Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 29, 2024 5:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 1:21 pm 
Offline

Registrován: pát lis 19, 2010 10:03 pm
Příspěvky: 9
Jarda píše:
A co by z vás tak mělo vyjít, nějaké zlaté nugety? Na hydrocolonu se úsady utrhají často již při první proceduře, ale klystýry tak rychlé nejsou, to by jste musel dělat nálevy pomocí speciálních látek, které hubí kvasinku a pak je to vyloučení nánosů celkem rychlé. Nicméně jsem měl i pacientku, která se denním prováděním klystýrů velice zlepšila a stejně problém zcela neodstranila. Prováděla klystýry pravidelně déle jak 3 měsíce a pak ji po jednom klystýru popadla veliká bolest v břiše, tak šla do koupelny a protože se kvůli bolesti nemohla posadit na záchod, pouze se opřela o vanu a vyprázdnila se do vany. S obrovským údivem pozorovala zhruba 30 cm dlouhou, ohavně páchnoucí, tvrdou tyčku utvořenou ze 40 let zahnívajícího odpadu ve svém střevě. Po této akci ji veškeré potíže ustoupily a jak to probíhá dál netuším, protože se odmlčela a to dělají lidé v momentě, kdy mě již nepotřebují.

Děkuji za zodpověď podívám se na fóru jak na kvasinky, a budu pokračovat. Šlo mi také o to, jak poznám, že už jsou střeva "připravena" na jaterní očistu. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 10:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
V knize od Malachova jsem se dočetl, že velmi stará urina (cca 7 dní) není hodná na klystýry jelikož může popálit střevní sliznici. Na druhou stranu už jsem se několikrát dočetl že týden odstátá urina je jedna z nejlepších (kromě snad ještě odpařené) a je vhodná pro aplikaci na kůži i do klystýru. Na pití je bude zřejmě nevhodná kvůli své chuti, resp. silné nechuti.

Máte Vy s tímto nějakou zkušenost?

S čerstvou urinou mám zkušenosti velice bohaté a letité, řekl bych, že není postup, který bych nevyzkoušel. Ovšem pro odpařenou, nebo odstátou urinu to již neplatí, zde mám zkušenosti minimální, vždy pouze pár pokusů a nemohu se tedy k tomu nijak fundovaně vyjadřovat. Je holým faktem, že problém jsem s tím nikdy neměl, ovšem, že by mě to nějak přesvědčilo o nějaké jedinečné vlastnosti těchto technik, to tedy nenastalo. Na pití to asi bude silná káva, to jsem nikdy nezkoušel a ani mě to neláká, nemusím nutně vyzkoušet všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista tlustého střeva
PříspěvekNapsal: ned lis 21, 2010 10:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Rosa píše:
Děkuji za zodpověď podívám se na fóru jak na kvasinky, a budu pokračovat. Šlo mi také o to, jak poznám, že už jsou střeva "připravena" na jaterní očistu. Děkuji.

Střeva jsou připravena v tom momentě, kdy máte normální samovyklouzávací stolici, ale neplatí to absolutně. Pokud se vám nebude dařit stolici upravit do normálu, tak se na to vyprdněte a játra vypucujte, ono se zase nic tak vážného neděje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon lis 22, 2010 8:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Jemná píše:
Dobry den,
moc se mi libi vase stranky a hodne z nich cerpam, ale presto bych mela 2 okruhy dotazu:
1) praktikuji uz 3.pust (7denni) a ptam se, jak casto doporucujete klystyr v prubehu pustu a jak casto doplnovat lactobacilus (pripadne dalsi mineraly, zasady a pod.- pripadne jake). Prosim o radu, jakou knihu o pustech byste doporucil?
2) mam nemocnou matku (67 let) - Parkinson, cukrovka, bronchitida a rada dalsich nemoci, ale nyni navic zacala trpet velkym nechutenstvim (vzdy rada jedla) a tezkymi depresemi...mate nejaky napad, co je pricinou a jak lecit? Nedelate nejake osobni konzultace? Ode me zadnou radu nevezme... Nebo neznate nekoho, kdo by ji pomohl? Dekuju moc za odpovedi.

V průběhu půstu je vhodné dělat klystýr denně po dobu minimálně tři dny a pak už stačí obden, dokonce po delší době hladovění klidně i po více dnech, protože střeva jsou již prakticky čistá. Půst je destilovaná voda a nic jiného, čili nechápu, co by jste tedy měla v průběhu půstu doplňovat. Knihu asi ani ne, ale stránky http://pust.cz/ jsou v tomto směru velice inspirativní.
U vaší matky je potřeba porovnat překyselení a dodat velké dávky hořčíku. Jinak konzultace dělám a můžete mě klidně zavolat. Nepomůže jí někdo, ale něco a to je to, co jsem vám napsal, jde o silnou acidózu, ze které se dá při troše disciplíny dostat relativně snadno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 12:23 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
tak mam za sebou prvy klystir po rokoch, ( parkrat v minulosti som robila, no nic moc) robila som ho s urinou, povodne som chcela liter a pol, ale zdalo s mi malo vo flasi, tak som doplnila vodou, no boli z toho 2 litre. napustila som do seba vsetko v pohode naaz a udrzala asi 5 minut, co pokladam za uspech na 1. x. vysledok bol myslim fajn, na zacer som videla cviklu, co som jedla na obed, znamena to, pokial som spravne pochopila, ze sa urina dostala az k tenkemu crevu?
neviem, ako ma precistili, no asi cista urina tiect nemohla pri tom malom objeme tekutiny...
chcela som sa opytat, ci je mozne robit klystiry denne aj s mixom urina + doplnene male mnozstvo vody.
jediny neprijemny detail pretekalo okolo kohutika, no s tym asi nic nespravim, ked som hadicku cistila, uz nepretekalo, len ked som to do seba napustala. no citronova vodicka by nevadila, len urina kade tade, no nic prijemne \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 10:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
tak mam za sebou prvy klystir po rokoch, ( parkrat v minulosti som robila, no nic moc) robila som ho s urinou, povodne som chcela liter a pol, ale zdalo s mi malo vo flasi, tak som doplnila vodou, no boli z toho 2 litre. napustila som do seba vsetko v pohode naaz a udrzala asi 5 minut, co pokladam za uspech na 1. x. vysledok bol myslim fajn, na zacer som videla cviklu, co som jedla na obed, znamena to, pokial som spravne pochopila, ze sa urina dostala az k tenkemu crevu?
neviem, ako ma precistili, no asi cista urina tiect nemohla pri tom malom objeme tekutiny...
chcela som sa opytat, ci je mozne robit klystiry denne aj s mixom urina + doplnene male mnozstvo vody.
jediny neprijemny detail pretekalo okolo kohutika, no s tym asi nic nespravim, ked som hadicku cistila, uz nepretekalo, len ked som to do seba napustala. no citronova vodicka by nevadila, len urina kade tade, no nic prijemne \":lol:\"

Ano, to se vám na první pokus povedlo pročistit střevo docela dost do hloubky, ale chtělo to nálev udržet déle, ideální je tak 20 minut. Urinové klystýry se dají dělat denně i několik měsíců bez přerušení, ale pokud to není nutné, tak bych to asi nedělal. Protékání irigátoru je dost nepříjemné, ale s tím vám asi neporadím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 12:04 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Ano, to se vám na první pokus povedlo pročistit střevo docela dost do hloubky, ale chtělo to nálev udržet déle, ideální je tak 20 minut. Urinové klystýry se dají dělat denně i několik měsíců bez přerušení, ale pokud to není nutné, tak bych to asi nedělal. Protékání irigátoru je dost nepříjemné, ale s tím vám asi neporadím.

Ja som to proste dlhšie neudržala, no verím, že to bude lepšie a lepšie. Ja by som chcela ísť tak podľa toho vzorca, čo máte v článku, teda týždeň každý deň, atď. Proste cítim, že som dosť zanesená, hoci verím, že sa to hodne zlepšilo. Napríklad som mala dnes po večerom klystíre už 2x stolicu, čo sa mi v minulosti nestávalo.
Jarda, Vy ste niekde písali, že robíte klystír každý deň, no u Vás by som práve nepredpokladala, že to tak často potrebujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 12:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Ja som to proste dlhšie neudržala, no verím, že to bude lepšie a lepšie. Ja by som chcela ísť tak podľa toho vzorca, čo máte v článku, teda týždeň každý deň, atď. Proste cítim, že som dosť zanesená, hoci verím, že sa to hodne zlepšilo. Napríklad som mala dnes po večerom klystíre už 2x stolicu, čo sa mi v minulosti nestávalo.
Jarda, Vy ste niekde písali, že robíte klystír každý deň, no u Vás by som práve nepredpokladala, že to tak často potrebujete.

Tak zase tak důsledný opravdu nejsem, ale patrně tam spíš bylo psáno, že ho dělám klidně i každý den a to už se dá vysvětlit různě. Někdy klidně každý den, třeba i několik týdnů a jindy zase třeba měsíc nic, to je různé, dle potřeby a ročního období.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 8:40 pm 
Offline

Registrován: sob lis 06, 2010 8:20 pm
Příspěvky: 6
Ma smysl pridavat do uriny jedlou sodu kvuli vyssimu ph - treba kdyz ma 7-7,2 ?

Muzu pridat do uriny jablecny ocet s matecnou kulturou - urina je zasada, ocet kyselina ?

Muzu si dat cca v 6 rano trochu zeleninovy/ovocny stavy a az prijedu v 10 dopo domu klystyr, nebo to neni vhodne ? Je vhodne dat si rano pred klystyrem sklenku vody -> ta nabudi defenekaci ?

Uz klystyru 4 tydny skoro kazde rano, je potreba nejak zvolnit - dam 2-3 nalevy ? Teta (sestricka) tvrdi, ze mi zlenivi strevo, ale nic dal o tom nevi. Me spis napada, jestli tim z tela neco nevyplavuju ...

Jinak moje diagnoza plisne/kvasinky/streptokok, je jeste neco ohledne klystyru, co bych mohl aplikovat - nejspis nejakou prisadu ?

Klystyr je jinak super vec, hodne mi pomaha dusevne -> uplne vycisti hlavu. Urina mi sice na zacatku prisla trochu ulitla, zase ve me narozdil od vody drzi skoro sama.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 11:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
Misa píše:
Ma smysl pridavat do uriny jedlou sodu kvuli vyssimu ph - treba kdyz ma 7-7,2 ?

Muzu pridat do uriny jablecny ocet s matecnou kulturou - urina je zasada, ocet kyselina ?

Muzu si dat cca v 6 rano trochu zeleninovy/ovocny stavy a az prijedu v 10 dopo domu klystyr, nebo to neni vhodne ? Je vhodne dat si rano pred klystyrem sklenku vody -> ta nabudi defenekaci ?

Uz klystyru 4 tydny skoro kazde rano, je potreba nejak zvolnit - dam 2-3 nalevy ? Teta (sestricka) tvrdi, ze mi zlenivi strevo, ale nic dal o tom nevi. Me spis napada, jestli tim z tela neco nevyplavuju ...

Jinak moje diagnoza plisne/kvasinky/streptokok, je jeste neco ohledne klystyru, co bych mohl aplikovat - nejspis nejakou prisadu ?

Klystyr je jinak super vec, hodne mi pomaha dusevne -> uplne vycisti hlavu. Urina mi sice na zacatku prisla trochu ulitla, zase ve me narozdil od vody drzi skoro sama.

To asi opravdu není nutné, ale ani to ničemu nevadí. Jablečný ocet reaguje silně zásaditě, ne kysele a přidávat se tam klidně může. Před klystýrem není vhodné jíst, pít se určitě může, ale já to většinou nedělám. Pokud jde o urinové klystýry, tak nevidím problém, ale pokud chcete mít klid duše, tak je na týden vynechte a uvidíte, kde je pravda. Aplikovat se dá i aktivované MMS a je to zde také rozebíráno. Čisté střevo znamená čistou duši, čili nic divného a urina je nejlepší „odpad“ který znám, žádný jiný odpad nemá tak rozsáhlé spektrum kladného působení na zdraví člověka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 2:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Martina46 píše:
jediny neprijemny detail pretekalo okolo kohutika, no s tym asi nic nespravim, ked som hadicku cistila, uz nepretekalo, len ked som to do seba napustala. no citronova vodicka by nevadila, len urina kade tade, no nic prijemne \":lol:\"

Pre začiatočníkov radia na niektorých stránkach začínať s klystýrom vo vani. Ak sa dá protišmyková podložka, vaňa netlačí tak kolená \":D\" . Aj nádobka sa dá prakticky zavesiť, lebo v kúpeľni sú vždy nejaké držiaky na uteráky alebo tyč na kúpeľňový záves. Odporúča sa kľaknúť si, predkloniť sa a tak napúšťať. Týmto spôsobom by okolie mimo vane mohlo ostať nedotknuté \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 9:48 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Sybilla píše:
Pre začiatočníkov radia na niektorých stránkach začínať s klystýrom vo vani. Ak sa dá protišmyková podložka, vaňa netlačí tak kolená \":D\" . Aj nádobka sa dá prakticky zavesiť, lebo v kúpeľni sú vždy nejaké držiaky na uteráky alebo tyč na kúpeľňový záves. Odporúča sa kľaknúť si, predkloniť sa a tak napúšťať. Týmto spôsobom by okolie mimo vane mohlo ostať nedotknuté \":)\"

Dobrý tip, který není jen pro začátečníky, klidně bych je praktikoval stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 2:19 pm 
Offline

Registrován: sob pro 04, 2010 6:55 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
jsem po vážném úrazu páteře, nebyla porušena mícha a oblast konečníku je nadále ochrnutá, jediným způsobem vyprázdnění bylo pro mě manuální vybavení a na doporučení lékaře jsem začala dělat klysma pravidelně ob den někdy za 3dny. Někdy se po klysmatu cítím malátná a mám nauzeu. Chci se zeptat, jaká je moje prognóza do budoucna, při tak to prováděném vyprazdňování? Předem děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned pro 05, 2010 6:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28371
Bydliště: Poděbrady
slunečnice píše:
Dobrý den,
jsem po vážném úrazu páteře, nebyla porušena mícha a oblast konečníku je nadále ochrnutá, jediným způsobem vyprázdnění bylo pro mě manuální vybavení a na doporučení lékaře jsem začala dělat klysma pravidelně ob den někdy za 3dny. Někdy se po klysmatu cítím malátná a mám nauzeu. Chci se zeptat, jaká je moje prognóza do budoucna, při tak to prováděném vyprazdňování? Předem děkuji za odpověď.

Sice plně nechápu, co myslíte tím, „jaká je moje prognóza do budoucna“, ale pokud jde o pravidelné provádění klystýrů, pokud vám jiný způsob vyprázdnění poúrazový stav neumožňuje, tak v tom zase tak velký problém nevidím. Spíše bych interval zrychlil a stravu jedl více syrovou a dostatečně vláknitou, což udrží střevo v dobrém stavu a teoreticky se může stav časem i změnit, což se bohužel na běžné umělohmotné vysoce kyselinotvorné stravě očekávat nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob pro 18, 2010 2:36 am 
Offline

Registrován: sob pro 18, 2010 2:24 am
Příspěvky: 4
Dobrý deň pán Zajíček,

Prečo sa musí klystír robiť nalačno? Nalačno znamená i 3-4h po jedle?

Chcem sa zbaviť candidy, tak myslím, že by som mal začať od hrubého čreva. Rozmýšľam nad tým, že si hrubé črevo prepláchnem s vodou smiešanou s Citricidalom na približne 128ppm a neskôr by som tam nasadil probiotiká z tibetskej huby rovno do hrubého čreva. Čo vy na to?

Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz