Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 5:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte srp 31, 2010 8:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Moc děkuji za rychlou odpověď. Ty půsty mám nastudované velmi pečlivě a mám v plánu začít přesně jak doporučujete jeden den každý týden.
Ještě jeden dotaz ohledně doporučovaného draslíku. V jaké formě, v jakém množství a jak často bych ho měl užívat?
Ještě jednou moc díky!

Na kompenzaci nedostatku draslíku je ideální chlorid draselný, který vám mohu poslat, koukněte do inzerce a užívá se v roztoku tak 1-4 g denně. Rozhodně si ale o něm něco nastudujte, nejde se tím cpát jak chlebem a nad ty 4 g denně, to může být velice nebezpečné, čili všeho s mírou a draslíku zvlášť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte srp 31, 2010 9:05 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 12:44 pm
Příspěvky: 26
Od lékařky mám předepsaný ještě následující "lék" (0,5 tabelty/denně) Hydrochlorothiazid zde je jeho stručný popis: S: Hydrochlorothiazidum 25 mg v 1 tabletě.
PL: Monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, želatina, mastek, aluminium-stearát.
IS: Thiazidové diuretikum, antihypertenzivum.
CH: Hydrochlorothiazid Léčiva je silně močopudný lék, zbavuje tělo sodíku a nadbytečné vody, snižuje krevní tlak.
Při studování o draslíku jsem ale narazil na toto:
Draslík se používá v souvislosti s následujícími onemocněními:
Vysoký krevní tlak ? (není vhodný pro osoby užívající draslík šetřící diuretika)
Nějak tomu nerozumím a bojím se abych si kombinací tohoto neuškodil. Mám přestat ten lék brát? Doktorky se na to ptát podle mě nemá cenu........


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte srp 31, 2010 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Honza28 píše:
Od lékařky mám předepsaný ještě následující "lék" (0,5 tabelty/denně) Hydrochlorothiazid zde je jeho stručný popis: S: Hydrochlorothiazidum 25 mg v 1 tabletě.
PL: Monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, želatina, mastek, aluminium-stearát.
IS: Thiazidové diuretikum, antihypertenzivum.
CH: Hydrochlorothiazid Léčiva je silně močopudný lék, zbavuje tělo sodíku a nadbytečné vody, snižuje krevní tlak.
Při studování o draslíku jsem ale narazil na toto:
Draslík se používá v souvislosti s následujícími onemocněními:
Vysoký krevní tlak ? (není vhodný pro osoby užívající draslík šetřící diuretika)
Nějak tomu nerozumím a bojím se abych si kombinací tohoto neuškodil. Mám přestat ten lék brát? Doktorky se na to ptát podle mě nemá cenu........

Přečtěte si to, co jste mě poslal ještě jednou a použijte mozek. Ona do vás pere sajrajt, která z vás stahuje sodík a sodík stahuje také draslík, který navíc nemá naprosto žádné vedlejší účinky, mimo možné předávkování. Jde tedy o naprosto stejné léčebné prostředky s tím rozdílem, že jedno je čistá sůl a je skoro zadarmo a druhé je patentované cosi, co je za dlouhé peníze a nikdo netuší, co všechno se vám po tom za pár let podělá. Dle mého názoru to je naprosto jasné, ale rozhodnout se musíte vy, já nejsem lékař a ptát se na to lékaře, no nenechte se vysmát. Pokud se bojíte draselné soli, tak pijte syrovou šťávu z brambor a bude to fungovat taky, tam je draslíku kvantum, ale chuť nic moc a musíte jí vypít opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvá Šanka - priebeh a problémy
PříspěvekNapsal: úte srp 31, 2010 10:24 am 
Offline

Registrován: ned srp 29, 2010 4:42 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Na to vaše BMI, to byla asi normální reakce, tělo je evidentně řádně zahnojené a jak vidělo, že se má šanci toho sajrajtu zbavit, tak se toho snažilo vypakovat co nejvíce. Tomu odpovídá i ten zápach a žlučovitá směs ve stolici, jak popisujete, prostě jste vyhodil toxické odpady z jater a vzhledem k tomu o jaké jedy se jedná se nelze tomu popisovanému stavu divit. Měl jste si v ten moment změřit pH moče a možná by vám shořel papírek. V takovémto případě je vhodné si ještě udělat klystýr a dočistit ty vyloučené toxické srajdy, přičemž je nutné se odkyselit a třeba si vzít tak 4g jedlé sody rozpuštěné ve vodě, klidně i dvakrát po sobě s odstupem jedna hodina.

Ďakujem za rýchlu odpoveď, očakával som podobné znenie. Podobné problémy som mal aj na konci 7dňového a 10dňového pôstu o vode. Tiež zo mňa išla žlč a bolo mi nevoľno. Nemyslel som že aj pri šanke to bude rovnaké (dúfal som že už som "čistejší"). Každopádne s pôstami chcem pokračovať. Je lepšie skúsiť ešte raz očistu hrubého čreva alebo teraz ísť na očistu pečene? Ako doplňujúcu info chcem uviesť že nemám žlčník o ktorý som prišiel na radu lekárov pred 10mi rokmi (mal som v ňom kameň velkosti vlašského orecha). Vďaka za podporu. Miro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvá Šanka - priebeh a problémy
PříspěvekNapsal: úte srp 31, 2010 7:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
miro0505 píše:
Ďakujem za rýchlu odpoveď, očakával som podobné znenie. Podobné problémy som mal aj na konci 7dňového a 10dňového pôstu o vode. Tiež zo mňa išla žlč a bolo mi nevoľno. Nemyslel som že aj pri šanke to bude rovnaké (dúfal som že už som "čistejší"). Každopádne s pôstami chcem pokračovať. Je lepšie skúsiť ešte raz očistu hrubého čreva alebo teraz ísť na očistu pečene? Ako doplňujúcu info chcem uviesť že nemám žlčník o ktorý som prišiel na radu lekárov pred 10mi rokmi (mal som v ňom kameň velkosti vlašského orecha). Vďaka za podporu. Miro

Já bych ve vašem případě čisté půsty ani nejel, to budete tak otrávený, že vám bude blbě hodně dlouho a je to i dost nebezpečné. Podle mého názoru můžete vyzkoušet půst na vodě s citrónovou šťávou, což slušně alkalizuje, případně ještě rozumnější se mě jeví pít třeba týden melounovou, nebo okurkovou šťávu, která vyloučené kyseliny ihned neutralizuje a blbě vám patrně nebude. Odstranění žlučníku nemá na výsledky očist vliv, jde i cholesterolové kameny v játrech a určitě jich budete mít dostatek, čili dle mého názoru se dá jakékoliv čištění ve vašem případě považovat za velice prospěšné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvá Šanka - priebeh a problémy
PříspěvekNapsal: úte srp 31, 2010 9:03 pm 
Offline

Registrován: ned srp 29, 2010 4:42 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Já bych ve vašem případě čisté půsty ani nejel, to budete tak otrávený, že vám bude blbě hodně dlouho a je to i dost nebezpečné. Podle mého názoru můžete vyzkoušet půst na vodě s citrónovou šťávou, což slušně alkalizuje, případně ještě rozumnější se mě jeví pít třeba týden melounovou, nebo okurkovou šťávu, která vyloučené kyseliny ihned neutralizuje a blbě vám patrně nebude. Odstranění žlučníku nemá na výsledky očist vliv, jde i cholesterolové kameny v játrech a určitě jich budete mít dostatek, čili dle mého názoru se dá jakékoliv čištění ve vašem případě považovat za velice prospěšné.

Vďaka. Nebude problém s naštartovaním endogénnej výživy keď to nebude počas pôstu len čistá voda ale voda s citrónom? Nenaštartuje to trávenie? Aké množstvo citrónu?
Čo sa týka tej melónovej a okurkovej šťavy tak ste myslel na pôsť doplnený o tú šťavu? Je to potom ešte pôst? Miro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvá Šanka - priebeh a problémy
PříspěvekNapsal: úte srp 31, 2010 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
miro0505 píše:
Vďaka. Nebude problém s naštartovaním endogénnej výživy keď to nebude počas pôstu len čistá voda ale voda s citrónom? Nenaštartuje to trávenie? Aké množstvo citrónu?
Čo sa týka tej melónovej a okurkovej šťavy tak ste myslel na pôsť doplnený o tú šťavu? Je to potom ešte pôst? Miro

Patrně ani jedno půst opravdu není, ovšem klidně to považujte pouze za dietu, ale vysoce zásaditou, která vám toho sajrajtu z těla vytáhne opravdu dost a nebo do toho procesu očisty těla nacpěte nějaké peníze a ládujte se Sanogelem, který ty vyloučené toxiny z těla odvede i pokud budete jíst, ale musíte jíst rozumně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvá Šanka - priebeh a problémy
PříspěvekNapsal: pát zář 03, 2010 5:15 pm 
Offline

Registrován: ned srp 29, 2010 4:42 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Patrně ani jedno půst opravdu není, ovšem klidně to považujte pouze za dietu, ale vysoce zásaditou, která vám toho sajrajtu z těla vytáhne opravdu dost a nebo do toho procesu očisty těla nacpěte nějaké peníze a ládujte se Sanogelem, který ty vyloučené toxiny z těla odvede i pokud budete jíst, ale musíte jíst rozumně.

Takže Sanogel dnes dorazil, začínam sa "ládovať". Mám postupovať presne podľa návodu, alebo máte na základe vlastných skúseností a vedomostí nejaké doporučenia? Čo sa týka pôstov, zatiaľ idem len jednodňové raz týždenne... Miro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvá Šanka - priebeh a problémy
PříspěvekNapsal: pát zář 03, 2010 8:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
miro0505 píše:
Takže Sanogel dnes dorazil, začínam sa "ládovať". Mám postupovať presne podľa návodu, alebo máte na základe vlastných skúseností a vedomostí nejaké doporučenia? Čo sa týka pôstov, zatiaľ idem len jednodňové raz týždenne... Miro

Ideální je používat plnou polévkovou lžíci večer, protože nejvíce bordelu vylučuje tělo v nočních hodinách, ale ještě více vytáhnou větší dávky, klidně se dá jít i na tři polévkové lžíce denně, ale blbě se u toho dodržuje ten odstup 2 hodiny od posledního jídla. Jediná možná varianta je dojíst snídani do 8,00, v 10,00 si dát první lžíci, pak se najíst cca 12,30 a v 15,00 si dát druhou lžíci, poslední jídlo v 17,30 a v 19,00 poslední lžíce Sanogelu. Tento režim z vás stáhne opravdu veliké množství bordelu a značně to pomůže všem orgánnům i když to zase celkem rychle čistí i peněženku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 04, 2010 5:19 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 19, 2010 11:25 am
Příspěvky: 7
Jarda píše:
Kandida je prorostlá do střevní stěny a zlikvidovat ji jednou procedurou je naivní názor. Navíc tento druh očisty ani tak kvasinky neřeší, spíše se na to hodí klystýry. Konkrétně fungují jak urinové, tak s jablečným octem a případně se dá aplikovat do klystýru i MMS. Pak je účinnost opravdu dobrá a zpravidla vychcípaných kvasinek vychází docela dost. Nicméně určitě se budete cítit lépe, to poznáte sám.
mali ste pravdu, odvtedy, ako som robil sankhapraksalanu, sa citim ovela lepsie \":)\"
Chcel by som sa vsak este spytat na tie klystyry, konkretne na davkovanie. Kolko sa pridava do vody toho jablcneho octa, uriny a MMS? Chcel by som vyskusat vsetky tieto tri moznosti klystyru, ak je to vhodne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob zář 04, 2010 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
West píše:
mali ste pravdu, odvtedy, ako som robil sankhapraksalanu, sa citim ovela lepsie \":)\"
Chcel by som sa vsak este spytat na tie klystyry, konkretne na davkovanie. Kolko sa pridava do vody toho jablcneho octa, uriny a MMS? Chcel by som vyskusat vsetky tieto tri moznosti klystyru, ak je to vhodne.

Urina se používá neředěná, zcela bez vody. Jablečného octa s matečnou kulturou se dává kávová lžička na litr nálevu a postupně se dávky zvyšují, až na čtyři polévkové lžíce na litr nálevu, ale toto ostré provedení se dává maximálně dvakrát, většinou více není třeba. MMS se přidává vždy jedna aktivovaná kapka na litr nálevu a každý další den se stoupá o jednu kapku na konečný objem deset aktivovaných kapek na litr nálevu, což bych viděl jako konečnou dávku a opět stačí ji aplikovat tak dvakrát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned zář 19, 2010 8:42 pm 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 8:38 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den. Dnes jsem poprve prováděla sankhapraksalanu přesně podle Vašeho návodu a musím říci, že se cítím skvěle. Jsem ráda, že jsem Vaše stránky objevila. Děkuji \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvá Šanka - priebeh a problémy
PříspěvekNapsal: pon zář 20, 2010 10:33 am 
Offline

Registrován: ned srp 29, 2010 4:42 pm
Příspěvky: 6
Jarda píše:
Ideální je používat plnou polévkovou lžíci večer, protože nejvíce bordelu vylučuje tělo v nočních hodinách, ale ještě více vytáhnou větší dávky, klidně se dá jít i na tři polévkové lžíce denně, ale blbě se u toho dodržuje ten odstup 2 hodiny od posledního jídla. Jediná možná varianta je dojíst snídani do 8,00, v 10,00 si dát první lžíci, pak se najíst cca 12,30 a v 15,00 si dát druhou lžíci, poslední jídlo v 17,30 a v 19,00 poslední lžíce Sanogelu. Tento režim z vás stáhne opravdu veliké množství bordelu a značně to pomůže všem orgánnům i když to zase celkem rychle čistí i peněženku.

Dva týždne beriem Sanogel 3x denne a okrem toho źe sa cítim relatívne dobre, nič pozorovateľné "voľným okom" nepozorujem... Pokračujem ďalej dvakrát denne, ešte chcem vydržať aspoň 3 týždne. Nasadil som súbežne surovú stravu (ovocie, zelenina, šťavy cca 3litre denne urobené na omege vrt jednohriadelovej, max. jedno varené jedlo denne, nejem maso okrem rýb).
Včera ráno mi vypukla dosť silná nádcha (napriek tomu že cca 2 mesiace si každé ráno robím néti) a drží ma aj dnes. Priehľadné vodové hlieny mi valia z nosa v nevídaných množstvách. Inak sa necítim tak zle ako pri klasickej zimnej-jarnej nádche. Može to súvisieť nejako s detoxifikáciou? Telo sa zbavuje bordelu všetkými kanálmi? Miro.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon zář 20, 2010 1:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Poprvé jsem vyzkoušela šanku podle zdejšího návodu a pane Jardo, kloubouk dolu před vašim vylepšením. Kdysi jsem jí párkrát provedla podle knížky Lysebetha a poctivě jsem cvičila po každé vypité skleničce. Nikdy jsem se nedostala k tomu, aby ze mě tekla čistá voda, protože jsem už dál nemohla a večer jsem se cítila jako kdybych skládala uhlí \":)\"
Tenktokrát to probíhalo přesně podle návodu, jen nakonec ze mě už nevyšel ten heřámánek, po poslední slané vodě skončilo vylučování.
Ale mám jednu otázku. V knize je uvedno, že po skončení se má sníst 0,4 kg másla, což je 400g. Vy uvádíte 4 dkg, a jestli dobře počítám, tak to je 40g. Někde bude asi překlep. Nikdy se mi ten původní recept nezdál, skoro půl kila másla přece nikdo nedokáže sníst najednou \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Prvá Šanka - priebeh a problémy
PříspěvekNapsal: pon zář 20, 2010 7:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
miro0505 píše:
Dva týždne beriem Sanogel 3x denne a okrem toho źe sa cítim relatívne dobre, nič pozorovateľné "voľným okom" nepozorujem... Pokračujem ďalej dvakrát denne, ešte chcem vydržať aspoň 3 týždne. Nasadil som súbežne surovú stravu (ovocie, zelenina, šťavy cca 3litre denne urobené na omege vrt jednohriadelovej, max. jedno varené jedlo denne, nejem maso okrem rýb).
Včera ráno mi vypukla dosť silná nádcha (napriek tomu že cca 2 mesiace si každé ráno robím néti) a drží ma aj dnes. Priehľadné vodové hlieny mi valia z nosa v nevídaných množstvách. Inak sa necítim tak zle ako pri klasickej zimnej-jarnej nádche. Može to súvisieť nejako s detoxifikáciou? Telo sa zbavuje bordelu všetkými kanálmi? Miro.

U Sanogelu nemáte nic pozorovat a vlastně jediné neklamné znamení, že vše dobře funguje, je docílení normální stolice. Ta rýma patrně souvisí s detoxem a tělo valí bordel ven kudy může, čili by jste měl být rád, že ji máte. Vhodné je to podpořit kašičkou z křenu s citrónovou šťávou, to to půjde ještě rychleji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz