Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 4:20 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 10:40 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 12, 2010 8:54 pm
Příspěvky: 32
K těm bramborám - právě že oni je pekli. A to myslíte, že by se na nich dalo žít v dnešní civilizaci a v našich zdecimovaných schránkách. Vzhledem ke snaze zbavovat se potřeb se snažím i v potravě najít co nejjednodušší řešení:)

A ještě tedy k doplňkům. Pokud vyjdeme z toho, že syntetické doplňky postupně sníží schopnost těla vázat svoje organické protějšky, je tato schopnost trvale poškozena nebo se jedná o krátkodobý efekt? Já jen kdybych se rozhodl odstěhovat do himalájí a pojídat brambory, abych si s sebou nemusel táhnout doživotní zásobu doplňků:D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob srp 28, 2010 9:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
loeX píše:
K těm bramborám - právě že oni je pekli. A to myslíte, že by se na nich dalo žít v dnešní civilizaci a v našich zdecimovaných schránkách. Vzhledem ke snaze zbavovat se potřeb se snažím i v potravě najít co nejjednodušší řešení:)

A ještě tedy k doplňkům. Pokud vyjdeme z toho, že syntetické doplňky postupně sníží schopnost těla vázat svoje organické protějšky, je tato schopnost trvale poškozena nebo se jedná o krátkodobý efekt? Já jen kdybych se rozhodl odstěhovat do himalájí a pojídat brambory, abych si s sebou nemusel táhnout doživotní zásobu doplňků:D

Tak to se obávám, že nikoliv, vy jste viděl nějakého tibetského mnicha nasraného, to snad ani není možné a za těchto podmínek dostane tělo potřebné látky i ze vzduchu, natož z brambor. Nyní to srovnejte se sebou a patrně zjistíte, že jste nasraný permanentně, jak je obvyklou praxí v naší uspořádané a spravedlivé zemičce, plné ochotných a usměvavých lidí, kteří zdarma každému pomáhají. Za těchto podmínek samozřejmě vstřebáváte ze stravy naprosté minimum a některé látky dokonce vůbec z čehož je jasné, že moderní člověk s permanentní stresovou zátěží do sebe musí vše vylit lopatou, aby vůbec byl schopen existovat a nenatáhnul brka hned po narození.
Zda to u těch doplňků opravdu takto funguje, asi bude dost individuální a až tam pojedete, tak si vemte zásobu tak na měsíc a předpokládám, že tak ještě půlku té zásoby, jako zcela nepotřebnou, vyhodíte. Regenerace je v těchto podmínkách obdivuhodně rychlá, ale návrat domů, může znamenat i návrat problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 29, 2010 11:20 am 
Offline

Registrován: stř dub 21, 2010 2:24 pm
Příspěvky: 160
Poslední asi 4 dny, co užívám pravidelně ráno hořčík rozpuštěný ve vodě (1 plná ČL), mám celodenně vyschlo v ústech. Může to mít nějakou souvislost? Třeba že musím radikálně zvýšit příjem vody, aby Mg mohl správně vykonat svou funkci?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 29, 2010 2:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Nechápu proč si nekoupíte ten prášek, to je cenově někde jinde a tělo toho může potřebovat opravdu hodně.
Vím, že prášek vyjde o polovinu levněji. Třeba dávka 10g sypaného C je za cca 7 Kč ale 10g v tabletách vyjde na zhruba 14 Kč. Tablety jsem měl hlavně kvůli práci, kde nebyl čas něco přesýpat a řešit flavonoidy, ale už jsem to vyšpekuloval. Chci dávat ranní dávku s vitamínem P (rajče, broskev, jahody, švetsky...) a druhou dávku už snadno odpoledne vmíchám do ovo/zel šťáv, takže tam není co řešit. Hledal jsem kvůli ranní dávce obsah bioflavonoidů, ale až na pár tabulek nikde nic. Doporučené poměry dle českých i zahraničních webů se u flavonoidů vůči C se rozcházejí od 1:2 až po 1:10 a nejčastější poměr leží uprostřed mezi 1:5 nebo 1:6. Pročetl jsem toto fórum, ale na dávku cca 3-5g C mi 1 cherry rajče přijde dost málo. Jaké používáte dávkování vs různé druhy ovoce ? Po otevření balení práškového C je nutné dodržovat nějaké extra podmínky skladování ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 29, 2010 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Lenka píše:
Poslední asi 4 dny, co užívám pravidelně ráno hořčík rozpuštěný ve vodě (1 plná ČL), mám celodenně vyschlo v ústech. Může to mít nějakou souvislost? Třeba že musím radikálně zvýšit příjem vody, aby Mg mohl správně vykonat svou funkci?

To musíte napsat, kolik vody pijete, ale jedna lžička chloridu hořečnatého, nijak vadit nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 29, 2010 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Vím, že prášek vyjde o polovinu levněji. Třeba dávka 10g sypaného C je za cca 7 Kč ale 10g v tabletách vyjde na zhruba 14 Kč. Tablety jsem měl hlavně kvůli práci, kde nebyl čas něco přesýpat a řešit flavonoidy, ale už jsem to vyšpekuloval. Chci dávat ranní dávku s vitamínem P (rajče, broskev, jahody, švetsky...) a druhou dávku už snadno odpoledne vmíchám do ovo/zel šťáv, takže tam není co řešit. Hledal jsem kvůli ranní dávce obsah bioflavonoidů, ale až na pár tabulek nikde nic. Doporučené poměry dle českých i zahraničních webů se u flavonoidů vůči C se rozcházejí od 1:2 až po 1:10 a nejčastější poměr leží uprostřed mezi 1:5 nebo 1:6. Pročetl jsem toto fórum, ale na dávku cca 3-5g C mi 1 cherry rajče přijde dost málo. Jaké používáte dávkování vs různé druhy ovoce ? Po otevření balení práškového C je nutné dodržovat nějaké extra podmínky skladování ?

Já to míchám vždy do šťávy a rajčata zrovna moc nejím, natož třeba s vitamínem C, to je tak kyselé, že to kroutí hubou hůř než šťovík. Běžně ten prášek míchám do šťávy a pak to vypiji. Jinak skladování obecně není problém a zrovna moc to na sebe vodu neváže, ale je vhodné ho skladovat v uzavřené nádobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 9:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
...a rajčata zrovna moc nejím, natož třeba s vitamínem C, to je tak kyselé, že to kroutí hubou hůř než šťovík...
Měl jsem na mysli posnídat třeba rajče, rozpustit C v 1 deci vody a exnout, aby nezůstalo na zubech. Nikde jsem nevybádal jestli třeba větší rajče udrží řekněme 6g prášku v těle alespoň 10 hodin?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Měl jsem na mysli posnídat třeba rajče, rozpustit C v 1 deci vody a exnout, aby nezůstalo na zubech. Nikde jsem nevybádal jestli třeba větší rajče udrží řekněme 6g prášku v těle alespoň 10 hodin?

Patrně by to mohlo stačit, ale vypít 6 g vitamínu C v 1 dcl vody, to jste frajer, mě to tedy opravdu nechutná, to je chutnější čistý jablečný ocet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Potřeba Mědi při braní Zinku
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 8:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Dokument o Zinku od Slávka Křepelky:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1762

- říká mj. že :
ZINEK :se všeobecně doporučuje celková dávka 50 mg až 75 mg pro muže a 40 mg až 60 mg pro ženy [u:3l1dyzj6][b:3l1dyzj6]společně s 2 mg až 4 mg mědi, ale ne při stejném jídle, protože tak dochází k nerovnosti absorbce[/b:3l1dyzj6][/u:3l1dyzj6].vysoké dávky zinku mají neblahý vliv na absorpci mědi a mohou způsobit její nedostatek. [b:3l1dyzj6]Příjem 150-450 mg zinku denně jsou spojeny s chronickým nedostatkem mědi, nesprávnou funkcí železa v těle, sníženou imunitou[/b:3l1dyzj6].
[b:3l1dyzj6][u:3l1dyzj6]Na 31-50mg Zn musí být 2-8mg Cu[/u:3l1dyzj6][/b:3l1dyzj6].

Teď ještě kde vzít levný ale dostatečně kvalitní doplněk mědi...
Máte nějaký tip?
(já mám jen zahraniční - budu objednávat zatím přes známého který taky bere ze swansonvitamins.com...srovnejte ceny s případnými českými dodavateli...:


Naposledy upravil muflon dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
97bb58533b0bb212b8f2cd886037230d


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Potřeba Mědi při braní Zinku
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":13xctxft]Dokument o Zinku od Slávka Křepelky:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=1762

- říká mj. že :
ZINEK :se všeobecně doporučuje celková dávka 50 mg až 75 mg pro muže a 40 mg až 60 mg pro ženy [u:13xctxft][b:13xctxft]společně s 2 mg až 4 mg mědi, ale ne při stejném jídle, protože tak dochází k nerovnosti absorbce[/b:13xctxft][/u:13xctxft].vysoké dávky zinku mají neblahý vliv na absorpci mědi a mohou způsobit její nedostatek. [b:13xctxft]Příjem 150-450 mg zinku denně jsou spojeny s chronickým nedostatkem mědi, nesprávnou funkcí železa v těle, sníženou imunitou[/b:13xctxft].
[b:13xctxft][u:13xctxft]Na 31-50mg Zn musí být 2-8mg Cu[/u:13xctxft][/b:13xctxft].

Teď ještě kde vzít levný ale dostatečně kvalitní doplněk mědi...
Máte nějaký tip?
(já mám jen zahraniční - budu objednávat zatím přes známého který taky bere ze swansonvitamins.com...srovnejte ceny s případnými českými dodavateli...:


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
f7a2e4b0b35f5dcb1fdea635a5a098ce


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 04, 2010 9:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Patrně by to mohlo stačit, ale vypít 6 g vitamínu C v 1 dcl vody, to jste frajer, mě to tedy opravdu nechutná, to je chutnější čistý jablečný ocet.
Mám odzkoušeno rozpustění plastové čajové lžičky (cca 5g) ve 2dcl a žádný velký krutipysk to není, dá se to navíc rychle exnout...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 04, 2010 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Mám odzkoušeno rozpustění plastové čajové lžičky (cca 5g) ve 2dcl a žádný velký krutipysk to není, dá se to navíc rychle exnout...

No pokud vám to tak chutná, tak proti tomu nic nemám, ale pro většinu lidí to asi nebude to pravé ořechové, přeci jen je potřeba si uvědomit, že to je kyselina a jako taková se chová i chutná. Nicméně nesmíte zapomínat, že samotný vitamín C vydrží v organizmu relativně krátce a pak se vyplaví, čili pro delší udržení v organizmu je vhodné ho navázat na bioflavonidy, což jsou přírodní barviva, tím se vytvoří C komplex a ten vydrží v organizmu cca 6x déle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 04, 2010 9:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
No pokud vám to tak chutná, tak proti tomu nic nemám, ale pro většinu lidí to asi nebude to pravé ořechové, přeci jen je potřeba si uvědomit, že to je kyselina a jako taková se chová i chutná. Nicméně nesmíte zapomínat, že samotný vitamín C vydrží v organizmu relativně krátce a pak se vyplaví, čili pro delší udržení v organizmu je vhodné ho navázat na bioflavonidy, což jsou přírodní barviva, tím se vytvoří C komplex a ten vydrží v organizmu cca 6x déle.
Samozřejmě jsem předtím dal nějaké rajčata, případně jiné ovoce. Mě to vážně nijak extra kyselé nepřijde. Oproti slanému nálevu ze šanky je to hotový elixír \"8)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 04, 2010 9:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Samozřejmě jsem předtím dal nějaké rajčata, případně jiné ovoce. Mě to vážně nijak extra kyselé nepřijde. Oproti slanému nálevu ze šanky je to hotový elixír \"8)\"

Tak sůl je nepochybně velice rozdílné chuti a těžko ji srovnávat s kyselostí vitamínu C, to porovnáváte neporovnatelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: sob zář 04, 2010 10:54 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím, podle pana J.Janči se vit. E má brát 1/2 hod. před jídlem jinak je k ničemu a Vy radíte po jídle, proč?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz