Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon zář 30, 2024 10:35 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 198  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 9:46 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
To vidím jako velice problematické a rozhodně bych houby ve velkém do zásoby nekupoval, vždy si kupte pouze to, co spotřebujete tak do tří dnů, maximálně.

Problém je že v zelenině u nás hlívu neprodávají ani v chlad.boxu, prostě mezi zeleninou....Musím najít jiného dodavatele
(nejlépe žampionárnu \":wink:\" ).
A když mám hlívu v lednici cca týden, je víc vidět taková ta bílá plíseň ze které houba u "kořene" vyrůstala.... raději to tvrdé a dole nejíst....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 12, 2010 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Problém je že v zelenině u nás hlívu neprodávají ani v chlad.boxu, prostě mezi zeleninou....Musím najít jiného dodavatele
(nejlépe žampionárnu \":wink:\" ).
A když mám hlívu v lednici cca týden, je víc vidět taková ta bílá plíseň ze které houba u "kořene" vyrůstala.... raději to tvrdé a dole nejíst....

Ty tvrdé části se stejně odříznou a vyhodí, ale patrně by to nijak nevadilo, to není plíseň, ale součást houby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 17, 2010 11:29 am 
Offline

Registrován: pát zář 24, 2010 10:16 am
Příspěvky: 9
Bydliště: Linz-Rakousko
Dobry den,
uzivam lugol v kombinaci se selenem, nyni jsem na 400jednotek na 40 kapek lugolu. Vim, ze hranice je 600 jednotek/den. Jakmile tuto hranici dosahnu, mam brat i nadale tech 600jednotek/60 kapek lugolu ci zcela prestat brat bez ohledu na to, jestli skvrna jodove tinktury mizi a teplota pod jazykem neni v noramlu?
Dale piji denne v 1,5 litrech vody rozpusteny ten horcik. Nyni jsem na 12 moka lzickach a stale se nic nedeje, respektive stolice normalni, zadny prujem. Vim ze je to u kazdeho individualni, jen by me zajimalo na kolik moka lzicek se vetsina lidi dostane.
Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned říj 17, 2010 3:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
madlenka píše:
Dobry den,
uzivam lugol v kombinaci se selenem, nyni jsem na 400jednotek na 40 kapek lugolu. Vim, ze hranice je 600 jednotek/den. Jakmile tuto hranici dosahnu, mam brat i nadale tech 600jednotek/60 kapek lugolu ci zcela prestat brat bez ohledu na to, jestli skvrna jodove tinktury mizi a teplota pod jazykem neni v noramlu?
Dale piji denne v 1,5 litrech vody rozpusteny ten horcik. Nyni jsem na 12 moka lzickach a stale se nic nedeje, respektive stolice normalni, zadny prujem. Vim ze je to u kazdeho individualni, jen by me zajimalo na kolik moka lzicek se vetsina lidi dostane.
Dekuji

S jódem můžete klidně vystoupat i na 70 a více kapek, ale selen už necháte na 600 mcg. Jak lugol, tak selen používáte až do srovnání teploty pod jazykem a skvrna na zápěstí musí vydržet minimálně 8 hodin, například v mém případě vydrží flek na kůži 2,5 dne. U toho hořčíku to je tedy bohatýrská dávka, ale pokud není průjem, tak ho prostě potřebujete a je nutné pokračovat dál. Většina lidí dostane průjem tak od 3 do 6 lžiček, ale znám člověka, který bral i 20 lžiček a průjem neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon říj 18, 2010 6:08 pm 
Offline

Registrován: pát zář 24, 2010 10:16 am
Příspěvky: 9
Bydliště: Linz-Rakousko
Dekuji za odpoved.
Nevim taky, jestli se nebije ten horcik se sanogelem, ktery beru. Nicmene uz posledni asi tak tri tydny mam stolici hodne mazlavou a trpim na vetry, pricemz strava je stale ta stejna (ovoce, zelenina, semena a orechy). Od doby co beru ten lugol se mi taky zhozsily moje loziska ekzemu, respektive prevazne ta otevrena, ktera mokvaji. Myslite, ze ten lugol postupne vybiji ty mrsky a timto zpusobem ty mrtvolky odchazeji z tela anebo je to jen moje mylna dedukce?

Dnes jsem si poridila jeste cukrovou melasu jak jste rikal, ze bych mela brat kvuli zelezu ( taky hlavne kvuli kojeni). Mam brat 2x denne pol. lzici, jen jsem nekde cetla ze se ma k tomu brat jedla soda. Je to pravda? a jake mnozstvi?

Dekuji
Magda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: úte říj 19, 2010 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
madlenka píše:
Dekuji za odpoved.
Nevim taky, jestli se nebije ten horcik se sanogelem, ktery beru. Nicmene uz posledni asi tak tri tydny mam stolici hodne mazlavou a trpim na vetry, pricemz strava je stale ta stejna (ovoce, zelenina, semena a orechy). Od doby co beru ten lugol se mi taky zhozsily moje loziska ekzemu, respektive prevazne ta otevrena, ktera mokvaji. Myslite, ze ten lugol postupne vybiji ty mrsky a timto zpusobem ty mrtvolky odchazeji z tela anebo je to jen moje mylna dedukce?

Dnes jsem si poridila jeste cukrovou melasu jak jste rikal, ze bych mela brat kvuli zelezu ( taky hlavne kvuli kojeni). Mam brat 2x denne pol. lzici, jen jsem nekde cetla ze se ma k tomu brat jedla soda. Je to pravda? a jake mnozstvi?

Dekuji
Magda

To není tím lugolem, to se zhoršuje kvůli té špatné stolici a je potřeba celkové detoxikaci organizmu evidentně pomáhat pomocí klystýrů. U té melasy, pokud máte správné pH moče, tak ji můžete samotnou, jinak se to dělá tak, že dáte melasu, jedlou sodu, citrónovou šťávu od každého lžičku, rozmícháte ve dvou dcl vody a vypijete. Stále si ovšem měřte pH, aby jste to nepřehnala, jako horní hranici berte 8 pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vztahy zinek-bór-měď-železo
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 2:40 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Je lépe brát měď a bór spolu s jódem, nebo možno i po jídle kdykoliv během dne? Předpokládám že se může bór s mědí dohromady.

Někde jsem čet že odstup zinku od mědi a železa by měl být aspoň 2h (takže cca 2h po ranním užití zinku možno brát měď...nebo melasu(která obsahuje železo)....

...Slavek píše v dokumentu o zinku,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vztahy zinek-bór-měď-železo
PříspěvekNapsal: sob říj 23, 2010 9:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":1jg51t8m]Je lépe brát měď a bór spolu s jódem, nebo možno i po jídle kdykoliv během dne? Předpokládám že se může bór s mědí dohromady.

Někde jsem čet že odstup zinku od mědi a železa by měl být aspoň 2h (takže cca 2h po ranním užití zinku možno brát měď...nebo melasu(která obsahuje železo)....

...Slavek píše v dokumentu o zinku,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: dotaz
PříspěvekNapsal: ned říj 24, 2010 11:47 am 
Offline

Registrován: úte říj 12, 2010 12:32 pm
Příspěvky: 7
Dobrý den,prosím chtěla jsem se zeptat ,kde berou vitariáni B 12 a rovněž jak se zahřívají přes zimu,když jeí jen syrovou stravu.Děkuji Bea


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dotaz
PříspěvekNapsal: ned říj 24, 2010 9:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
vladka píše:
Dobrý den,prosím chtěla jsem se zeptat ,kde berou vitariáni B 12 a rovněž jak se zahřívají přes zimu,když jeí jen syrovou stravu.Děkuji Bea

Většinou z tabletek, případně se vyskytuje ve fermentovaných potravinách, jako je kyselé zelí, kefír a pivo. Teplo a pohoda je otázkou funkčnosti žláz, hlavně štítné žlázy a nadledvinek, nikoliv stravy a navíc není problém se soustředit na potraviny jang, tedy ohřívající.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 6:06 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Jak dlouho se má brát vitamin E / denní dávka 800 / , jaká je optimální dávka selenu / je nutné kombinovat s jodem / a Q10 ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28372
Bydliště: Poděbrady
sad píše:
Jak dlouho se má brát vitamin E / denní dávka 800 / , jaká je optimální dávka selenu / je nutné kombinovat s jodem / a Q10 ?

Vitamín E se bere 800 mg denně prvních 15 dní a pak 30 dní 400 mg denně, následuje měsíc pauza a opakovat. Selen berte vždy s jódem, jde o párový prvek a nedostatek jednoho zhoršuje deficit druhého. Mě se osvědčilo brát na 15 mg jódu 100 mcg selenu, ale občas užívám selen i bez jódu, ale ne velké dávky. Q10 neovládám, to jsem sám nikdy nebral, ani nezkoumal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 8:31 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Dobrý deň, pán Jarda. Tento raz som rozčarovaný (možno mi to vysvetlíte a bude všetko o.k. ...) z enzymatického prípravku "Super Bromelain", ktorý patrí k tým úplne najsilnejším na trhu - cca 500mg enzýmu bromelainu v jednej tabletke - jedna tabletka vraj štiepi až 600 gramov bielkovín... Kúpil som si teda tieto enzymatické tabletky, a chcel som ich vyskúšať tak, aby som videl na vlastné oči ich účinnosť...
V minulosti som mlel bio hovädzie na mlynčeku na mäso, spolu s asi 80 gramami ananásu... behom 15-30 minút v izbovej teplote to bolo už riadne kašovité, a pri varení (stačilo variť jednu minútu) sa z toho stal "hovädzí krém)... Lenže veľmi záležalo od druhu ananásu... Skončil som s tým vtedy, keď som kúpil nedozretý ananás, a výsledný produkt chutil DOSLOVA ako zvratok. Silno-Horkokyslý...
Rozhodol som sa teda, že si kúpim "Super Bromelain" a rozdrobím pol tabletky do 500g pomletého mäsa (dve porcie), veď polka tabletky má štiepiť 300g bielkovín, a 500g hovädzieho má možno 100 gramov bielkovín... Samozrejme, polku tabletky som rozdrobil do vody a tak urobil vodný roztok, cca 1-1,2dcl.... Celý natešený, že nezmiešam mäso s ovocnými cukrami a kyselinami (a tak zanechám jeho prirodzenú chuť a nebude nič kvasiť...), som čakal 30 minút, aby reagoval enzým rozpustený vo vode s mäsom... potom som dal polku porcie variť do hrnca a - nič... žiadna zmena v porovnaní s tým, keby som pomleté mäso nezmiešal s ničím, akurát s trošičkou vody a maslom, a dal variť na 5 minút...
AKO JE TO MOŽNÉ ? Chýbal nejaký súčiniteľ ku enzýmu bromelainu, a neboli to spomínané bielkoviny v mäse ? Pretože v ananáse sú prítomné cukry a kyseliny... v tabletke je ale enzým sám o sebe, bez cukrov a kyselín.... Funguje teda enzým bromelain v tabletkovej forme (bez ostatných súčiniteľov) len v prostedí žalúdka, kde sú kyseliny ? Alebo sú tabletky podvod ?
Ďakujem pekne za odpoveď - Váš názor.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 9:28 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 7:41 pm
Příspěvky: 133
Jarda píše:
Vitamín E se bere 800 mg denně prvních 15 dní a pak 30 dní 400 mg denně, následuje měsíc pauza a opakovat. Selen berte vždy s jódem, jde o párový prvek a nedostatek jednoho zhoršuje deficit druhého. Mě se osvědčilo brát na 15 mg jódu 100 mcg selenu, ale občas užívám selen i bez jódu, ale ne velké dávky. Q10 neovládám, to jsem sám nikdy nebral, ani nezkoumal.

E , Se a Jod po jídle ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: čtv říj 28, 2010 9:43 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Je mozne brat vitamin C (kyselina askorbova) a horcik naraz, zamiesat to v jednom pohari vody?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2969 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz