Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte říj 01, 2024 12:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 95  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Oskar930 a orechove mleko-VIDEO
PříspěvekNapsal: stř čer 09, 2010 12:55 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
http://www.youtube.com/watch?v=u9rcnhivGkM

Take pan Krejci z http://www.odstavnovac.cz mi doporucil pouzivat na orechove mleko bile sitko. Po zkusenostech zatim asi necham stale bile sitko i na mekke ovoce ktere kombinujeme s tvrdsimi....(kdo ma porad vymenovat ta sitka-bile na tvrdsi zeleniny a zlute na mekci ovoce...-myslim ze staci na vse to bile-aspon zatim bez problemu...)


Naposledy upravil muflon dne pon čer 14, 2010 8:38 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 1:40 pm 
Offline

Registrován: sob lis 14, 2009 10:07 pm
Příspěvky: 109
Chystám se koupit odšťavnovač. Uvažuji o Hurom Slow Juicer, nebo jsem četla dobré reference i na Omega 8006. Cena je přibližně stejná. Ráda bych štavila jak ovoce, zeleninu, kořenovou zeleninu (řepa, mrkev), zelené listy, tak ořechy hlavně na výrobu ořechového mléka. Potřebovala bych přístroj skladnější a s méně náročnější údržbou. Jaký byste z těch dvou doporučili? Dík moc za názory.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
Inka píše:
Chystám se koupit odšťavnovač. Uvažuji o Hurom Slow Juicer, nebo jsem četla dobré reference i na Omega 8006. Cena je přibližně stejná. Ráda bych štavila jak ovoce, zeleninu, kořenovou zeleninu (řepa, mrkev), zelené listy, tak ořechy hlavně na výrobu ořechového mléka. Potřebovala bych přístroj skladnější a s méně náročnější údržbou. Jaký byste z těch dvou doporučili? Dík moc za názory.

Tak ani s jedním osobní zkušenosti nemám, vhodnější mě připadá oslovit přímo pomocí soukromé správy konkrétní členy fóra, kteří uvedené přístroje vlastní a o zkušenosti se jistě rádi podělí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 9:46 pm 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
Inka píše:
Chystám se koupit odšťavnovač. Uvažuji o Hurom Slow Juicer, nebo jsem četla dobré reference i na Omega 8006. Cena je přibližně stejná. Ráda bych štavila jak ovoce, zeleninu, kořenovou zeleninu (řepa, mrkev), zelené listy, tak ořechy hlavně na výrobu ořechového mléka. Potřebovala bych přístroj skladnější a s méně náročnější údržbou. Jaký byste z těch dvou doporučili? Dík moc za názory.

Celkem jednoduchá volba, pokud znáte své priority. Hurom bude velmi rychlý, samo to do něj padá. Omega umí i těstoviny a nudle, ale je potřeba do ní suroviny pěchovat. Taky bude velmi pravděpodobně pomalejší. Takže podle mě je Hurom prostě výborný odšťavňovač, ale jen a pouze odšťavňovač a 8006 nabízí vychytávky za cenu větší drbačky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 10:02 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Inka píše:
Chystám se koupit odšťavnovač. Uvažuji o Hurom Slow Juicer, nebo jsem četla dobré reference i na Omega 8006. Cena je přibližně stejná. Ráda bych štavila jak ovoce, zeleninu, kořenovou zeleninu (řepa, mrkev), zelené listy, tak ořechy hlavně na výrobu ořechového mléka. Potřebovala bych přístroj skladnější a s méně náročnější údržbou. Jaký byste z těch dvou doporučili? Dík moc za názory.

Máme doma tiež Hurom, už som tu niekde písal. Osobne som spokojný, manželka tiež a deti tiež. Čistenie jednoduché a stačí tam ovozel hádzať. Iba tvrdšiu zeleninu ako mrkva a pod treba prekrojiť na menšie kúsky. Vadil mi väčší obsah vlákniny v štave, ale napríklad nedávno som zistil, že to záleží aj od kvality ovozelu. Teraz sa vedia dopredávať ešte zimné zásoby a tak podieľ tej vlákniny je väčší, pretože časť vody z ovozelu je už odparenej. Deťom to ešte prelejem cez sitko, aby to mali ako z obchodu. Tiež to môže byť odrodou. Napríklad najnovšie zakúpené zelené jablká išli takmer bez vlákniny, čiže skoro čistá štava, tak z toho mi vyplýva, že sezónne ovocie bude s menším podieľom vlákniny. Umývanie trvá tak 2-3minuty, alebo cez to prelejem 0,5 - 1 liter vody a pol dňa to tak vydrží.
Najnošie na ňom deťom vyrábam banánovú zmrzlinu. Banány ošúpať, dať do mraziaka na 20-30 minút, dať tam hrubšie sitko a nahádzať banány. Hotovo. Deťom to veľmi chutí a majú to plné vitáminov, enzýmov bez cukru, mlieka, konzervantov, dochucovadieľ. Nevýhoda je, že to pýtaju každý deň \":lol:\" Dokonca najmenšia sa naučila, že keď príde tato z práce tak sa ide robiť štava. Rozprávať ešte nevie ale "spraviť štavu" sa už naučila povedať. Čo ma veľmi teší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 10:47 pm 
Offline

Registrován: ned dub 18, 2010 10:00 pm
Příspěvky: 43
mohy píše:
Máme doma tiež Hurom, už som tu niekde písal. Osobne som spokojný, manželka tiež a deti tiež. Čistenie jednoduché a stačí tam ovozel hádzať. Iba tvrdšiu zeleninu ako mrkva a pod treba prekrojiť na menšie kúsky. Vadil mi väčší obsah vlákniny v štave, ale napríklad nedávno som zistil, že to záleží aj od kvality ovozelu. Teraz sa vedia dopredávať ešte zimné zásoby a tak podieľ tej vlákniny je väčší, pretože časť vody z ovozelu je už odparenej. Deťom to ešte prelejem cez sitko, aby to mali ako z obchodu. Tiež to môže byť odrodou. Napríklad najnovšie zakúpené zelené jablká išli takmer bez vlákniny, čiže skoro čistá štava, tak z toho mi vyplýva, že sezónne ovocie bude s menším podieľom vlákniny. Umývanie trvá tak 2-3minuty, alebo cez to prelejem 0,5 - 1 liter vody a pol dňa to tak vydrží.
Najnošie na ňom deťom vyrábam banánovú zmrzlinu. Banány ošúpať, dať do mraziaka na 20-30 minút, dať tam hrubšie sitko a nahádzať banány. Hotovo. Deťom to veľmi chutí a majú to plné vitáminov, enzýmov bez cukru, mlieka, konzervantov, dochucovadieľ. Nevýhoda je, že to pýtaju každý deň \":lol:\" Dokonca najmenšia sa naučila, že keď príde tato z práce tak sa ide robiť štava. Rozprávať ešte nevie ale "spraviť štavu" sa už naučila povedať. Čo ma veľmi teší.

To je moc hezké! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 9:29 pm 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Dobry vecer Jardo, muzete mi prosim vysvetlit jak presne zpracovavate kakaove boby do orechoveho mleka? Doted jsem pouzival kakaovy prasek. Staci je nejak rozdrtit a pak je normalne rozmixovat do stavy? Nebo to prozenete tim Angelem jako orechy? Neni to az tak levna zalezitost, tak premyslim jak dosahnout co nejmensich ztrat suroviny a co nejvetsi vstrebatelnost.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv čer 24, 2010 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Dobry vecer Jardo, muzete mi prosim vysvetlit jak presne zpracovavate kakaove boby do orechoveho mleka? Doted jsem pouzival kakaovy prasek. Staci je nejak rozdrtit a pak je normalne rozmixovat do stavy? Nebo to prozenete tim Angelem jako orechy? Neni to az tak levna zalezitost, tak premyslim jak dosahnout co nejmensich ztrat suroviny a co nejvetsi vstrebatelnost.

Postup jste popsal prakticky správně a použít se dají obě možnosti. Jednodušší je patrně je rozmixovat do šťávy, protože v odšťavňovači vám zbude ta drť, kterou já pak dávám do snídaně, ale někomu to nemusí chutnat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 25, 2010 9:06 am 
Offline

Registrován: pát říj 23, 2009 12:34 pm
Příspěvky: 104
Jarda píše:
Postup jste popsal prakticky správně a použít se dají obě možnosti. Jednodušší je patrně je rozmixovat do šťávy, protože v odšťavňovači vám zbude ta drť, kterou já pak dávám do snídaně, ale někomu to nemusí chutnat.

Moc diky Jardo za vsechny posledni odpovedi. Tak jsem to zkusil drtit a mixovat, ale je to "blbnuti" nejlepsi to asi bude dat to mezi orechy a prohnat tim odstavnovacem. Davate ty boby namocit pres noc (treba mezi ty orechy) nebo to do odstavnovace davate primo/nasucho? Jakou davku bobu zhruba doporucujete na 0.5l stavy? Je obdivuhodne jak zvladate odpovidat ty kvanta dotazu. Hezky den.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 25, 2010 3:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
gonzales01 píše:
Moc diky Jardo za vsechny posledni odpovedi. Tak jsem to zkusil drtit a mixovat, ale je to "blbnuti" nejlepsi to asi bude dat to mezi orechy a prohnat tim odstavnovacem. Davate ty boby namocit pres noc (treba mezi ty orechy) nebo to do odstavnovace davate primo/nasucho? Jakou davku bobu zhruba doporucujete na 0.5l stavy? Je obdivuhodne jak zvladate odpovidat ty kvanta dotazu. Hezky den.

Pro odšťavňovač je vždy vhodné cca 12 hodin máčet jakákoliv semena a ještě ta velká dopředu trochu nahrubo pokrájet. Pokrájené je odšťavňovač vezme i nasucho, ale musíte zároveň stíhat cpát i mrkev, což se mi v tomto případě nezdá nejvhodnější, protože samotná drť se dá rozmixovat a využít spíše ve šťávě, než v jídle s tou mrkví, které je pak dost hořké a nemusí každému chutnat. Já žádné dávkování moc nezkoumám a naprostou většinu věcí dělám empiricky podle oka. Podle stupně rozmělnění stačí dva až čtyři kusy na celý mixér, čili podle toho dejte adekvátně nižší dávku, ale řídil bych se spíše vlastní chutí. S časem na odpovídání mám docela problém, ale já to všechno píšu z hlavy a nic nemusím hledat, tak to se celkem dá zvládat, ale žere to opravdu dost času.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 29, 2010 10:28 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Inka píše:
Chystám se koupit odšťavnovač. Uvažuji o Hurom Slow Juicer, nebo jsem četla dobré reference i na Omega 8006. Cena je přibližně stejná. Ráda bych štavila jak ovoce, zeleninu, kořenovou zeleninu (řepa, mrkev), zelené listy, tak ořechy hlavně na výrobu ořechového mléka. Potřebovala bych přístroj skladnější a s méně náročnější údržbou. Jaký byste z těch dvou doporučili? Dík moc za názory.


Taky jako mohy mame Hurom(OSKAR930), a zatim spokojenost.

Při výrobě ořech.mléka(a ze sezamu a jinych semen) nutno přilévat průběžně stále trochu vody, aby se mělo možnost odplavit ořechové máslo a nezanesl se odpadni otvor(hlavne u vlasskych orechu).

...jedine co obcas trochu štve(ale to asi zadny levnejsi pod 20tis nesvede??)- že při výrobě zeleného nápoje a taky u ananasu nebo kiwi kde je hodně vlákniny(nebo zrníček), se poměrně rychle zanese odpadní otvor pokud zpracováváme více než 2-3 kiwi a více jak 1kolečko ananasu.
Řešíme to zatím(než napadne někoho lepší zlepšovák.. \":lol:\" ) tak,že prokládáme vždy trošku kiwi nebo ananasu(2kostky ananasu bez kůry(ze středu nakrájeného kolečka), prokládáme 2kostkami ananasu s kůrou(omyté kartáčkem!!)...nebo střídat vždy trochu ananasu(nebo kiwi) s trochou jablka nebo jiného ovoce které odpadní otvor protáhne a pročistí...

...Podobný problémek řešíme u zeleného nápoje:
Kvůli chuti i kvůli tomu ucpávání, prokládáme NAKRÁJENÉ zelené byliny vždy trochou suchého kokosu(možná by bylo lépe jej předen ještě namočit přes noc??) a NUTNO KOKOS dávat jen co se vejde na podávací misku(nikoli hned do otvoru) a PRUBEZNE ZALEVAT VODOU aby s sebou vzala vždy trochu kokosu z misky vedle otvoru....
Ten kokos hodně vylepší nechuť zeleného nápoje, a protáhne odpadní otvor...
Přesto, pokud dělám zel.nápoj pro 2-3 lidi tak musím v průběhu výroby nápoje ještě aspoň 1x pročistit přístroji (i přes výše uvedená opatření...)

PS: nevím-prý existuje novější verze sítek s trochu větším odpadním otvorem...mohy kolik nejvíc cm mají tvoje sítka(bílé-které používáme prakticky na vše...a žluté-s většími otvory(takže zelený nápoj je víc zelený...díky větším částečkám listí...
ROZMĚRY ODPADNÍHO OTVORU U NAŠEHO BÍLÉHO SÍTKA: 1,3cm
ROZMĚRY ODPADNÍHO OTVORU průhledného podstavce: 1,9cm

Docela mě štve že ten odpadní otvor sítka není větší...


Naposledy upravil muflon dne pon zář 06, 2010 9:48 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 29, 2010 5:12 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Nemáte někdo nového Huroma? Dnes si chci objednat odšťavňovač, ale to jedno sítko místo dvou mě trošku zarazilo, to je docela zvláštní inovace \":?\"

Má Hurom nějaké výrazné mínus oproti jiným odšťavňovačům?

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 11:47 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 11:41 am
Příspěvky: 1
Ahoj, minulý týden jsem objednávala Huroma (Odšťavňovač Hurom Slow Juicer - DOMO DO 9008 J) na DOMO-elektro.
Nevím, jak by měl vypadat ten inovovaný, ale tento mi přišel se dvěma sítky, bílým a oranžovým.
Už jsme toho hodně vyzkoušeli a zatím vše odšťavil bez problémů a cena super.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 30, 2010 1:05 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Zavolala jsem prodejci a ten mi sdělil, že dnes jim teprve přijdou od dodavatele a že jsem první, kdo si ho objednal, takže jsem se po recenzích sháněla marně. Tož snad ta inovace nebyla k horšímu. Až dorazí a trochu pošťavíme, dám vědět.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Oskar930 a náhradní díly
PříspěvekNapsal: pon zář 06, 2010 9:40 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Docela mám problém sehnat náhradní sítka na Oskar 930...Poradí někdo?

Při odšťavění melounu i s kůrou, časem praskne sítko....hlavně to bílé...proto tu obruč bílého plastu na sítku asi inovovali...
Naštěstí se dodávají se dvěma různými sítky(velikost direk), bílým a oranžovým(jako Hurom), ale oranžové není tak jemné, je tam moc velký podíl dužniny....

Myslel jsem (dle obrázku), že Oscar 930 =Hurom Slow Juicer, ale odepsali mi: z Mipam bio s.r.o. (EJUICERS.COM):
Oscar 930 není Hurom Slow Juicer – síta i juicing bowl jsou zde jiná – starší model sít, které už nemáme skladem.
Kontaktujte svého prodejce, který by Vám měl díly zajistit.

Prodejce se zatím neozývá a dělá mrtvého brouka(doufejme že je jen na dovolené...)...asi nebude tak jednoduché sehnat ND...takže než něco seženete, zjistěte si jak je to s ND. To nakonec ten Angel asi vyjde časem levněji...a díly na něj budou ještě dlouho k dostání, narozdíl od módních vln nových modelů různých značek...Jinak jsme ale rychlostí a s rychlým čištěním Oskar930 spokojeni.
--------------
Mám starší typ(2 sítka), inovace je už jen s jedním:

Hurom 16.6.2010 přišla již s provedenou inovací, která po zkušenostech výrobce s předchozí verzí (stále stejného typu) byla vylepšena v části odsunu vylisované hmoty (zvětšení otvoru a jeho tvaru), ale i v části odtoku šťávy (s malou přepážkou). Druhou novinkou je dodání této verze s lepším materiálem, částí plastu na dříve bílém sítu ( tím nyní jen jednoho síta) nyní s úpravou tj. zvětšením otvoru odchodu vlákniny ze síta. ....Širší plnící otvor ve tvaru písmene "C" se uplatní zejména při odšťavňování jablek nebo citrusů, kdy není zapotřebí tyto suroviny krájet na malé kousky.


Naposledy upravil muflon dne úte zář 07, 2010 9:57 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1419 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 95  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz