí, pouze lidé jsou dnes dost zhýčkaní a taková ta nahořklá chuť jim prostě nejede, proto to doporučuji oloupat, ale sám to většinou také nedělám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 02, 2010 8:50 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravim!
Chci se zeptat jestli po nebo během ovocné snídaně s kokosem a trochou patlaniny a kefíru mohu vypít cca 2dl mrkvové šťávy.Potřebuji to na rozpuštění vitamínu C pro vinaře,dřív jsem je plnil do kapslí ale je to moc práce a občas mě ty kapsle tlačí v žaludku.Bohužel nemám čas šťávu vypít s nějakým odstupem protože po snídani letim do práce.Nebo případně jakou ovocnou šťávu mohu použít?Dále se chci zeptat co si myslíte o mlaďoučké kukuřici která je teď všude okolo,je křehká a sladká jako mladý hrášek.Mohu ji použít jako zeleninu?A do třetice:snižuje používání hcl spotřebu hořčíku?Moje obvyklá dávka mě začala mírně projímat zhruba od doby co mám hcl,tak nevím jestli už začínám být nasycený hořčíkem a mám pomalu ubírat nebo to má jinou souvislost.Díky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 02, 2010 12:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravim!
Chci se zeptat jestli po nebo během ovocné snídaně s kokosem a trochou patlaniny a kefíru mohu vypít cca 2dl mrkvové šťávy.Potřebuji to na rozpuštění vitamínu C pro vinaře,dřív jsem je plnil do kapslí ale je to moc práce a občas mě ty kapsle tlačí v žaludku.Bohužel nemám čas šťávu vypít s nějakým odstupem protože po snídani letim do práce.Nebo případně jakou ovocnou šťávu mohu použít?Dále se chci zeptat co si myslíte o mlaďoučké kukuřici která je teď všude okolo,je křehká a sladká jako mladý hrášek.Mohu ji použít jako zeleninu?A do třetice:snižuje používání hcl spotřebu hořčíku?Moje obvyklá dávka mě začala mírně projímat zhruba od doby co mám hcl,tak nevím jestli už začínám být nasycený hořčíkem a mám pomalu ubírat nebo to má jinou souvislost.Díky!

To by zase neměl být takový problém a použít jde jakákoliv barevná šťáva, vitamín C se váže na ta barviva. Klidně si ji ale můžete udělat do malé skleničky do práce a vypít ji až později. Kukuřičky se dají jíst jako salát zcela bez problémů a můžete je takto používat. Používání HCl určitě zvýší využitelnost příjmu minerálních látek a je to tedy klidně možné, že dávku budete muset snížit. Srovnání hořčíku za tak krátkou dobu je nepravděpodobné, to trvá tak 3-4 měsíce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: pon srp 02, 2010 5:38 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Ok.A ještě by mne zajímalo jestli se všechny druhy melounů řadí mezi zeleninu nebo jen ten červený?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: pon srp 02, 2010 6:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Ok.A ještě by mne zajímalo jestli se všechny druhy melounů řadí mezi zeleninu nebo jen ten červený?

Svým zařazením je cukrový meloun zeleninou příbuznou okurce, ovšem tato skupina obsahuje asi 10 druhů sladkých plodů, např. galia, charentain, cantalupo, nebo ananasový, které se konzumují z hlediska chuti jako ovoce. Zda to takto vnímají i botanici, to netuším, ale určitě vím, že se s ničím dalším nesnesou a je nutné je jíst jako samostatné jídlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 1:05 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Neměl byste nějakou zkušenost s konzumací černých jeřabin?Objevil jsem takový malý sad a tam jich je fůra.Vím že jako dítě sem se do nich někde pustil a dostal jsem hned od rodičů vynadáno že se to nejí,ale mě docela chutnaly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: stř srp 11, 2010 7:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Neměl byste nějakou zkušenost s konzumací černých jeřabin?Objevil jsem takový malý sad a tam jich je fůra.Vím že jako dítě sem se do nich někde pustil a dostal jsem hned od rodičů vynadáno že se to nejí,ale mě docela chutnaly.

Tak v tom vám nepomohu, zde ani netuším o jaké jeřabiny jde, čili to by z mé strany bylo čiré jasnovidectví a to opravdu neovládám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ovocie a zelenina vseobecne
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 6:40 am 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Zdravim vsechny, konzumujete nejak dozravajici kukurici (bile klasy)? Je vhodne ji s necim kombinovat?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 168 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz