Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát zář 27, 2024 8:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 9:41 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
zuzis píše:
Ahoj všem. Mám takový problém. Potřebuji na artroskopii kolene, kvůli úrazu (natržený meniskus), ale nechtějí mne vzít, že prý mám v moči nějaký bakterie. Ale ty bakterie v moči mi nacházejí už několik let, co si pamatuji, a nikdo mi nic neřekl, že bych měla něco řešit, nebo že by to bylo něco akutního. Zánět v těle (crp) mám stále v pořádku. Nikdy mne močák nebolel, nikdy mne nic nepálilo při močení. Chtějí mi nasadit antibiotika, jinak mne prý nevemou, ale ty jsem odmítla. Nebudu brát něco, že je někde něco napsaného, když mi nic není. Už několik let piju několikrát týdně červenou řepu, a ted pár měsíců každé ráno pár kapek propolisu. Na gynde mám vše v pořádku. Nevíte, jak se jich mám zbavit? Jsem půl roku na ovoci a zelenině, a stále tam jsou. A v létě jsem si i dělala melounovou očistu na ledviny.

Tak vyskúšaj toto:
Lichořeřišnice je silné přírodní antibiotikum
Jak ve své literatuře uvádí známý český bylinář Pavel Váňa, lichořeřišnice působí proti všem ze 46 kmenů bakterií Staphylococcus pyogenes aureus, které jsou častými původci zánětlivých onemocnění močových cest a ledvin. Někteří léčitelé a lékaři zaznamenali úspěchy použití lichořeřišnice i v boji s těžko vyléčitelným zlatým stafylokokem, který často odolává i jiným silným antibiotikům a ohrožuje zdraví nakažených i po mnoho let.
Tato bylina však ničí nejen stafylokoky, působí i například proti salmonele nebo streptokokům. Její užívání nás může v mnoha případech ušetřit syntetických antibiotických preparátů, nebo významně podpořit a zkrátit léčbu nemoci.
Lichořeřišnici je vhodné aplikovat jak při výše zmíněných zánětech močových cest a ledvin, tak i například při zánětech dýchacích cest. Jejím včasným užíváním můžeme infekční nákazu zlikvidovat nebo omezit už v jejím začátku. Působí i jako prevence nebo je skvělá pro doléčení proběhlých zánětů s hrozbou recidivy.


Proti padání vlasů, proti lupům i na ošetření kůže
Tato bylina se dříve často používala proti vypadávání vlasů a proti lupům, dodnes ji můžeme nalézt jako součást přírodních přípravků proti těmto potížím.
Čerstvá šťáva nebo obklady z rozdrcených listů mají dezinfekční účinek při aplikaci na poranění kůže, kde ničí případné mikroorganismy, které by mohly vést k zánětu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 10:14 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Sybilla píše:
Tak vyskúšaj toto:
Lichořeřišnice je silné přírodní antibiotikum
Jak ve své literatuře uvádí známý český bylinář Pavel Váňa, lichořeřišnice působí proti všem ze 46 kmenů bakterií Staphylococcus pyogenes aureus, které jsou častými původci zánětlivých onemocnění močových cest a ledvin. Někteří léčitelé a lékaři zaznamenali úspěchy použití lichořeřišnice i v boji s těžko vyléčitelným zlatým stafylokokem, který často odolává i jiným silným antibiotikům a ohrožuje zdraví nakažených i po mnoho let.
Tato bylina však ničí nejen stafylokoky, působí i například proti salmonele nebo streptokokům. Její užívání nás může v mnoha případech ušetřit syntetických antibiotických preparátů, nebo významně podpořit a zkrátit léčbu nemoci.
Lichořeřišnici je vhodné aplikovat jak při výše zmíněných zánětech močových cest a ledvin, tak i například při zánětech dýchacích cest. Jejím včasným užíváním můžeme infekční nákazu zlikvidovat nebo omezit už v jejím začátku. Působí i jako prevence nebo je skvělá pro doléčení proběhlých zánětů s hrozbou recidivy.


Proti padání vlasů, proti lupům i na ošetření kůže
Tato bylina se dříve často používala proti vypadávání vlasů a proti lupům, dodnes ji můžeme nalézt jako součást přírodních přípravků proti těmto potížím.
Čerstvá šťáva nebo obklady z rozdrcených listů mají dezinfekční účinek při aplikaci na poranění kůže, kde ničí případné mikroorganismy, které by mohly vést k zánětu.

Díky za typ. Lichořešnici jím každý den. Pěstuji si ji doma v truhlíku. Uždibnu pár listů a rožvýkám. Ale ten stafylokok to nebyl, co tam pořád nacházejí. Bylo to něco od e... a dlouhý název. A co extrakt z té Lichořešnice? Byl by taky dobrý? A urologický čaj? Já prostě ty antibiotika nechci. Brala jsem je dva roky v kuse, loni jsem s tím sekla a už je nikdy nechci. Ale nevím jak to mám udělat, aby mne na tu artroskopii pustili, když odmítnu atb a opakující testy moče budou pořád stejný, když ani ten čaj a lichořešnice nepomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 10:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
No já to ted u sebe nemám, je to echo... něco. Koloidní stříbro jsem do sebe lila dva roky. Skončila jsem s tím loni, když to němelo žádný úspěch. Mohlo by být něco jiného? Nemůže se třeba stát, že při klystýru nějaká kapka spadne i na pohlavní orgány a tímto se tam může dostat? I když teda hygienu dodržuji dost. Kdyby byly až v ledvinách, tak by přeci byl nějaký zánět nebo by to mohlo být vidět na krevních testech na ledviny ne?

Pokud jde o tyto escherichia colli a eterococcos fecalis, tak jsou anaerobní a ten kyslík by je měl zlikvidovat, čili jděte do toho peroxidu hořčíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 10:53 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Pokud jde o tyto escherichia colli a eterococcos fecalis, tak jsou anaerobní a ten kyslík by je měl zlikvidovat, čili jděte do toho peroxidu hořčíku.

Tak ty první mi nacházeli taky, ale ted jich tam je 11-20, to jest minimum. A ted tam bylo napsáno ty druhé, co jste zmiňoval. A když tu urinu používám do klystýru a myju si tím i obličej, nevadí to?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 11:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Tak ty první mi nacházeli taky, ale ted jich tam je 11-20, to jest minimum. A ted tam bylo napsáno ty druhé, co jste zmiňoval. A když tu urinu používám do klystýru a myju si tím i obličej, nevadí to?

To nijak nevadí, pokud je máte v moči, tak jsou tam ze střeva a nemáte tedy co zkazit tou aplikací do střeva. Dejte jim ten kyslík a uvidíte, to se jim líbit určitě nebude. Na obličeji žít nedovedou, tam je prostě kyslík a je okamžitě po nich.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: pát lis 12, 2010 11:16 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
To nijak nevadí, pokud je máte v moči, tak jsou tam ze střeva a nemáte tedy co zkazit tou aplikací do střeva. Dejte jim ten kyslík a uvidíte, to se jim líbit určitě nebude. Na obličeji žít nedovedou, tam je prostě kyslík a je okamžitě po nich.

To myslíte ten OXY v těch tabletách za těch 1350 kč? Tak na to ted opravdu fakt nemám. To je opravdu taková bomba, že to stojí za to kupovat? No když si to dám dohromady, tak člověk by nedělal celý den nic jiného než jen myslel co kdy si vzít, co jíst, kdy pít atd. Já beru vit.C,B,chl.hořečnatý,selen,zinek,do toho štávy, vojtěšku, a další, už nevím, na co myslet dřív, to bych musela být v důchodu, abych mohla všechny ty zdravé věci dělat. Je toho strašně moc, co by mohl člověk udělat pro své zdraví


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 8:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
To myslíte ten OXY v těch tabletách za těch 1350 kč? Tak na to ted opravdu fakt nemám. To je opravdu taková bomba, že to stojí za to kupovat? No když si to dám dohromady, tak člověk by nedělal celý den nic jiného než jen myslel co kdy si vzít, co jíst, kdy pít atd. Já beru vit.C,B,chl.hořečnatý,selen,zinek,do toho štávy, vojtěšku, a další, už nevím, na co myslet dřív, to bych musela být v důchodu, abych mohla všechny ty zdravé věci dělat. Je toho strašně moc, co by mohl člověk udělat pro své zdraví

Pokud vím, tak na Aukru to jde koupit mnohem levněji a práškový peroxid hořčíku se dá sehnat 30 gramů za 150,-Kč. Je to opravdu mimořádně účinné a myslím, že se ta investice vyplatí. Tento stav, zdánlivé komplikovanosti života, trvá pouze nějakou dobu, dokud se tělo neporovná do normálu a pak to již tak úzkostlivě dodržovat nemusíte, tělo má pak obrovské rezervy a klidně i několik měsíců vydrží bez dodávek těchto látek, než se znovu rozhodí. Navíc neznám nic, co by mělo větší hodnotu jak zdraví a jakákoliv oběť je tedy v tomto směru celkem směšná a vždy se vyplatí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 11:05 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
zuzis píše:
Díky za typ. Lichořešnici jím každý den. Pěstuji si ji doma v truhlíku. Uždibnu pár listů a rožvýkám. Ale ten stafylokok to nebyl, co tam pořád nacházejí. Bylo to něco od e... a dlouhý název. A co extrakt z té Lichořešnice? Byl by taky dobrý? A urologický čaj? Já prostě ty antibiotika nechci. Brala jsem je dva roky v kuse, loni jsem s tím sekla a už je nikdy nechci. Ale nevím jak to mám udělat, aby mne na tu artroskopii pustili, když odmítnu atb a opakující testy moče budou pořád stejný, když ani ten čaj a lichořešnice nepomůže.

Aby to malo razantný liečebný účinok, nestačí uždibovať, nezješ z tej rastliny naraz toľko, ako treba. Babka korenárka na niektorej stránke píše, že najúčinnejšia je forme tinktúry. Neviem to overiť, ale tinktúra od Serafína je dobrá, aspoň na mňa účinkovala, brala som 15 kvapiek 3x denne. Podstatné je, aby v tele stále tá účinná látka z lichořeřišnice kolovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob lis 13, 2010 8:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Aby to malo razantný liečebný účinok, nestačí uždibovať, nezješ z tej rastliny naraz toľko, ako treba. Babka korenárka na niektorej stránke píše, že najúčinnejšia je forme tinktúry. Neviem to overiť, ale tinktúra od Serafína je dobrá, aspoň na mňa účinkovala, brala som 15 kvapiek 3x denne. Podstatné je, aby v tele stále tá účinná látka z lichořeřišnice kolovala.

Tak vyzkoušejte třikrát denně rovnou kávovou lžičku rozmixovaného lichořeřišnicového prášku a uvidíte jak to bude tělem kolovat. Pokud k tomu použijete i orální aplikaci uriny, kam se ta lichořeřišnice dostává prakticky po cca půl hodině od aplikace, tak to bude kolovat naprosto reálně a určitě ji na chuti i vůni uriny ihned poznáte. Dle mého názoru má tento způsob aplikace velkou výhodu, protože drobné kousky lichořeřišnice procházejí celým trávicím traktem a čistí tak na rozdíl od tinktury celý trakt, zatím co tinktura pouze jeho horní část.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 15, 2010 12:42 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jak už sem psal jinde, volně prodejný Rowatinex obsahuje např.cineol a další silice...
(je určen na prevenci a rozpouštění močových a ledvinových kamínků a písku, ale nedoporučuje se brát dlouhodobě, neboť překrvuje a dráždí tkáně a sliznice...)

http://www.darius.cz/archeus/LU_adapto.html
Dnešní doba znovu objevuje mimořádný vliv éterických olejů
- silic při prevenci a léčbě mnohých onemocnění. Vliv některých
silic je skutečně mnohostranný, s výrazným adaptogenním,
harmonizačním účinkem.

Éterické oleje (EO) - silice - cineol, eukalyptol (Eukalyptus),
geraniol, citronelal, citral, citronelol (citronela),
metylchavikol, linalol, cineol, kafr, pinén, ocimén (bazalka),
anetol (anýz), karvakrol, cymol, borneol, cineol, pinén
(saturejka), lynalylacetát, linalol, borneol, izoborneol, cineol,
kafr (levandule), geraniol, citronelol, citral, citronelal, linalol
(meduňka), cineol, kafr, borneol, bornylacetát, kamfén, limonén,
pinén (rozmarýn).

Blahodárně působí například také silice obsažené
v čerstvém a sušeném ovoci nebo v okvětních plátcích růží.
Vedle silic se v siličnatých drogách nachází také celá řada
dalších aromatických látek s podobným účinkem
- např. bedrník obecný obsahuje vedle silice s obsahem azulénu také kumaríny:pimpinelín, umbeliferon, izopimpinelín, izobergapten, spondín,
bergaptén, bergaptol aj.

Nejčastější účinky silic a v nich obsažených siličnatých
a jiných aromatických a živičnatých látek jsou: karminativní,
protizánětlivý, hojivý, spasmolytický, dezinfekční (Díky tomu mohou
zlepšovat i kvalitu flóry ve střevech a na ostatních sliznicích.),
zlepšují trávení (stomachikum), pomáhají proti kašli (antitusikum,
uvolňují hleny a podporují sekreci, likvidují patogenní organismy,
poněkud znecitlivují, uvolňují svaly, stahované kašlem), mají
účinek sedativní až antidepresivní (meduňka), účinkují při
sexuálních poruchách, vyčerpanosti a lehčích formách impotence,
působ í proti bolesti hlavy, při nervové slabosti a vyčerpanosti, na
uklidnění.

Aromaterapie, která představuje samostatný obor
v bioterapii, odhalila mnoho nových oblastí působení jednotlivých
rostlinných silic a dalších aromatických drog v prevenci a léčbě
a v oblasti harmonizace a stimulace lidského organismu
a jednotlivých orgánů a tělesných funkcí.

PS: ...napadá mne že vhodná průběžná konzumace vybraných druhů koření, má pravidelný profylaktický účinek..! \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 10:01 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Jak už sem psal jinde, volně prodejný Rowatinex obsahuje např.cineol a další silice...
(je určen na prevenci a rozpouštění močových a ledvinových kamínků a písku, ale nedoporučuje se brát dlouhodobě, neboť překrvuje a dráždí tkáně a sliznice...)

http://www.darius.cz/archeus/LU_adapto.html
Dnešní doba znovu objevuje mimořádný vliv éterických olejů
- silic při prevenci a léčbě mnohých onemocnění. Vliv některých
silic je skutečně mnohostranný, s výrazným adaptogenním,
harmonizačním účinkem.

Éterické oleje (EO) - silice - cineol, eukalyptol (Eukalyptus),
geraniol, citronelal, citral, citronelol (citronela),
metylchavikol, linalol, cineol, kafr, pinén, ocimén (bazalka),
anetol (anýz), karvakrol, cymol, borneol, cineol, pinén
(saturejka), lynalylacetát, linalol, borneol, izoborneol, cineol,
kafr (levandule), geraniol, citronelol, citral, citronelal, linalol
(meduňka), cineol, kafr, borneol, bornylacetát, kamfén, limonén,
pinén (rozmarýn).

Blahodárně působí například také silice obsažené
v čerstvém a sušeném ovoci nebo v okvětních plátcích růží.
Vedle silic se v siličnatých drogách nachází také celá řada
dalších aromatických látek s podobným účinkem
- např. bedrník obecný obsahuje vedle silice s obsahem azulénu také kumaríny:pimpinelín, umbeliferon, izopimpinelín, izobergapten, spondín,
bergaptén, bergaptol aj.

Nejčastější účinky silic a v nich obsažených siličnatých
a jiných aromatických a živičnatých látek jsou: karminativní,
protizánětlivý, hojivý, spasmolytický, dezinfekční (Díky tomu mohou
zlepšovat i kvalitu flóry ve střevech a na ostatních sliznicích.),
zlepšují trávení (stomachikum), pomáhají proti kašli (antitusikum,
uvolňují hleny a podporují sekreci, likvidují patogenní organismy,
poněkud znecitlivují, uvolňují svaly, stahované kašlem), mají
účinek sedativní až antidepresivní (meduňka), účinkují při
sexuálních poruchách, vyčerpanosti a lehčích formách impotence,
působ í proti bolesti hlavy, při nervové slabosti a vyčerpanosti, na
uklidnění.

Aromaterapie, která představuje samostatný obor
v bioterapii, odhalila mnoho nových oblastí působení jednotlivých
rostlinných silic a dalších aromatických drog v prevenci a léčbě
a v oblasti harmonizace a stimulace lidského organismu
a jednotlivých orgánů a tělesných funkcí.

PS: ...napadá mne že vhodná průběžná konzumace vybraných druhů koření, má pravidelný profylaktický účinek..! \":wink:\"

Koření bylo lékem našich předků a vytlačila ho teprve farmaka k naší velké škodě finanční i zdravotní, protože koření pokud neléčí, tak neničí, což se o produktech farmacie rozhodně tvrdit nadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 3:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jeden člen rodiny má po infrasauně a pomocí čistících kapek od Grešíka, právě velké obtíže a bolesti poté co se uvolnily kameny a písek(nejspíš jak z ledvin, močáku tak asi i žlučové- bolest je postupující směrem dolů, začala vpravo nad žaludkem a postupuje směrem ke konečníku a moč je občas růžová...máme strach zda se někde něco nešprajclo...)
(kvůli velké nadváze a těžkému diabetu, nemůže dělat klasickou jaterní očistu...ledvinovou melounovou očistu před cca 2 měsíci dělal.

Navíc to vypadá možná i na zánět střev(křeče a bolesti-souvisí to se žluč.kameny?), a močové cesty zánět nejspíš také(i když nechodí moc často na malou, ale pálení a občas růžová moč.)

Obtíže trvají cca 1 měsíc, nyní se více vyhrotily...teploty jsou některé dny vyšší...střídavě se cítí lépe a hůře, bolesti stěhovavé nejprve vpravo okolo žaludku, pak sestupující dolů, nyní bolesti u konečníku a také vlevo pod břichem...
Pije nyní střídavě urolog.čaj, brusinky a heřmánek s plodem černého bezu, a již přes 2 měsíce Lapacho...

Omezit Céčko? Omezit infrasaunu?
Jaká doporučení lze dát?
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Jeden člen rodiny má po infrasauně a pomocí čistících kapek od Grešíka, právě velké obtíže a bolesti poté co se uvolnily kameny a písek(nejspíš jak z ledvin, močáku tak asi i žlučové- bolest je postupující směrem dolů, začala vpravo nad žaludkem a postupuje směrem ke konečníku a moč je občas růžová...máme strach zda se někde něco nešprajclo...)
(kvůli velké nadváze a těžkému diabetu, nemůže dělat klasickou jaterní očistu...ledvinovou melounovou očistu před cca 2 měsíci dělal.

Navíc to vypadá možná i na zánět střev(křeče a bolesti-souvisí to se žluč.kameny?), a močové cesty zánět nejspíš také(i když nechodí moc často na malou, ale pálení a občas růžová moč.)

Obtíže trvají cca 1 měsíc, nyní se více vyhrotily...teploty jsou některé dny vyšší...střídavě se cítí lépe a hůře, bolesti stěhovavé nejprve vpravo okolo žaludku, pak sestupující dolů, nyní bolesti u konečníku a také vlevo pod břichem...
Pije nyní střídavě urolog.čaj, brusinky a heřmánek s plodem černého bezu, a již přes 2 měsíce Lapacho...

Omezit Céčko? Omezit infrasaunu?
Jaká doporučení lze dát?
Děkuji

Asi by bylo vhodné nechat udělat sono uvedených orgánů a pokud se neobjeví nic zásadního, tak nasadit velké dávky hořčíku. To by mělo kameny celkem rychle rozpouštět a netlačit tolik na pilu, čistit raději zvolna, ale o to jistěji. Omezovat vitamín C je nesmysl, to ničemu vadit nemůže, pokud je v těle dostatek hořčíku, tak si vápník sedat nedokáže. Infrasauna rozpouští a uvolňuje v těle obrovské množství toxinů, čili zde asi opatrněji a raději krátké kůry. Ve stravě bych se zaměřil na sirnou patlanici v kombinaci s papáyou a ananasem, případně další potraviny velice bohaté na enzymy, což razantně tlumí zánětlivé procesy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 10:17 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...Ve stravě bych se zaměřil na sirnou patlanici v kombinaci s papáyou a ananasem, případně další potraviny velice bohaté na enzymy, což razantně tlumí zánětlivé procesy.

Děkuji...A hledal jsem klíčové slovo enzymy v různách pádech...a našlo mi to hlavně trávicí enzymy...

Jaké potraviny ještě kromě ananasu a papaji, obsahují hodně enzymů
(předpokládám zelený nápoj...a ještě..?

Tady jsem našel
http://www.symbinatur.com/XX-Zkusenosti ... k-526.html
že zmiňujou:
"...potřebuje nemocný stravu, která obsahuje hodně enzymů a zároveň je zásaditá (alkalická), a tedy při látkové výměně netvoří kyseliny. Takové podmínky splňují čerstvě lisované zeleninové šťávy. Doporučujeme denně vypít jeden litr zeleninové šťávy vyrobené především z mrkve, červené řepy, celeru, ředkve, zelí nebo brambor. Šťávu vylisujeme ráno a půl litru si uložíme na chladné místo k odpolednímu použití. Každou hodinu nebo půlhodinu pijeme několik doušků. Přitom už nejíme. Pitná kúra trvá šest týdnů,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ľadviny a močové cesty
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 10:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28370
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Děkuji...A hledal jsem klíčové slovo enzymy v různách pádech...a našlo mi to hlavně trávicí enzymy...

Jaké potraviny ještě kromě ananasu a papaji, obsahují hodně enzymů
(předpokládám zelený nápoj...a ještě..?

Tady jsem našel
http://www.symbinatur.com/XX-Zkusenosti ... k-526.html
že zmiňujou:
"...potřebuje nemocný stravu, která obsahuje hodně enzymů a zároveň je zásaditá (alkalická), a tedy při látkové výměně netvoří kyseliny. Takové podmínky splňují čerstvě lisované zeleninové šťávy. Doporučujeme denně vypít jeden litr zeleninové šťávy vyrobené především z mrkve, červené řepy, celeru, ředkve, zelí nebo brambor. Šťávu vylisujeme ráno a půl litru si uložíme na chladné místo k odpolednímu použití. Každou hodinu nebo půlhodinu pijeme několik doušků. Přitom už nejíme. Pitná kúra trvá šest týdnů,

Tak na enzymy je bohatá jakákoliv syrová, nebo kvašená potravina a celkem excelují čerstvé šťávy. Samozřejmě čím čerstvější a správně dozrálé zboží, tím více muziky a ne vždy to musí souviset s vysokou cenou. Vezměte si jenom blbou bramboru a udělejte si z ní šťávu, pokud ji ihned vypijete, tak je to bomba i když ne chuťová, ale dá se to spolknout a člověk si na to celkem i zvykne. Rovná prakticky vše, co se trávení týká a určitě bych ji nepodceňoval.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 199 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz