Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob zář 28, 2024 1:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 9:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
v ten vecer po kure som si dala ryzovu kasu, vela so toho nezjedla. na druhy den rano a doobeda iba dusene jablka (snad som mohla, bola rec o surovom ovoci zelenine?), obed dusena zelenina s ryzou, vecer kefir. dalsi den uz normal ovocie doobeda, obed opat dusena zelenina uz aj s cerstvou, vecer kefir. teda moc vela momentalne nejedavam.
na kvasinky som mala podozrenie.
mohli by ste ma prosim navigovat, kde najdem vsetko o tom pluvacom teste a vsetko s tym spojene? tiez, kde zozeniem peroxid horcika?
dakujem.

Dejte do vyhledávání „plivací test“ a měla by jste to najít, totéž se týká i toho peroxidu hořčíku, případně se na internetu podívejte na tablety OXY-OXC.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 05, 2010 9:48 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
dakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 9:14 pm 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:55 pm
Příspěvky: 27
Chtěla bych Vám Jardo moc poděkovat za výborný a propracovaný návod na šanku. Než jsem objevila Vaše stránky, tak jsem ji zkoušela podle jiného návodu a vůbec se to nepovedlo - série cviků po každé skleničce vody byly dost vyčerpávající a jakmile jsem vypila 1,5 té nechutné tekutiny, tak už jsem ji jenom zvracela, ať jsem se snažila sebevíc ji v sobě udržet. Potřeba na WC se nedostavila ani po hodině, tak jsem to vzdala s tím, že se to prostě nepovedlo a normálně jsem se nasnídala. A až po jídle nastal ten "průtok", ale čisté vody jsem se nedočkala. Myslíte, že jsem si takovou nepovedenou šankou mohla ublížit?
Pak jsem objevila Váš návod, postupovala jsem přesně podle něho a celá procedura mi trvala asi 2 hod a proběhla úplně přesně podle Vašeho popisu a naprosto bez problémů a za to bych Vám chtěla poděkovat, protože jsem ušetřila 2000 Kč za hydrocolon \":)\" Vypila jsem asi 4 litry a řekla bych, že min 2,5 litru z toho byla už čistá voda - znamená to, že jsem střeva neměla až tak moc zaneřáděná?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 06, 2010 10:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Naonka píše:
Chtěla bych Vám Jardo moc poděkovat za výborný a propracovaný návod na šanku. Než jsem objevila Vaše stránky, tak jsem ji zkoušela podle jiného návodu a vůbec se to nepovedlo - série cviků po každé skleničce vody byly dost vyčerpávající a jakmile jsem vypila 1,5 té nechutné tekutiny, tak už jsem ji jenom zvracela, ať jsem se snažila sebevíc ji v sobě udržet. Potřeba na WC se nedostavila ani po hodině, tak jsem to vzdala s tím, že se to prostě nepovedlo a normálně jsem se nasnídala. A až po jídle nastal ten "průtok", ale čisté vody jsem se nedočkala. Myslíte, že jsem si takovou nepovedenou šankou mohla ublížit?
Pak jsem objevila Váš návod, postupovala jsem přesně podle něho a celá procedura mi trvala asi 2 hod a proběhla úplně přesně podle Vašeho popisu a naprosto bez problémů a za to bych Vám chtěla poděkovat, protože jsem ušetřila 2000 Kč za hydrocolon \":)\" Vypila jsem asi 4 litry a řekla bych, že min 2,5 litru z toho byla už čistá voda - znamená to, že jsem střeva neměla až tak moc zaneřáděná?

Ublížit si tím nemůžete, maximálně je celá takto nepovedená procedura velice nepříjemná a je vám chvilku zle. Zda máta již čistá střeva, to nedovedu posoudit, ale pokud tekutina celkem rychle prochází, dá se to i předpokládat. Vhodné je proceduru zopakovat za týden, nebo 14 dní a pak minimálně 4x do roka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 10:47 am 
Offline

Registrován: ned říj 31, 2010 8:51 am
Příspěvky: 10
Tak ocistu mam za sebou sice jsem vypil jen 4.5 litru slane vody ale po treti davce ze me vychazela voda uplne cista uz. Pote jsem vypil hermankovy caj a prezil jsem \":)\". Je to snadne neboli to, ale clovek u toho piti slane vody musi se zareknout ze to nebude chutnat. Diky Jardo za super navod. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned lis 07, 2010 10:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tom K píše:
Tak ocistu mam za sebou sice jsem vypil jen 4.5 litru slane vody ale po treti davce ze me vychazela voda uplne cista uz. Pote jsem vypil hermankovy caj a prezil jsem \":)\". Je to snadne neboli to, ale clovek u toho piti slane vody musi se zareknout ze to nebude chutnat. Diky Jardo za super navod. \":D\"

Pokud šla pouze čistá voda, tak to bohatě stačí a vše je správně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 10, 2010 9:35 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 441
Proč se po šankce nesmí jogurt a jiné kyselé věci? Nemohla bych si už večer dát trochu kefíru, abych si srovnala střevní kulturu? A kdy bych si mohla nejdříve dát magnesium peroxid, abych tou rýží nekrmila kandidu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř lis 10, 2010 9:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Proč se po šankce nesmí jogurt a jiné kyselé věci? Nemohla bych si už večer dát trochu kefíru, abych si srovnala střevní kulturu? A kdy bych si mohla nejdříve dát magnesium peroxid, abych tou rýží nekrmila kandidu?

Ten den to opravdu není vhodné a může vám dost podráždit střeva, druhý den již ho vidím velice vhodný a sám ho i používám. Ten peroxid hořčíku klidně můžete použít v rozumné dávce již po druhém jídle po proceduře v tom problém nevidím, jde pouze o hořčík a kyslík, tedy nic, co by mohlo vadit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv lis 11, 2010 11:42 pm 
Offline

Registrován: ned říj 31, 2010 8:51 am
Příspěvky: 10
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli můžu nadále pokračovat týden po očistě v braní aloe vera gelu na číštění? Mám toho doma celou pixlu na dva mesice tak mi to je skoda vyhazovat diky za radu ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Tom K píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli můžu nadále pokračovat týden po očistě v braní aloe vera gelu na číštění? Mám toho doma celou pixlu na dva mesice tak mi to je skoda vyhazovat diky za radu ?

Určitě, tu můžete používat klidně už druhý, případně třetí den a ničemu to vadit určitě nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 10:10 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
dobry vecer jarda, pisete, ze mate najlepsiu skusenost po sankhe, jest cely den iba ryzu. ja sa tohto obavam, aby ma nezaieklo, po prvej (robia som ju ale vecer, teraz budem tak isto vecer), som v nasledujuce rano jedla dusene jablka, snad to neuskodi? rada by som teraz jedla podobne.
k laktobacilom, mate nejaku osvedcenu znacku, ktora je ucinna? citala som niekde, ze mnohe tieto doplnky mozu byt "mrtve". proste nefunkcne.
dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 10:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
dobry vecer jarda, pisete, ze mate najlepsiu skusenost po sankhe, jest cely den iba ryzu. ja sa tohto obavam, aby ma nezaieklo, po prvej (robia som ju ale vecer, teraz budem tak isto vecer), som v nasledujuce rano jedla dusene jablka, snad to neuskodi? rada by som teraz jedla podobne.
k laktobacilom, mate nejaku osvedcenu znacku, ktora je ucinna? citala som niekde, ze mnohe tieto doplnky mozu byt "mrtve". proste nefunkcne.
dakujem.

Nechápu, proč se lidé bez elementárních znalostí stále snaží zdokonalovat techniku starou mnoho století a tak vypilovanou, že se na ní nic zdokonalit nedá, dá se to pouze podělat. Potřebnou bakteriální kulturu popisuji v článku a nic jiného nepoužívám, dokonce dost často nepoužívám vůbec nic, protože pokud nemáte střevo rozhozené, není to nezbytně nutné, pouze vhodné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 10:43 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
ja som pochopila z textu, ze sa jedna o surove ovocie a zeleninu, ktora sa nema jest.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 11:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
ja som pochopila z textu, ze sa jedna o surove ovocie a zeleninu, ktora sa nema jest.

To jste pochopila správně, ale nikde tam nepíšu, že se má tato technika dělat večer, to je blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 11:22 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Ja ju ale ráno nemám šancu stihnúť urobiť \":-(\" . Proste možno tak za pár rokov...
No a z návodu, čo som našla inde na nete bolo písané, že najvhodnejšie ráno. Čo mne vyplynulo, teda ráno super, ale v prípade núdze aj v iný čas dňa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz