Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 23, 2024 6:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 122  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 7:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Jarda píše:
Chápete to správně a opravdu je vhodné si do toho mléka na výrobu kefíru dávat šlehačku, což jsem zde již také popisoval a dokonce i v nějakém časopise. Pokud si navíc z toho kefíru uděláte vykapáním syrovátky kvalitní tvaroh, tak se dá dostat skoro na 40% a je velice dobrý.

Jarda, takze si treba kupit beznu slahackovu smotanu, dat ju do mlieka a toto pouzit ako surovinu pre kefirove huby?

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Igor píše:
Jarda, takze si treba kupit beznu slahackovu smotanu, dat ju do mlieka a toto pouzit ako surovinu pre kefirove huby?

Ano, ale kefírovou houbu na to musíte pozvolna naučit, určitě jsem to zde již popisoval, tak to trochu projděte a pokud to nebude k nalezení, tak se ozvěte a já to zopakuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 10:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
Jarda píše:
Ano, ale kefírovou houbu na to musíte pozvolna naučit, určitě jsem to zde již popisoval, tak to trochu projděte a pokud to nebude k nalezení, tak se ozvěte a já to zopakuji.

Vdaka. Skusim to pohladat. Aj ked mam dojem, ze som dost podrobne precital veci o kefirovych hubach, ktore tu boli a pamatam sa, ze ste spominal akesi ucenie hub na vyrobu so smotany, ovsem si nepamatam ze by pri tom bol aj postup a uz vobec nie pridavanie slahacky. Vzdy som si myslel, ze mate na mysli vyrobu smotany z bezneho mlieka. Je mozne, ze to bolo v suvislosti s kefirom ale v inom vlakne. Ale kazdopadne to pohladam a ked neuspejem, napisem.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 17, 2010 9:35 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Myslíte, že patlanina má své účinky i při mixování ručně, pouze vidličkou?

Bývám občas mimo domov a nemám k dispozici svůj mixér, takže zkouším co nejrychleji směs tvarohu a oleje míchat jen vidličkou. Výsledná směs není tak dokonale spojená jako z mixéru a zůstává na povrchu olejový film. Navíc semínka přidám jen celá, jelikož je nemám jak rozemlít.

Má takovýto produkt smysl?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 17, 2010 9:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Myslíte, že patlanina má své účinky i při mixování ručně, pouze vidličkou?

Bývám občas mimo domov a nemám k dispozici svůj mixér, takže zkouším co nejrychleji směs tvarohu a oleje míchat jen vidličkou. Výsledná směs není tak dokonale spojená jako z mixéru a zůstává na povrchu olejový film. Navíc semínka přidám jen celá, jelikož je nemám jak rozemlít.

Má takovýto produkt smysl?

To se obávám, že nikoliv a asi je to zbytečné blbnutí. Jde o docílení chemické reakce a ta může proběhnout pouze v dokonalé mixáži, kde se olej spojí se sirným proteinem z tvarohu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 24, 2010 1:01 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím,
asi hloupá otázka, ale přesto se ptám. Píšete, že se může sirné patlaniny kolik kdo snese. Mohu tedy sníst (rozloženě do celého dne) celou dávku, kterou máte třeba na třikrát?
Mám k dispozice jen ovčí bio jogurt z farmy , bohužel pasterozovaný, ale říkám si lepší něco než nic. Je 30% a celkem hustý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 24, 2010 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Zdravím,
asi hloupá otázka, ale přesto se ptám. Píšete, že se může sirné patlaniny kolik kdo snese. Mohu tedy sníst (rozloženě do celého dne) celou dávku, kterou máte třeba na třikrát?
Mám k dispozice jen ovčí bio jogurt z farmy , bohužel pasterozovaný, ale říkám si lepší něco než nic. Je 30% a celkem hustý.

Ano můžete, to vám nic neudělá, ale asi po tom budete tloustnout, je to přeci jenom dost kalorické jídlo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 10:30 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Už půl roku jím sirnou patlaninu skoro denně, nejdříve 1/2 dávky a teď 1/3 dávky. Pořád mi chutná a těším se na ni, ale neměla bych její užívání trochu omezit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 12:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 486
Bydliště: Nové Město na Moravě
Igor píše:
Vdaka. Skusim to pohladat. Aj ked mam dojem, ze som dost podrobne precital veci o kefirovych hubach, ktore tu boli a pamatam sa, ze ste spominal akesi ucenie hub na vyrobu so smotany, ovsem si nepamatam ze by pri tom bol aj postup a uz vobec nie pridavanie slahacky

Jo na tohle už jsem se tu letos ptal a pan Jarda mi to v odpovědi popisoval; to najdete, nebojte.
Poslední dobou už dělám patlaninu jen z kefíru (vyráběného tibetskou houbou ze syrového nepaster mléka), všiml jsem si totiž, že je o poznání lépe stravitelná, což je díky obsahu enzymů jasné. Skladovatelnost v lednici je v tomto případě samozřejmě nižší, tak tři dny, je to "živé", ale ta pochoutka \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 03, 2010 9:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Už půl roku jím sirnou patlaninu skoro denně, nejdříve 1/2 dávky a teď 1/3 dávky. Pořád mi chutná a těším se na ni, ale neměla bych její užívání trochu omezit?

Proč, já mám kamaráda, který ji jí již dvanáct let denně a nezdá se, že by mu to nějak vadilo, ba právě naopak.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sirna patlanina
PříspěvekNapsal: čtv lis 04, 2010 8:17 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jindra píše:
Jo na tohle už jsem se tu letos ptal a pan Jarda mi to v odpovědi popisoval; to najdete, nebojte.
Poslední dobou už dělám patlaninu jen z kefíru (vyráběného tibetskou houbou ze syrového nepaster mléka), všiml jsem si totiž, že je o poznání lépe stravitelná, což je díky obsahu enzymů jasné. Skladovatelnost v lednici je v tomto případě samozřejmě nižší, tak tři dny, je to "živé", ale ta pochoutka \":)\"

Jindro poděl se s námi o svůj postup prosím. Díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 12:39 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli stačí nalít lněný olej do flašky s kefírem a protřepat a zbytečně to nemixovat.Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 08, 2010 10:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
mila001 píše:
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli stačí nalít lněný olej do flašky s kefírem a protřepat a zbytečně to nemixovat.Děkuji.

To určitě ne, obě látky se na sebe musí chemicky navázat a na to je nutná co nejjemnější emulgace oleje, kterou v žádném případě jinak, než vysokými otáčkami mixéru, není možno docílit. Teoreticky by to samozřejmě asi šlo, ale tak rychle a usilovně asi tou flaškou třepat nedokážete.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2010 1:15 am 
Offline

Registrován: pát říj 15, 2010 9:07 pm
Příspěvky: 19
Děkuji.Tak že bude lepší rozmixovat a pak nalít zpátky do flašky a z chutí popíjet.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 12:59 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
chcela by som sa opytat, ci niekto nemate skusenost s lanovym olejom Solio, tu som nasla:
http://www.biopurus.sk/biopurus/eshop/9 ... lej-500-ml
no je nejako podozrivo lacny.

este by som sa rada opytala, co mozno zamiesat ako "dochucovadlo" (okrem spominanych cesnaku, cibule atd) do patlaniny? chcela by som, aby to bolo pestrejsie pre dieta. napada mi struhana mrkva, alebo ina zelenina, alebo teda skor, comu by sa bolo dobre vyhnut? moze mat nejaka pridana potravina neziaduce ucinky?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1817 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 122  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz