Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 12:29 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 270  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte lis 16, 2010 1:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Měl by člověk přerušit očistu, když ho ve fázi pití jablečné šťávy trochu škrábe v krku, trochu rýma a kašel nebo ji může už dodělat?

Osobně bych to nepřerušoval, ale po vlastní kůře bych se velice intenzivně odkyselil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 8:25 am 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2009 2:25 pm
Příspěvky: 164
Dobře. Díky.
K tomu odkyselení. Jaký nejvhodnější postup byste zvolil?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 1:25 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Pavelka. píše:
Dobře. Díky.
K tomu odkyselení. Jaký nejvhodnější postup byste zvolil?

tak prvni vhodny krok je precist si zde priklad denniho jielnicku a ten dodrzovat, to je zaklad, a jinak je to zde na strankach a an foru popsane

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 1:26 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
Pane Jardo, mám dotaz - známý má asi alergii na jablka, pry sotva citi jablko uz mu napuchaji rty a jazyk , natoz aby ho jedl ci pil stavu, je mozne misto jablek pozivat pred ocistou nejake jine ovove, popr. jak to u nej resit?
Dekuji

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 3:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Pavelka. píše:
Dobře. Díky.
K tomu odkyselení. Jaký nejvhodnější postup byste zvolil?

Po proceduře se dají pít silně zásadotvorné šťávy jako citrón, grep a podobně, spodem se dá aplikovat klystýr se sodou, kdy se dává cca 1 kávová lžička na litr nálevu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 3:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
Pane Jardo, mám dotaz - známý má asi alergii na jablka, pry sotva citi jablko uz mu napuchaji rty a jazyk , natoz aby ho jedl ci pil stavu, je mozne misto jablek pozivat pred ocistou nejake jine ovove, popr. jak to u nej resit?
Dekuji

V takovém případě může dát i jinou šťávu, ale jablečná má výhodu, že kameny plastifikuje pomocí obsažených kyselin a celkově játra čistí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 7:45 pm 
Offline

Registrován: sob srp 07, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 205
Bydliště: Horoměřice
takze mimo jablecne predpokladam je uz jedno jaka se pije?!

_________________
Walker: "zelenina a saláty tělo budují, kdežto ovoce ho čistí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř lis 17, 2010 9:32 pm 
Offline

Registrován: úte lis 16, 2010 9:09 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, pane Jardo, děkuji za odověď. Začnu tedy rozpouštět kámen hořčíkem. Chtěla bych se Vás zeptat na váš názor. Někteří léčitelé tvrdí, že mírně osolené pivo rozpouští všechny kameny v těle. Dále ještě na vliv tibetského ( hindušského) hříbku a kefíru z něho na ( pro mne nejvíce potřebné ) rozpouštění kamenů. Dále pak na ALLOCHOL - tablety, které se vozí z Ukrajiny, na žlučníkové problémy.
Dále pak, jestli problémy se štítnou žlázou můžou souviset se žlučníkem, potažmo játry. Asi tak před půl rokem jsem zjistila, že mám zvýšené hodnoty štítné žlázy. Pan doktor řekl že je to na hraně a pro jistotu mi nasadil 1/2 tablety denně na sníženou funkci. Tyto tablety jsem jedla jen když jsem si vzpoměla, asi i z toho důvodu, že mi po nich nebylo dobře. Při další kontrole mi zvýšil dávku na celou tabletu. To už ale moje tělo neuneslo, bylo mi tak špatně, nemohla jsem dýchat, cítila jsme se jako při chřipce, měla tlaky v hlavě... Tak jsem je vysadila. Když jsem pak panu doktorovi sdělila tento můj počin, velmi jsem dostala, že si ubližuji. Já se ovšem bez nich cítím lépe. Nepomohlo ani vysvětlování, že nemohu jíst ani antikoncepci, že jsem na ni alergická a že asi budu i na tyto hormony, nějakým způsobem alergická. Vysmál se mi do očí, že neví, co by mi tak na ATK a ani na jiných hormonech mohlo vadit, že jsem asi jediná na světě. A o tom, že si myslím, že ty hormonální výkyvy mohly způsobit ty žlučníkové kameny, jsem se už ani neodvážila zeptat. ale já mám zkušeno, že ani když jsme nachlazená nemůžu brát vitamíny v tabletách, které mnou jen tak proletí. Spíš si vylisuji několik pomerančů s citrony.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
6ma píše:
takze mimo jablecne predpokladam je uz jedno jaka se pije?!

Ano, třeba hroznové víno, nebo jiné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv lis 18, 2010 9:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
zazazu71 píše:
Dobrý den, pane Jardo, děkuji za odověď. Začnu tedy rozpouštět kámen hořčíkem. Chtěla bych se Vás zeptat na váš názor. Někteří léčitelé tvrdí, že mírně osolené pivo rozpouští všechny kameny v těle. Dále ještě na vliv tibetského ( hindušského) hříbku a kefíru z něho na ( pro mne nejvíce potřebné ) rozpouštění kamenů. Dále pak na ALLOCHOL - tablety, které se vozí z Ukrajiny, na žlučníkové problémy.
Dále pak, jestli problémy se štítnou žlázou můžou souviset se žlučníkem, potažmo játry. Asi tak před půl rokem jsem zjistila, že mám zvýšené hodnoty štítné žlázy. Pan doktor řekl že je to na hraně a pro jistotu mi nasadil 1/2 tablety denně na sníženou funkci. Tyto tablety jsem jedla jen když jsem si vzpoměla, asi i z toho důvodu, že mi po nich nebylo dobře. Při další kontrole mi zvýšil dávku na celou tabletu. To už ale moje tělo neuneslo, bylo mi tak špatně, nemohla jsem dýchat, cítila jsme se jako při chřipce, měla tlaky v hlavě... Tak jsem je vysadila. Když jsem pak panu doktorovi sdělila tento můj počin, velmi jsem dostala, že si ubližuji. Já se ovšem bez nich cítím lépe. Nepomohlo ani vysvětlování, že nemohu jíst ani antikoncepci, že jsem na ni alergická a že asi budu i na tyto hormony, nějakým způsobem alergická. Vysmál se mi do očí, že neví, co by mi tak na ATK a ani na jiných hormonech mohlo vadit, že jsem asi jediná na světě. A o tom, že si myslím, že ty hormonální výkyvy mohly způsobit ty žlučníkové kameny, jsem se už ani neodvážila zeptat. ale já mám zkušeno, že ani když jsme nachlazená nemůžu brát vitamíny v tabletách, které mnou jen tak proletí. Spíš si vylisuji několik pomerančů s citrony.

Pivo možná cosi rozruší, ale zase vás celkem spolehlivě zamoří plísněmi, což já za zrovna výhru nepovažuji. Štítná žláza řídí prakticky celé tělo a tedy i všechny žlázy, ale zrovna z kamenů bych ji asi nepodezíral. To se vám smál docela hloupě, protože umělé hormony jsou hrozný šmejd a dělají blbě prakticky každému, je to ovšem dobrý kšeft a tak se předepisují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 11:44 am 
Offline

Registrován: stř lis 11, 2009 10:57 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den pane Jardo, tak se hlásím po zvládnuté očistě jater:-) Jsem nanejvýš spokojená..
Proceduru jsem začala včera půstem s jablečnými šťávami a poté ode dvou hodin jen voda. Den předtím jsem nejedla ml. výrobky, ani tuk. Na stole mám vytisknutý váš postup a jela jsem podle něho dá se říct dogmaticky:-) V noci jsem zalehla s ohřátou petkou poté, co jsem si lupla olej plus grep. šťáva, docela mi to chutnalo narozdíl od soli a pak ulehla na pravý bok. Co se nestalo / a moc se mi bohužel nestává /, usnula jsem na to šup a probudila se až v jednu v noci. To mi bylo opravdu špatně a cítila jsem tlak v oblasti jater. Průjem jsem ovšem neměla a tak jsem spala dál. Ráno mi bylo krušno, dala jsem zase sůl, ta už opravdu nechutnala..nicméně začala jsem mít průjmíky až do této chvíle a v nich spooooustu malých zelených mršek, velikost okolo 2 mm do 1 cm, víc ne. Mám z toho takovou radost. Je mi už líp a za chvíli si udělám jabl. šťávu a pak zeleninové rizoto.
Chci poděkovat za úžasný návod.
Doma mě považují za menšího blázna, moje máti by si měla očistu lupnout stoprocentně taky, ale jen mě pozoruje a diví se, co prý já, taková mladá, hubená, na pohled plná energie blbnu. Je tedy pravda, že by se očistit potřebovala nutněji než já.
Nicméně se cítím dobře, že jsem to dokázala, neboť den půstu pro mě byl težký a moje tělo se mnou dost bojovalo, abych to nevydržela, diktovalo si své....
Za jak dlouho si mám dát další očistu? Měla jsem bych měsíc co měsíc, poku teprve začínám? Ráda bych se očistila důkladněji...abych si na vše okolo "posvítila" čistou myslí a tělem.
Díky a přeji pěkný den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Danniah píše:
Dobrý den pane Jardo, tak se hlásím po zvládnuté očistě jater:-) Jsem nanejvýš spokojená..
Proceduru jsem začala včera půstem s jablečnými šťávami a poté ode dvou hodin jen voda. Den předtím jsem nejedla ml. výrobky, ani tuk. Na stole mám vytisknutý váš postup a jela jsem podle něho dá se říct dogmaticky:-) V noci jsem zalehla s ohřátou petkou poté, co jsem si lupla olej plus grep. šťáva, docela mi to chutnalo narozdíl od soli a pak ulehla na pravý bok. Co se nestalo / a moc se mi bohužel nestává /, usnula jsem na to šup a probudila se až v jednu v noci. To mi bylo opravdu špatně a cítila jsem tlak v oblasti jater. Průjem jsem ovšem neměla a tak jsem spala dál. Ráno mi bylo krušno, dala jsem zase sůl, ta už opravdu nechutnala..nicméně začala jsem mít průjmíky až do této chvíle a v nich spooooustu malých zelených mršek, velikost okolo 2 mm do 1 cm, víc ne. Mám z toho takovou radost. Je mi už líp a za chvíli si udělám jabl. šťávu a pak zeleninové rizoto.
Chci poděkovat za úžasný návod.
Doma mě považují za menšího blázna, moje máti by si měla očistu lupnout stoprocentně taky, ale jen mě pozoruje a diví se, co prý já, taková mladá, hubená, na pohled plná energie blbnu. Je tedy pravda, že by se očistit potřebovala nutněji než já.
Nicméně se cítím dobře, že jsem to dokázala, neboť den půstu pro mě byl težký a moje tělo se mnou dost bojovalo, abych to nevydržela, diktovalo si své....
Za jak dlouho si mám dát další očistu? Měla jsem bych měsíc co měsíc, poku teprve začínám? Ráda bych se očistila důkladněji...abych si na vše okolo "posvítila" čistou myslí a tělem.
Díky a přeji pěkný den

První pokus je vždy nejhorší a každý další vám bude připadat již směšně jednoduchý proti tomuto prvnímu. Je třeba si uvědomit, že jenom trénink dělá mistra a pokud budu o něčem pouze teoretizovat, tak se nepohne nikdy nic, čili blahopřeji ke zvládnutí sama sebe. Mě považují lidé za blázna již 27 let a já zase je, čili se dá říci, že máme stejné názory i vzájemné sympatie. Já mám nevyčerpatelnou energii a relativně slušné zdraví, oni tašku prášků a kvalitní plastické žrádlo, vzájemně si nezávidíme a tak to má být. Musím přiznat, že to doma nemá nikdo lehké a pokud se chcete lišit, tak musíte být opravdu skalní. Při první očistě se většinou kamínky pouze utrhnou a pak při dalších očistách jich vychází mnohem více, ideální je opakovat kůry po 14 dnech, do té doby dokud něco leze a pak tak 4x do roka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 10:06 pm 
Offline

Registrován: stř lis 11, 2009 10:57 pm
Příspěvky: 20
Díky za podoru, já vytrvám. Ozvu se po dalších kolech. už se vcelku i těším, ikdyž vím, že to zase bude boj.Momentálně se zajímám o dr. Bláhovou a hodlám ji navštívit v Brně. Jde o kvalitní odčervení, ačkoli na chemickém základě. Jsem zvědavá, co mi na Salvii najde. Teprve pak už si budu připadat ještě lépe.....zdraví zdar Danniah


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Danniah píše:
Díky za podoru, já vytrvám. Ozvu se po dalších kolech. už se vcelku i těším, ikdyž vím, že to zase bude boj.Momentálně se zajímám o dr. Bláhovou a hodlám ji navštívit v Brně. Jde o kvalitní odčervení, ačkoli na chemickém základě. Jsem zvědavá, co mi na Salvii najde. Teprve pak už si budu připadat ještě lépe.....zdraví zdar Danniah

Bláhová je opravdu dobrá i když na spoustu těch zvířátek platí i rostlinné prostředky, ale ona do nic jde pouze chemicky. To sice zdaleka neznamená, že to dělá špatně, ale třeba já bych do některých těch léčiv prostě nešel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2010 12:48 pm 
Offline

Registrován: sob lis 20, 2010 12:35 pm
Příspěvky: 3
Dobry den,
dnes jsme cetli Vas clanek / navod na procisteni jater. Mam diagnozu PSC (primarni sklerotizujici cholangitida), kdy dochazi ke zuzovani zlucovodu uvnitr jater a strasne rad bych Vas navod vyzkousel, mohlo by mi to hodne pomoci... Myslite si, ze je to pri teto diagnoze vhodne? (aby nenastal problem, ze se mi zuzenymi zlucovody kaminky neprotahnou) Nyni mam zlucovody cca 1mm siroke – co muze nastat, pokud se kaminek neprotahne?

Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4039 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 270  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz