Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 4:21 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2010 8:49 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Doteraz používam kelp alebo riasy(rovno do jedla), ale tento olej alebo Lugolov roztok je zrejeme lepší, ak som správne pochopil.
Lugolov roztok mi namiešajú rovno v lekárni na požiadanie?
Ďakujem

Teoreticky ano, ale mnoho mladých lékárníků o tom nic netuší a raději vás odmítnou, čili je vhodné se ptát spíše nějakých starých praktiků, kteří s tím ještě mají z mládí zkušenost, těm to většinou problém nedělá. Jinak to, zda je lepší nebo ne, záleží na vašem stavu jódu, což si musíte vytestovat bazální teplotou pod jazykem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte srp 24, 2010 10:04 am 
Offline

Registrován: sob črc 10, 2010 9:15 am
Příspěvky: 97
Jarda píše:
Teoreticky ano, ale mnoho mladých lékárníků o tom nic netuší a raději vás odmítnou, čili je vhodné se ptát spíše nějakých starých praktiků, kteří s tím ještě mají z mládí zkušenost, těm to většinou problém nedělá. Jinak to, zda je lepší nebo ne, záleží na vašem stavu jódu, což si musíte vytestovat bazální teplotou pod jazykem.

Ten roztok sa pije alebo natiera na kožu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte srp 24, 2010 11:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Mat1 píše:
Ten roztok sa pije alebo natiera na kožu?

Pije, je zde na to tady celé vlákno, tak ho nastudujte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 9:52 am 
Offline

Registrován: čtv kvě 20, 2010 3:50 pm
Příspěvky: 31
Dobrý den
prosím o radu jestli je možné Vámi dodávanou hořečnatou sůl podávat v kapslích a zapít vodou. Je to kvůli mé dceři která má problém vypít rozpuštěný hořčík ve vodě. Dále bych se ráda zeptala, jestli i u dětí podáváme hořčík na horní hranici snášenlivosti a nebo stačí nějaká pravidelná dávka. Např. 1g. hořečnaté soli denně.
Předem děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 1:46 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 26, 2010 1:11 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den.
Psal jste že schizofrenie a jiné nemoci by se mohly léčit při doplňení hořčíku.
Je taková, podobná látka která by fungovala na pocity méněcennosti mindraky, co nemají reálný důvod jako třeba tělesné vady a podobně a asi jsou vyvolané nevhodnou výchovou nebo zážitky z dětství? Jak by se daly odstranit?


Naposledy upravil Marek144 dne čtv srp 26, 2010 4:11 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 3:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Prosím pěkně při tom testu na jód lugolovým roztokem... má ta skvrna na ruce zmizet úplně? Po 8 hodinách tam stále je trošku znatelná, ale kdo o tom neví, tam by si toho patrně nevšiml. Jak tedy na tom jsem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
lenka 67 píše:
Dobrý den
prosím o radu jestli je možné Vámi dodávanou hořečnatou sůl podávat v kapslích a zapít vodou. Je to kvůli mé dceři která má problém vypít rozpuštěný hořčík ve vodě. Dále bych se ráda zeptala, jestli i u dětí podáváme hořčík na horní hranici snášenlivosti a nebo stačí nějaká pravidelná dávka. Např. 1g. hořečnaté soli denně.
Předem děkuji za odpověď

V kapslích to určitě jde, pokud to dostatečně zapije vodou, jinak platí stejná pravidla jako u dospělých osob, tělo si prostě vezme, co potřebuje a přebytku se zbaví. Dostat se tedy do stavu průjmu a potom ubrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 9:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Marek144 píše:
Dobrý den.
Psal jste že schizofrenie a jiné nemoci by se mohly léčit při doplňení hořčíku.
Je taková, podobná látka která by fungovala na pocity méněcennosti mindraky, co nemají reálný důvod jako třeba tělesné vady a podobně a asi jsou vyvolané nevhodnou výchovou nebo zážitky z dětství? Jak by se daly odstranit?

Tak o prášku na mindráky jsem nikdy neslyšel, tam je spíše potřeba trénovat sebevědomí a to se zase nejlépe trénuje vysokými znalostmi, protože to ženy, nebo obecně lidé obdivují. Pak nemáte k mindrákům důvod, protože je mnoho geniálních lidí s velkým tělesným hendikepem a stejně k nim svět vzhlíží. Sice se nemusíte dostat tak daleko ale tak překonáte sám sebe, stačí vědět víc než ostatní a jste hrdina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Prosím pěkně při tom testu na jód lugolovým roztokem... má ta skvrna na ruce zmizet úplně? Po 8 hodinách tam stále je trošku znatelná, ale kdo o tom neví, tam by si toho patrně nevšiml. Jak tedy na tom jsem?

Většinou zcela zmizí, ovšem já bych doporučil souběžně sledovat ranní teplotu a pokud nepřesáhne těch ideálních 36,6°C, tak stále dodávat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 11:21 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 12, 2010 8:54 pm
Příspěvky: 32
Takže další vlákno dostudované:) zajímalo by mě pár věcí:

1. omega 3 - sirná patlanina bude asi nejlevnější zdroj, ale je nějaký problém u kapslí z rybího tuku? mám je tu nakoupené, takže bych je chtěl dobrat.

2.vit C - užívat s bioflavonoidy - chápu správně, že účinnost se snižuje po jídle, tudíž užívat stylem - ovocná snídaně a na to panák vody s práškem vit C je špatně? Bylo by vhodné natrhat šípek - nasušit a pak tento panák namíchaný s šípkem vypít před snídaní? zřejmě se neptám na něco co už zaznělo, ale těch informací je pěkná kupa a vyznat se v tom je alespoň ze začátku těžké.

3.Pokud nee pangamin z důvodu candidy stačí kdejaký b komplex z lékarny - je moje domněnka správná?

4.Jednou jsem se ocitl na školení jisté mlm společnosti, kde pan školitel tvrdil, že syntetické vitamíny dlouhodobě brané omezí možnosti těla přijmout přírodní vitamíny - váš názor? Zřejmě snaha zvýšit prodejnost jejich "přírodních přípravků" že? Podobný dotaz tu padl, ale byl špatně formulován, jelikož tázající tvrdil, že syntetické vitaminy časem blokují možnost VYTVÁŘET vitaminy vlastní, což je hloupost.

5.v poslední době se mezi lidmi rozlézá společnost tiens, kdy se jedná o doplňky stravy, strategie léčby téměř všeho je nacpat do lidí kupu vlákniny -vyčistit střeva a poté dávky spiruliny a vápníku. Vy tvrdíte, že vápníku je nadbytek a samozřejmě spíše věřím vám, ale jaký důvod to může mít? Alkalizace? Tato společnost má svoje produktové portfolio založené na doplňcích vápníku.

6. jaký máte názor na řasy spirulina a chlorella brané dohromady? dočetl jsem se, že v této kombinaci by měly pokrýt veškeré minerály i proteiny. Může se to nějak "mydlit" s vaším doporučovaným režimem, který hodlám nastolit?

7.co říkáte na inda Prahlad Janí - údajně 70 nejedl,nepil, což se potvrdilo a já sám jsem přesvědčen, že úmornou prací na sobě je možné tohoto stavu dosáhnout. Ovšem co si nedokážu vysvětlit je to, že jeho věk je 78 a tedy z čeho vyrostl? Asi hloupá otázka, jelikož se jedná o věci mezi nebem a zemí, ale zajímal by mě Váš názor:) Dále jsem se setkal s cestopisem z Indie, kde jogíni žijí v himalájích udájně pouze na bramborách (6let nic jiného, uvadí autor), Dá se to vysvětlit tak funkčním tělem, že si vše potřebné nasyntetizuje jen z brambor?

8.mám pěknou zahrádku a pěstování čehokoliv mi dělá radost, pokud budu dobře a organicky hnojit mohu přes léto, kdy žiji pouze ze své zeleniny a ovoce vynechat doplňky? teoreticky samozřejmě?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 10:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
loeX píše:
Takže další vlákno dostudované:) zajímalo by mě pár věcí:

1. omega 3 - sirná patlanina bude asi nejlevnější zdroj, ale je nějaký problém u kapslí z rybího tuku? mám je tu nakoupené, takže bych je chtěl dobrat.

2.vit C - užívat s bioflavonoidy - chápu správně, že účinnost se snižuje po jídle, tudíž užívat stylem - ovocná snídaně a na to panák vody s práškem vit C je špatně? Bylo by vhodné natrhat šípek - nasušit a pak tento panák namíchaný s šípkem vypít před snídaní? zřejmě se neptám na něco co už zaznělo, ale těch informací je pěkná kupa a vyznat se v tom je alespoň ze začátku těžké.

3.Pokud nee pangamin z důvodu candidy stačí kdejaký b komplex z lékarny - je moje domněnka správná?

4.Jednou jsem se ocitl na školení jisté mlm společnosti, kde pan školitel tvrdil, že syntetické vitamíny dlouhodobě brané omezí možnosti těla přijmout přírodní vitamíny - váš názor? Zřejmě snaha zvýšit prodejnost jejich "přírodních přípravků" že? Podobný dotaz tu padl, ale byl špatně formulován, jelikož tázající tvrdil, že syntetické vitaminy časem blokují možnost VYTVÁŘET vitaminy vlastní, což je hloupost.

5.v poslední době se mezi lidmi rozlézá společnost tiens, kdy se jedná o doplňky stravy, strategie léčby téměř všeho je nacpat do lidí kupu vlákniny -vyčistit střeva a poté dávky spiruliny a vápníku. Vy tvrdíte, že vápníku je nadbytek a samozřejmě spíše věřím vám, ale jaký důvod to může mít? Alkalizace? Tato společnost má svoje produktové portfolio založené na doplňcích vápníku.

6. jaký máte názor na řasy spirulina a chlorella brané dohromady? dočetl jsem se, že v této kombinaci by měly pokrýt veškeré minerály i proteiny. Může se to nějak "mydlit" s vaším doporučovaným režimem, který hodlám nastolit?

7.co říkáte na inda Prahlad Janí - údajně 70 nejedl,nepil, což se potvrdilo a já sám jsem přesvědčen, že úmornou prací na sobě je možné tohoto stavu dosáhnout. Ovšem co si nedokážu vysvětlit je to, že jeho věk je 78 a tedy z čeho vyrostl? Asi hloupá otázka, jelikož se jedná o věci mezi nebem a zemí, ale zajímal by mě Váš názor:) Dále jsem se setkal s cestopisem z Indie, kde jogíni žijí v himalájích udájně pouze na bramborách (6let nic jiného, uvadí autor), Dá se to vysvětlit tak funkčním tělem, že si vše potřebné nasyntetizuje jen z brambor?

8.mám pěknou zahrádku a pěstování čehokoliv mi dělá radost, pokud budu dobře a organicky hnojit mohu přes léto, kdy žiji pouze ze své zeleniny a ovoce vynechat doplňky? teoreticky samozřejmě?

1. Dobrat klidně můžete.
2. Oba postupy jsou možné.
3. Ano, jakékoliv cenově dostupné léčivo.
4. Teoreticky by to takto mohlo fungovat, ale již vám nesdělil, že některé látky se již v potravinách prakticky nevyskytují a pak prostě jiná možnost není.
5. Část je správně, ale samotné vápno je škodlivé a lze si to i snadno a logicky odvodit. To se pouze usadí a škodí o alkalizaci nemůže být řeč.
6. To nevadí, pouze je to drahé, stejné látky dodá klidně i vojtěška a mnoho jiných bylin zcela zdarma.
7. Tělo není pouze chemická, ale i alchymistická laboratoř, dokonce si musíte uvědomit, co vše obsahuje vzduch a za určitých podmínek se na něm žít dá i když je otázkou jak dlouho. U těch brambor, tam opravdu nevidím problém, klidně i celý život.
8. Pokud tam budete v té půdě mít všeho dostatek, což je docela blbnutí a například měď se tam dá dostat pouze používáním měděného nářadí, tak asi ano, ale chce si to dost nastudovat, některé látky jsou z potravního řetězce zcela vyřazeny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 10:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
loeX píše:
Dále jsem se setkal s cestopisem z Indie, kde jogíni žijí v himalájích udájně pouze na bramborách (6let nic jiného, uvadí autor), Dá se to vysvětlit tak funkčním tělem, že si vše potřebné nasyntetizuje jen z brambor?

O jednom tomhle mnichovi natočil Poltikovič dokument, jel za ním přímo do těch Himalájí a osobně jsem od něj slyšela, že je to skutečně pravda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 3:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
O jednom tomhle mnichovi natočil Poltikovič dokument, jel za ním přímo do těch Himalájí a osobně jsem od něj slyšela, že je to skutečně pravda.

Ale to opravdu není problém, na bramborách by podle mého názoru mohl žít člověk celý život, akorát by se větší část musela jíst syrová.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 8:06 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...Nyní již zkouším dodávání bóru, pomocí roztoku kyseliny borité a také budu muset ověřit, jak se chová přímo borax. Obě chemikálie již mám a dále řeším dodávku zinku a mědi, také pomocí chloridů, které zatím sháním, tak uvidím jak se zadaří. Jinak toho chloridu draselného se zase tak bát nemusíte, je to skoro stejně bezpečné jako kuchyňská sůl. Jen tak pro zajímavost si běžné NaCl zkuste do něčeho nasypat 4gramy, což je u KCl bezpečná dávka, případně 8 gramů, což vás u KCl patrně ještě nijak vážně neohrozí. Možná budete reakcí organizmu, na tuto dávku soli, docela překvapen.

Ano, i běžná kuchyňská sůl(NaCl) se dá předávkovat a dokonce na ni i umřít....

Na této stránce:
(mají tam chlorid zinku i mědi...)
http://www.verkon.cz/laboratorni-chemik ... ?letter=CH
- mně zaujal Chlorid chromitý hexahydrát, neboť máme v rodině silného diabetika...a místo slabého Diachromu který je potravní doplněk co bere, bych asi nasadil toto...ale byl by asi problém s dávkováním...(jako stopový prvek toho bude potřeba velmi málo, a to se obecně u stopových prvků bude špatně odměřovat..., leda vyrobit nějaký vhodný roztok a dávkovat to pipetou...

U některých prvků tam je více chem.druhů chloridů...ale ne každý bude asi vhodný na užívání vnitřně...např. 2 druhy chloridu mědi:
Chlorid měďnatý dihydrát a Chlorid měďný....

Pokud správně chápu tak vždy je nutné aby to byl nějaký druh hydrátu...??
(bez předchozí porady ale nikomu nedoporučuju experimentovat...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 9:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Ano, i běžná kuchyňská sůl(NaCl) se dá předávkovat a dokonce na ni i umřít....

Na této stránce:
(mají tam chlorid zinku i mědi...)
http://www.verkon.cz/laboratorni-chemik ... ?letter=CH
- mně zaujal Chlorid chromitý hexahydrát, neboť máme v rodině silného diabetika...a místo slabého Diachromu který je potravní doplněk co bere, bych asi nasadil toto...ale byl by asi problém s dávkováním...(jako stopový prvek toho bude potřeba velmi málo, a to se obecně u stopových prvků bude špatně odměřovat..., leda vyrobit nějaký vhodný roztok a dávkovat to pipetou...

U některých prvků tam je více chem.druhů chloridů...ale ne každý bude asi vhodný na užívání vnitřně...např. 2 druhy chloridu mědi:
Chlorid měďnatý dihydrát a Chlorid měďný....

Pokud správně chápu tak vždy je nutné aby to byl nějaký druh hydrátu...??
(bez předchozí porady ale nikomu nedoporučuju experimentovat...)

Tu stránku znám, ale s tím chromem se musí sakra opatrně a je otázkou, zda toto je ideální zdroj, to by jste si musel dobře nastudovat. Jinak se vše dá dávkovat kapátkem, pokud si spočítáte adekvátní použitelnou dávku. Je to jako s houbami a vlastně každý chlorid je použitelný, ovšem některé se dají použít pouze jednou a pak už nemusíte nic řešit. Člověk si u těchto chemikálií musí dávat opravdu velký pozor, protože jakákoliv chyba může skončit v krematoriu. U těch hydrátů je to otázkou, vždy to tak být nemusí, ale některé sole jsou tak silně hygroskopické, že se jako bezvodé vůbec nedají uchovávat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz