Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon říj 07, 2024 12:46 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 30, 2010 1:04 pm 
Offline

Registrován: stř zář 29, 2010 9:12 am
Příspěvky: 20
Pan Zajicek, prosim, mam otazku: citala som o jode, HCl a rada by som zistila, ci je teda uzivanie Lugolu vhodne a bezpecne.
Nazory na temu sa roznili, citala som aj ine fora a tak neviem, aj co sa tyka davkovania. Aky je Vas nazor?
Este jedna vec: kysla kapusta sa pri kandide velmi odporuca, ale zas, citala som, ze patri medzi strumogenne latky. T.z. ludia chori na stitnu zlazu by ju nemali. Co vy na to?
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 30, 2010 7:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
lbv píše:
Pan Zajicek, prosim, mam otazku: citala som o jode, HCl a rada by som zistila, ci je teda uzivanie Lugolu vhodne a bezpecne.
Nazory na temu sa roznili, citala som aj ine fora a tak neviem, aj co sa tyka davkovania. Aky je Vas nazor?
Este jedna vec: kysla kapusta sa pri kandide velmi odporuca, ale zas, citala som, ze patri medzi strumogenne latky. T.z. ludia chori na stitnu zlazu by ju nemali. Co vy na to?
Dakujem.

Na to musíte použít svoji hlavu, to za vás nikdo nemůže vyřešit, protože nic není naprosto bezpečné, ani pojídání řízků a přitom právě řízky většina lidí pravidelně jí. Názory se pochopitelně různí, protože mnoho lidí dělá věci blbě a pak píšou jak jim ten jód uškodil, ale bez jódu je člověk poloviční mrzák a žlázy v těle nefungují. Kyselé zelí je špičková potravina, která sice uvedené potíže vyvolávat může, ale má zase velké množství pozitivních vlastností, čili mě se zdá nerozumné se ho zříkat. Prostě musíte v těle udělat pořádek a ne vyřazovat cokoliv zbytečně, případně další věci zbytečně preferovat, držte se stravy našich předků a vše bude v pořádku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: čtv zář 30, 2010 8:44 pm 
Offline

Registrován: stř zář 29, 2010 9:12 am
Příspěvky: 20
Dakujem. Pochopila som. Radsej vyradovat tie rezne.

Viackrat som si prebehla odkazy od Vas a musim povedat, ze opakovanie sa vyplaca.
Dakujem.

P.S. v lekarni som magistre musela pisat na papier, co chcem (Epsom), ale nepochopila to ani ked som napisala dalsie styri nazvy. Dokonca nepoznala ani Bromelain a to zijem vo velkomeste, to je smutne...Hold, pokracujem v patrani.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2010 8:30 am 
Offline

Registrován: stř zář 29, 2010 9:12 am
Příspěvky: 20
Dobre rano.
tak som testovala:

pH mocu: 6
kvasinky: velmi zle, snad ani nejdem opisovat
HCl: 1.5 čl jedlej sody v 150 ml vody, vysledok: velmi jemne vypustenie vzduchu asi 3x v odstupoch 5-8 sek, ako pri cikutke
este vytestujem stitnu zlazu, ked mi nejaka osvietena dusa preda Lugol

podla mojho skromneho uvazenia je vysledok na vsetkych zatial meranych frontoch patrne zly, pracujem na zlepseni. Klystir kazdy den, kombinacia stavy repa+grep+zazvor, cakam na HCl, surova strava, doplnky. Neexistuje este nejaka domaca jemnejsia ocisty zaludka ako je joginska technika alebo gel? Jedno mi je zatial neprijemne, druhe: nedovera?

Este by ma zaujimalo: uz cca 3 roky rano vstavam s dost velkou bolestou brucha - organov v oblasti od spodnej casti rebier az k pupku v celej horizontalnej dlzke (t.z. zprava dolava). Akoby mi uvolnenim cez noc, vsetky organy klesli niekam na "spodok" az k chrbtu. Nemozem sa poriadne nadychnut, lebo bolest je dost velka. Az ked sa postavim a rozchodim to, sa mi ulavi. Cim to moze byt?
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2010 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
lbv píše:
Dobre rano.
tak som testovala:

pH mocu: 6
kvasinky: velmi zle, snad ani nejdem opisovat
HCl: 1.5 čl jedlej sody v 150 ml vody, vysledok: velmi jemne vypustenie vzduchu asi 3x v odstupoch 5-8 sek, ako pri cikutke
este vytestujem stitnu zlazu, ked mi nejaka osvietena dusa preda Lugol

podla mojho skromneho uvazenia je vysledok na vsetkych zatial meranych frontoch patrne zly, pracujem na zlepseni. Klystir kazdy den, kombinacia stavy repa+grep+zazvor, cakam na HCl, surova strava, doplnky. Neexistuje este nejaka domaca jemnejsia ocisty zaludka ako je joginska technika alebo gel? Jedno mi je zatial neprijemne, druhe: nedovera?

Este by ma zaujimalo: uz cca 3 roky rano vstavam s dost velkou bolestou brucha - organov v oblasti od spodnej casti rebier az k pupku v celej horizontalnej dlzke (t.z. zprava dolava). Akoby mi uvolnenim cez noc, vsetky organy klesli niekam na "spodok" az k chrbtu. Nemozem sa poriadne nadychnut, lebo bolest je dost velka. Az ked sa postavim a rozchodim to, sa mi ulavi. Cim to moze byt?
Dakujem.

Vše co popisujete zatím svědčí pro masivní pomnožení kvasinek a je potřeba se jim velice věnovat. Prostě čistit ze všech stran a dodat jód, fungicidní rostliny, upravit konzumaci tuků a vyladit tvorbu HCl. Také mohou pomoci horké zásadité koupele, nebo infrasauna.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2010 10:24 am 
Offline

Registrován: stř zář 29, 2010 9:12 am
Příspěvky: 20
dakujem za odpoved. rozumiem.
je teda teraz vhodne ist podla Vaseho jedalnicka proti kandide, ktory ale rano zahrna ovocne ranajky? alebo mam byt tvrda a vsetko ovocie aj orechy a oleje ako tuky vylucit?
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2010 6:05 pm 
Offline

Registrován: stř zář 29, 2010 9:12 am
Příspěvky: 20
prosim este otazka: zohnala som 10% HCl. neviem ako ju pripravit tak, aby som ju mohla uzivat. vsade v prispevkoch su 35%. existuje nejaky vzorec na vypocet?
dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2010 9:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
lbv píše:
dakujem za odpoved. rozumiem.
je teda teraz vhodne ist podla Vaseho jedalnicka proti kandide, ktory ale rano zahrna ovocne ranajky? alebo mam byt tvrda a vsetko ovocie aj orechy a oleje ako tuky vylucit?
dakujem

Ovoce nevadí, vadí tuky, které neumožní vstup cukrů z ovoce do buněk a tím se pak živí kandida.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: pát říj 01, 2010 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
lbv píše:
prosim este otazka: zohnala som 10% HCl. neviem ako ju pripravit tak, aby som ju mohla uzivat. vsade v prispevkoch su 35%. existuje nejaky vzorec na vypocet?
dakujem

To musíte napsat, zda jde o 10 %tní koncentraci technickou, nebo lékárnickou. Pokud je to ta lékárnická, tak je to již 3,5 %tní koncentrace technická a ta se aplikuje 10 kapek na 0,5 litru vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 8:38 am 
Offline

Registrován: stř zář 29, 2010 9:12 am
Příspěvky: 20
je to 10% lekarnicka. kolko toho roztoku mozem pocas dna vypit? mam si 0.5l rozdelit pocas dna? alebo mozem pit viac?

aplikovala som Lugol. nerozumiem, preco mam diagnostikovanu hypofunkciu stitnej zlazy a autoimunnu tyreoiditu, ked slabu stopu po jode vidno este po 16 hod. znamena to, ze mam jodu dost? alebo moje zvysene THS (13) nesuvisi s jodom a teda s cim? mohol by sa na hypofunkcii podielat napr. pankreas alebo ina zlaza?

mozem i tak preventivne davat kvapku Lugolu do 0.5l vody? zlozenie je 1g jodu, 2,5g jodidu draselneho, 100 ml destilky.
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Candida - helicobacter
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 10:28 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:00 am
Příspěvky: 12
Dobrý den . /Dík za pomoc pri znovuzaregistrovaní...funguje to/.

Teraz k teme. Už dlhšie roky mám potiaže s trávením, nevolnosti, nafukovanie brucha, nepríjemné pocity v celom tele, závrate, bušenie srdca.... Mal som a mám podozrenie na candidu a začal som aj s bezsachridovou dietou/ vylúčenie zo stravy cukrov, kávy, slakostí, mlieka.../ Po 2 mesiacoch sa mi to čiastočne zlepšilo, ale stále to nie je v poriadku. Navštívil som moju doktorku a tá mi povedala že to bude asi helicobacter, lebo sa vraj presne tak prejavuje ako som popísal a dala mi urobit na helico. krvné testy/ žiadal som aj na candidu, ale to sa vraj nedá/ a helico. sa potvrdil. Predpísala mi trojkombináciu antiobiotík/ na báze penicilinu/. Lieky som si v lekárni vybral, ale som ich ešte nezačal užívat, lebo uvažujem či si to som dosiahol dietou, ešte viac nepokazím.
Nikde nemožem zohnat informácie, či sa vobec helicobacter može prejavovat tak ako mi doktorka povedala/ podobné symtomy ako candida/
Skuste mi poradit prosím...ďakujem

/ asi som tuto otázku dal omylom aj na iné vlákno...neviem kde/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida-Helicobacter???
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 11:42 am 
Offline

Registrován: ned zář 19, 2010 4:11 pm
Příspěvky: 8
Dobry den,

ve Vasem pripade bych si nechal udelat radeji na pritomnost Helicobactera radeji Ureazovy test.

Serologický průkaz protilátek k Helicobacter pylori v séru, ve slinách nebo ve vzorku moči patří k metodám neinvazivním, jde však o průkaz přítomnosti protilátek, nikoliv aktivní infekce Helicobacter pylori. Z tohoto aspektu je pro screening i primární, neinvazivní diagnostiku vhodný především dechový test založený na detekci ureázové aktivity - UBT (Urea Breath Test), kdy je stanovována změna poměru 13CO2 : 12CO2 ve vydechovaném vzduchu po rozštěpení perorálně podané močoviny značené stabilním izotopem uhlíku 13C, nebo detekce povrchových antigenů Helicobacter pylori ve vzorku stolice. Obě dvě uvedené metodiky jsou doporučeny také závěry Evropské pracovní skupiny - EHPSG (European Helicobacter Pylori Study Group) podle Maastrichtského konsenzu ze dne 21. a 22. září 2000 nejen pro primární diagnostiku, ale i k ověření úspěchu eradikační terapie.

Sam jsem tento test pro jistotu podstupoval.

Drzim palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida-Helicobacter???
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 12:32 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Niekde som cital, neviem ci to bolo na tomto fore, alebo inde, ze helikobakter v nas normalne zije. Az ked nam prestane spravne fungovat zaludok - teda zrejme tvorba zaludocnej kyseliny, tak v ramci zachrany nasho tela vystupuje vysie az do zaludka. Nase telo sa takto snazi vlastne prezit, teda je to nieco podobne ako nabeh na cukrovku a premnozenie candidy - co je tiez pre nase telo zachranna brzda, aby ostalo co najdlhsie na zive. Takze podla vsetkeho netreba riesit helikobaktera, ale pricinu. Helikobakter je nasledok, nie pricina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamidioza
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 8:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
lbv píše:
je to 10% lekarnicka. kolko toho roztoku mozem pocas dna vypit? mam si 0.5l rozdelit pocas dna? alebo mozem pit viac?

aplikovala som Lugol. nerozumiem, preco mam diagnostikovanu hypofunkciu stitnej zlazy a autoimunnu tyreoiditu, ked slabu stopu po jode vidno este po 16 hod. znamena to, ze mam jodu dost? alebo moje zvysene THS (13) nesuvisi s jodom a teda s cim? mohol by sa na hypofunkcii podielat napr. pankreas alebo ina zlaza?

mozem i tak preventivne davat kvapku Lugolu do 0.5l vody? zlozenie je 1g jodu, 2,5g jodidu draselneho, 100 ml destilky.
dakujem.

V této koncentraci klidně i dva litry denně, vždy trochu cca 20 minut před jídlem a pak zase cca 20 minut po jídle, zbytek prostě mezi jídly.
U toho jódu se kontrolují dvě věci, jednak skvrna a pak ranní teplota pod jazykem a tu potřebuji znát, jinak se na to odpovědět nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida - helicobacter
PříspěvekNapsal: sob říj 02, 2010 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28378
Bydliště: Poděbrady
Argos píše:
Dobrý den . /Dík za pomoc pri znovuzaregistrovaní...funguje to/.

Teraz k teme. Už dlhšie roky mám potiaže s trávením, nevolnosti, nafukovanie brucha, nepríjemné pocity v celom tele, závrate, bušenie srdca.... Mal som a mám podozrenie na candidu a začal som aj s bezsachridovou dietou/ vylúčenie zo stravy cukrov, kávy, slakostí, mlieka.../ Po 2 mesiacoch sa mi to čiastočne zlepšilo, ale stále to nie je v poriadku. Navštívil som moju doktorku a tá mi povedala že to bude asi helicobacter, lebo sa vraj presne tak prejavuje ako som popísal a dala mi urobit na helico. krvné testy/ žiadal som aj na candidu, ale to sa vraj nedá/ a helico. sa potvrdil. Predpísala mi trojkombináciu antiobiotík/ na báze penicilinu/. Lieky som si v lekárni vybral, ale som ich ešte nezačal užívat, lebo uvažujem či si to som dosiahol dietou, ešte viac nepokazím.
Nikde nemožem zohnat informácie, či sa vobec helicobacter može prejavovat tak ako mi doktorka povedala/ podobné symtomy ako candida/
Skuste mi poradit prosím...ďakujem

/ asi som tuto otázku dal omylom aj na iné vlákno...neviem kde/

Myslíte, že jste to sem vložil dostatečněkrát, možná by to chtělo pro jistotu ještě několikrát zopakovat, co kdybych se nudil, takhle to můžu alespoň nějakou dobu přesouvat a mazat. Nastudujte si kyselinu chlorovodíkovou, začněte ji dodávat a máte za pár dní od té bakterie pokoj, protože ona se zase odstěhuje do tenkého střeva, kde normálně bydlí. Ty antibiotika nepoužívejte, tím si naděláte akorát další problémy ve střevech.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz